Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kolejne frustracje kolejnego naiwniaka - iTunes Poland i absurd Luksemburga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 20:22

Ja mam już dość.

I może z winy tego stwierdzenia “brzmię” bufoniasto, ale mnie przestał śmieszyć żart "iTunes Store w Luksemburgu, w Polsce NIE" (chodzi mi o iTS z muzyką/wideo, nie tylko z appsami). Przestało mnie śmieszyć to rażące ignorowanie przez Stefana i Spółkę sporej już rzeszy użytkowników iPhone’ów, iPodów, Maćków w RP. Przestało mnie już śmieszyć gimnastykowanie się z zakładaniem fejkowych kont w US Store. Przestało mnie już śmieszyć kupowanie $100 Gift Card za dolarów 10/50/80, czy za ile one tam chodzą. Przestało mnie śmieszyć krzewienie wśród Polaków tą głupotą “managerów” Apple kombinatorstwa. Przestało mnie już śmieszyć to, że tak naprawdę nie wiadomo, czemu tego iTS w Polsce być nie może. Przestały mnie już śmieszyć, prawdziwe lub nie, powody tej sytuacji nazywane ‘brakiem porozumenia z wytwórniami’. Przestała mnie już śmieszyć ta cisza na morzu, ten brak jakiegoś działania ze strony użytkowników (włączając mnie), by ten stan zmienić.

W sumie, zaczyna mnie śmieszyć to, co napisałem. Dlaczego? Bo ten temat poruszano n razy. Bo ja jednak nie wierzę w zdolność zwykłych ludzi do podobnego zrywu (uhu, jak to patetycznie pachnie), a jeżeli już nawet podobny zryw będzie, to nie wierzę w odzew z Kurpentino.


Bo przecież...

...nadzieja matką głupich...

...ale...

...każdą matkę trzeba kochać!


Ja widzę to tak:

Zgadać się mniej lub bardziej konkretnie w tym wątku lub gdziekolwiek indziej co do tego pomysłu.

Postawić stronę z licznikiem, na której można by zbierać podpisy pod petycją, której treść także by wisiała na tejże stronie.

Ostrożnie zasugerować, by serwis MyApple mógł podpiąć pod siebie taką właśnie stronę, trochę to nakręcić, nawet pomęczyć i (!) pospamować z prośbą o odzew ze strony jabłkowców na forum.

Druknąć te podpisy, których tysiące, dziesiątki tysięcy (hehe) już będzie i wysłać te kilkaset stron, tą grubą pakę na adres HQs w Kurpentino. I niech się tym udławią!



Bo jeżeli była petycja w polskim necie o umiejscowienie Europejskiego Instytutu Technologii we Wrocku, jeżeli GG zbiera (nie)głupie podpisy pod (nie)głupi pomysł ustanowienia Polskiego Dnia Przytulania, jeżeli polski net widział jeszcze więcej mniej lub bardziej godnych uwagi akcji zbierania podpisów, to czemu nie mogłoby być akcji o wprowadzenie PEŁNEGO iTunes Store w Polsce?

Czekam na odpowiedzi!
Od szanownej Redakcji!
Od szanownego grona Moderatorów!
Od wszystkich użytkowników forum!
Co myślicie?


Możecie pojechać, pochwalić, napisać “?????”, cokolwiek, tylko nie przechodźcie obojętnie. Napiszcie, co wiecie o tej sprawie, odeślijcie do jakiegoś oficjalnego stanowiska Apple w kwestii, rozpocznijmy dyskusję!


PS Na forum pisano już, że i tak nikt nie będzie kupował muzy w polskim iTS, bo ma taniej z Gift Cardem w US iTS. Pisano też, że Polak za biedny, że coś, że siła nabywcza nie taka odpowiednia. A w Portugalii o wiele, wiele większa? Prawie na pewno tak, tylko i u nas i w takiej Portugalii jest target o podobnej głębokości potrfela. W Portugali może większy odsetek, ale w Polsce jest na pewno ta grupa większa - bo liczy się efekt skali (co odnosi się do wspomnianego absurdu z Luksemburgiem). Mam nadzieję, że na tych stwierdzeniach dyskusja się nie skończy.


Dzięki za każdą odpowiedź!

#2 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 29 kwietnia 2009 - 20:56

Oczywiście podpisuje się pod "petycją" jednak uważam się za realistę dlatego dopiszę jeszcze kilka zdań: 1. Luksemburg ma o ile dobrze pamiętam najwyższy przelicznik PKB/mieszkańca czy jakoś tak. Tak czy inaczej przynajmniej statystycznie ludziom się tam żyje dobrze. Ilość mieszkańców nie jest tutaj dla mnie argumentem. 2. Polska to w myśl panującej na dalekim zachodzie opinii (z którą miałem wątpliwą przyjemność się zetknąć osobiście) kraj trzeciego świata. Kraj bliski Meksykowi. I tam i tu, po zniesieniu wiz, "ostatni gasi światło". Tak przynajmniej myśli wielu amerykanów. 3. Waluta - konieczność przewalutowywania transakcji na Euro. Na to jest za mały rynek w Polsce. 4. Mimo, że w skali kraju rynek zbytu dla Apple wydaje się duży, w praktyce iPod i Mac są u nas towarami WYSOCE luksusowymi, znajdującymi relatywnie mało odbiorców, a co za tym idzie koszty uruchomienia systemu sprzedaży towarów głównie dla tych urządzeń są zbyt wysokie.

#3 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:08

Ssać z torrentów ile wlezie, niech się pocałują ze swoim systemem dystrybucji \m/>

#4 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:08

Dzięki za odpowiedź, Domeen.

Nie zgadzam się z pierwszym punktem o Luksemburgu. Właśnie z powodu tego bogactwa Luksemburgu i siły nabywczej jego mieszkańców panuje opinia, że Polski nie powinno się z nim porównywać. A można, nawet trzeba! Bo ilu ludzi w Luksemburgu kupuje z iTS? Ile ludzi by kupowało z Polski? W Luksemburgu mieszka około 480-500 tysięcy ludzi. Mniej niż w Krakowie! Wydaje mi się, że jednak Polska jest większym potencjalnie rynkiem dla Apple.

A ja wciąż uważam, że jeżeli białe kołnierzyki dostaną do recepcji budynku taką grubą paczkę i rozwiną tą listę, to może nawet się pobrechtają, zwrócą uwagę. Nie wydaje mi się, że tego rodzaju przesyłki dostają codziennie. I nie wierzę, że to po prosu wylądowałoby w koszu i zostało wymazane z pamięci.


EDIT
@ m-j
Proszę bardzo. Ja niczego nie zakazuję, tylko chcę wreszcie, żeby oprócz torrentów, youtuba i płyt w empiku za 79 pln była alternatywa.

#5 domeen

domeen
  • 270 postów
  • Skądja to znam?

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:39

Nie zgadzam się z pierwszym punktem o Luksemburgu. Właśnie z powodu tego bogactwa Luksemburgu i siły nabywczej jego mieszkańców panuje opinia, że Polski nie powinno się z nim porównywać.


A ja wciąż uważam, że jeżeli białe kołnierzyki dostaną do recepcji budynku taką grubą paczkę i rozwiną tą listę, to może nawet się pobrechtają, zwrócą uwagę.


EDIT
@ m-j
Proszę bardzo. Ja niczego nie zakazuję, tylko chcę wreszcie, żeby oprócz torrentów, youtuba i płyt w empiku za 79 pln była alternatywa.


OK. Jesteśmy dumnym narodem i możemy się równać wszystkim innym, ale zaludniamy, kraj, w którym wciąż nie opłaca się mieć kasy na papierze, gdzie nie opłaca się chwalić Państwu ile się zarabia, gdzie za 10 dolarów kupisz jedynie płytę z muzyką biesiadną na straganie, gdzie działają na społeczeństwo metody marketingowe przerobione 10 lat temu na zachodzie i wreszcie (konkretny przykład) gdzie monitor LCD LG zrobiony w Mławie jest o 15% tańszy w Holandii (po doliczeniu kosztów transportu do Polski) niż w rodzimej, wielkiej hurtowni IT.

Może kiedyś dorośniemy do tego typu systemów sprzedaży. Na razie jednak do spółki z Czechami, Słowacją i resztą ziomali na wschód stąd jesteśmy rynkiem dla molochów typu MediaMarkt czy Saturn (choć to niemal ta sama firma). Dopiero gdy nasz rynek się przeje hitami z czerwonych billboardów i porządnie zwymiotuje, a sprzedaż internetowa przekroczy dwucyfrową barierę procentowo na rynku, może znajdzie się u nas miejsce dla iTunes Poland.

#6 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:40

Ssać z torrentów ile wlezie, niech się pocałują ze swoim systemem dystrybucji \m/>


Co do torrentów, to mam inne zdanie, ale z resztą się w pełni zgadzam.

#7 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:55

Można ssać z rapida, jest legalnie

#8 Aryman

Aryman
  • 678 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 29 kwietnia 2009 - 21:59

wiecie, luksemburg to jest jeszcze państwo :P ale wietnam tez ma, lol ;p

#9 the.rror

the.rror
  • 81 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:06

Raczej nic konstruktywnego do Twojej wypowiedzi nie wniosę. Jednakże prosiłeś aby nie przechodzić wokół tego tematu obojętnie. To ja napiszę tylko: POPIERAM!. Jeżeli w dalszych postach pojawi się jakiś ciekawy dialog, który mnie zainteresuję to się włączę do rozmowy.

#10 loretoo

loretoo
  • 51 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:07

oni nas maja gdzies i tyle. a szkoda bo duzo traca ;p wolalbym placic za utwory po 3 zl i miec legal

#11 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:08

super, oprocz lamerstwa i lanserstwa na tym forum pojawili sie jeszcze krzykacze :o

#12 the.rror

the.rror
  • 81 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:10

super,
oprocz lamerstwa i lanserstwa na tym forum pojawili sie jeszcze krzykacze :o


I zupełnie niepotrzebne komentarze.

Człowiek ma rację, coś z tym trzeba zrobić. Byłbym bardzo zadowolony z iTunes Polska, ale jeżeli zawsze wszyscy nas olewają, musimy sami działać.

#13 iq_cyco

iq_cyco
  • 16 postów
  • SkądCała Polska

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:21

Ogólnie - popieram
Milo by było mieć możliwość pobrania legalnych utworów, a nie kupowania CD dla 2-3 przebojów.
W Polsce ktoś przegapił moment, w którym nie nosi się przy sobie CD-playera tylko mp3. Co prawda istnieje możliwość pobrania darmowych mp3 - na [url=http://www.wp.pl]Wirtualna Polska - www.wp.pl[/url], na pewno można też tam mp3 kupić.

Problemy - cena, jakość... Nikt nie da 4zł za mp3 z bitrate 128 ;|

iTunes rozwiązuje problem, ale jak widać komuś nie opłaca się go wprowadzać, albo ktoś czeka, aż ludzie zaczną pełzać na kolanach, byleby tylko ten sklep był w Polsce dostępny.

Mam wrażenie, że duża grupa ludzi, chętnie kupi swoje ulubione kawałki, chociaż przez szacunek dla wykonawców, którzy muszą włożyć naprawdę dużo pracy i serca w tworzoną muzykę.

#14 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:31

Oczywiście popieram. Tak się tylko zastanawiam. Neimcy iTunes mają, Francja, Anglia, Hiszpania, Włochy też (poprawcie jeśli się mylę). Ktoś tam kiedyś wspomniał że UE miało kazać apple założyć iTunes Store dla pańśtw członkowskich. I tak naprawdę to powinno się Unię prosić o pomoc. Oni mogą więcej zdziałać niż nasze podpisy wysłane do dolinki krzemionkowej. Tam spojrzą na paczkę i powiedzą : Poland? Where is it? Hmmm ... . Stwierdzą, że to 3 świat i nigdzie dalej to nie ruszy. iTunes Polska spodziewam się dopiero po wejściu EURO do Polski. Apple wtedy nie będzie się aż tak bało o straty. Przecież nasz złoty ostatnio szaleje jak może.

#15 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:47

super,
oprocz lamerstwa i lanserstwa na tym forum pojawili sie jeszcze krzykacze :o


Krzyczę często, fakt. ;-)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i deklaracje chęci podpisania tego rodzaju petycji. Żeby to miało ręce i nogi, należy ten entuzjazm przekuć w konkretniejsze kroki. Bo sam się obawiam, że my tutaj wszyscy wsiu-bziu hura i nie wiadomo co i na tym się skończy - że ja sam za chwilę machnę na to ręką i temat gdzieś się zapodzieje w archiwum i zejdzie z widoku. Dlatego bardzo proszę wszystkich, żeby popytali, popróbowali zainteresować pomysłem ludzi, którzy ewentualnie mogliby wesprzeć akcję od strony praktycznej - strona, czy jeszcze coś innego. Sam postaram się jeszcze do paru osób nachodzić w mieście.

Smuci mnie, że nikt od MyApple w wątku nie zabrał głosu, bo bardzo interesuje mnie pogląd moderatorów na sprawę. Eh, cały ja...

Oczywiście popieram. Tak się tylko zastanawiam. Neimcy iTunes mają, Francja, Anglia, Hiszpania, Włochy też (poprawcie jeśli się mylę). Ktoś tam kiedyś wspomniał że UE miało kazać apple założyć iTunes Store dla pańśtw członkowskich. I tak naprawdę to powinno się Unię prosić o pomoc. Oni mogą więcej zdziałać niż nasze podpisy wysłane do dolinki krzemionkowej. Tam spojrzą na paczkę i powiedzą : Poland? Where is it? Hmmm ... . Stwierdzą, że to 3 świat i nigdzie dalej to nie ruszy. iTunes Polska spodziewam się dopiero po wejściu EURO do Polski. Apple wtedy nie będzie się aż tak bało o straty. Przecież nasz złoty ostatnio szaleje jak może.


iTunes Store w pełnym wydaniu (muzyka, wideo) działa w większości starych krajów UE - od Portugalii po Szwecję. A urzędnicy z Brukseli coś tam kiedyś właśnie mówili o tym, że to dyskryminacja Polski i pozostałych członków, że coś. Ja wciąż obstaję przy wysłaniu petycji do siedziby Apple. Można też wysilić się na wrzucenie na stronę i petycji skierowanej do Apple i listu na przykład do Komisji Europejskiej - osoba popierająca akcję, składałaby podpis pod petycją i listem.

#16 xanael

xanael
  • 387 postów
  • SkądPL

Napisano 29 kwietnia 2009 - 22:49

I zupełnie niepotrzebne komentarze.

Człowiek ma rację, coś z tym trzeba zrobić. Byłbym bardzo zadowolony z iTunes Polska, ale jeżeli zawsze wszyscy nas olewają, musimy sami działać.


no wlasnie chodzi o to, ze to nie jest zbedny komentarz. Gdybys ruszyl troche kapucyna to zrozumialbys, ze nie macie NIC do gadania i jestescie banda krzykaczy, dzieci Neostrady, ludzi - ktorzy COS, GDZIES przeczytali, nie wiedza co z czego wynika, itd. itd. a pozniej krzycza - "JEB** iSource i SAD!!!", "Nic nie kupowac u zlodziejow"!! To widac po pierwszym poscie...

Smuci mnie, że nikt od MyApple w wątku nie zabrał głosu, bo bardzo interesuje mnie pogląd moderatorów na sprawę. Eh, cały ja..

Bo oni sraja na takie tematy. Jest ich tutaj mnostwo.

#17 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:01

@xanael Tylko po co tyle jadu?

Proszę, przeczytaj CAŁY mój post. Mnie też się wydaje, że ogólnie taka petycja nie wpłynie na strategię rozwoju Apple i ich ekspansję w kwestii iTS. A o Sadzie, złodziejach nic nie pisałem. Człowieku, zwolnij.

Bo oni sraja na takie tematy. Jest ich tutaj mnostwo.


A ja jednak poczekam. No i chyba nie tylko ja.

#18 keramzyt

keramzyt
  • 78 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:16

Może przeczytanie tych tekstów pomoże Wam zrozumieć dlaczego nie ma iTunes Store z muzyką w Polsce...

blog.fotogenia.info Puknij się w łeb!
blog.fotogenia.info Za-drobny-procencik-iks

Aha i proszę nie zapominać o komentarzach do tych tekstów też wiele wyjaśniają...

#19 majusi@wp.pl

majusi@wp.pl
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:23

iTS Polska istnieje, ale tylko dla app iPhone. działa, sam co nieco kupiłem płacąc w euro (po przeliczeniu) za pomocą PayPal. Czyli jednak można. To dla czego nie może byc pełnego serwisu. To samo dotyczy sprzedaży różnych rzeczy w serwisach Apple (kierują do Polski a tam ceny już nie takie). Jak można zdobyć rynek nawet w sprzęt nie oferując pełnych serwisów.

---- Dodano 30-04-2009 o godzinie 00:42 ----
Zapomniałem napisać, że popieram inicjatywę chociaż ze swojej strony wolę oryginalne nagranie z CD lub SACD niż jakości mp3. Nie widzę powodów aby nie zosstał uruchomiony pełen serwis w Polsce - pieniądz nie śmierdzi i płatność jest on-line. Nie widzę różnicy między kartą np. Fortis Polska a Fortis Benelux. Prawa autorskie to problem dystrybutora. O ile trudno o uczciwego w Polsce to może dopuścić innego z UE.

#20 simonek

simonek
  • 284 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:48

Problemy - cena, jakość... Nikt nie da 4zł za mp3 z bitrate 128 ;|


Hmm.. a czy to czasem nie był standard jeszcze jakiś czas temu w ITS.. ? ;)

Panowie, nie ma co się napinać. Nie ma co wszystkiego zwalać na "olewanie Polski przez Apple". Bo czy np. Amazon.com czy inne tego typu serwisy nie mogłyby wkroczyć do naszego pięknego kraju? Zapominacie, że w takie Niemcy, Francję, czy Holandię USA przez lata pompowało kasę.. i są teraz tam gdzie są. W nas z drugiej strony przez 50 lat "przyjaciele" z Rosji ładowali socjalizm i komunizm. Nie ma się co dziwić, że ludzie którzy rządzą naszym quasi-showbusiness'em to często skamieniałe Cześki i Kryśki którym jak nie posmarujesz to nie pojedziesz.. no i mamy ZAIKS. Jedyny ratunek w tym konkretnym przypadku to UE.. .

#21 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:52

Można ssać z rapida, jest legalnie


no chyba zartujesz sobie, legalnie? hajs za konto premium leci do firmy rapdishare a prawa autorskie nie sa tu respektowane w żaden sposób.

co nie zmienia faktu, że w tym momencie jest to najlepsze wyjście jeżeli chodzi o zdobywanie muzyki/filmów/softu/czegoduszazapragnie ;-)

#22 majusi@wp.pl

majusi@wp.pl
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2009 - 23:57

Hmm.. a czy to czasem nie był standard jeszcze jakiś czas temu w ITS.. ? ;)

Panowie, nie ma co się napinać. Nie ma co wszystkiego zwalać na "olewanie Polski przez Apple". Bo czy np. Amazon.com czy inne tego typu serwisy nie mogłyby wkroczyć do naszego pięknego kraju?


Ale eBay jest. Nawet coś kupiłem.

#23 simonek

simonek
  • 284 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 kwietnia 2009 - 00:09

eBay to zupełnie inna bajka. Sam mógłbyś z miejsca założyć serwis aukcyjny gdybyś tylko chciał. Tego nie ma sensu porównywać tylko dlatego, że jest taki "amerykański" :)

#24 majusi@wp.pl

majusi@wp.pl
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2009 - 00:27

W kazdym razie obsługuje nie tylko sprzedawców z polski. Dzieki temu mam książkę do Final Cut Express 4. I polecam PayPal.

#25 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 30 kwietnia 2009 - 01:21

pozostaje czekac ... leos juz doczekal sie polonizacji .. to moze w koncu sie doczekamy appstore ..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych