Jestem świeżutko po upgrejdzie iMaca (tzw. 5 Flavors, Tray-loading CD). Najpierw zrobiłem wspomniany upgrade firmware'u. System był na nim 9. A potem... potem okazało się, że nie moge zainstalować Pantery, ani Jaguara. Instalator wywracał się z błędem fatalnym i koniec.
Zrobiłem więc jak zalecał fachowiec od rewitalizacji iMaców: skorzystałem z G4 kolegi, wpiąłem w nią dysk na którym zainstalowałem Panterę (10.3.9). Dysk przełożyłem do iMaca, przeżegnałem się i... poszło. Synek ma fajnego iMaczka do nauki.
I jeszcze kwestia pamięci, cytuję siebie z innego postu:
512MB to max co obsłuży iMac G3 333. Zdania co do tego ile się da włożyć były podzielone. Autor najbardziej wiarygodne tutoriala dot. wymiany kości twierdził, że zależy to od konkretnej maszyny, czyli od daty kiedy została wyprodukowana.
Polecam do czytania:
Bringing G3 iMacs and Other G3 Macs into the Tiger Age
Accelerate Your Mac model Related Reviews, Mods, Guides, Upgrades and related Articles
Ja do swojego wsadziłem takie dwie, nie chcąc ryzykować zakupu dwóch drogich 256-ek:
TS16MSS64V8C2 (70 zł)
TS32MSS64V8L2 (263 zł)
Obie PC100 ale kompatybilne w dół do PC66, obie CL2 i obie dedykowane do Maków.
Pamięci kupiłem przez Internet tu:
SODIMM, PAMIĘĆ RAM, FLASH, SDRAM, DDR2, DDR, SIMM, TRANSCEND, Kingston, Samsung, ACER TRAVELMATE - bardzo dobra obsługa i znają się na Macach.
Mam foto-tutorial jak wymienić taką pamięć mogę sklecić i wystawić tutaj.