Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Czy cos takiego wogóle istnieje ???


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 posts

Posted 22 July 2009 - 02:04

Witam Niedawno słyszalem o programie dzwieki kturemu w powerbook-u g4 po lekkim puknieciu w bok matrycy znajdujace się w srodku żyroskopy wyczują to i przełączą mnie po mniędzy pulpitami spaces...... Czy to jest mit czy może coś takiego naprawdę istnieje bo ja siedze przed Safari od godziny i nic nie znalazłem?

#2 emigrant

emigrant
  • 2397 posts
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Posted 22 July 2009 - 02:35

YouTube - SmackBook o to pewnie Ci chodzi. Żeby to mieć trzeba zainstalować VirtueDesktops VirtueDesktops Downloads . To działa tylko na Tiger lub może wcześniejszych wydaniach OSXa. Na Leopardzie już nie. Projekt umarł chyba śmiercią naturalną od momentu jak Apple wprowadziło do Leoparda Spaces.

ps. macbooki/powerbooki nie mają żyroskopu tylko akcelerometr.

#3 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 posts

Posted 22 July 2009 - 02:50

Oto właśnie chodzilo .... jestem ciekawy jednej zeczy jakie jeszcze zadanie maja te akcelerometry do czego tsłuży skoro projest umarł ?

#4 emigrant

emigrant
  • 2397 posts
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Posted 22 July 2009 - 03:02

Służy do ochrony dysku podczas upadku macbooka, żeby głowica mogła w tym czasie zaparkować, a że można go wykorzystać do takich bajerów jak miał virtuedesktops to inna bajka. Są różne programiki, które wykorzystują akcelerometr np. przelewająca się woda po ekranie z boku na bok jak pomachasz macbookiem i inne pierdoły do zabawy, które w rzeczywistości to tylko wymysły dla 4fun. :) Chociaż ten bajer, ze stukaniem w bok matrycy był fajnym pomysłem, niestety umarł. Chociaż kto nadal używa Tigera to może tym się bawić a jest dużo osób którzy do dzisiaj nie przeszli na Leoparda.

#5 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 posts

Posted 22 July 2009 - 03:19

sam chciałem to przetestować no ale mam leoparda zresztą wnioskuje, że skoro to są czujniki do dysku a z tego co sie orjetuje to dyski w laptopach podczas wstrząsów wolniej działają to teoretycznie takim przelaczaniem sie pomiedzy pulpitami i ruwnoczesnym np. pobieraniem czy zapisywaniem plików spowolniamy ten proces ..... no ale to już jest takie moje gdybanie ...... dzieki za wyczerpujące odpowiedzi i pozdrawiam

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24068 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 22 July 2009 - 03:23

A teraz biegnij po słownik ortograficzny, przyda Ci się bardziej niż akcelerometr.

Albo chociaż zainstaluj CheckSpella.

#7 Rafał_Kuźma

Rafał_Kuźma
  • 52 posts

Posted 22 July 2009 - 03:25

mam znajomego ktury ma mb pro i u niego mozna przewijać np strony www dotykając 2 palcami gładzika na mam pb g4 niestety nie posiadam tej opcji mimo ze mam uaktualniony system do naj nowsze wersji jest mozliwość doinstalowania jakiego tyciekogo programiku ktury by to umożliwial?

#8 gefty

gefty
  • 321 posts

Posted 22 July 2009 - 03:48

Nie. Takie bajery to w mb/mbp z multitoutch. Za to słownik ortograficzny lub sprawdzanie pisowni nie boli ( np. który )

#9 iPestek

iPestek
  • 564 posts
  • SkądKópertino

Posted 22 July 2009 - 06:20

Panowie jak to nie dziala na Leopardzie?! Chyba nie wiecie o czym piszecie! Tak sie sklada, ze sam tego nie testowalem (macbook alu 2.0), ale kolega z mb pro early 2008 na leopardzie 10.5.7 bawil sie tym po tym jak mu pokazalem ta ciekawostke.

#10 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 22 July 2009 - 07:00

rafał naprawdę*biegnij po słownik!!!!! tego czytać*się*nie da!!!!!!! "KTURY" noż k**wa mać, bez jaj panowie. Aż się*ciśnienie podnosi, o maczka pewnie dbasz ale o ojczysty język to już ni cholery. Może jakiś warn? Jeszcze kilka lat a będzie słitaśnie i ema elo kewl.

#11 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 posts
  • SkądWarszawa

Posted 22 July 2009 - 07:21

A to nie jest Sudden Motion Sensor ?
U mnie na macbooku pod leopardem działa IAlertU (też chyba to wykorzystuje iAlertU 0.29b software download - Mac OS X - VersionTracker i np inny program który powoduje że komputer wydaje dzwieki prz poruszaniu jak świetlny miecz z gwiezdnych wojen.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users