Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zagadka nie dla idiotów !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pavko

pavko
  • 42 postów
  • SkądJelenia Góra, Jastrzębie Zdrój

Napisano 08 kwietnia 2009 - 20:18

System leopard. Update ilife 09 na ilife 08. Uruchamianie iphoto z pakietu 09, oczywista sprawa konwersja biblioteki do iphoto 09. Udana. Chce wrocic do tigera, na tigerze 09 nie pojdzie, "jeno" jak mawiał Kmicic, co najwyżej iphoto 08. Jak dokonać konwersji biblioteki iphoto z 09 na 08? Jakieś pomysły. Iphoto manager tego nie zrobi.

#2 OzzyMac

OzzyMac
  • 324 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2009 - 20:35

Podobno się nie da. Opcja nieodwracalna.

#3 pavko

pavko
  • 42 postów
  • SkądJelenia Góra, Jastrzębie Zdrój

Napisano 08 kwietnia 2009 - 20:42

It's easy but expensive Póki co udało mi się poprzez Aperture 2 zaimportowac bibliotekę z iphoto 09. W takim razie iphoto robi sie nieprzydatne.

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 kwietnia 2009 - 21:11

bo oni (i ja też) nie widzą sensu downgrade-u ilife

#5 sd99

sd99
  • 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2009 - 21:47

HD>Użytkownicy>Twój katalog domowy>Obrazki>zaznaczasz iPhoto Library>Pokaż zawartość folderu>Originals.

#6 pavko

pavko
  • 42 postów
  • SkądJelenia Góra, Jastrzębie Zdrój

Napisano 09 kwietnia 2009 - 10:45

Ja wiem, ze tam sa zdjecia oryginalne niemodyfikowane przez iPhoto. Ale nawet skopiowanie folderu Originals z 09 do biblioteki 08 nic nie da. IPhoto gdzies sobie indeksuje w pliku zdjecia, jak mniemam. Apple nie daje mozliwosci downgradu, to jest nie powazne, to samo tyczy itunes, ale akurat ten program jest za darmo. Dziwi mnie, ze w platnych aplikacjach nie mogliby zrobic takiej opcji przy zachowaniu starej biblioteki ze zdjeciami, bez zmian dokonanych, w nowym programie iPhoto, rzecz jasna. Wyobrazcie sobie, macie fotki z 7 lat, nie mowie o profesjonalnym fotografowaniu, bo wiadomo ze kazdy robi backup-y, ale "normalne" użytkowanie, 10-letnia biblioteka ze zdjeciami np. z różnych uroczystości i macie backup, psuje sie komputer, nie chcecie leoparda, ale macie backup iphoto library z 09 i pozostaje reczne skopiowanie zdjec lub poprzez aperture 2 skopiowanie biblioteki (kopiuje z mniejsza rozdzielczoscia). Nawet podczas upgrade'u z 08 na 09 nie ma zadnego komunikatu, ze jest to operacja tylko w jedna strone . Mozna zamknąć temat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych