Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Narzekania na Maca Pro i Leoparda...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 21 marca 2009 - 00:21

Z facetem zgadzam się tylko w ramach tego, że Vista jest do bani... :)

Czymś tragiczniejszym [od Visty] jest jeszcze tylko najnowsze dziecko Apple - MAC OS Leopard, system - który zakupiłem do 8-rdzeniowej stacji roboczej za 25 tys. PLN i do którego nie można, z braku sterowników - podłączyć niczego poza klawiaturą, myszą i monitorem, zaś co druga czynność obsługowa bardziej złożona niż skopiowanie pliku - wymaga telefonu do hotline Apple, gdzie usłyszymy zapodawane optymistycznym tonem wyjaśnienia typu: to przecież proste! Wystarczy kliknąć w 3/4 wysokości ekranu przytrzymując wciśniętą kombinację F11-PgUp-K z lewym sziftem!


Do roboty dranie! :: olewator.salon24.pl

#2 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 21 marca 2009 - 00:56

Wyraźnie widać, że ten pan jest nastawiony do Mac OS X na "nie" i nawet nie ma sensu z nim polemizować. Nie, bo nie- to jest najlepszy argument.

#3 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 21 marca 2009 - 01:11

Abstrachując od jego uprzedzeń, sam jestem ciekaw, co KONKRETNIE mu wadziło. Ja miałem okazje mieć styczność z Leo na krótko. O co mu mogło chodzić? :))

#4 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2009 - 09:47

O brak zrozumienia manuala, o to ze nie działa jak windows XP (sic!) no ja system operacyjny moze nie działać tak jak mnie XP przyzwyczaił!! Zgroza i skandal :>

#5 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 21 marca 2009 - 09:51

Ja tez nie mam pojecia o co mu chodzilo... ?

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 marca 2009 - 11:09

Miłosierdzie Boże i głupota ludzka, nie mają granic...

#7 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2009 - 11:31

Coś mi się zdaje że gostek próbował zainstalować na jakimś zwykłym PC czy jakoś*jak mówi o sterownikach.

#8 Ojciec Fernando

Ojciec Fernando
  • 264 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2009 - 11:36

Zero zrozumienia i pół-mózg pod czachą.

#9 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 21 marca 2009 - 11:38

Coś mi się zdaje że gostek próbował zainstalować na jakimś zwykłym PC czy jakoś*jak mówi o sterownikach.


Też mi się tak wydaje, albo myślał, że Leopard to lepsza wersja Visty …

PS Jak dokupił Leopard'a do podobno Mac'a Pro 20. marca 2009 roku to ja mu gratuluję. Nawet jakby miał Tiger'a wcześniej to powinien wiedzieć jak się kopiuje pliki.

#10 Hara

Hara
  • 95 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 marca 2009 - 14:04

Brak chęci poznania nowego systemu i "klapkiXP" na oczach, wot specjalista... Aż strach pomyśleć, ale w nagłówku strony stoi: Inżynier IT :) U mnie w firmie nie ma co szukać zatrudnienia ;)

#11 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 marca 2009 - 16:54

A ja powiem tak - mam iMaca i pare pecetów. I pomimo powsiadania maćka już jakiś czas z ulgą siadam zarówno do Visty jak i Debiana. Dlatego rozumiem, że można się nie przemóc - ja do dzisiaj nie cierpię macosa mimo, że próbowałem...

#12 iAm Nano

iAm Nano
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2009 - 17:14

Vista to bubel! Ma wysokie wymagania, zwiesza się i sterowniki nie działają poprawnie! Modem i drukarka nie dały się skonfigurować, a na XP wszystko było OK, więc oddałam za darmo Vistę, bo nie chcę tego %$*%#@*! A teraz zbieram na Maka ;), ale z XP jest znośnym systemem. Ciekawe jaka będzie 7? No ale i tak kupię jakieś jabłuszko dla świętego spokoju.

#13 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 marca 2009 - 17:17

Każdy ma prawo do swojego zdania :) Ja się jednak z Twoim nie zgadzam :)

#14 iAm Nano

iAm Nano
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2009 - 17:31

Ja tylko napisałam jak bardzo denerwował mnie ten system, każdy ma prawo do własnej opinii.

#15 EpureLight

EpureLight
  • 149 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 21 marca 2009 - 19:58

System Vista nie jest w NICZYM lepszy od systemu XP, który uznać trzeba za szczytowe osiągnięcie w zakresie stabilności i ergonomii - nie tylko w historii produktów MS, ale chyba w historii systemów operacyjnych w ogóle.

Ciekawe na ilu systemach pracował skoro taką sobie opinie wyrobił...
Jedyne z czym się moge zgodzić to to, że Vista to system zjadający niesamowite ilości ramu bez konieczności.

#16 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2009 - 21:57

Widać, że osobnik miał styczność z wieloma systemami ale chyba wszystkie miały w nazwie WIndows. Nie ujmując nic XP, który jest na prawdę całkiem niezłym systemem to są stabilniejsze, ergonomiczniejsze, bezpieczniejsze etc. systemy. No ale osobnik ten w życiu pewnie widział Linuksa u kolegi, Unixa na filmie i myślał, że OS X to takie XP ze zmienionym interfejsem:lol:

#17 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 22 marca 2009 - 00:35

jak dla mnie musial wylac swoja frustracje na apple.. koles co to pisal, jest lekko tepy.. i pewnie na hackintoshu dzialal skoro nic mu NIE DZIALALO ... ! brak sterow hehehe jakis lewy ten mac pro ;D chyba mu mouses nie dzialal i nie mial jak zaznaczyc .. :D smiech ...

#18 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 marca 2009 - 14:54

Rozczarowujecie mnie takimi wywodami. To straszne jak applowcy z jakąś manią rzucają się na każdego, kto krytykuje maca. Dajcie sobie spokój - nie jesteście obiektywni.

#19 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 22 marca 2009 - 15:07

My nie jestesmy obiektywni,nie mozna uogolniac.Kazdy ma inne podjescie i juz coraz wiecej osob konstruktywnie krytykuje Appke i sie z tym zgadzamy.Jednak nie ma powolenia na krytyke,bo...My krytykujemy amatorstwo tego Pana.

#20 Hara

Hara
  • 95 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marca 2009 - 15:18

Rozczarowujecie mnie takimi wywodami. To straszne jak applowcy z jakąś manią rzucają się na każdego, kto krytykuje maca. Dajcie sobie spokój - nie jesteście obiektywni.


Ależ to nie jest kwestia rzucania się na kogoś, tylko jak wszystko tak i własna opinia jest zależna od punktu odniesienia. Dla rozjaśnienia: większą cześć "życia z komputerem" spędziłem na systemie MacOS różnych odmian od 7 po dzień dzisiejszy, ale często równolegle pracuję na Windowsach zarówno typu workstation jak i server. Tak więc dużo lepiej czuję się w MacOS.
Dla mnie Windows jest mniej intuicyjny i jest to moja opinia (do której mam prawo), ale kiedy już ją propaguję, to staram się rzucić choć garść argumentów, a nie pisać dla wyładowania frustracji z chybionej inwestycji za 25 tys....

Nie mogę tylko zrozumieć ludzi piszących "...czynność obsługowa bardziej złożona niż skopiowanie pliku - wymaga telefonu do hotline Apple..." oraz że brak mu sterowników, a nie potrafiących w 21 wieku skorzystać np. z Google.

#21 igneus

igneus
  • 413 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2009 - 17:00

No tak nie umiem nic nie chce mi się szukać nie chce mi się uczyć dzwonie na hotline a tam mówią ze każdy to wie!! A przecież wydałem na to 25kpln!! To się wszystko samo powinno robić ..... NO tak w przeciwieństwie do nas post tego (sic!) "fachowca" jest pełen obiektywizmu Tak to ja też mogę marudzić Porshe to totalna klapa!! Gorsze od czegokolwiek innego: trzeba zmieniać biegi!! Dopiero na hotlini mi o tym powiedzieli!!! J jeszcze bezczelne typy mówią że to proste! Bagażnik 911'stki nie jest kompatybilny z moim sprzętem narciarskim (to nawet mój stary fiat sciena kombi był w pełni kompatybilny) Felgi od fiata tez nie pasują!! Oszuści w tym Porshe powinni w swoich folderach reklamowych pisać że felgi od fiata nie pasują, a do bagażnika się paleta cegieł nie mieści!! A tak to co tylko ładnie wygląda. Ale pewnie fani Porshe sie ze mnie naśmiewają ale to fanatycy i nie są obiektywni nie to co ja :-)

#22 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 marca 2009 - 18:03

@igneus: Mimo Twojej ironii - trafiłeś w sedno :)

#23 Hara

Hara
  • 95 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 marca 2009 - 09:07

Dokładnie ;) A zamiast sterowników, to w Porshe nie ma żadnych bagażników dachowych do 911'ski, a przecież to też samochód i też dla ludzi ;)

#24 tomekkos

tomekkos
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2009 - 10:07

Linuks owszem dobry system. Co do Windows- działając w aplikacjach wymagających, graficznych nie dość, że każdy komponent musi być profesjonalnie dobrany to jeszcze czasem pod wybraną aplikację. Sterowniki też- działaja nie działają-zalezy od danej aplikacji w jakiej się pracuje. Tak jest jeśli sprzęt jest pro a z systemu wywalane na bierząco błedy. Jeśli nie są to czasem blue screen przy starcie. Jeśli sprzęt pro nie jest no to dużo gorzej przy poważnych zadaniach. Co do Visty to jest mocno zabugowana i nie ma dyskusji. Nie bez powodu to chyba jeden z najkrótszych systemó Win- niedługo 7. XP nie było najgorsze ( jak na win;)) ale też były windy lepiej działające w kilku sprawach. Pisze z pozycji usera windy pod katem wymagających aplikacji graficznych. Pozdrawiam Tomek PS Tak jak pisałem na moim PC stoi już tylko 3ds a na mac' mam całę 2d PS2. jak ktoś na pc nie pracuje tylko sie bawi słabymi bajerami w Viście aslbo pod xp ogląda net to ok. Może mu przypaść pewna cepowatość windy do gustu. Jednak przy pracy nie za bardzo uśmiecha mi się "odpali się winda czy nie?". Niestety nie wszystkie aplikacje są na os x i trzeba jej czasem użyć. Do tego set z winą jest tańszy choć na prawdę dobry komp kosztuje tyle co samochód. Także gdybym miał możliwość robienia całej pracy na OS X to kupiłbym wypasionego mac'a. Pewnie i os x ma wady jakieś jednak więcej zalet IMHO

#25 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 marca 2009 - 11:05

@tomekkos: "odpali się winda czy nie?" Powiedz, że sobie tylko żartujesz :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych