Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

RuMac w masowej sprzedaży w Rosji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2009 - 22:52

Dołączona grafika

Stało się!
Rosja ma rodzimą wersję maca.

RussianMac

Korzystając z tego, że komponenty w intelowych wersjach makówek nie różnią się już niczym od masowo produkowanych przez Asus, MSI, Gigabyte, przybywa śmiałków montujących maszyny przeznaczone pod instalacje OSX.

W sprzedaży oferowane są:
-RuMac Multimedia/Home Theater
-RuMac miniBook 10”
-RuMac Standart
-RuMac PRO
-RuMac Mini
-RuMac miniBook
-RuMac Book

Jak na to zareaguje Apple, nie wiadomo.
Ostatnio bezskutecznie walczą na swoim terenie w firmą PsyStar i jak na razie nic z tego nie wynika.
Krążą plotki, że firma z Cupertino zastanawia się nad dostosowaniem cen do obecnego na rynku kryzysu, ponieważ pierwszy raz od wielu lat spadła sprzedaż komputerów spod znaku nadgryzionego jabłka.

źródło: MacKozer

#2 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 16 maja 2009 - 23:03

A co tam, i tak pewnie nigdy nie wyjdą poza granice swojego pięknego kraju... :-)

#3 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2009 - 23:10

A co tam, i tak pewnie nigdy nie wyjdą poza granice swojego pięknego kraju... :-)


Z tymi cenami, to i Apple więcej zarobi na samym systemie, niż na swoich makach.

#4 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 16 maja 2009 - 23:26

Ma ktoś może stronę Ruskich Maków?Nie mogę znaleść w internecie ,a chciałbym zobaczyć jak wyglądają :-)

#5 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2009 - 23:50

Ma ktoś może stronę Ruskich Maków?Nie mogę znaleść w internecie ,a chciałbym zobaczyć jak wyglądają :-)


Sorry, zapomniałem wkleić.
Już poprawiłem.

#6 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 maja 2009 - 09:12

Hahha....wyglad zblizony do Appla :D
Najlepsza jest ikonka przy pasku adresu :D

RussianMac| ?????? ? ??????

#7 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 17 maja 2009 - 10:11

To jest cena w Rublach? Jeśli tak to wg kursu RuMac PRO równo - 2455 zł.

re:Store - Apple iMac - podają sprzęt Apple do porównania cen czy co? Jak klikniecie pod ceną RuMaca Pro (na tej stronie w 1 poście) w link, to się to otwiera

#8 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 17 maja 2009 - 10:25

Kurcze fakt, jeśli chodzi o podzespoły używane w komputerach Apple to nie ulega najmniejszej dyskusji, że nie są one warte swojej ceny. Jednak kupując Maca wiem, że płacę za design. Po przejrzeniu oferty RussianMac tylko utwierdziłem się, że warto wydać kasę na Maca. Te klony wyglądają jak gówno za przeproszeniem.

#9 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 maja 2009 - 10:46

Kurcze fakt, jeśli chodzi o podzespoły używane w komputerach Apple to nie ulega najmniejszej dyskusji, że nie są one warte swojej ceny. Jednak kupując Maca wiem, że płacę za design. Po przejrzeniu oferty RussianMac tylko utwierdziłem się, że warto wydać kasę na Maca. Te klony wyglądają jak gówno za przeproszeniem.


Jak dobrze wiesz, wygląd można dopasować.
Istnieje cała masa ładnych obudów.
Tu akurat chłopcy poszli na niską cenę.
Nie dziwię się.
Jak proponuję ludziom zasilacz za 300,- zamiast za 80,- wybierają ten tańszy.
W makach Apple decyduje co ma być w środku, i nie zawsze jest to lepszy dla nas wybór.
Osobiście sam wolę decydować co ma mieć w śroeku mój komputer.

#10 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 17 maja 2009 - 10:56

Jak dobrze wiesz, wygląd można dopasować.
Istnieje cała masa ładnych obudów.
Tu akurat chłopcy poszli na niską cenę.
Nie dziwię się.
Jak proponuję ludziom zasilacz za 300,- zamiast za 80,- wybierają ten tańszy.
W makach Apple decyduje co ma być w środku, i nie zawsze jest to lepszy dla nas wybór.
Osobiście sam wolę decydować co ma mieć w śroeku mój komputer.


Iro przeglądałem chyba wszystkie dostępne obudowy do komputerów, na co dzień także zawodowo obcuje z laptopami i innymi komputerami i jeszcze żaden, żaden nie przypadł mi do gustu. Projektanci komputerów mają jakąś dziwną manię wsadzania tysiąca diod do obudowy, wiatraków, wszystko musi być na wierzchu. Wyjątkiem w ostatnim czasie jest Dell Adamo, ale to znowu konfiguracja nie zachwyca, design tak? Więc za co płacę kupując Adamo za podzespoły czy design?

A może to ja mam wypaczone poczucie stylu, jestem minimalistą aż do bólu? tak chyba tak, zdecydowanie.

#11 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 maja 2009 - 11:06

Zgadzam się z tobą. Trudno dostać coś, co ładnie się prezentuje i przy okazji nie jest upstrzone odpustowymi bzdetami. Dla mnie jednak liczy się mocna maszyn, która i tak cały swój żywot spędza pod biurkiem.

#12 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 17 maja 2009 - 11:15

"Trudno dostać coś, co ładnie się prezentuje i przy okazji nie jest upstrzone odpustowymi bzdetami." dokładnie, jeszcze najlepiej jak ma milion diod - plus "extra" samolotową lub czegośpodobną obudowę...
http://www.aerocool....lone/45-R-1.jpg
http://www.tweakpc.d...x_aztec/i/2.jpg

#13 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 maja 2009 - 11:37

Czyli kompromisem jest obudowa od MP i składka w środku, ale nadal to pozostanie jak lizanie lizaka przez papierek lub jazda śmieciastym dieslem. I na takie rozwiązanie bym się*nigdy nie odważył ;)

#14 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 17 maja 2009 - 11:37

Jakieś takie wieśniackie te obudowy... Jeżeli już tworzyć hackintosha, to tylko w obudowie z Macintosha.

#15 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 maja 2009 - 11:52

Czyli kompromisem jest obudowa od MP i składka w środku, ale nadal to pozostanie jak lizanie lizaka przez papierek lub jazda śmieciastym dieslem.
I na takie rozwiązanie bym się*nigdy nie odważył ;)


Chyba jednak nie wiesz o czym piszesz.
Swego czasu w dziale Xbench na tym forum były moje wpisy z osiągami HA-MACów.
Był też wynik laptopa T60.
We wszystkich przypadkach osiągi były wyższe od makowych.
Ale zdaje się komuś to przeszkadzało.

#16 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 17 maja 2009 - 12:04

to BTW na moim MPro lepoard uruchamia się ok 20 sekund(od włączenia guzika do pokazania biurka), a XP na parallels 5 sekund ;-)

#17 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 17 maja 2009 - 12:22

Chyba jednak nie wiesz o czym piszesz.
Swego czasu w dziale Xbench na tym forum były moje wpisy z osiągami HA-MACów.
Był też wynik laptopa T60.
We wszystkich przypadkach osiągi były wyższe od makowych.
Ale zdaje się komuś to przeszkadzało.


Tylko, że Ty składasz HA-MACi pod system, ale jeżeli kupiłbyś np. komputer z procesorem AMD i jakąś dziwną kartą graficzną, wyniki będą bardzo słabe. Hackintoshe są mocniejsze od zwykłych Maków, tylko jeżeli składa się je pod system, a nie odwrotnie.

#18 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 maja 2009 - 08:41

Czyli kompromisem jest obudowa od MP i składaka w środku...


Obudowa Mac Pro może i zewnętrznie jest ładna, ale choćby z powodu złego umieszczenia dysków według mnie całkowicie ją dyskwalifikuje.

Nie można łamać podstawowych zasad użytkowania sprzętu elektronicznego kosztem ładnego wyglądu.

Najpierw ktoś zaprojektował obudowę, a potem na siłę próbowano umieścić w środku elementy.

Ten wniosek dotyczy większości sprzętu od Apple.

#19 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 18 maja 2009 - 10:49

Obudowa Mac Pro może i zewnętrznie jest ładna, ale choćby z powodu złego umieszczenia dysków według mnie całkowicie ją dyskwalifikuje.

Nie można łamać podstawowych zasad użytkowania sprzętu elektronicznego kosztem ładnego wyglądu.

Najpierw ktoś zaprojektował obudowę, a potem na siłę próbowano umieścić w środku elementy.

Ten wniosek dotyczy większości sprzętu od Apple.


Co masz na myśli, że dyski są źle umieszczone w Mac Pro?

#20 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 18 maja 2009 - 11:04

RuMac Book to HP 550 z zainstalowanym OSX cena 25300rubli daje nam jakieś 2609zł brutto dla porównania HP 550 w tej konfiguracji jest wart około 1700zł

#21 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 maja 2009 - 11:39

Co masz na myśli, że dyski są źle umieszczone w Mac Pro?


Tak
Są powieszone do góry nogami!

#22 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 18 maja 2009 - 12:53

Tak
Są powieszone do góry nogami!


O jejku już chyba tysiące tematów było o tym. Mówiliśmy, że to nie ma znaczenia. Zobacz jak dyski są montowane w wielu serwerach i jak pracują dyski zewnętrzne, często na boku, do góry nogami. Jakoś żyją. To akurat jest najmniejszy problem Maca w jakiej pozycji pracuje dysk.

#23 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 maja 2009 - 13:06

O jejku już chyba tysiące tematów było o tym. Mówiliśmy, że to nie ma znaczenia. Zobacz jak dyski są montowane w wielu serwerach i jak pracują dyski zewnętrzne, często na boku, do góry nogami. Jakoś żyją. To akurat jest najmniejszy problem Maca w jakiej pozycji pracuje dysk.


Ja nie pisałem, że to nie działa, tylko przytaczałem wypowiedź fachowców:
"Największym błędem jest zamocowanie dysku odwrotnie (etykietą do dołu). W takiej sytuacji żywotność dysku skraca się dziesięciokrotnie."

#24 gość niedzielny

gość niedzielny
  • 66 postów

Napisano 18 maja 2009 - 13:15

No to Niemcy mają, Rosjanie też mają a my jak zwykle w tyle ;)

#25 loretoo

loretoo
  • 51 postów

Napisano 18 maja 2009 - 13:15

fachowcy nie maja racji, tylko steve ja ma :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych