Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wynajem Maca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 myak

myak
  • 3 postów

Napisano 19 lipca 2005 - 15:11

Witam, Mam taki problem - poki co nie stac mnie na Makowke (4.2k PLN - ilestam znizki studenckiej za najtanszego iBooka G4 :/) a *musze* z niej pokorzystac, bo wydawca zyczy sobie, zeby gra dzialala pod Windowsem, Linuksem i Makiem. O ile Winde i Linuksa mam to do Maka nie mam zadnego dostepu (nikt ze znajomych.. :/) a jakos to musze przeportowac. Moglbym uzyc emulatora (pewnie by sie Xcode uruchomilo..) ale nie stac mnie na MacOS X i nie mam zamiaru go krasc. Wobec tego, w obecnej chwili, zostaje mi tylko jedno - wynajac Maka, o ile to oczywiscie mozliwe. No i tak sie zastanawiam - czy salony Apple'a maja taka mozliwosc? Zapewne nikt mi komputera do domu nie da ale chodzi mi o cos na miejscu - orientujecie sie moze czy cos takiego jest mozliwe i jesli tak, to ile kosztuje?

#2 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipca 2005 - 15:15

Raczej o niczym takim nie słyszałem. A skąd jesteś? ewentualnie ja mogę zrobić wypożyczalnie :mrgreen:

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 lipca 2005 - 15:15

Niestety, nie ma takiej możliwości... Ale proponuję zakupić używanego Maka. Taki G3 B&W, który na Allegro kosztuje w granicach 500-600zł, spokojnie wystarczy Ci do programowania... A przy okazji to na prawdę świetna maszyna, którą można łatwo tuningować i upgrade'ować.

#4 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipca 2005 - 15:15

może ewentualnie leasing jeśli firma by się zgodziła

[ Dodano: 2005-07-19, 16:16 ]
poza tym MacDada ma racje

#5 myak

myak
  • 3 postów

Napisano 19 lipca 2005 - 15:24

A skąd jesteś? ewentualnie ja mogę zrobić wypożyczalnie :mrgreen:

Z Kielc w trakcje wakacji; w roku akademickim - Warszawa.

Ale proponuję zakupić używanego Maka. Taki G3 B&W, który na Allegro kosztuje w granicach 500-600zł, spokojnie wystarczy Ci do programowania...

Jeden stacjonarny komputer juz mam - PieCa i wiecej juz nie chce. I tak bede musial kupic laptoka i juz zdecydowalem sie na cos z rodziny Apple tylko na razie mnie na to nie stac :/

No to moze Maka da sie zdalnie wynajac? :) W koncu chyba architektura samego MacOC X jest uniksowata.. Nie ma tam czegos takiego jak serwer X i jakies ssh? ;)

#6 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipca 2005 - 15:37

Szkoda, ja niestety jestem z Łodzi, a chętnie bym Ci pomógł. Jeśli nie uda Ci się zdalne wynajmowanie (na czym ja się niestety nie znam) to proponuję zakup Powerbooka Pismo (myślę, że MacAbra się ze mną zgodzi), lub wczesnego g4 (tylko tutaj problemy z niszczącą się obudową). Te modele chodzą teraz w rozsądnych cenach i są naprawdę niezłe. Ja jestem użytkownikiem Pismo od jakiegoś pół roku. Kupiłem tego kompa za 1000pln, trochę w niego wsadziłem (dysk i pamięć) i śmiga bardzo ładnie (nie mówię o Shopie). Myślę, że dla programisty to będzie w zupełności wystarczające i opłacalne, tym bardziej jeśli Twoja praca dla tego wydawnictwa jest rozwojowa

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 lipca 2005 - 15:37

Jest. Ale nie polecam. Nieznam się, ale zapewnie będzie wtedy za szybko...

#8 myak

myak
  • 3 postów

Napisano 19 lipca 2005 - 16:21

W sumie jak bede juz potrzebowal Maka to nic juz nie bedzie do napisania a trzeba bedzie tylko skompilowac zrodla do makowej binarki - predkosc mi do niczego nie potrzebna w takim wypadku. Wiec zdalne wykonywanie w pelni by mi wystarczylo. I, jak widze, dziala to tak samo jak wszedzie (opis = [url]http://www.macdevcenter.com/pub/a/mac/2003/09/19/remote_control.html[/url]).

Nie chce kupowac czegos starego, bo mimo wszystko jak juz kupie laptopa, a bede kiedys musial to zrobic (pewnie jak juz ta gra zostanie wydana :), to chcialbym tez na nim pracowac. Gdybym kupil cos sprzed kilku lat to juz bym za duzo na tym nie mogl podzialac, bo zapewne karty graficzne tam nawet shaderow 1.x nie maja. A w PowerBooku nawet tym najtanszym jest juz GF5200 Go, ktory co prawda wydajnoscia nie zabija ale mimo wszystko juz nawet shadery 2.x ma.

#9 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipca 2005 - 16:29

swoją drogą, myak, masz niesamowitego wydawcę! :D
Standardowy developer, jak mówi, że gra jest wieloplatformowa to ma na myśli, że działa na różnych wersjach windowsa ;) A tu takie zaskoczenie! :shock: i to do tego polski wydawca! (jak mniemam, chociaż może się mylę...)
Chciałbym, żeby jak najwięcej gier i programów dostawało od wydawcy zastrzeżenie "Będzie wersja Linux i MacOS, albo możesz sobie ją sam sprzedawać... w akademiku"

Daj znać na forum, jak już gra wyjdzie! Od razu polecę sobie kupić :D

#10 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 lipca 2005 - 16:32

A co to za gra? :)

#11 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 19 lipca 2005 - 18:26

Co to za gra i coza wydawca? :P A co do opcji z B&W... Upgrade'ujesz procek, fleszujesz porządną kartę z PC i już masz świetną maszynkę... Z tym, że Ty chcesz jak widze laptopa... tu się sprawa komplikuje ;-)

#12 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 19 lipca 2005 - 19:18

i bez tego B&W jest niezłą maszynką :) :D

#13 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 19 lipca 2005 - 19:24

heheh zaraz się okaże, że to prosta gierka flashowa, tylko się wydawca uparł żeby sprawdzić że chodzi na stówę... :P ;) MacDada z laptopem też się do wykombinować coś niedrogo ;)

#14 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 19 lipca 2005 - 19:32

na Allegro jest fajny iBook chyba G3 800 z vram 32, napewno wystarczył by do przeportowania gry, gożej jak owa gra ma wysokie wymagania to poprawianie błędów będzie trudne :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych