Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mail - pierwsze dni użytkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 real007

real007
  • 49 postów

Napisano 24 lipca 2009 - 21:35

Witajcie! Kilka dni temu zakupiłem mojego pierwszego mac'a (wybór padł na MINI)... Wcześniej 12 lat pracowałem na windowsie dlatego nie jest to dla mnie łatwa przesiadka. Na tym forum spędzam dużo czasu ale niestety nie mogę znaleść sposobu na rozwiązanie moich problemów... Skonfigurowałem program MAIL pod moje konto na Gmailu (IMAP, pomógł mi zamieszczony tutaj "tutek") W preferencjach tego programu w "liczba nieczytanych w docku" ustawiłem "wszystkie skrzynki pocztowe" ze względu na fakt posiadania filtrów bezpośrednio na koncie, które przenoszą niektóre wiadomości prosto do gmailowych folderór z pominieciem folderu "przychodzących" Niestety ikona w docku wskazuje na ponad 700 nieczytanych wiadomości a tak naprawdę wszystkie wiadomości są przeczytane (we wszystkich folderach), nie posiadam spamu a kosz jest pusty... Kolejny problem: domyślam sie aby MAIL działał (sprawdzał pocztę) musi on byc uruchomiony w tle (podwietlenie w docku). Dodałem go do uruchamianych aplikacji przy starcie (preferencje systemowe->konta), dodatkowo zaznaczyłem opcję "ukryj" aby uruchamiał się w tle. Program MAIL uruchamia się przy starcie ale niestety nie robi tego w tle tzn pojawia się okno programu po wystartowaniu systemu... (Chciałbym aby automatycznie sie minimalizował (mimo zaznaczonej opcji ukryj) Z góry dzięki za pomoc... (proszę o wyrozumiałość ;) ) Pozdrawiam!

#2 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 24 lipca 2009 - 22:20

W kwestii liczby wiadomości w Docku - u mnie jest identycznie nie wiem dlaczego tak jest ale poradziłem sobie z tym tworząc inteligentną skrzynkę z regułami "wszystkie nieprzeczytane wiadomości" następnie w prefenrencjach źródła wyświetlania Docka wybieram właśnie tą inteligentną skrzynkę*wtedy bez względu na to czy jest w skrzynce której kolwiek czy jest to kanał RSS poprawna ilość nieprzeczytanych wiadomości jest wyświetlana w Dock-u

#3 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 24 lipca 2009 - 22:30

co do minimalizacji mail przy starcie zrób tak i daj znać czy działa zaznacz w mail żeby uruchamiał się przy logowaniu następnie wejdź w preferencje systemowe a następnie do sekcji KONTA>wybierz STARTOWE i znajdź na liście MAIL>obok niego będzie kratka zaznacz ją Sprawdź czy działa

#4 real007

real007
  • 49 postów

Napisano 24 lipca 2009 - 22:37

Problem nieprawidłowej ilości wiadomości wyświetlanych w doscku rozwiązany! Postąpiłem podobnie jak to kolega wyżej opisał: stworzyłem inteligentną skrzynkę do której skierowałem wszstkie nieczytane wiadomości. Pojawiła się tam wielka ilość spamu, który wcześniej usunąłem. Cały ten spam zaznaczyłem jako przeczytany i na nowo wywaliłem (wcześniej nie było go nawet w "poczta śmieciowa") Na koniec pozbyłem sie inteligentnej skrzynki i w docku wyświetla się już właściwa ilość nowych wiadomości...:) NIestety sposób opisany przez "Therioon'a" u mnie nie działa :/ Pozostaje za tem jeszcze pierwszy problem :( PS "Kubek" masz u mnie piwo :lol:

#5 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2009 - 22:51

Ja nie próbowałem ukrywać Mail mam ustawione na stałe przypisanie do space 2 razem z itunes. Dla mnie jest to wygodne. Może chwilowo Ci to załatwi sprawę do momentu rozwiązania problemu.

#6 real007

real007
  • 49 postów

Napisano 24 lipca 2009 - 23:04

Jest to pewien sposób ale mimo wszystko po starcie systemu automatycznie jest uruchamiane space2 właśnie z MAILem czyli i tak muszę go zminimalizować lub przełączyć się na space 1 (ręcznie)... Nadal zastanawiające jest dlaczego funkcja "ukryj" nie działa właściwie...:???:

#7 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 24 lipca 2009 - 23:38

Mogę pocieszyć że u mnie też nie działa ta funkcja ukryj w tym przypadku program Mail. Może ktoś będzie miał lepszy pomysł - ale można to zrobić używając Automatora (masz go w programach) Tworzysz własną*kolejkę*czynności, pierwsza - uruchom program (mail) druga - opcja nagraj - skrót klawiaturowy comand+W (czyli zamknij okno) - niech zostanie w tylko ten skrót klawiaturowy po skończeniu nagrania, można w oknie "obserwuj co robię" wykasować*zbędne rzeczy i zostawić*tylko nagrany skrót Commnad+W całość zapisz jako - program - dodaj jako autostartujący podczas uruchamiania systemu (tylko nie zaznaczaj ukryj bo się gryzie) i u mnie działa

#8 real007

real007
  • 49 postów

Napisano 24 lipca 2009 - 23:56

Po raz kolejny mi pomogłeś :roll: Zastanawiam się tylko czy problem ukrywania startujących aplikacji jest globalny czy dotyczy tylko kilku osób. Pozatym ciekawe jak inni sobie z tym radzą... Jeszcze raz wielkie dzięki...:lol:

#9 Kubek

Kubek
  • 154 postów
  • SkądLitwinów

Napisano 25 lipca 2009 - 00:12

nie wiem, powodzenia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych