Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista, czyli gry wolniejsze o 15%


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2006 - 21:07

Za serwisem PC World Komputer: http://www.pcworld.pl/news/100703.html

Gry uruchamiane pod kontrolą systemu Windows Vista mogą działać nawet o 15% wolniej, niż w systemie Windows XP - taką informację koncern z Redmond przekazał w ostatnich dniach producentom gier. Przyczyną będzie nowy, niezwykle atrakcyjny wizualnie interfejs Visty.

Z informacji dostarczonych producentom gier przez przedstawicieli Microsoftu wynika, że system przez cały czas swego działania będzie miał załadowany pulpit 3D. Wedle szacunków koncernu, funkcja ta będzie na tyle "zasobożerna", że może ona wpłynąć na obniżenie wydajności komputera z Windows Vista w grach o 10-15% w porównaniu z komputerem z zainstalowanym Windows XP.

Koncern zapowiada też, że programiści będą mogli zminimalizować ten problem - ponieważ w DirectX 10 zastosowane zostaną nowe API, które pewne zadania wykonywać mają nawet czterokrotnie szybciej niż w DX 9. Co ważne, Microsoft potwierdził, iż nie planuje wydania DX 10 w wersji dla Windows XP.
Daniel Cieślak


Ciekawostka moim zdaniem...

#2 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 09 października 2006 - 21:14

Coś się coraz gorzej zapowiada ta cała ich Vista... Widać, że specjaliści z Redmond na siłę starają się stworzyć coś powalającego... Czyżby zapowiadana z wielką pompą i oczekiwana już od bardzo długiego czasu Vista okazała się tylko tylko niedojrzałym i krzykliwym pisklakiem zamiast dorodnego kurczaka??? :D

#3 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 października 2006 - 21:18

I co z tego? Przecież każdy makowiec wie, że gra się na konsolach.

#4 db

db
  • 771 postów

Napisano 09 października 2006 - 21:25

Przegieli troche z tym pulpitem 3d, produceńci sprzętu zacierają ręce, złomowiska zapełniają się starymi PCetami ..... Czy naprawde nowy OS od MS musi mieć aż takie wymagania? IMO nie, chociaż postęp się przyda :) Nie ma co porównywać Pcetów z XP i Vistą, na XP wątpie czy cokolwiek pójdzie rok czy dwa po premierze Visty, kompy będą miały masakryczną konfigurację :)

#5 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 października 2006 - 21:34

Przegieli troche z tym pulpitem 3d, produceńci sprzętu zacierają ręce, złomowiska zapełniają się starymi PCetami ..... Czy naprawde nowy OS od MS musi mieć aż takie wymagania? IMO nie, chociaż postęp się przyda :)
Nie ma co porównywać Pcetów z XP i Vistą, na XP wątpie czy cokolwiek pójdzie rok czy dwa po premierze Visty, kompy będą miały masakryczną konfigurację :)


Popraw cie mnie jeśli się mylę, ale OS X do interfejsowych fajerwerków wymaga przecież podobnej karty co windowsy do aero.
Btw: z każdym buildem vista lepiej sobie radzi chyba - przynajmniej mój komputer otrzymał lepsze wyniki na rc2 niż na rc1 czy wcześniejszych.

#6 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 09 października 2006 - 21:40

Lack, roznica jest tego typu, ze OS X smiga przyzwoicie na iMac'u G3. Odpalisz Viste na jakims celeronie 333MHz? Pytam bo nie wiem. Zadnych atakow ;)

#7 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 października 2006 - 21:49

Lack, roznica jest tego typu, ze OS X smiga przyzwoicie na iMac'u G3. Odpalisz Viste na jakims celeronie 333MHz? Pytam bo nie wiem. Zadnych atakow ;)


Który X? I co to znaczy śmiga? Bo dla mnie, zupełnie subiektywnie, na 1.5GHz nie śmigał.
Również nie wiem.

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2006 - 21:55

Który X? I co to znaczy śmiga? Bo dla mnie, zupełnie subiektywnie, na 1.5GHz nie śmigał.
Również nie wiem.


dla Lacka najlepszym systemem jest Win i nikt go nie przekona widocznie mu to pasuje. dla wielu z nas duzo lepszym systemem okazal sie tiger i Lack'u nie musisz ciagle go krytykowac skoro tobie sie nie spodobal.
jedni lubia czarne
drudzy białe...

#9 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2006 - 22:06

... OS X smiga przyzwoicie na iMac'u G3. Odpalisz Viste na jakims celeronie 333MHz?...


A jednak to porównanie jest - moim zdaniem - zbyt daleko idące. iMak G3 to konstrukcja z lat bodaj 1999-2000. W tym samym czasie standardem dla PC był procesor Pentium III z zegazem rzędu 750 MHz (jeszcze niedawno mój syn miał takiego do zabawy). I muszę przyznać, że XP śmigał na nim bez problemów (przy 256 MB RAM-u).

A VISTA? Cóż, kolejny "przełom technologiczny" z próbą wymuszenia zmiany sprzętu na nowszy w tle. Ale na PC tak było zawsze. No i kolejne koszmarne kłopoty z dziurami, service packami itp. itd.... Minie jak zawsze kilka lat, zanim da się na tym coś zrobić.

#10 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 października 2006 - 22:27

dla Lacka najlepszym systemem jest Win i nikt go nie przekona widocznie mu to pasuje. dla wielu z nas duzo lepszym systemem okazal sie tiger i Lack'u nie musisz ciagle go krytykowac skoro tobie sie nie spodobal.
jedni lubia czarne
drudzy białe...


Nie jest najlepszym systemem. Jest dla mnie najbardziej użytecznym systemem z racji dostępności zarówno software'u jak i hardware który jest mi niezbędny. Mac OS oferuje złotą klatkę, ale ja jestem ptaszkiem który woli fruwać na wolności.

#11 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 09 października 2006 - 22:48

Mac OS oferuje złotą klatkę, ale ja jestem ptaszkiem który woli fruwać na wolności.


OT: i łapać czasem ptasią grypę :)

#12 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 09 października 2006 - 23:22

Mialem Power Maca G4 350 mhz z 1999 roku i tiger chodz na nim calkiem ok czmiel sie moze wypowiedziec. natomiast pod koniec 1998 roku kupilem PC pentium II 266 wiec (to byly poczatku serii PII) wiec jezeli chodzi o czestotliwosc to byla podobna. Lack co ty w ogole robisz na forum makowym ? wez sie zapisz na jakie forum wielbicieli windowsa. a to 1.5 ghz i nie smiganie to rzeczywiscie bardzo subiektywne... dzisiaj testowalem nowa maszyne pc na xeonach 2 rdzeniowych (defacto tych samych co na Mac pro) z 4 gb rami wiesz co powiem Ci ze w prorownaniu do mojej G5ki to tez nie smigalo a ja mam 2x2.0 aha i jeszcze jedno aero nie smiga na gma 900 a aqua na 900 i 950 owszem i to calkiem niezle. Ja generalnie nie bede sie czepial o wymagania sprzetowe viśty jest to nowy system itp. ale drazni mnie ogrom po prostu debilnych rozwiazan. a wiem o czym mowie bo sam jestem testerem visty oficjalnym od roku nie oficjalnym od jakichs 3.

#13 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 października 2006 - 23:53

...natomiast pod koniec 1998 roku kupilem PC pentium II 266 wiec (to byly poczatku serii PII) wiec jezeli chodzi o czestotliwosc to byla podobna.



Dla uściślenia: koniec 1998 to koniec serii P II a nie początek. Na początku 1999 zastąpił je P III. W razie wątpliości można to sprawdzić np. tu: http://pl.wikipedia....wiki/Pentium_II
(Nawiasem mówiąc ja też miałem P II 266 MHz. Kupiłem go dokładnie w lipcu 1997 r.)

W mojej wypowiedzi piszę o latach 1999-2000 a to już epoka P III i dlatego sądzę, że jeśli wogóle takie porównania mają sens, to iMaca G3 należy porównać właśnie z P III.
I podkreślam: nie bronię tu Windy, po prostu chodzi o stan faktyczny i miarodajność tego typu porównań.

#14 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 października 2006 - 01:39

Hmm... i tak tego typu porównania są bardzo subiektywne... Ja ze swoich doświadczeń nie mogę powiedzieć niczego miłego o XP na komputerze opartym o PIII z zegarem ~800MHz i 256MB RAM, dopiero fajnie się system rozkręcił na maszynie opartej o Athlona XP 2000+ wspomaganym 512 MB RAM i chodzi mi tutaj nie o samą możliwość odpalenia systemu + programów tylko o prawdziwy komfort pracy. Podobna maszyna, bo PowerBook G4 1,5 GHz (no słabszy procesor... powiedzmy) z 512 MB RAM i kartą graficzną wyposażoną w 64 MB RAM również jest maszyną która daje komfort pracy z OS X Tiger, a na czymś wolniejszym (dużo) to ja nie wiem czy by mi się chciało Tigera instalować. Co się tyczy Windows VISTA to wymagania ma... duże. Wygląda ładnie, choć dużo jest zbędnych fajerwerków jak przeźroczyste okna. To tylko dezorientuje, a wymaga karty graficznej z minimum 64 MB RAM, a najlepiej 128 MB RAM, podczas gdy Mac OS X, a również Linux doszedł do podobnego poziomu już trochę wcześniej (choć ciągle niedawno. Nowinki i OpenGL X poczytać radzę) i jakoś ani jeden, ani drugi system nie wymaga takiego hardwaru szerokodostępnego i na każdą kieszeń (póki co). Jakoś obie frakcje potrafiły wykorzystać koprocesory na kartach graficznych zamiast zwalać wszystko na pamięci i jednostkę centralną. Do wydania VISTY jeszcze trochę i może się jeszcze co nieco zmienić. Poza tym ja podejrzewam, że takie działanie MS jest jak najbardziej celowe i koncern ma zamiar nakręcić nieco rynek bo już od dawna wiadomo, że nikt do normalnej, komfortowej PRACY z komputerem nie potrzebuje procesora powyżej 2 GHz i więcej niż 1 GB RAMu i grafiki z powiedzmy 32 czy 64 MB RAMu, ale rynek musi iść dalej i trzeba wkręcić ludzi, że jednak lepsza maszyna jest im absolutnie niezbędna... Takie jest moje ciche zdanie.

#15 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 października 2006 - 07:31

Lack co ty w ogole robisz na forum makowym ? wez sie zapisz na jakie forum wielbicieli windowsa.


Windowsiarze nie są tak zabawni.

Poza tym ja podejrzewam, że takie działanie MS jest jak najbardziej celowe i koncern ma zamiar nakręcić nieco rynek bo już od dawna wiadomo, że nikt do normalnej, komfortowej PRACY z komputerem nie potrzebuje procesora powyżej 2 GHz i więcej niż 1 GB RAMu i grafiki z powiedzmy 32 czy 64 MB RAMu, ale rynek musi iść dalej i trzeba wkręcić ludzi, że jednak lepsza maszyna jest im absolutnie niezbędna... Takie jest moje ciche zdanie.


Ze strony Apple podobnie - wydawanie konsumenckiego laptopa z 2.0GHz, dwurdzeniowym procesorem to też over-kill, zwłaszcza, że doradza się tutaj bardziej 2GB ramu niż szybszy procesor.

#16 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2006 - 08:48

Nie jest najlepszym systemem. Jest dla mnie najbardziej użytecznym systemem z racji dostępności zarówno software'u jak i hardware który jest mi niezbędny. Mac OS oferuje złotą klatkę, ale ja jestem ptaszkiem który woli fruwać na wolności.


nikt nie napislal ze jest. nie ma systemu ktory bedzie pasowal kazdemu. tobie akurat nie pasuje tiger bo nie ma na niego softu ktorego akurat ty potrzebujesz, a natomiast wielu z nas podpasowal i to duuuuzzooo bardziej niz XP.

ps.
wole fruwac z złotej niz w stalowej :>

#17 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 10 października 2006 - 11:55

A ja się wciąż dziwie po co się wymieniacie z Lack`iem spostrzeżeniami to kompletnie bezcelowe. Zadużo czasu macie czy jak? Lack jest typem człowieka któremu Apple podpadło i dalej będzie tu siedział i wygłaszał jego zdaniem słuszne poglądy jaki to kiepski hardware, soft etc..... A tym czasem Lack bardzo chciałby mieć maca który mu podejdzie, pewnie Maca Pro w najsilniejszej konfigutracji z postawionym Windowsem świętą Vistą bo jest najlepsza najładniejsza najszybsza najbezpieczniejsza i wogóle jeszcze nawet jej nie ma :) Lack to nasz taki forumowy koloryt coś jak "czarna owca" bez której to forum nie byłoby takie samo. A co do visty :). To niestety z edycji na edycje winda ma corazwyższe wymagania i to rosnące w tempie geometrycznym ale wciąż nie można na niej skonfigurować RAIDA na Flopach metodą Drag&Drop. Dlatego kocham OSX za prostotę i ponad rok bez reinstalacji.

#18 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 10 października 2006 - 12:53

Co do porównań na mojej sieci jak dostałem maka zrobiło się o tym głośno i przetoczyła się dyskusja na temat tego czy nie oszałałem rezygnując z pc wpadł do mnie admin i kilku kolesi oczywiści jak zobaczyli mac osx wymiękli ale postanowiliśmy porównać mojego imaca z p3 z kartą 16 mb cóż wykorzystaliśmy przeglądanie pdf muza filmy quake 3 i robienie zipów w q3 był szybszy nie pamiętam o ile klatek reszta cóż no coment najlepsze wrażenie zrobiło odpalony amule itunes kadu i photoshop 8 a na pc winamp emula gg i photoshop 7 Na Xp to zabiło tego kompa tworząc galerie powoli otwierających się okienek o pracy lepiej nie mówić. Przeglądanie internetu na tym samym łączu ie 6.0 a safari chyba nie musze kończyć Wiem jedno G3 a p3 nie ma co porównywać. Wiem że jak by mój imac miąl grafike 32 mb to bym nawet nie testował bym go z p3. Po pewnym czasie dostałem łofica for mac i virtualpc ślimaczy jak diabli Widząc zainstalowanego XP na kompie z 400 mgh i karta 8 mb ktory udaje pc nie wiem czy na pc z takimi parametrami xp ruszy sensownie ale chyba nie.To przekonało niedowiarków z sieci gdzie jest miejsce p3 Kilku kolesi teraz chce kupić maki o pc nie wspominają nawet tak to umie wygląda:)

#19 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2006 - 14:26

Windowsiarze nie są tak zabawni.

Zajęci usuwaniem trojanów, wirusów, Defragmentowaniem dysków, instalowaniem sterowników, reinstalacją systemu, itd. Też za bardzo bym czasu nie miał być zabawnym.

#20 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 11 października 2006 - 10:16

Hex dobrze powiedzialne :]. Co jakis czas mam telefon znajomych z zapytaniem jakiego firewalla/antywirusa/spywara polecam :]

#21 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 października 2006 - 10:40

Zajęci usuwaniem trojanów, wirusów, Defragmentowaniem dysków, instalowaniem sterowników, reinstalacją systemu, itd. Też za bardzo bym czasu nie miał być zabawnym.


hehe i to jest najlepsza zabawa... zawsze bawilo mnie jak ludzie mecza sie z winda a wystarczy na kompie z przed dekady postawic maly bridge na linie i juz mam spokoj nawet na windzie ;)

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 października 2006 - 10:49

Zajęci usuwaniem trojanów, wirusów, Defragmentowaniem dysków, instalowaniem sterowników, reinstalacją systemu, itd. Też za bardzo bym czasu nie miał być zabawnym.


Co Ty, my to robimy dla sportu.

#23 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 11 października 2006 - 17:03

zwrocic nalezy uwage ze... OSX od 2000 roku mial juz kilka wersji, a Windows poza XP i serwis Packami mial dopiero calkiem nie dawno Media Center (naprawde niewielka zmiana, porownywalna z serwis packami) oraz 2003 Server... (ale to jakby inna droga - porownywalna z OSX Server)

#24 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 11 października 2006 - 17:25

Hex dobrze powiedzialne :]. Co jakis czas mam telefon znajomych z zapytaniem jakiego firewalla/antywirusa/spywara polecam :]


Nie używasz firewalla?

#25 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 października 2006 - 18:24

Który X? I co to znaczy śmiga? Bo dla mnie, zupełnie subiektywnie, na 1.5GHz nie śmigał.


Na melodie "Kwiaty we wlosach" Czerwonych Gitar:
"klapy na oczach potargal wiatr" :)

Moi znajomi pecetowcy zawsze sa w szoku, ze moje Pismo ma 6 latek i hula na nim najnowszy system...
6 letni pecetyczny laptop to zlom. Co tam 6latek-domowy Asus po paru miesiacach poszedl do piachu :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych