Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[Windows][redsn0w 0.7.2] IPhone 2G 3.0 Jailbreak - Krok Po Kroku


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 lloll

lloll
  • 23 posts

Posted 22 June 2009 - 12:29

Witam wszystkich skłonnych do udzielenia drobnej pomocy. Dla niektórych moje pytania mogą być banalne więc proszę nie traktować mnie od razu z góry, wychodzę z założenia, że kto pyta nie błądzi, a przecież od tego jest forum na którym podobne problemy można rozwiązać. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem starszego modelu iPhone’a 2G, zakupionego na allegro, korzystam z karty pre-paid Heyah. (nie wiem jakimi metodami go odblokowano oraz zdjęto blokadę sim-lock)

iPhone 2G 8GB, Soft 1.1.4 (4A102), Model MB213B, Firmware modemu 04.04.05_G

W związku z pojawieniem się nowego softu 3.0 chciałbym w końcu zaktualizować mój telefon, a konkretnie sformatować (nie wiem czy to poprawne określenie)(zaśmiecony zbędnymi programami, muzyką itp. Ma być jak nowy) i wgrać nowy soft. Przeczytałem posty opisujące jak mniej więcej się to robi, jednak nigdy osobiście tego nie robiłem, dlatego prosiłbym o poprawienie mojego toku myślenia jeśli jest błędne a także o podpowiedzi.

W podpunktach dla Windows Vista:

1. Ściągam i instaluję najnowszą wersję iTunes wersja 8.2 ze strony Apple
2. Podłączam telefon do komputera poprzez port usb.(czy karta sim może być włożona, czy należy ją wyjąć ??)
3. Ściągam i instaluję w telefonie oprogramowanie 3.0 (jak konkretnie to zrobić, co i gdzie nacisnąć aby wgrać nowy soft 3.0 do telefonu ?? aktualizuj?? Odtwórz?/)
4. Po udanej aktualizacji zamykam program iTunes
5. Ściągam, wypakowuje i uruchamiam program redsn0w 0.7.2 dla Windows w celu odblokowania i usunięcia blokady sim-lock (postępuje zgodnie z zaleceniami programu)
- przeciągam ściągnięty soft na ikonkę rednsn0wm czy po prostu uruchamiam program redsn0w?
- co z bootloaderami? Powinienem je ściągnąć czy zaktualizują się same??
6. SUKCES !!!

Mam nadzieję, że mniej więcej tak to ma wyglądać, bardzo proszę pisać i dawać wskazówki jeśli powyższy opis jest niedokładny lub na coś konkretnie trzeba zwrócić uwagę. Chciałbym to zrobić raz a dobrze, aby w przyszłości nie zanudzać Was tego typu problemami.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !!

#2 rakkat

rakkat
  • 16 posts

Posted 22 June 2009 - 12:53

Podłączam się do pytania. Mam dokładnie te same wątpliwości co Autor postu.

#3 lloll

lloll
  • 23 posts

Posted 22 June 2009 - 16:53

Nie ma co, tylu chętnych do pomocy już dawno nie widziałem :) Czy to aż taki problem napisać kilka zdań żeby rozwiać moje wątpliwości ?

#4 themOn

themOn
  • 16 posts
  • SkądKraków

Posted 22 June 2009 - 17:03

1. Ściągam i instaluję najnowszą wersję iTunes wersja 8.2 ze strony Apple 2. Podłączam telefon do komputera poprzez port usb.(karta sim może być włożona) 3. Ściągam i instaluję w telefonie oprogramowanie 3.0 (Odtwórz) 4. Po udanej aktualizacji zamykam program iTunes 5. Ściągam, wypakowuje i uruchamiam program redsn0w 0.7.2 dla Windows w celu odblokowania i usunięcia blokady sim-lock - przeciągam ściągnięty soft na ikonkę rednsn0w - postępuje zgodnie z zaleceniami programu 6. SUKCES !!!

#5 tomi676

tomi676
  • 229 posts
  • SkądKraków

Posted 22 June 2009 - 17:17

1. Ściągam i instaluję najnowszą wersję iTunes wersja 8.2 ze strony Apple 2. Podłączam telefon do komputera poprzez port usb.(karta sim może być włożona) 3. Uruchamiasz program iTunes i klikasz "Odtwórz" nie aktualizuj gdyz po aktualizacji wszystkie te "smieci" mialbys nadal tylko ze z nowym softem. 4. Po udanej aktualizacji zamykam program iTunes (zapewne po tej instalacji softu powinienes miec na ekranie iP 2G kabelek USB i ikonke iTunes - spokojnie to normalne ;) 5. Ściągam, wypakowuje i uruchamiam program redsn0w 0.7.2 dla Windows w celu odblokowania i usunięcia blokady sim-lock: -normalnie urychamiasz programik redsn0w.exe i wg zalecen programu wybierasz (browse) sciagniety soft 3.0, nastepnie ladujesz bootloadery 3.9 i 4.6 (wczesniej sciagniete z neta, wpisz w google bootloader3.9/4.6 i gotowe, potem robisz dokladnie co jest napisane i gotowe masz juz soft 3.0 unlock z JB pozdrawiam posiadasz iP 2G ;)

#6 lloll

lloll
  • 23 posts

Posted 22 June 2009 - 17:48

"zapewne po tej instalacji softu powinienes miec na ekranie iP 2G kabelek USB i ikonke iTunes - spokojnie to normalne" - to po chwili zniknie? czy będzie cały czas? czy kontynuować dalej jb z redsn0w? klikając "odtwórz" automatycznie nastąpi instalacja softu, czy musze go mieć najpierw na dysku? gdzieś wyczytałem że należy odtwórz + shift - ale niewiem po co to ? Poproszę jeszcze o te 2 słowa wyjaśnienia i zabieram sie do pracy. Z góry dziękuję

#7 themOn

themOn
  • 16 posts
  • SkądKraków

Posted 22 June 2009 - 20:29

"zapewne po tej instalacji softu powinienes miec na ekranie iP 2G kabelek USB i ikonke iTunes - spokojnie to normalne" - to po chwili zniknie? czy będzie cały czas? czy kontynuować dalej jb z redsn0w?

klikając "odtwórz" automatycznie nastąpi instalacja softu, czy musze go mieć najpierw na dysku? gdzieś wyczytałem że należy odtwórz + shift - ale niewiem po co to ?

Poproszę jeszcze o te 2 słowa wyjaśnienia i zabieram sie do pracy.
Z góry dziękuję




Tym co bedzie na iphonie po instalacji softu nie masz sie co przejmowac poniewaz po uruchomieniu redsnow-a bedziesz mial instrukcje krok po kroku co masz robic, aby wprowadzic telefon w DFU.

Jak nacisniesz odtworz to itunes poinforumuje Cie, ze jest nowy soft i czy chcesz sciagnac i zainstalowac nowy.

#8 lloll

lloll
  • 23 posts

Posted 22 June 2009 - 22:05

SUKCES !!!! śmiga aż miło THX za wszelką pomoc !!




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users