Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Wiadomość od użytkownika Allegro. ( w sprawie kupna MacBooka chyba )


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Fikou

Fikou
  • 475 posts
  • SkądStettin, Poland

Posted 15 June 2009 - 18:46

Uśmiałem się :D ale tak samo by wyglądała moja wiadomośc w języku niemieckim :)

Treść wiadomości:
Witaj,
Jestem zainteresowany ur na odpowiedni element na ALLEGRO I będzie tak jak do dokonania płatności za pomocą przelewu bankowego, więc będą chcieli pozycji statku się na wysłanie potwierdzenia płatności powodzeniem i potwierdzone przez bank, więc chciałbym do mnie e-maila z oferty najlepszych cena EUREur Waluta uprzejmie wrócić do mnie jak najszybciej, tak, że byłbym w stanie dokonać necassary uzgodnienia wymagane do płatności i wysyłki wraz z POCZTEX / EMS. Nadzieja, że przedmiot jest pytało pracuje parfectly w dobrym stanie? Więc byłbym expectng swój pilną odpowiedź teraz ."""""""" ZAKRESIE Ryan FERNANDO ŚWIECIE FIRMY



#2 Koyot

Koyot
  • 947 posts

Posted 15 June 2009 - 19:37

Poproś o english version. Wtedy jakoś się dogadacie :)

#3 ademiu

ademiu
  • 984 posts
  • SkądPoznań

Posted 15 June 2009 - 19:45

Heh mocne ...

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7426 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 15 June 2009 - 19:47

"...więc będą chcieli pozycji statku..." :lol: Robotłumacze przebijają się na pozycje najwiekszych absurdów naszej cywilizacji.

#5 alfagta

alfagta
  • 1635 posts
  • SkądKatowice

Posted 15 June 2009 - 20:34

A ską koleś jest? Ryan FERNANDO to trochę jak Anglik brazylijskiego pochodzenia:)

#6 Fikou

Fikou
  • 475 posts
  • SkądStettin, Poland

Posted 15 June 2009 - 21:57

Poproś o english version. Wtedy jakoś się dogadacie :)


Juz to zrobiłem, narazie brak odzewu :D

"Waluta uprzejmie wrócić do mnie jak najszybciej, tak, że byłbym w stanie dokonać necassary uzgodnienia wymagane do płatnośc.. "

to jest najlepsze:D

#7 Nurse

Nurse
  • 169 posts

Posted 16 June 2009 - 09:43

to jest chyba jakaś próba oszustwa...miałem to 3 razy na różnych aukcjach. Wiadomość z Cypru, Węgier i chyba Bułgarii. Wszystkie mniej więcej tej samej treści i napisane w j. polskim na takim samym poziomie...

#8 quzo

quzo
  • 1239 posts
  • Skądwawa

Posted 16 June 2009 - 10:50

to jest oszustwo , często miałem takie maile

#9 Wojtano

Wojtano
  • 55 posts

Posted 16 June 2009 - 11:03

Nie ma to jak Google Translate :P

#10 kozabart

kozabart
  • 354 posts

Posted 16 June 2009 - 11:49

to jest oszustwo , często miałem takie maile

Dokladnie tak samo mysle - jest chyba gdzies w allegro cafe ,opisany watek z milym Panem z Nigerii jak dobrze pamietam !

#11 jmy

jmy
  • 126 posts
  • SkądKraków

Posted 16 June 2009 - 12:13

No niezłe ale tak to jest jak się nie zna języka polskiego :P

#12 rudy211

rudy211
  • 360 posts
  • SkądKraków, Poland

Posted 16 June 2009 - 12:18

Dokładnie takie e-maile to ewidentne próby wyłudzenia pieniędzy. Radzę od razu usuwać, albo ignorować takie maile.

#13 Tomzik87

Tomzik87
  • 1015 posts
  • SkądGdańsk

Posted 16 June 2009 - 12:30

miałem podobny mail tez w sprawie macbooka. Z wysyłką do Afryki:D

#14 Alf_VIP

Alf_VIP
  • 44 posts
  • SkądRawa Mazowiecka

Posted 16 June 2009 - 12:51

Ja również spotkałem się z tym procederem.
Kiedyś sprzedawałem SE P990i - cena na Allegro była 990 zł, a gość dawał mi 990 Euro!!!
Gdy mu odpisałem, że przesyłka do któregoś z państw Afryki będzie dodatkowo kosztowała 150 Euro (celowo zawyżyłem kwotę) gość bez mrugnięcia okiem przystał na moje warunki :D
Podesłał mi nawet dane swojego banku abym mógł zweryfikować oczekując na przelew, który będzie wykonany z chwilą przesłania mu dowodu wysłania paczki.
Dokładniej - chciał ode mnie numeru przesyłki i nazwy spedytora - by mógł śledzić jej losy.

Jeszcze kilka dni mnie nagabywał mailami, ale zarządałem wpłaty na konto całej kwoty i wtedy dał spokój...


To w czystej formie OSZUSTWO

Następne maile lądowały w koszu a adresat był blokowany.

#15 bar-trek

bar-trek
  • 6159 posts

Posted 16 June 2009 - 13:06

Nie ma to jak Google Translate :P


Powiem Tobie, że Google Translate jest nawet dobry, więc chyba nie tam ten ktoś to tłumaczył.

#16 Fikou

Fikou
  • 475 posts
  • SkądStettin, Poland

Posted 16 June 2009 - 15:09

Zobaczcie odpowiedź :D

Hello,
Thanks for your response toward my mail.Before i proceed i willlike you to know that am willing to pay the amount place to you and i want you to send your Bank Information ,so that i will forward your bank details forthe payment to made by my Bank Transfer {money transfer or pay } and also i want you to give me the total cost of the item with theshipping cost down to Nigeria soas for me to made,the payment of the item immediately you send all your bank information i.e


Your Full Name :
Bank Name :
Bank Acc:
Holder Name
Address :
City :
Zip
Code :
Country :
Phone No:

NB: The above information is need so as for the payment to be made by next week.Thanks once again for your quickly reply, am looking forward to hear from you soonest..

Thanks


Wiecie jeśli bym zobaczył na swoim koncie kase + nawet 1000zł za wysyłke, to jak dla mnie moglbym ja wysłać nawet przez pierwszego lepszego cygana z bramy jeśli by tak kupujący prosił:D

Ale wiadomo.. nawet nie przejmuje sie tym i nie wgłebiam :)

A wszystko się rozchodzi o .. Apple Macbook White 2.1 GHz 120HDD 4 GB RAM!!! HIT (661836139) - Aukcje internetowe Allegro




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users