Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Illustrator - wklej w miejscu???


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 posts
  • SkądWarszawa

Posted 01 March 2009 - 18:35

Witam w Indyku mam wklej w miejscu, illustrator program zdawało by się tej samej firm ale niema tej opcji, czy można gdzieś ustawić by po wycięciu wklejał do tego samego miejsca? Powiem szczerze że chyba wektory zacznę robić w Indyku bo tutaj jest to łatwiejsze i sprawniej idzie :), kolejne wersje illustratora, i nie wiem co w niej poprawiono chyba wyrzucone pieniądze w tą CS4, tęsknie za corelem ale go na maczka niema :(... Proszę o pomoc jak ktoś wie jak to ustawić i czy się da w ogóle.

#2 Gregory

Gregory


  • 2732 posts
  • Skądᴧ̊

Posted 01 March 2009 - 19:12

Witam w Indyku mam wklej w miejscu, illustrator program zdawało by się tej samej firm ale niema tej opcji, czy można gdzieś ustawić by po wycięciu wklejał do tego samego miejsca?


Command-F.

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 posts
  • SkądWarszawa

Posted 01 March 2009 - 19:34

Wielkie dzięki - a tak swoją drogą to dziwne że adobe nie może ujednolicić tych skrótów, i w ilu... to się nazywa wklej na wierzch ;)

#4 żbeak

żbeak
  • 29 posts
  • Skądinąd

Posted 01 March 2009 - 21:39

w illustratorze jako-tako się pokrywają.. dużo gorzej wygląda sprawa z Flashem. :???:

#5 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 01 March 2009 - 23:10

conajmniej od Ill 10 jest Jabco+F, a w Indd na pewno w 2.0 kombinacja jabco+option+shift+v, teraz zmieniac to? hmm nie wiem, pewnie ruszyliby jedno zrobiłby sie lament w przypadku innych, a tak nie ruszaja i maja spokój i nazywjąc to tradyją ;)

#6 wojtgor

wojtgor
  • 560 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 March 2009 - 08:31

No mnie juz nie chodzi o skrót bo to można sobie zmienić ale nazwa mogła by być taka sama. No niestety ten ich spokój prowadzi do tego że ich produkt stoi w miejscu. Nowe wersję moim zdaniem nie są robione by coś ulepszyć i dać doskonalszy produkt tylko po to by była nowa nazwa z nowszym numerkiem bo to się sprzeda jako nowe, a tacy jelenie jak ja się na to nabiorą myśląc że będzie rewelacja. Nad kolejnym zakupem nowszej wersji poczekam i się mocno zastanowie, a nuż przybędzie jaka konkurencja i zdopinguje adobe ;) (pobożne życzenie oczywiście) A tak przy okazji to jeszcze w acrobacie niedziała spacja + comand czyli lupka tak jak w ilu i indyku i ps ;)

#7 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 posts
  • SkądKraków, Poland

Posted 02 March 2009 - 10:14

ewentualnie japko+B...

#8 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 02 March 2009 - 10:42

tak ale jabłko+B wkleja pod spód więc wtedy to już*zupełnie może zdezorientować. Kiedyś Macromedia im deptała po piętach, co prawda nie mieli w ofercie rywala dla Photoshopa, ale Freehand łapki lizać ;)

#9 lopski

lopski
  • 530 posts
  • SkądCrack-off

Posted 02 March 2009 - 10:45

zawsze sobie możesz dostosować skróty w preferencjach po swojemu.

#10 wojtgor

wojtgor
  • 560 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 March 2009 - 11:12

Jak kupie sobie samolot do sklejania to też mogę sobie sam posklejać, ale jak kupuje gotowy to chciałbym od razu latać ;)

#11 BigMac

BigMac
  • 535 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 02 March 2009 - 13:36

[..]

Kiedyś Macromedia im deptała po piętach, co prawda nie mieli w ofercie rywala dla Photoshopa, ale Freehand łapki lizać ;)


Najlepszy soft do wektorów jaki kiedykolwiek istniał.

#12 lopski

lopski
  • 530 posts
  • SkądCrack-off

Posted 02 March 2009 - 15:52

Jak kupie sobie samolot do sklejania to też mogę sobie sam posklejać, ale jak kupuje gotowy to chciałbym od razu latać ;)

nie da się, nawet jak masz nowy samolot to musisz rozkminić deskę rozdzielczą i wszystkie guziczki i przełączniczki ;)

#13 wojtgor

wojtgor
  • 560 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 March 2009 - 16:32

No tak le nie mówimy tutaj o nauce latania tylko o przyrządach które są na desce rozdzielczej a nie w pudełkach do zamontowania. Adobe to gotowe oprogramowanie i za kasę jaką się na nie wydaje powinno być dość przyjazne odbiorcy, a w kolejnych wersjach jest wszystko poprawiane tylko nie to co trapi użytkowników, po za Indykiem na którym się wygodnie pracuje i wektor wole robić na nim. Po za tym też ubolewam ze zabili Freehanda, lepiej by było zamiast niego zlikwidować illustratora, a robić kolejne wersje Freehanda na nim zaczynałem i mile wspominam ten program.

#14 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 03 March 2009 - 23:39

BigMac swoją drogą https://store1.adobe...thod=FULL&nr=0# jest ciągle w sprzedaży...200USD taniej niż Illustrator CS4.

#15 BigMac

BigMac
  • 535 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 04 March 2009 - 09:29

BigMac swoją drogą https://store1.adobe...thod=FULL&nr=0# jest ciągle w sprzedaży...200USD taniej niż Illustrator CS4.


Wiem bo mam ;)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users