Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook 2.4, 2GB, 160GB White


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 13 maja 2009 - 07:54

Witam, mam problem od pewnego czasu wentylator mojego macbooka strasznie głośno pracuje. Prędkość pracy to około 4800 rpm gdy nic specialnie nie robie, co najsmieszniejsze gdy na nim pracuje Photoshop/Flash wszystko jest okej i pracuje cicho O_o Dzis w nocy zostawilem go wlaczonego i leciala z niego tylko muzyka i caly czas wył, nie mam pojecia czym to jest spowodowane, macie jakies pomysly ?

#2 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 13 maja 2009 - 08:02

Po 1 sprawdzic procesy Po 2 przedmuchac/odkurzyc ;)

#3 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 13 maja 2009 - 08:06

co rozumiesz przez sprawdzic procesor? zaczyna wyc przy okolo 70 stopniach ;)

#4 fan911

fan911
  • 43 postów
  • SkądŁowicz / Łódź

Napisano 13 maja 2009 - 08:15

Nie sprawdzić procesor, tylko PROCESY. czyli co się dzieje na komputerze :) może wykonuje jakieś systemowe operacje i po prostu się grzeje. Mój też czasem ni z tego, ni z owego zaczyna wyć, 5 minut daje czadu i przestaje. Czasem mam 10 programów włączonych i nic się nie dzieje. a czasem net przeglądam i zaczyna wyć. To raczej nic strasznego.

#5 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 13 maja 2009 - 08:16

a lol spoko wiem co to sa procesy ;) obadam to ;)

#6 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 18 maja 2009 - 08:25

witam niestety to nie przez procesy mialem zurzyte 20 procent procesora (firefox) temperatura na procesorze 60 stopni a wentylator wyl jak szalony jak podszedlem i poruszalem myszka to pochwili przestal wyc. Tak jest bardzo czesto ze jak nic na nim nie robie to nagle zaczyna wyc O_o

#7 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 18 maja 2009 - 17:06

To będzie z mojej strony zupełny strzał. Jeżeli komputer zaczyna wyć wtedy gdy przestajesz go używać, to być może mac zaczyna robić porządki na dysku gdy dajesz mu odsapnąć, to tłumaczyłoby użycie procesora i wzrost temperatury a tym samym wiecej obrotów wiatraka. Można by sprawdzić czy to jest problemem bootując macbooka z zewnętrznego dysku (przez FW, target disk to się bodajże nazywa). Przy okazji - u mnie 60 stopni to max 2-2.5k rpm. Zawsze możesz zainstalować smcFanControl aby poskromić wiatrak. Pozdrawiam.

#8 Fern

Fern
  • 220 postów
  • SkądCzeladz

Napisano 18 maja 2009 - 21:41

a moze cos tu ma do rzeczy TimeMachine? ale wsumie uzywam tm od 5 miesiecy i dopiero od niedawna zauwarzylem ten problem....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych