Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie miejsca polecacie na wakacje?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 09:20

No, sezon urlopowy w pełni. Planuję małego tripa więc może ktoś z Was wie gdzie warto pojechać (Polska), co warto zwiedzić? Chętnie się wybiorę w ciekawe miejsce, a może inni też skorzystają? Zapraszam do dawania propozycji. A może macie jakieś swoje ulubione?

#2 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 lipca 2009 - 20:45

3 miasto , Hel , zwiedzanie statków , rejsy , niedawno odbywało sie wiele imprez w sumie cały czas się coś dzieje

#3 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 20:53

To zależy co lubisz - morze czy góry ;) Ale gdzie się wybierzesz będzie super, bo Polska to piękny kraj ( ale to patriotycznie zabrzmiało :P ) Trójmiasto, Kraków, Wieliczka... masa jest tego!

#4 Radziok13

Radziok13
  • 109 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 21:44

Kołobrzeg - mam tam fajną mete....

#5 jamesPL

jamesPL
  • 168 postów
  • Skądwlkp

Napisano 11 lipca 2009 - 21:52

milosnikom gor polecam Bieszczady, warto jechac tam jak najszybciej, bo powoli zmieniaja sie w drugie Podhale:( Piekne widoki, ciekawe trasy, caly czas jest tam troche dziko, do tego masa zabytkow, szczegolnie kultura lemkowska... Szczegolnie polecam Myczkowce - mozna kapac sie itd, a ponadto znajduje sie tam osrodek PCK / Caritas ( lub podobnej organizacji, nie pamietam ) gdzie sa korty tenisowe. Jak dla mnie bajka;) i blisko nad Soline ;)

#6 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 12 lipca 2009 - 11:17

kolobrzeg to komuna. Jedyne normalne miejsce na urlop nad morzem to Swinoujscie - niestety jest na kompletnym zadupiu, bardziej w niemczech niz w PL i z PL trzeba jechac przez promy, chyba ze sie jest ze sz-na to mozna wygodniej przez niemcy:) Ale zalezy co lubisz gory czy morze, bo nie napisales:>

#7 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 12 lipca 2009 - 14:52

Generalnie chodzilo mi o jakies konkretne miejsca - i nie tylko dla mnie ale dla wszystkich userow, jakies konkretne miejsce. Sam wole morze, ale to juz mam obcykane :) Caly Wolin plus pas do Pobierowa to bardzo fajne miejscówy na urlop. W 3Miescie bylem, prezentacje zaglowcow obejrzalem - tylko te korki - to nie jest zdecydowanie miejsce na wypoczynek.Szukam takiego miejsca gdzie mozna pozwiedzac i wypoczac za jednym razem ;) Nie macie jakiegos ulubionego zakatka?

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 12 lipca 2009 - 14:59

Polecam całe Sudety - zwłaszcza Góry Stołowe, gdzie są krajobrazy jak z westernu.

#9 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 12 lipca 2009 - 23:14

Może Jastrzębia Góra ? W miarę spokojnie, chociaż trochę*mało jest do zwiedzania. Na pewno Promenada Światowida do odwidzenia wieczorem a także taras widokowy za promenadą na zachód słońca. Czasami można też spotkać tam w wieczorem pokazy fireshow a za dnia graficiarzy tworzących malowidła ścienne (około 50 zł za jedno). No jest też Gwiazda Północy (wyznacznik najbardziej wysuniętego na północ punktu linii brzegowej Polski). A dla tych który idąc na plaże lubią trochę wysiłku fizycznego polecam zejście od strony Drogi Rybackiej (bodajże nr zejścia to 4) naprawdę można się zmęczyć - nie mówiąc już o wchodzeniu :)

#10 Mkalem

Mkalem
  • 346 postów
  • SkądSolec Kujawski

Napisano 14 lipca 2009 - 17:13

To może inaczej, Mazury? Mrozy Wielkie k. Ełku [ LEŚNY DWÓR w Mrozach k. Ełku ] byłem tam za gówniarza i całkiem niedawno bo 2 lata temu, ale jest tam tak świetnie, że trzeci raz chyba też jeszcze kiedyś pojadę. Ładne jeziorko, ładna okolica, ogólnie miło.

#11 ZieloneJabłuszko

ZieloneJabłuszko
  • 4 postów

Napisano 14 lipca 2009 - 20:21

Polecam 3miasto dla spragnionych morza i imprez (kulturalnych..:) i Kaszuby dla spragnionych ciszy i spokoju.:rolleyes:

#12 złejabłko

złejabłko
  • 1 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 14:11

Jeżeli chodzi o południe to polecam Kłodzko, jeżeli o polskie morze to na pewno Ustronie Morskie, Pobierowo, także Ustkę chociaż w sezonie nie ma gdzie palca wsadzić :P. W Ustroniu Morskim często się zatrzymuję "Pod brzozami". To pole namiotowo kempingowe z możliwością wynajmowania pokoi o dość wysokim standardzie z łazienką. Cenny bardzo atrakcyjne i jest blisko do plaży. Ja byłem i nie żałuje. Kiedyś ciekawie było w Świnoujściu, ale miasto przeżywa teraz wielkie boom popularności i także jest tam strasznie tłoczno. Góry to Żabnica i Węgierska Górska. Obie miejscowości dość malownicze i również nie są bardzo oblegane, można wypocząć. Pozdrawiam.

#13 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 czerwca 2011 - 14:12

O,archeolog! :D

#14 maciejbo1

maciejbo1
  • 45 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 14:23

Jak odpoczynek to według mnie najlepsze są Mazury. Tylko nie polecam tych popularnych miejscowości bardziej na zachód (Giżycko, Mikołajki), pełno tam osób, reklam i banalnych imprezek. Spokój, prawdziwa natura, jeziora to bardziej na wschód - okolice Olecka, Ełku, Gołdap lub inne małe miasteczka.

#15 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 16 czerwca 2011 - 15:53

Poszukuje pokoju 2 osobowego na mazurach w granicach 40zł/os za noc (+/-). Zna ktos taki tani hostel/pensjonat itp ?

#16 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 15:59

A może jakieś miejsce lecznicze. Rymanów Zdrój.

#17 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 16 czerwca 2011 - 16:38

Poszukuje pokoju 2 osobowego na mazurach w granicach 40zł/os za noc (+/-). Zna ktos taki tani hostel/pensjonat itp ?


W sezonie za taką cene to tylko miejsce na kempingu.

#18 Marass_

Marass_
  • 94 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 czerwca 2011 - 17:11

Zależy jak się chce spędzić wakacje. Aktywnie, zwiedzając czy przeleżeć z browarkiem cały urlop w ciszy i spokoju. Trójmiasto jest fajne na wakacje. Zabytkowy Gdańsk, nowoczesna Gdynia czy uzdrowisko Sopot zapewniają wiele atrakcji. Co mnie denerwuje w Gdańsku (mieszkam tutaj) to wszechobecne wciskanie tandety turystą. Na starówce w Gdańsku wszędzie sprzedają chińskie badziewia, nie wiem czemu ale strasznie mnie to irytuje ;) Na plaży tłumy ale można przynajmniej wypić sobie zimne piwko w rozstawionych co kilkanaście metrów ogródkach piwnych. Fają sprawą jest tramwaj wodny na Hel, za kilka złotych można zasmakować "morskiej przygody" i spędzić fajny dzień na półwyspie. Tramwaj pływa kilka razy dziennie ostatni chyba kolo 21 wiec nie ma problemu z powrotem.

#19 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 czerwca 2011 - 10:20

Ja również tak jak jamesPL polecam południowy wschód Polski:) Byłem tam w zeszłym roku (Myczków). Okolice piękne, w wielu miejscach można wynająć domki (z autopsji mogę powiedzieć, że jest to o wiele wygodniejsze niż pokój w hostelu), blisko do jeziora Solińskiego (uwielbiam rowerki wodne :D w zeszłym roku prawie codziennie nimi pływałem). Tak więc szczerze polecam osobom, które nie wiedzą gdzie pojechać, a lubią góry.

#20 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 11:35

Polecam Tatry - Murzasichle

Sorry - miało być w glównym wątku

W Górach (Tatry) Murzasichle - malownicza miejscowość niedaleko Zakopanego. Powyżej Zakopanego jakieś 300 m
Najlepiej szukać zakwaterowania od strony drogi do Morskiego Oka. Jest to teren Parku Narodowego.
Niedaleko do Małe Ciche, Toporowej Cyrhli ( Kultowa wręcz restauracyjka pamietająca czasy Witkacego - "Siedem Kotów")
Blisko do szlaków Dolina suchej wody -> Schronisko Murowaniec, Gęsia Szyjka, Rusinowa Polana ....
Toporowa Cyrhla -> Kopieniec -> Kuźnice

Zimą sa to tereny gdzie trenuje kadra narodowa biegaczy narciarskich

Panorama drewnianego kościoła w Murzasichlach VR 360 stopni, która wykonałem będąc tam.
Do sterowania uzywamy myszki ruchy kursorem góra/dół, lew/prawo (Troche cierpliwości - przy wolnych łączach - najpierw ładuje sie obraz charno-biały potem kolor. Najlepiej ogladać w trybie pełnoekranowym przeglądarki.

[url=http://imielski.eu/panorama/murzasichle-kosciol-hdr2_niebo-R.html]The mountaineer′s church in Murzasichle village[/url]

Blisko tez do Kaplicy wybudowanej przez Witkacego w Jaszczurówce
wnętrze panorama cylindryczna

[URL="http://imielski.eu/panorama/kosciol-witkacego_out.swf"]Kościółek w Jaszczczurówce - wnętrze[/URL]

Oczywiście samych Tatr chyba nie muszę reklamować ale jak ktos tęskni za Tatrami może obejrzeć kilka moich panoram...

[URL="http://imielski.eu/panorama/halagasienicowa.html"]Hala Gąsienicowa[/URL]

[url=http://imielski.eu/panorama/polanakalatowki.html]Polana Kalatowki[/url]

[url=http://imielski.eu/panorama/5stawow-ps.html]Five Polish Ponds Valley in Tatra Mountain[/url]

#21 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 25 czerwca 2011 - 19:43

a jaką miejscowość polecacie nad morzem? chodzi mi o miejsce gdzie sa jakies fajne kluby, codziennie ciekawe imprezy... mhm ?

#22 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 25 czerwca 2011 - 21:19

Ja preferują aktywny wypoczynek, więc jeśli chodzi o Polskę to na pewno wspomniane już Tatry, w których bywam regularnie (Murzasichle - kilka razy kwaterowałem, a w tej chwili nocuję na Olczy na tydzień ;) dalej Kotlina Kłodzka: zapomnij o kurortach typu Polanica czy Kłodzko, IMO najlepiej w środku szlaków np Karłów (Carlsberg ;) - pod samym Szelińcem czy Błędnymi Skałami. Oczywiście "Orle gniazda" (typowo: samochód+namiot) i masz tydzień czasu między Częstochową i Krakowem, kampingi i agroturystyka co wieś. Bieszczady, ale polecam paszport i Bieszczady wschodnie na Ukrainie, to po Polskiej stronie to są niestety przedbiegi tego co oferują połoniny Świdowca czy Krasna - ale to już wypad 100-200km w głąb UA.

---------- Wpis dodano o 22:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:14 ----------

a jaką miejscowość polecacie nad morzem? chodzi mi o miejsce gdzie sa jakies fajne kluby, codziennie ciekawe imprezy... mhm ?


np Międzyzdroje, Sopot, Mielno, Jastarnia, a imprezy poszukaj na www tych miast w okresie w którym będziesz, bo niestety z tym różnie bywa.

Ja np wybieram się na imprezę do Bolkowa (Castle Party) :D i to nie nad morzem.

#23 japkko

japkko
  • 157 postów
  • SkądPiastów, PL

Napisano 25 czerwca 2011 - 23:36

a jaką miejscowość polecacie nad morzem? chodzi mi o miejsce gdzie sa jakies fajne kluby, codziennie ciekawe imprezy... mhm ?


Hel - Chałupy. :)

#24 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 27 czerwca 2011 - 10:55

Hel - Chałupy. :)

Z dawnych, imprezowych chałup już niewiele zostało. Z 4-5 beachbarów między Władysławowem a Chałupami ostał się jeden (Solar) i od tego roku mieści się na plaży we Władku..

#25 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 czerwca 2011 - 11:00

Rafał polecam Ci mazury - ale żeby naprawdę je zobaczyć "od środka" i zwiedzić - a przy okazji odpocząć to trip na kółkach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się żaglówka :) Wtedy odkrywanie super miejsc na Bełdanach jest nie do opisania :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych