Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

instalacja xp na mac book pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 hokaido

hokaido
  • 1 postów
  • Skądwawa

Napisano 14 września 2006 - 02:55

Jak zainstalowac xp na mac book pro? Mam maka od tyg i jeszcze go nie znam dobrze. A musze miec avida na xp i musze zalozyc system windowsa. Jak to zrobic. Co jes wazne przy tym?

#2 Rycerz

Rycerz
  • 271 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 14 września 2006 - 09:20

Możesz zainstalować przez bootcampa wersja darmowa :) Wtedy wybierasz system przy uruchamianiu lub przez parallels gdzie masz możliwość uruchomienia xp jako virtualPC spod MacOS :) Parallels coś około 3 stówek kosztuje :) Powiedz tóra wersja*Cię bardziejinteresuje to napiszę co i jak :)

#3 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 14 września 2006 - 09:50

ja mam winde na macbooku poprzez bootcampa i smiga jak na kazdym innym lapie... polecam ale tylko jesli ktos musi urzywac windy...

#4 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 14 września 2006 - 13:11

wlasnie u mnie nie smiga jak na kazdym lapie bo mi wyswietlacz gasnie i sie komp zawiesza.

#5 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 15 września 2006 - 02:27

Jakiego masz Maczka?? Na moim Wind działa całkiem nieźle poza mało istotnymi szczegółami... Do tego wszystkiego co najciekawsze działa mi iSight :D

#6 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 15 września 2006 - 04:15

być może przez takie akcje bootcamp jest w wersji beta. mi na bc chodzi bez problemów w zasadzie wszystko. a to co nie działa jest zapewne nieistotne z punktu widzenia użytkownika. ale mimo wszystko jest to dziwne, że niektórym bc działa pieknie i bezproblemowo a niektórym wręcz przeciwnie. @gregss iSight jest supportowany od ostatniej wersji. wcześniej podobno Windows raczył usera BSOD, teraz rzeczywiście działa świetnie, choć nie ma Photo Booth :P

#7 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 15 września 2006 - 08:05

iSight-em robiłem tylko podstawowe fotki w Windzie. Co do Photo Booth-a to szkoda że nie ma, ale MacOSx i tak jest znacznie lepszy niż Windows. Przez ostatnie 9 lat byłem użytkownikiem Windowsa i od jakiegoś miesiąca jestem w posiadniu Maka. Różnica jest ogromna oczywiście na korzyść jabłka... :D Pozdro

#8 karina

karina
  • 2 postów

Napisano 16 września 2006 - 17:49

Hej, czy ktos moze mi pomoc.wlasnie instaluje XP SP2 na macbook pro 15 za pomoca bootcampa, zrobilam partycje i w momencie kiedy mam zaczac instalacje systemu z plyty z XP bootcamp mowi, ze to nie jest plyta instalacyjna(a jest..), czy ktos wie o co chodzi?

#9 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 16 września 2006 - 18:11

bycmoze cos nie tak z plyta? Ja mam MBP i instalowalem 3 razy i za kazdym razem ten sam problem: Ekran czarny> kompa zawiesza> i power az bog uslusze i da mozliwosc restartu.

#10 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 16 września 2006 - 18:16

Hej,
czy ktos moze mi pomoc.wlasnie instaluje XP SP2 na macbook pro 15 za pomoca bootcampa, zrobilam partycje i w momencie kiedy mam zaczac instalacje systemu z plyty z XP bootcamp mowi, ze to nie jest plyta instalacyjna(a jest..), czy ktos wie o co chodzi?



To może być problem z nieodpowiednią kopią Windowsa. Z tego co słyszałem czasami bootcamp wyrzuca taki komunikat jeżeli system nie jest orginalny... Spróbuj z inną płytą i koniecznie musi to być Windows XP SP2. Innej wersji nie łyknie ;)

#11 karina

karina
  • 2 postów

Napisano 16 września 2006 - 19:02

dzieki :) gregss...sciagam juz inna plyte i zobaczymy, mam nadzieje, ze o to chodzi no i mam plyte, ktora na pewno nie jest piratem, jest to na pewno XP SP2 i nic nie pomoglo, bootcamp mowi dale swoje: "no installer CD was found". czy ktos zetknal sie z podobnym problemem?heeelp... moze ktos zna kogos kto zainstaluje mi windowsa na macu, oczywiscie odplatnie:) , ja sie poddaje, a b. mi na tym zalezy, bo mam prace do zrobienia na programie w windowsie, a chwilowo jestem bez pc...

#12 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 17 września 2006 - 13:30

powiedz z jakiego miasta jestes a napewno ktos ci pomoze...

#13 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 17 września 2006 - 16:18

i bez SP2 tez idzie czyli to cos innego! Może weź zainstauj jeszcze raz bootcamp?

#14 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 17 września 2006 - 17:50

i bez SP2 tez idzie czyli to cos innego!


Próbowałeś bez SP2? W manualu jest napisane że musi to być SP2...

#15 bydle

bydle
  • 8 postów

Napisano 06 października 2006 - 21:00

witam stalem sie szczesliwym posiadaczem imaca g5 tylko ze wzgledow estetycznych niebadzcie na mnie zli ale taka jest prawda. Moze przekonacie mnie do uzywania macowskiego systemu bo podobno ma wiele zalet , ktorych niemoge odkryc system jest bardzo zawily wszystkiego trzeba szukac itp?? co w nim takiego nadzwyczajnego????? druga sprawa jest instalacja win xp z tym mam najwiecej problemow sciaglem system spakowany .dmg chyba, rozpakowalem go i nagrywam programem roxio toast ale podczas bootowania komp czyta plyte przez ok 5 minut i staje. moze trzeba nagrac plyte jakos specjalnie bo tam jest pare opcji do wyboru prosze o pomoc i niebadzcie na mnie zli wszyscy zakochani w macach\ a i czy ktos juz uzywa xp na macu jak to sie sprawuje czy wszystko pracuje bezproblemowo?? pozdrawiam

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 października 2006 - 21:33

Jeśli masz iMac G5 to zapomnij o Windows XP na nim, chyba że pod Virtual PC ale wtedy zapomnij o jakichkolwiek przyzwoitych osiągach. Czego nie możesz znaleźć w Mac OS X? W Mac OS X nadzwyczajne jest to że właśnie niczego nie trzeba szukać ;)

#17 bydle

bydle
  • 8 postów

Napisano 06 października 2006 - 22:28

jak nie mozna przeciez g5 jest na intelu a oto wlasnie sie rozchodzi moze dla Ciebie jest wszystko na miejscu ale dlamnie nic niema.

#18 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 06 października 2006 - 23:36

G5 to G5, a Intel to Intel. :/ Miałem kompa na G5 i Windows przez Virtual PC nie jest zjadliwy... Jeżeli chodzi o MacOS to (nie obraź się), ale nie wiesz o czym piszesz. Ten system jest bardzo prosty i łatwy. Przyzwyczaiłeś się do PC-ta i tyle... Jedynym plusem (nie zawsze) Winda jest to że można odpalać więcej gier...

#19 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2006 - 09:55

zawiły? mówisz tak bo tego systemu nie znasz po prostu. dla człowieka każda nowa sprawa ktorej nie zna jest skomplikowana. jesli tylko sprobujesz zapomnieć swoje przyzwyczajenia z windows to się szybciej polapiesz. A czy na bootkcampie instalujecie może wersje polska windowsów? Ma być angielska.

#20 gregss

gregss
  • 48 postów
  • SkądWrocław/USA

Napisano 07 października 2006 - 11:47

A czy na bootkcampie instalujecie może wersje polska windowsów?

Ma być angielska.



Jak bootcamp to na Intelu a do tego nie musi być angielska wersja Winda. Ja mam zainstalowaną polskiego (SP2) i dzaiła bez problemów. :lol:

#21 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2006 - 14:28

to może poprawili od kolejnej wersji- pierwszy bootcamp -tylko ang.

#22 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 08 października 2006 - 14:21

chodzilo mi o to że instalator uzna plyte ale jak ja botuje to komp po paru minutach pracy staje i zwiecha jest. > a na pomoc tylko reset

#23 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2006 - 14:28

miałem podobnie jak płytka z systemem była ciut porysowana.

#24 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 28 października 2006 - 20:42

A da się zainstalować windowsa przez bootcamp na spolonizowanym mac os?

#25 remusik

remusik
  • 34 postów

Napisano 02 listopada 2006 - 16:12

Macbookpro + bootcamp Witam a ja próbowałem zainstalować bootcamp i gdy chcę go uruchomić pokazuje mi tekst "You must update your computer's firmware before using this setup assistant." a jak uruchamiam MacBook Pro SMC Firmware Update.app to pokazuje mi "Your computer's SMC firmware is up to date with version 1.0 of the MacBook ProSMC Formware Update" więc wszystko powiunno być ok. Pomocy! potrzebuję windy do odpalenia karaoke, jest to jedyny program jakiego nie ma w dobrej wersji na MAC-a a ja bardzo go potrzebuję. z góry dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych