Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windowsomowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 14 maja 2009 - 12:17

Przeżyłem dziś szok. Nagrywałem płytę CD w systemie Windows XP i oczy me zdumione ujrzały następujący komunikat:

Włóż zapisywalny dysk CD do stacji dysków F:\.

Uwaga: Zapisywalny dysk CD to dysk kompaktowy, który można przekonwertować na dysk konwencjonalny,
czyli dysk CD audio, za pomocą stacji dysków do nagrywania dysków CD.


Mam w związku z tym takie pytanie, czy to ze mną jest coś nie tak (przemęczenie wiosenne, plamy na słońcu,
mikrouszkodzenia organiczne mózgu), czy może z tym komunikatem? O co w nim chodzi? Jaki „dysk
konwencjonalny”? „Przekonwertować dysk za pomocą stacj dysków”? Ja chciałem tylko nagrać kilka plików
na płytę CD-R.

Przestraszyłem się, skopiowałem pliki do Maca i nagrałem płytkę na nim. Ale do tej pory nie mogę się otrząsnąć.
Co to było? Anonimowana postać, czy moje niedopasowanie do „prawdziwego systemu operacyjnego”?

#2 Visconti

Visconti
  • 60 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 maja 2009 - 13:38

Nie mam odpowiedzi, ale ta historia przypomniała mi szok jako przeżyłem przed laty, gdy po raz pierwszy zmuszony byłem używać blaszaka. Miał Windows 3.11. Normalnie w domu sobie napisałem teksty na maku, przekonwertowałem na język blaszakowy, zgrałem na dyskietkę skopiowałem na dysk blaszaka, wprowadziłem poprawki zasugerowane przez redaktora i poprawiony a otwarty plik chciałem zachować na dyskietce. Nie tylko się zdumiałem, ale nie na żarty przestraszyłem, kiedy Windows powiedział mi, że nie może wykonać tej operacji, bo... dysk jest uszkodzony! Zapytałem kolegi o co chodzi. – A to nic... po prostu nie możesz zachować na dyskietce otwartego pliku - wyjaśnił - najpierw go zamknij, potem skopiuj. O matko - jęknąłem, to znaczy niczego nie zepsułem? Ufff. jaka ulga. Tydzień potem zapalił mi się monitor sławnej firmy Sampo....

#3 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 14 maja 2009 - 14:34

No fakt, czasem te "tłumoczenia" wołają o pomstę do nieba, jedna z pereł jaką pamiętam:
"Rozpoczynanie procesu inicjalizacji"

#4 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 14 maja 2009 - 15:29

Pewnie skopiowali oryginalny tekst po angielsku do jakiegos translatora i nawet sie nie zastanawiali co wyszlo :lol:

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maja 2009 - 15:36

No fakt, czasem te "tłumoczenia" wołają o pomstę do nieba, jedna z pereł jaką pamiętam:
"Rozpoczynanie procesu inicjalizacji"


ja mam swoją, podobną
"Trwa uruchamianie skryptów uruchamiania"
:D

#6 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 14 maja 2009 - 18:12

ja mam swoją, podobną
"Trwa uruchamianie skryptów uruchamiania"
:D

No też piękne.

#7 Radziok13

Radziok13
  • 109 postów

Napisano 14 maja 2009 - 20:05

Ja raz miałem taką sytuacje: Komunikat: Czy napewno chcesz przerwać instalacje? Tak No Kurcze, co wybrać?

#8 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 maja 2009 - 20:30

Dołączona grafika

#9 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 14 maja 2009 - 20:38

hehe, niektore komunikaty naprawde przerazaja, ale i Leopard tez nie jest najgorszy, po sprawdzaniu dysku wyskakuje komunikaat: "dysk jest CHYBA sprawny" czy jakos tak... heheh to chyba jest sprawny to ja wiem, chcialem sie wlasnie upewnic wlaczajac to narzedzie...

#10 positivo

positivo
  • 21 postów
  • Skądlublin

Napisano 14 maja 2009 - 20:52

tak a propo, przypomniał mi się pewien odcinek felietonów TomaszaOlbratowskiego
http://patrz.pl/mp3/...-olbratowskiego

#11 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 maja 2009 - 21:07

Ładowanie ekranu ładującego - takie coś mam podczas odpalania Tlena i to na Macu

#12 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 14 maja 2009 - 21:26

Najbardziej mnie rozbawiło, jak tata na starym latpopie mojej mamy (taki IBM, teraz ma MacBooka) na viście upgradował Internet Explorer (do banku potrzebował czy coś...) i wyskoczyło: "Proszę czekać... Trwa instalowanie narzędzi do usuwania szkodliwego oprogramowania firmy Microsoft" :lol: Myślałem, że się posikam ze śmiechu. Chcieliśmy zrobić prnt screen'a (jak to się w slangu windziarzy mówi ;) ), ale vistę to przerosło :P

#13 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maja 2009 - 21:39

BTW Microsoft fajnie traktował Polskę ;)
Dołączona grafika
Od windows 95 do XP tak było. Kto nie wierzy niech sam sprawdzi :D.

#14 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 maja 2009 - 22:43

A propos strefy czasowej, to admin tegoż przybytku żyje w innej strefie czasowej. O godz 23:29 u niego jest 23:43 ;) I tak już jest dobrze, było jeszcze gorzej, o godzinę czy nawet więcej czas się różnił jakiś czas temu.

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 maja 2009 - 08:47

felieton dobry:) relatywizm:D Ja nie zapomnę: "Z powodu błędu wystąpił błąd nr xxx"

#16 Caldur

Caldur
  • 61 postów

Napisano 16 maja 2009 - 22:45

Przeżyłem dziś szok. Nagrywałem płytę CD w systemie Windows XP i oczy me zdumione ujrzały następujący komunikat:

Włóż zapisywalny dysk CD do stacji dysków F:\.

Uwaga: Zapisywalny dysk CD to dysk kompaktowy, który można przekonwertować na dysk konwencjonalny,
czyli dysk CD audio, za pomocą stacji dysków do nagrywania dysków CD.


Mam w związku z tym takie pytanie, czy to ze mną jest coś nie tak (przemęczenie wiosenne, plamy na słońcu,
mikrouszkodzenia organiczne mózgu), czy może z tym komunikatem? O co w nim chodzi? Jaki „dysk
konwencjonalny”? „Przekonwertować dysk za pomocą stacj dysków”? Ja chciałem tylko nagrać kilka plików
na płytę CD-R.

Przestraszyłem się, skopiowałem pliki do Maca i nagrałem płytkę na nim. Ale do tej pory nie mogę się otrząsnąć.
Co to było? Anonimowana postać, czy moje niedopasowanie do „prawdziwego systemu operacyjnego”?


W skrócie? Twoja nagrywarka miała problem z prawidłowym rozpoznaniem płyty CD - przy okazji został wyświetlony komunikat "z innej parafii". Użytkownicy Xpków raportowali coś takiego zaraz po wyjściu SP2 - masz zaktualizowaną windę?
Swoją drogą jak żyje nie spotkałem się jeszcze z takim "dziwem", ale z drugiej strony lepsze to niż pękające obudowy maków ;-)

#17 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 16 maja 2009 - 22:55

Co Wy , po kilku głębszych obsługujecie Windowsy czy co? :-D Skąd macie takie "błędy?" ? Od koło 11 lat mam tylko Windowsy (zaraz mnie Macowcy zlinczują :-D) - nigdy nic nie zauważyłem

#18 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 17 maja 2009 - 08:08

Od koło 11 lat mam tylko Windowsy (zaraz mnie Macowcy zlinczują :-D) - nigdy nic nie zauważyłem


Przez ten czas zdążyłeś się przyzwyczaić i nie zwracasz uwagi :lol:

#19 Caldur

Caldur
  • 61 postów

Napisano 17 maja 2009 - 12:34

Przez ten czas zdążyłeś się przyzwyczaić i nie zwracasz uwagi :lol:


Jednak coś w jest w zdaniu jakie ostatnio przeczytałem: Apple nie ma klientów - ma wyznawców ;-)

#20 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 17 maja 2009 - 12:42

Jednak coś w jest w zdaniu jakie ostatnio przeczytałem: Apple nie ma klientów - ma wyznawców ;-)


albo: Apple to nie marka. To religia! :lol:

#21 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 18 maja 2009 - 10:37

albo: Apple to nie marka. To religia! :lol:

No coś w tym jest, lojalność względem marki jest duża w tym środowisku.

#22 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 18 maja 2009 - 11:22

W skrócie? Twoja nagrywarka miała problem z prawidłowym rozpoznaniem płyty CD - przy okazji został wyświetlony komunikat "z innej parafii". Użytkownicy Xpków raportowali coś takiego zaraz po wyjściu SP2 - masz zaktualizowaną windę?
Swoją drogą jak żyje nie spotkałem się jeszcze z takim "dziwem", ale z drugiej strony lepsze to niż pękające obudowy maków ;-)


Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje, SP3 i całą resztę, którą system mi co chwilę proponuje.

Tak sobie myślę, że może to całe „konwertowanie zapisywalnego kompaktowego dysku CD na dysk konwencjonalny
za pomocą stacji dysków do nagrywania dysków CD” to taka próba podkreślenia dystansu pomiędzy zwykłym
użytkownikiem a systemem?

Kiedyś w Krakowie natknąłem się na znak drogowy, którego celem było przekazanie kierowcom, że jeden
z pasów przeznaczony jest tylko dla autobusów MPK. Napis na znaku głosił „Wyłącz. MPK”. Do dziś zastanawiam
się, czemu nie „Tylko MPK”? Słowo „wyłącznie” nie miało prawa się tam zmieścić, autor napisu musiał użyć
skrótu i ściśniętych ze sobą literek. Czyżby „tylko” wydawało mu się zbyt proste, niegodne czegoś tak poważnego,
jak Znak Drogowy?

Mam wrażenie, że podobnie jest z Windowsem. Biurko? Ależ skąd, to Pulpit. Teczka? Ależ skąd, to Folder.
Nagrywanie płyty audio CD? Ależ skąd, to „Konwertowanie zapisywalnego dysku CD na dysk konwencjonalny,
czyli dysk audio, za pomocą stacji dysków do nagrywania dysków CD”. I od razu użytkownik zna swoje miejsce
w szeregu, od razu inaczej patrzy na system operacyjny, od razu nabiera respektu.

;)

#23 apple.user

apple.user
  • 101 postów
  • Skądbehind you, you just can't see...

Napisano 18 maja 2009 - 12:57

Nie wiem skąd Ci się to pojawiło. Może źle przeczytałeś np. jedno słowo i już całę zdanie straciło sens? Ja mam wszystko ok, czyli np. Proszę włożyć niezapisany dysk CD, albo trwa nagrywanie dysku CD. Ale z drugiej strony, lepiej "informatycznie" napisane co i jak, niż np. "Proooszę włóż okrągłą płyteczkę do szufladki" :-D PS: " Kiedyś w Krakowie natknąłem się na znak drogowy, którego celem było przekazanie kierowcom, że jeden z pasów przeznaczony jest tylko dla autobusów MPK. Napis na znaku głosił „Wyłącz. MPK”. Do dziś zastanawiam się, czemu nie „Tylko MPK”? Słowo „wyłącznie” nie miało prawa się tam zmieścić, autor napisu musiał użyć skrótu i ściśniętych ze sobą literek. Czyżby „tylko” wydawało mu się zbyt proste, niegodne czegoś tak poważnego, jak Znak Drogowy?" normalny znak, wyłącznie dla MPK, jak by było tylko MPK to byśmy tu rozmyślali ,czemu tylko ? Dlaczego ja nie, skoro też jestem człowiekiem ? :P

#24 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 18 maja 2009 - 16:23

Jak dla mnie to te dwa bledy sa epickie: "Pamiec nie moze byc "read" 0x..." "Pamiec nie moze byc "write" 0x..." pozdro ;P

#25 wiktor.luczynski

wiktor.luczynski
  • 16 postów
  • SkądKalisz

Napisano 25 maja 2009 - 10:47

Nie wiem jakoś nie zauważyłem opcji serwowanej przez Microsoft Office o wdzięcznej nazwie: "kontrola bękartów i wdów" Ta w pełni "poprawna" instrukcja może doprowadzić przeciętnego użytkownika, do zawału serca :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych