Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chiński inżynier zabił się, bo zgubił prototyp iPhona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 lucek111

lucek111
  • 28 postów
  • SkądRzeszow

Napisano 22 lipca 2009 - 18:25

Chiński inżynier zabił się, bo zgubił prototyp iPhona Chiński inżynier pracujący w fabryce iPhonów popełnił samobójstwo, ponieważ zgubił prototyp nowego modelu telefonu - informuje BBC. Sprawa oburzyła właścicieli koncernu Apple. Domagają się, aby ich azjatycki podwykonawca traktował pracowników z należytą godnością. 25-letni SunDanyong pracował w firmie Foxconn Technology Group. Firma ta zajmuje się masowym wytwarzaniem artykułów dla Apple, które produkowane są w fabryce na południu Chin, w położonym blisko Hongkongu mieście Shenzhen. Torturowany za IPhona? O sprawie poinformowała gazeta "The Southern Metropolis Daily". Według niej odpowiedzialny za kontakty z Apple'em Sun Danyong zgłosił 13 lipca zaginięcie jednego z 16 prototypów nowego telefonu Apple'a. Pracownicy Foxconn weszli do jego mieszkania i nielegalnie je przeszukali. 16 lipca Sun odebrał sobie życie, skacząc z 12. piętra wieżowca, w którym mieszkał. Pojawiły się też niepotwierdzone informacje, że inżynier był torturowany. Firma Apple słynie z wyjątkowo rygorystycznego przestrzegania tajemnicy służbowej wobec swoich nowych produktów. Podobnymi zasadami kieruje się firma Foxconn, zajmująca się produkcją dla najważniejszych przedstawicieli branży technologicznej. Dyrektor Foxconna Li Jinming powiedział, że śmierć Suna jest dowodem na to, że firma musi bardziej dbać o kondycję psychiczną pracowników, którzy najwyraźniej mają problemy z radzeniem sobie ze stresem. Firma o złej reputacji Jak twierdzi kolega zmarłego, na jednym z internetowych czatów mężczyzna wyznał mu, że przesłuchanie było najbardziej upokarzającym momentem w jego życiu. Foxconn prowadzi w tej sprawie własne śledztwo. Firma zwolniła także szefa swojej ochrony. Według korespondenta BBC w Pekinie Foxconn miał bardzo zła reputację. Już wcześniej pojawiały oskarżenia o złe traktowanie pracowników. Zródło gazeta.pl Czyżby szykuje się na kolejny rok jeszcze nowszy iPhone od 3GS ?

#2 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 22 lipca 2009 - 18:27

masakra... :(

#3 N_E_M

N_E_M
  • 1 481 postów
  • SkądOne of Banksy's manors

Napisano 22 lipca 2009 - 23:02

Honorowy jak Samuraj :) a generalnie to jw. czyli masakra ;]

#4 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 22 lipca 2009 - 23:22

Nie rozumiem jak mógł go zgubić? Podejrzewam że miał lukratywną ofertę jednak źle coś przekalkulował.

#5 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 00:04

Pewnie nigdy sie nie dowiemy, czy rzeczywiscie bylo to samobojstwo....

#6 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 04:00

szkoda człowieka... :(

#7 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2009 - 06:19

LOL... mógł być bardziej odpowiedzialny. Ale faktycznie, mając ściśle tajne prototypy trzeba mieć cholernie mocne nerwy i pamiętać o ryzyku jakie to ze sobą niesie... Ciekawe czy posada Pana SunDanyonga była dobrze płatna. Spora dawka nerwów powinna być wynagradzana sporą dawką gotówki.

#8 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 23 lipca 2009 - 06:42

Nie wiem jak można powierzyć prototyp/prototypu tak nie odpowiedzialnemu człowiekowi. Skok z okna, czy jakakolwiek inna śmierć jest dowodem na to, że gość po prostu nie nadawał się do tej roboty. Czyżby Apple zatrudniało na takie stanowiska byle burka? Poza tym wydaje mi się, że prasa przekoloryzowała cały temat. Brukowce lubią tworzyć różne historie nt. Apple. Może dochodzenie wyjaśni co było powodem samobójstwa tego człowieka.

#9 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lipca 2009 - 07:42

Tak, a jutro żona poda do informacji publicznej, że niechcący go do torebki wrzuciła, bo myślała, że to jej 3G, bo przecież teraz wszystkie wyglądają tak samo...

#10 robbo2k

robbo2k
  • 95 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 07:42

A co ma Apple do tego to pracownik Foxconn

#11 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 lipca 2009 - 08:30

a część z Was*o protypie i że jak mógł zgubić..a przecież*zginął człowiek bo zgubił...tylko telefon, wart ileś*tam milionów, ale to tylko teleofon, tylko pieniądze... Nadaje nie nadaje....łatwo Wam to mówić. Nie wiecei jak się*zachowalibyście w tej sytuacji. Dywagujecie nad jakimś*cholernym kawałkiem plastiku i krzemu...smutne to.

#12 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 23 lipca 2009 - 08:35

Wielke halo brukowce robią a ludzie łykają to gówno jak lode pelikany Koles nie pracował dla apple tylko dla foxconu ktory produkuje elektronike. Za jakikolwiek przeciek firmy zrywaja kontrakty, niezaleznie do tego czy to apple czy samsung. Przesluchania robila chinska policja - jakie tam sa standardy to chyba oczywiste nawet jak ukradniesz zapalki z kiosku to czeka cie to samo. Wiec wedlug mnie to zaden news, tylko najgorszy rodzaj taniej sensacji dla ludzi bez mozgu, na poziomie faktu byleby cos napisac zle o aplu"

#13 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 23 lipca 2009 - 09:04

Nie wiem jak można powierzyć prototyp/prototypu tak nie odpowiedzialnemu człowiekowi. Skok z okna, czy jakakolwiek inna śmierć jest dowodem na to, że gość po prostu nie nadawał się do tej roboty.

No chyba, że ktoś mu pomógł*skoczyć... :shock:

#14 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 lipca 2009 - 09:56

feuerfest faktem jest że człowiek nie żyje. To jest tragedia. Dyskuja nie powinna być o tym, gdzie go zgubił, czy powinien go wynosić, czy też że był słaby psychicznie tylko o czymś*zupełnie innym. Ja rozumiem że będziesz bronił Apple, ale polityka Apple co do przeciekow jest absurdalna.

#15 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2009 - 11:11

Eeee, ludzie popełniają samobójstwa z głupszych powodów... Sam sobie życie odebrał, jego sprawa.

#16 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 11:24

Eeee, ludzie popełniają samobójstwa z głupszych powodów... Sam sobie życie odebrał, jego sprawa.


ale skąd wiesz, że ktoś mu np. nie "pomógł" ? wtedy to też jego sprawa i koniec kropka ? A dla jego żony/dzieci/rodziców/przyjaciół/znajomych nic się nie stało bo to przecież tylko i wyłącznie jego sprawa ?

takimi kroczkami zaczyna się znieczulica, niestety...

#17 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 12:09

Przesadzacie, widzialy galy co braly, taka robota sie wiaze z ryzykiem, gosc wzial ja przeciez swiadomie. Tragedia jakich wiele, taki mamy rynek.

#18 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 23 lipca 2009 - 12:11

Nie wiem po co w ogóle o tym dyskutujecie. Jak babcie, które czytają Fakt.

#19 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 23 lipca 2009 - 12:21

feuerfest faktem jest że człowiek nie żyje. To jest tragedia.

Dyskuja nie powinna być o tym, gdzie go zgubił, czy powinien go wynosić, czy też że był słaby psychicznie tylko o czymś*zupełnie innym. Ja rozumiem że będziesz bronił Apple, ale polityka Apple co do przeciekow jest absurdalna.


kazda powazna firma ma taka polityke co do przeciekow. jezeli moj podwykonawca robi leaki to zrywam z nim wspolprace. skoro ja tak robie to nie wiem czemu firmy milionkroc wieksze mialyby tego nie robic.

#20 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 lipca 2009 - 13:50

jasne, tylko każda ochrona tajemnicy może przerodzić się*w paranoje. Nie mam nic przeciwko ochronie tajemnic. Ale jest pewna granica, są*jakieś*dylematy moralne i tak dalej. Jeżeli sprzedaje towar i wiem że dzieci niewolnicy robią*ten towar, tudzież dorośli lecz za głodowe pensje to nie zlecam takiej fabryce. Pewnie dlatego używam Eriksone R320s Made In Sweden, kiedy jeszcze koncerny nie wspierały chińskiego reżimu tak bardzo. Generalnie inwestowanie w kraj, który nie potrafi respektować*podstawowych praw człowieka, jest wg. mnie chore. No ale dzięki temu chińczycy w ciągu chwili mogliby obrócić*gospodarkę*stanów w pył i nią tą teraźniejszą a tą*z przed 4-5 lat.

#21 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 15:29

panu gratulujemy myslenia. Gdyby nie te fabryki Apple itp to 12letni chinczyk zamiast pracowac 12h na dobe sklaajac ci iPhona pracowalby 16godizn na dobe orzac pole. Oni to robia z wyboru nie zmuszeni. Mysl! Dawac komus prace to wg ciebie zlo?:D

#22 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 lipca 2009 - 15:59

Pani gratulujemy i dziekujemy już. To nie jest dawanie pracy. Jeżeli przyjadę otworzyć fabrykę do popegierowskiej gminy i zaoferuję im pracę 8godzin w systemie 3 zmianowym za 200 złotych, to jeżeli oni ją*przyjmą to taki bydlak jak ja płacący ludziom grosze będzie nieźle się*bogacił a ich i tak nie będize stać na nic. Jeżeli Pani by pomyślała to by Pani zauważyła, że takie coś*wspiera i utwierdza dyktatury, rządy watażków i tak dalej i tak dalej. To jest taka sama zależność*jak z krajami bliskiego wschodu. My jesteśmy od nich zależni pod względem ropy, więc przymykamy oko na rodzinne morderstwa bo przecież*kasa misiu kasa. Przymyknęliśmy oko na Tybet, bo przecież sponsorzy na Olimpiade wywalili mnóstwo siana, na wyludniane i burzone dzielnice...jakoś*to będzie, na Koree Północną, bo przecież jak obalimy to bydle co nimi rządzi to trzeba będzie dać*im pieniądze na start i pomagać a interesu w tym nijak nie ma. Przymykamy oko na Afrykę, bo przecież dobrze jest jak jest, z watażkami można się*dogadać, dając im Jack'a i tysiące sztuk broni po okazyjnych cenach. Przymykamy oko też na to że w krajach się*już nie produkuje tylko zarządza. Ale wiesz co Vendisse. To nie jest pomoc. TO JEST KASA, BIZNES, Tych chińczyków Apple i Nike i wpisz sobie dowolną*firmę*tam produkującą*mają*głęboko w tyłku. Przecież*mój Ericson na tamte czasy kosztował podobnie jak teraz iPhone. Produkowany w Szwecji przez Szwedów...tak Erikson miał*mniejszy zysk, ale miał. Dziś*Stef trzepie siano. Bo ten iPhone produkowany gdzie indziej...nadal by się*opłacał, tylko że zamiast 60% zysku miałby 10-15%, no ale życie ludzkie, zdrowie warunki w jakich żyją można kupić*za kilka procent...spoko, skoro lubisz. I jeszcze jedno, zauważ że to że coś*jest produkowane w Chinach, wcale nie oznacza że jest tańsze w dla końcowych użytkowników. Po prostu zysk producenta jest większy. A wspierając takimi działaniami rezim nie polepszasz losu tych ludzi. Jeżeli pamiętasz to los ludzi polepszył na chwilę*Edward Gierek...nie będę*Ci opowiadał. Biegnij do sklepu kupić coś*z metką*made in china i ciesz się*w drodze do domu że właśnie pomogłaś jakiemuś chińskiemu dziecku utracić dziciństwo za miseczkę*ryżu.

#23 cepeen

cepeen
  • 133 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 17:14

panu gratulujemy myslenia.
Gdyby nie te fabryki Apple itp to 12letni chinczyk zamiast pracowac 12h na dobe sklaajac ci iPhona pracowalby 16godizn na dobe orzac pole.
Oni to robia z wyboru nie zmuszeni.
Mysl!

Dawac komus prace to wg ciebie zlo?:D


Ja pier...ole

Dołączona grafika

Ile ty masz lat? Chyba że trollujesz.

Edit: Zginął człowiek, nie ważne z jakiego powodu, ale jest to tragedia, która prawdopodobnie została wywołana współczesnym pędem na kasę, ważniejszy jest gadżet niż ludzkie życie, i to jest smutne i straszne.

#24 t0taln00b

t0taln00b
  • 114 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2009 - 17:56

Śmiech na sali :) Jakis slaby psychicznie Chinczyk rzucil sie z 12-tego pietra! Wspolczujmy zatem calej jego ponadmiliardowej skosnookiej rodzinie! Nic dziwnego ze moga byc wykorzystywani skoro jest ich az tyle. Lepiej przeciez w ogole nie pracowac. A tego co chinskie nie kupowac - bo wspieramy rezim! Zolci nie maja wyjscia - jesli sie nie zgodza na prace po 12h to pojdzie za nich z pocalowaniem dloni inny zolty. Imo, sami sobie na to zapracowali plodzac sie w nieskonczonosc i tworzac taki a nie inny ustroj. I szczerze mowiac ani mnie to mrozi, ani grzeje. Ide sie przejsc w moich nowych, kolejnych Najkach na nogach i z iPhonem w kieszeni - designed in USA, made in China.

#25 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 23 lipca 2009 - 19:29

Uwierz mi, to chinskie dziecko jest szczesliwe ze zarabia na miske ryzu dziennie. Dla ciebie to jest nic a dla niego to jest naprawde duze siano i szansa na jakas przyszlosc. Natomiast w PL mamy panstwo socjalistyczne i dzieci w bramach... One faktycznie maja wspaniale dziecinstwo:) Nie zapominaj tez ze to ze ty mozesz dzis jesc ziemniaki i kotleta zawdzieczasz nie rzadowi Polski tylko twoim praprapradziadkom ktorzy wlasnie pracowali w fabrykach za mlodu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych