Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Sales Training Program - ASTO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 12:55

Czy ktoś na forum jest uczestnikiem tego programu i zdobył już więcej niż 9000 punktów? Mój problem polega na tym, że chciałbym dobić do magicznego poziomu ASP, ale mam po prostu za mało kursów aby do tego poziomu dojść. Co zrobić? Czy nowe kursy pojawią mi się, jak skończę wszystkie obecnie dostępne? ps. proszę osoby, które nie wiedzą co to jest, o nie zadawanie pytań takich jak "co to jest i jak tam się dostać".

#2 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 marca 2009 - 12:58

Tak ja jestem ASP.
Zmień kursy na język angielski tzn zacznij je robić w języku angielskim.
Mała podpowiedż: jeżeli nie udało ci się uzyskać wymaganego minimum na darmowe roczne konto .me zrób to po angielsku;)

---- Dodano 27-03-2009 o godzinie 12:59 ----
obecnie mam już prawie 20.000;)

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:14

Dzięki :) Chociaż*nie chodzi mi o .me bo to akurat się*ma już*przy 4000 pkt co zajmuje przecież*jakieś*3h :) Powiedz mi jeszcze jaki czas upłynął między mailem z gratulacjami na APP a mailem gdzie miałeś "linka do podania adresu e-mail, imienia i nazwiska i adresu wysyłki certyfikatu" ? Ja dostałem gratulacje dzisiaj o 3. rano, było napisane, że "niedługo dostaniesz maila z instrukcjami". Minęło jak by nie patrzeć*10 godzin - zaczynam się niepokoić.

#4 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 marca 2009 - 13:19

Dzięki :)

Chociaż*nie chodzi mi o .me bo to akurat się*ma już*przy 4000 pkt co zajmuje przecież*jakieś*3h :)

Powiedz mi jeszcze jaki czas upłynął między mailem z gratulacjami na APP a mailem gdzie miałeś "linka do podania adresu e-mail, imienia i nazwiska i adresu wysyłki certyfikatu" ?
Ja dostałem gratulacje dzisiaj o 3. rano, było napisane, że "niedługo dostaniesz maila z instrukcjami". Minęło jak by nie patrzeć*10 godzin - zaczynam się niepokoić.


5 do 8 h dokładnie nie pamiętam natomiast cetyfikaty Golda i silvera doszły 2 tyg po;) także się nie przejmuj. Ps.sprawdz skrzynkę spomową bo 1 tam znalazłem;)

#5 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2009 - 13:27

Mi silver i gold doszły w 10 minut... dlatego nauczony tym doświadczeniem myślałem, że ASP przyjdzie tak samo :) Ale dzięki za uspokojenie mnie - widocznie muszę*pójść*jeszcze dzisiaj do pracy i sprzedać*kilka maków, aby dopiero po powrocie do domu odebrać pocztę i zobaczyć tam maila, na którego czekam :) Mam jeszcze ostatnie pytanie - secret codes - jak je zdobyć? Nie licząc wyjazdów szkoleniowych... Dzięki wielkie za informacje wszelkie :)

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 marca 2009 - 13:33

wow, dzięki cottage, bo u mnie też się kończą kursy

#7 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 marca 2009 - 13:38


Mam jeszcze ostatnie pytanie - secret codes - jak je zdobyć? Nie licząc wyjazdów szkoleniowych...

Dzięki wielkie za informacje wszelkie :)


raz miałem cuś takiego klikając po stronce pojawiła się jakaś ankieta w j.angielskim, po jej zakończeniu miałem dostać hasło a także 300p czy jakoś tak ale hasło niedziałało;)

---- Dodano 27-03-2009 o godzinie 13:38 ----

wow, dzięki cottage, bo u mnie też się kończą kursy


np ;) odkryłem to przypadkiem:cool:

#8 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 27 marca 2009 - 23:55

Z założenia kursy powinny być robione w języku kraju w którym jesteś zarejestrowany. Jeśli zrobisz po angielsku i będziesz miał 250 pkt, a potem zrobisz po polsku 300pkt to naliczy Ci to 300pkt tylko. Takie było założenie. Praktyka pokazuje że mają "pare bugów". Dodatkowo po tym jak jesteś w tym parę lat to dostajesz roczny bonus.

#9 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 marca 2009 - 00:09

Z założenia kursy powinny być robione w języku kraju w którym jesteś zarejestrowany.
Jeśli zrobisz po angielsku i będziesz miał 250 pkt, a potem zrobisz po polsku 300pkt to naliczy Ci to 300pkt tylko.

Takie było założenie. Praktyka pokazuje że mają "pare bugów". Dodatkowo po tym jak jesteś w tym parę lat to dostajesz roczny bonus.


nie sądze aby to był bug dlaczego-zobacz ile ma punktów najlepszy na liście wątpię aby była to zdobycz z kursów w języku angielskim ten gość to musiał chyba zrobić we wszystkich jakie są dostępne:lol: no ale opłaciło mu się zgarną nowiutkiego macbooka:D

#10 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2009 - 02:41

Zrobiłem wszystkie kursy z PL i UK... popełniłem parę błędów, tak jak zapewne każdy, ale niezbyt wiele - minimalny wynik każdego kursu to 90%, większość to 100%. Brakuje mi teraz 1540 pkt żeby dojść*do magicznych 16 000... próbowałem wypełniać ankiety - tak jak napisał Cottage kody z tych ankiet nie działają... Co robić? :/

#11 Cottage

Cottage
  • 739 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 marca 2009 - 08:02

Zrobiłem wszystkie kursy z PL i UK... popełniłem parę błędów, tak jak zapewne każdy, ale niezbyt wiele - minimalny wynik każdego kursu to 90%, większość to 100%.
Brakuje mi teraz 1540 pkt żeby dojść*do magicznych 16 000...
próbowałem wypełniać ankiety - tak jak napisał Cottage kody z tych ankiet nie działają...

Co robić? :/


może zacznij robić po Niemiecku:-D ;)

#12 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 28 marca 2009 - 09:07

nie sądze aby to był bug dlaczego-zobacz ile ma punktów najlepszy na liście wątpię aby była to zdobycz z kursów w języku angielskim ten gość to musiał chyba zrobić we wszystkich jakie są dostępne:lol: no ale opłaciło mu się zgarną nowiutkiego macbooka:D


Tak jest napisane w zasadach :)


Co do ilości punktów, to można je zdobywać korzystając ze szkoleń*"w realu". Za takie szkolenia też dostaje się kody. I to jest punktowane bardzo wysoko. Do tego dochodzi annual bonus i masz...

#13 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 20 kwietnia 2009 - 21:19

Mam nadzieję, że nie zostanę skrzyczany za dołączenie się do tematu...

Otóż uzbierałem dawno te punkty na MobileMe i dziś przy okazji robienia kolejnych testów poczytałem sobie o rocznym koncie MobileMe przyznawanym za 4000 pkt w bieżącym roku i minimum 80% za test Sprzedaż MobileMe.

W regulaminie jest taki fragment:

Czy mogę użyć klucza do konta demonstracyjnego, aby odnowić istniejące konto płatne?
Otrzymany z ASTO klucz do konta demonstracyjnego MobileMe umożliwia odnowienie istniejącego płatnego konta MobileMe. Może jednak lepszym pomysłem będzie zachowanie osobnego konta płatnego i osobnego demonstracyjnego konta ASTO, zarejestrowanego pod inną nazwą użytkownika.

Jeśli odnowisz posiadane płatne konto MobileMe za pomocą nowego klucza aktywacyjnego otrzymanego z ASTO, wszelkie dodatki dokupione do tego konta pozostaną nieodnowione. Ponadto konta demonstracyjne udostępniane za pośrednictwem programu ASTO nie zawsze uprawniają do pewnych korzyści i zachęt oferowanych subskrybentom opłacającym swoje konta.

Data następnego odnowienia zostanie ustawiona na jeden rok od upływu terminu ważności istniejącego konta. Jeśli zdecydujesz, że chcesz zamienić konto płatne na konto ASTO, po otrzymaniu klucza przejdź na stronę www.me.com/activate, wprowadź numer klucza aktywacyjnego, kliknij przycisk opcji obok sekcji zatytułowanej „Renew existing account” i postępuj zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.


Kupiłem sobie konto na rok. Czy to oznacza, że gdy sobie je tym przedłużę, to utracę jakąś funkcjonalność?



[...]
Co do ilości punktów, to można je zdobywać korzystając ze szkoleń*"w realu". Za takie szkolenia też dostaje się kody. I to jest punktowane bardzo wysoko. Do tego dochodzi annual bonus i masz...


Jakiego rzędu są to punkty? 250? 300? Czy może okrągły tysiąc? ;)

#14 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2010 - 10:40

Wiem, ze odgrzewam troche kotleta, ale pytanie dotyczy tematu watku, po jakim czasie dostaliście te certyfikaty, bo juz tydzien czekam na Silver i Gold, i 5 dni na Apple Product Professional. Tak samo na razie cisza z MobileMe demo... Maile potwierdzajace osiagniecie poszczegolnych poziomow przyszly od razu.

#15 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2010 - 11:15

Ja pamiętam, że trochę czekałem... a to jest nic w porównaniu do oczekiwania na certyfikat drukowany - w moim przypadku ok. 1,5 miesiąca...

#16 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwca 2010 - 11:34

Czyli musze cierpliwie czekac w takim razie :) Bo myslalem, ze cos nie tak u mnie tylko.

#17 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 12:04

Co to wogole jest??Czy to jest jakaś gra trening na sprzedawcę?

#18 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2010 - 12:08

Jak będziesz sprzedawcą zatrudnionym przez dużego polskiego resellera, to być może będziesz miał możliwość sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy poprzez taki właśnie trening on-line, oferowany bezpośrednio przez Apple.

#19 NoSaint

NoSaint
  • 31 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 sierpnia 2010 - 14:00

Ja na e-maile czekałem około 7dni, a teraz czekam na certyfikat drukowany + odznake pisało, że około 3-6tyg w zależności od kraju. Wie ktoś po jakim czasie mniej więcej tłumaczą z ang na polski te kursy? Bo chciałbym z iPada robić, ale z angielskim wolę nie ryzykować aż tak dobry nie jestem z angielskiego:)

#20 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2010 - 09:22

Hej, sorry, że odgrzebuję stary temat, ale Apple sobie wczoraj przypomniało o mnie i napisało, że powinienem sprawdzić i rozwiązać nowe kursy. Oczywiście punkty z zeszłego roku mi się wyzerowały - dostałem za to 2000 na wstępie. W ciągu godziny zrobiłem sobie kolejne 2000 i kurs o MobileMe (w wiadomym celu ;) ). Teraz czekam na klucz. I tutaj jest zonk, mianowicie w faq jest napisane, że trzeba czekać do 7 dni. A wy ile czekaliście? Poza tym, czy mi się wydaje, czy w zeszłym roku na ASP trzeba było mieć 16 000 pkt a w tym roku jest to 14 000 pkt?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych