Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

29.09-01.10.2006 - Maki bez VAT...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2006 - 09:07

... w MM w Kielcach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 mavpft

mavpft
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 września 2006 - 11:01

W SADie chyba tez planuja jakas wyprzedaz. Wlasnie na PC World'ie widze baner reklamowy noworocznej wyprzedaży MAC'ów Mini w SAD za 1699 z linkiem do :
http://sklep.apple.p...3b74afa8eec515e

#3 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 września 2006 - 12:24

Pewnie od zeszłego roku - mają też baner iBooków.

#4 mavpft

mavpft
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 września 2006 - 12:31

aa.. to by wyjasnialo dlaczego na stronie SADu nie ma informacji.. zreszta troche bez sensu - noworoczna wyprzedaz we wrzesniu;)

#5 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 26 września 2006 - 13:42

Fajnie, nowy macbook w cenie najslabszego iMaca, chyba pojada do Kielc bo mam niedaleko (Osiek miedzy Sandomierzem, Tarnobrzegiem, Połańcem i Staszowem). A jak nie to naciagne brata na 500zl i bedzie intelowe mini w domu. pozdr.

#6 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 26 września 2006 - 15:24

Fajnie, nowy macbook w cenie najslabszego iMaca, chyba pojada do Kielc bo mam niedaleko (Osiek miedzy Sandomierzem, Tarnobrzegiem, Połańcem i Staszowem). A jak nie to naciagne brata na 500zl i bedzie intelowe mini w domu.

pozdr.


znamy, znamy te strony :), sam z tamtąd pochodzę
z Osieka do Kielc to jakieś 90-100 km , czyli nie tak całkiem blisko

sooory za prywatę chłopaki . hehehehehe

#7 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 26 września 2006 - 16:18

Móżliwość zainstalowania MS Windows

:lol:

#8 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 26 września 2006 - 17:53

Taki mały offtop, ciekawy jestem ile MM z marży zrezygnowało że sprzedaje taniej Mini i Macbooki. Wersja Macbooka to z prockiem 2GHz ? Bo na ofercie widnieje tylko Intel Core Duo :D

#9 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 września 2006 - 18:26

Wersja Macbooka to z prockiem 2GHz ? Bo na ofercie widnieje tylko Intel Core Duo :D


Sądząc po cenie pierwotnej i nagrywarce DVD to chyba tak.

#10 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 27 września 2006 - 18:15

Szkoda, że mini stare z Core Solo.

#11 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2006 - 08:49

Zajrzalem wczoraj do MM. I przyznam szczerze ze lekko sie zdziwilem tym co zastalem. W MM w Kielcach kompy Apple maja wydzielone osobne stanowisko "stylizowane" na ispotowe (wczesniej wcisniete byly na polki razem z pc-zlomem). Obecnie wyglada to dosc fajnie, jajowaty bialy mebel z ustawionymi maczkami plus duza plansza- banner z reklama MB. MB bialy, czarny, MB PRO, mini oraz imac, ktorymi mozna sie swobodnie pobawic. (Tak na marginesie MB bialy po paru dniach macania... wyglada jakby go ktos w blocie wytarzal i jeszcze przeciagnal przez Sahare... jest koszmarnie brudny, zolty) Spodnia czesc stanowiska sluzy za swego rodzaju mac-magazyn (przez matowe szyby mozna dopatrzec sie ile maczkow maja na stanie). Z tego co udalo mi sie zauwazyc: - 2 x imac CoreDuo 1.83 GHz - 2-3 x mini CoreSolo 1,5Ghz - 1-2 x MB czarny - 3-4 x MB bialy 2GHz - MB PRO 1.83Ghz - 2 x MB PRO 2.0GHz Z tego co powiedzial sprzedawca w weekend caly sprzet komputerowy ma byc bez vatu wiec i maki tez.

#12 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 września 2006 - 14:27

Tak na marginesie MB bialy po paru dniach macania... wyglada jakby go ktos w blocie wytarzal i jeszcze przeciagnal przez Sahare... jest koszmarnie brudny, zolty ...


Tylko brudny czy zżółknięty od gorąca?

#13 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2006 - 08:52

Brudny

#14 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 29 września 2006 - 15:01

Skoro sa imaci to ciekawe czy jest wersja z Intel GMA 950 bo sie na nia czaje z bez 22% vat-u byl aby bardzo tania ;).

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 września 2006 - 15:08

nie wiecie czy jak bym brał w MM MBP na raty (najchetniej 36miesiecy) to cy by to byly raty 0%? jak nie to jaki to procent? Może ktoś ma bliżej do MM niż ja lub robi zakupy w jakimś centrum handlowym gdzie mm jest i mógł by zapytać? Na stronie ani MM ani saturna niem informacji o oprocentowaniu :/

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2006 - 15:23

JSG: -22% Vat, 36 rat na zero procent i może jeszcze zniżka edukacyjna? :-) Zadzwoń i zapytaj o raty, zwykle są udzielane przez żagle czy inne lukasy i poza okresem promocji wychodzą drożej niż np kredyt odnawialny na koncie bankowym.

#17 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 września 2006 - 15:31

na -22% az tak mi nie zależy. Raczej na niskim oprocentowaniu i dlugoterminowej splacie A na dzwonienie to już wpadłem wcześniej tylko jakos po pół godziny pikania skypa w tle sie odechciało mi czekac

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2006 - 15:52

Nie zależy na 22% obniżki? Kasiasty jesteś. Z oprocentowaniem to modne jest ostatnio tyle procent ile rat - czyli na 36 miesiecy + 36% odsetek (rzeczywiscie to jeszcze wiecej).

#19 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 września 2006 - 16:04

na mbp chyba niema tej obniżki :/ A bank może mi dać 10 000/ 8% ale na 12miesięcy a to mnie nie urządza :/ bo zamiast rozwijać firmę musiał bym cułać na rate kredytu :/ po 1000zł miesięcznie

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2006 - 16:10

na mbp chyba niema tej obniżki :/
A bank może mi dać 10 000/ 8% ale na 12miesięcy a to mnie nie urządza :/ bo zamiast rozwijać firmę musiał bym cułać na rate kredytu :/ po 1000zł miesięcznie


Na cały sprzęt komputerowy - ale to i tak w zeszły weekend.
Kredyt odnawialny? Czy gotówkowy?

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 września 2006 - 16:19

Pożyczka w rachunku bieżącym dla mikroprzedsiębiorców lub: Kredyt krótkoterminowy odnawialny w rachunku bieżącym do wyboru Tak przy okazji to może koś ma lub miał do czynienia z dofinansowaniem unijnym szukam po internecie i mi wyskakują sami pośrednicy- a może udało by się coś wyciągnąć w UE na rozwój firmy.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 września 2006 - 16:22

No, to takie kredyty w rachunku zwykle są odnawiane po upływie roku, więc wychodzi na to jakbyś miał kredyt na tyle co chcesz.

UE:
http://www.parp.gov....ukturalne7.html
Są też mniejsze programy (dla nowopowstałych itp), realizowane przez urzędy gminne. Kiedyś sporo pomocy na ten temat było na 1praca.gov.pl, ale strona znikła nie wiem czemu.

#23 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 września 2006 - 16:45

nie wiecie czy jak bym brał w MM MBP na raty (najchetniej 36miesiecy) to cy by to byly raty 0%? jak nie to jaki to procent? Może ktoś ma bliżej do MM niż ja lub robi zakupy w jakimś centrum handlowym gdzie mm jest i mógł by zapytać? Na stronie ani MM ani saturna niem informacji o oprocentowaniu :/


raty są 0%
ale dochodzi obowiązkowe ubezpieczenie


P.S.
Co jest lepsze:
MacBook 2,0 za 4343,44 zł w Media Markcie
czy
MacBook 1,83 (z Combo) za 3999 zł w Saturnie
???

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 września 2006 - 16:47

W marcu probowałem przebrnąć przez 1praca.gow.pl ale mimo licznych rozmów telefonicznych i innych formach kontaktu nie udało mi się uzyskać przejrzystych odpowiedzi i wskazówek. W poniedziałek zadzwonie do PARP- dzięki, ale czarno to widzę :? Przeraża mnie to co dzieje się na tego typu stronach, rozmawianie z tymi pracującymi za karę ludzmi i windowsowe generatory wniosków :? Żeby jeszcze było w tym kreatorze wszystko po kolei- Wypełnij wnioski ABCD skompletuj dokumenty ABCD i przynieś do okienka A w budynku D ale oczywiście za piękne żeby tak mogło być :(

#25 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 września 2006 - 18:17

Urzędy pracy jesli nie prowadzisz ani nie prowadziłeś działalności gospodarczej dają na start 12000 bezzwrotnej pożyczki. Trzeba dać jakiś pseudo biznesplan i voila. Co do pomocy z unii to już gorzej. Generalnie trzeba naprawdę dobry biznesplan mieć aby przeszło. Układ jest taki, że a) piszesz biznes plan B) przedstawiasz go wraz z innymi kretyńskimi papierami c) jeśli przechodzi, to kupujesz sprzęt (wydajesz najpierw kase), możliwe raty. d) UE zwraca ci procent kasy - różnie to bywa z wielkością, ale minimum na 20% się*załapiesz. e) płacisz VAT od całości. i tyle. Tyle w skrócie. Mam gdzieś te książki i jak nie zapomne to mogę udostępnić je jakoś (wersja drukowana).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych