Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zlikwidować (lub choć zminimalizować!) zarysowania na obudowie MacBooka White ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 LaCore

LaCore
  • 7 postów

Napisano 16 maja 2009 - 13:30

Witam, czy ktoś jest w stanie doradzić mi cokolwiek ? Potrzebowałam jeden jedyny raz wziąć Maca do szkoły, i to w nagłej sytuacji, a ze względu na to, że na razie nie nastawiam się na jego wynoszenie z domu, nie mam żadnego pokrowca. Wsadziłam go do torby z delikatnym materiałem w środku, ale niestety - plastik jakimś*cudem bardzo się porysował i pod światło wygląda to paskudnie. Czy można gdzieś kupić jakiś*preparat wypełniający te mikrozarysowania? Cokolwiek zrobić ? Zaznaczam, że nie panikuję, bo wokół jabłuszka nic się*w sumie nie stało, tam i w kilku innych miejscach zostały tylko drobniutkie ryski, które pojawiły się już*wcześniej na drodze normalnego użytkowania, ale większe "placki" tych bardzo nieregularnych zarysowań są w czterech częściach obudowy, a gdzieniegdzie takie wyglądające na głębsze, trochę mniejsze. Gdybym wiedziała, że tak się stanie, to bym go nawet nie zabierała, tylko wymyśliłabym coś innego ;( Pomóżcie, bo aż mnie coś skręca, jak widzę mój najlepszy sprzęt w takim stanie, przez własną głupotę zniszczony ;( Wygląda to masakrycznie :(

#2 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 16 maja 2009 - 15:50

Pasta wypełniająca to raczej nie, jeżeli już to bardzo drobna pasta polerska. Wiem że działa na zarysowany tył ipod'ów, tyle że są one metalowe. Możesz spróbować użyć takiej pasty do swojego mb white, ale nie wiem na ile to pomoże (nie wiem czy nie zmatowi plastiku). Spróbuj najpierw użyć jej gdzieś na małym skrawku (np. na porysowanym brzegu), ale ostrzegam że ja tego nie próbowałem i jest to raczej sugestia niż twarda porada. Możesz również okleić mac'a folią invisible shield dla modelu white, aby zapobiec dalszym otarciom, oraz ukryć wcześniejsze zarysowania. Pozdrawiam.

#3 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2009 - 16:57

Te typy tak mają.
Plastik nie jest niestety najwyższej jakości, choć za tą cenę powinie być.
Na Allegro można dostać folie i chyba to jedyne zabezpieczenie.
Chyba że Macally

Dołączona grafika


Taka druga skóra

#4 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 16 maja 2009 - 18:32

Jak ktoś zna sposób to także przyłączam się do prośby. Plastik w macbook white jest totalnie do d*** i to jakaś kpina ze strony apple, że w ogóle sprzedaje coś takiego za bądź co bądź nie małe pieniądze. Jak nie potrafią zrobić czegoś trwałego, bo wszyscy projektanci siedzieli akurat na wykładzie z wzornictwa przemysłowego to niech zakupią recepturę z HP lub innej niby gorszej (choć jak widać na przykładzie nie koniecznie tak jest) firmy. Chłopaki robią ładne ale nie trwałe, więc czas najwyższy zatrudnić kogoś technicznego a nie samych artystów. Z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej do opinii panującej wśród moich znajomych - ładne i nic więcej :/

#5 LaCore

LaCore
  • 7 postów

Napisano 16 maja 2009 - 19:25

Dziękuję za rady :) Muszę je wypróbować, bo to jest tragedia na tej obudowie, a mam fioła na punkcie posiadania zadbanych rzeczy :P I fakt, mogliby zrezygnować choć trochę z wyglądu, a zadbać o funkcjonalność, bo za te pieniądze można mieć innego lapka z Windowsem... No ale właśnie - z Windowsem. Dlatego Maki są uwielbiane, jeżeli ktoś się zapozna z nimi tak naprawdę :P Jeszcze raz dzięki :*

#6 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 16 maja 2009 - 19:43

mam tę skórkę macally i noszę ją niemal od początku posiadania obecnego macbooka (pnad rok). Ostatnio eksportowalem kilka dużych prokjektów z FCE i musiałem ściągnąć (strasznie się grzał) tę skórkę z MB (pierwszy raz od roku). Nie było żadnych śladów używania tego komputera pomimo, że cieram go codziennie po kilka/kilkanaście godziń w codziennej pracy fotoreportera. Nie dbam zbytnio o niego... Ta skórka spisuje się świetnie. Ja ją mam zeszpeconą poprzez ponaklejane rzepy, które trzymają mi do klapy MB modem gsm, twardy dysk 2,5" oraz czytnik kart. pozdr parmenides PS ja mam kolor czarny - czerwona to jednak wygląda tak jakoś unisex...:( macho rulez;)

#7 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 maja 2009 - 12:43

Polecam bez wahania polerowanie, tylko oczywiście nie byle czym. Jako lakiernik często gęsto używam pasty polerskiej drobno ziarnistej, białej. Sam polerowałem swojego iBooka i wyszło całkiem, całkiem. (Pasta powinna być do tworzyw sztucznych lub aluminium...

#8 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 17 maja 2009 - 14:06

Mam pytanie, gdzie taką można dostać ? :) Drugie pytanie, czy macbook będzie nadal błyszczący czy zrobi się równy ale matowy ? Jak to z tym jest ? :)

#9 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 17 maja 2009 - 17:19

Ja używałem pasty polerskiej TEMPO do lakierów samochodowych, można ją kupić na stacji benzynowej, w supermarkecie lub w sklepie "samochodowym" (musi to być pasta bez wosku, są dwie wersje tej pasty z i bez wosku) Polerowałem iBooka i MacBooka. Efekt jest rewelacyjny, rysy znikają, plastik jest błyszczący jak nowy. Zależnie od ilości i głębokości rys trzeba się trochę namachać, ja dla ułatwienia używałem wiertarki z tarczą polerską. Tylko trzeba ostrożnie z ilością pasty, bo jak nawłazi w szczeliny to ciężko będzie do wyczyścić.

#10 LaCore

LaCore
  • 7 postów

Napisano 17 maja 2009 - 21:23

to super :D polerowanie chyba jest najtańsze... dzięki ;)

#11 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 18 maja 2009 - 16:33

Ej ale tylko zewnętrzną stronę obudowy nie ? W środku top case chyba nie można co ? A tu też mam kilka rys wokół touchpada. Co o tym myślicie ? A w ogóle ktoś sprawdzał jak bardzo ta pasta zdziera obudowę ? Dużo plastiku się ściera ?

#12 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 18 maja 2009 - 16:46

Jeżeli nie uszkadza plastiku (a piszą że nie) to wewnątrz też zadziała. Tyle że top case jest matowy, więc poza usunięciem rys przy okazji go wypolerujesz i będzie to trochę dziwnie wygladać (wypolerujesz palm rest, a klawiatura i reszta dalej będzie matowa). Musiałbyś też uważać aby przy okazji nie nawcierać pasty w szczeline wokół touchpadu. Pozdrawiam.

#13 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2009 - 16:59

Polecam spróbować*past do polerowania plastiku oraz akrylu - do bardzo wielu zastosowań stosuję*pastę xerapol, w przypadku akryli i plastików pasta nie tylko poleruje ale także wypełnia rysy. Nie powoduje matowienia.

#14 rafalmacbook

rafalmacbook
  • 204 postów
  • SkądRadom/Warszawa

Napisano 18 maja 2009 - 17:03

Czyli lepiej nie dotykać środka. Faktycznie.

#15 mendez

mendez
  • 3 postów

Napisano 13 listopada 2009 - 11:14

polecam sporą ilość fajnych stikersów. działa wyśmienicie. no i korektor też się przydaje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych