Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Qnap TS-209 NAS dla amatorów


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.milewski

b.milewski
 • 4 486 postów
 • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2009 - 14:37

[newshuge]http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/prev2.jpg[/newshuge]
Do redakcji MyApple trafił serwer plików Qnap TS-209. Jest to urządzenie przeznaczone do gromadzenia i udostępniania plików w małych i średnich firmach. Dodatkowe funkcje w jakie zostało ono wyposażone sprawiają, że może również znaleźć swoje zastosowanie w domu, a w połączeniu z routerem bezprzewodowym stanowić godną konkurencję dla Time Capsule firmy Apple.

Dołączona grafika


Qnap TS-209 jest najmniejszym urządzeniem typu Network Attached Storage (NAS) w ofercie firmy. Mimo swoich małych rozmiarów, oferuje ono spore możliwości. Dzięki możliwości instalacji dwóch dysków twardych o wielkości do 2 TB każdy i pracy w trybie RAID 1 serwer ten zapewnia bezpieczeństwo przechowywania i archiwizacji plików. Dodatkowo Qnap oferuje wymianę dysków twardych bez wyłączenia urządzenia, a to dzięki kieszeniom HOT-SWAP. Opisywana pamięć masowa powinna także zainteresować osoby, które potrzebują pojemnego urządzenia na przechowywanie rożnych multimediów. Qnap został wyposażony w serwer iTunes i protokół AFP (Apple File Protocol), za pomocą którego możemy w bardzo łatwy sposób udostępnić nasze multimedialne kolekcje wszystkim lub wybranym domownikom.

Dołączona grafika


Poniżej przedstawiamy dane techniczne i funkcje Qnap TS-209.

Specyfikacja:
-Procesor: SoC 500MHz
-Pamięć: 128 MB DDR II RAM, 8 MB Flash
-Dyski twarde HDD: 2 x SATA, do 2000 GB każdy z dysków
-Złacze sieciowe LAN: 1 x RJ45, 10/100/1000 MBit/s Ethernet
-Kontrolki: LED's Zasilanie, USB, status, sieć, dysk, e-SATA
-Złacza: USB 3 x USB 2.0, Printer, USB Storage, USB hub
-Złącze e-SATA 1 x e-SATA
-Przyciski: Reset, USB, Auto-Copy, zasilanie
-Obudowa :214(D) x 175(W) x 115(H) mm, aluminium, 2.4kg
-Zasilanie: zewnętrzny zasilacz, 40W, 90~264V
-Zabezpieczenie: K Lock Security Slot Power Cord Hook

Oprogramowanie
-Protokoły sieciowe: Microsoft Networks (CIFS/SMB), Apple (AFP), Internet (HTTP), File Transfer Protocol (FTP)

-Rodzaje klientów: Microsoft Windows 98 /ME /NT /2000 /XP /2003 /Vista, Macintosh OS 9.0 i nowsze

-Konfiguracja dysku: RAID 1, RAID 0, JBOD, format plików EXT3 (wewnętrzny / zewnętrzny dysk), FAT (zewnętrzny HDD)

-Zarządzanie plikami: przez przeglądarkę www, otoczenie sieciowe, serwer FTP; obsługa plików większych niż 2 GB, Journaling, maksymalnie 1023 udziały, 512 kont użytkowników

-Konfiguracja urządzeń: dyski SATA, dysk USB, drukarka USB - serwer wydruku, dysk e-SATA

-Zarządzanie systemem: oparte o przeglądarkę www, powiadamianie na e-mail, diody LED, aktualizacja oprogramowania, obsługa serwerów czasu, maksymalnie 512 użytkowników / 1024 grupy

-Konfiguracja: wWeb-based GUI for system administration, Quick Install Wizard, Save and restore configuration, Reset button


-Języki: angielski, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski

-Backup: kopiowanie plików z komputerów w sieci - NetBak Replicator, kopiowanie na dysk zewnętrzny, replikacja na drugie zdalne urządzenie

-Logi systemowe: zapis alarmów i ostrzeżeń oraz wszelkiej działalności użytkowników

-Serwer wydruku: udostępnianie drukarki z portem USB w sieci (tylko dla Windows) - możliwość korzystania z drukarki przez wszystkich w sieci lokalnej

-Multimedia: automatyczne generowanie galerii obrazów ze zdjęć wgranych do katalogów, możliwość dostępu do katalogów przez przeglądarkę internetową

-Download: obsługa sieci BitTorrent - zadania, konfiguracja, ściąganie bez PC, dołączone oprogramowanie dla Windows.

Qnap TS-209 reklamowany jest przez producenta jako rozwiązanie dedykowane dla małych i średnich firm, jednak funkcje opisywanego urządzenia stawiają go raczej jako rozwiązanie dla użytkowników domowych, którzy myślą o stworzeniu prawdziwego centrum rozrywki w swoim domu. Qnap jest dyskiem sieciowym przeznaczonym do współpracy z systemami Windows i Mac OS X. Pozwala on na przechowywanie filmów, muzyki i zdjęć. Udostępnia drukarki w sieci oraz został wyposażony w opcję kopiowania plików z aparatów cyfrowych pamięci USB za pomocą jednego przycisku na obudowie.

Obudowa - czarna kostka:

Dołączona grafika


Qnap TS-209 prezentuje się bardzo dobrze i- w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych urządzeń tego typu - śmiało można go nazwać najładniejszym NAS-em dostępnym obecnie na rynku. Obudowa została wykonana z pomalowanej na szaro cienkiej blachy aluminiowej, zaś przedni panel zrobiony jest z czarnego lakierowanego plastiku. Z przodu, oprócz kieszeni służącej do wymiany dysku, znajdziemy także dwa przyciski: Power i Backup do zgrywania plików z klucza USB lub aparatu cyfrowego. Oprócz wymienionych powyżej elementów, na froncie Qnap znajdziemy także jeden port USB 2.0.

Dołączona grafika


Tył Qnapa nie posiada wszystkich możliwych portów - na próżno więc szukać w nim portu FireWire 400/800 czy eSATA. Zdecydowanie jest to wada tego urządzenia. Mamy do dyspozycji jedynie port Ethetnet, dwa porty USB 2.0, gniazdo zasilania oraz zamek Kensigntona. Całość wentylowana jest przez jeden 2,5” wiatrak. Dodatkowo po prawej i lewej stronie urządzenia znajdują się nawiercane otwory wentylacyjne mające za zadanie wyrzucać gorące powietrze.

Dołączona grafika


Co w pudełku:

Qnap TS-209 otrzymujemy w dość sporym czarnym pudełku, w którym - oprócz samego opisywanego urządzenia - znajdziemy zasilacz sieciowy, instrukcję obsługi (niestety nie w języku polskim), płyty ze sterownikami oraz sanki do zamocowania dysków twardych. Dyski twarde nie są dołączone do Qnap zatem musimy się w nie zaopatrzyć osobno.

Instalacja:

Producent Qnap zadbał o użytkowników systemu Mac OS X. Na dołączonej płycie, oprócz sterowników dla Windows 2000/ XP/ Vista, znajdziemy także sterowniki dla systemu Mac OS X 10.4 i 10.5. Po włożeniu płyty do napędu musimy odszukać instalator przeznaczony dla komputerów Apple, który nazywa się Quick Install Wizard.

Dołączona grafika


Po uruchomieniu instalatora przechodzimy do wstępnej konfiguracji serwera. W pierwszym oknie musimy podać czas i datę oraz wprowadzić parametry interfejsu sieciowego.


Dołączona grafika


Po wprowadzeniu tych kilku niezbędnych danych Qnap zaczyna konfigurację i przez kilka minut jest on niewidoczny w sieci. Po udanej konfiguracji w naszej przeglądarce pokaże się okno logowania do panelu administracyjnego. Producent zaznacza, że do konfiguracji urządzenia należy użyć przeglądarki Firefox lub Opera, pod Safari logowanie do panelu administracyjnego jest niemożliwe. Po wprowadzeniu hasła i loginu naszym oczom pokazuje sie ekran powitalny Qnap TS-209.

Dołączona grafika


Panel Administracyjny:

Punktem dowodzenia Qnapa jest Panel Administracyjny, z poziomu którego, mamy możliwość ustawienia dowolnych parametrów serwera. Panel administracyjny został podzielony na osiem sekcji: Quick Configuration, System Settings, Network Settings, Device Configuration, User Management, Network Share Management, System Tools, System Logs. W sumie do dyspozycji mamy 46 zakładek. Podobnie jak w bardziej zaawansowanych modelach firmy Qnap, pierwszą czynnością jaką musimy podjąć jest zamontowanie w systemie dysków twardych. W zależności od tego czy będzie to jeden czy dwa dyski twarde mamy do wyboru RAID 0 i RAID 1.

Dołączona grafika


Po zainstalowaniu dysków twardych możemy przejść do panelu konfiguracyjnego, w którym mamy możliwość ustawienia bardziej szczegółowych parametrów pracy naszego serwera plików. Oczywiście, dla każdego tego typu urządzeń dostępny jest podgląd logów zdarzeń.

Dołączona grafika


Qnap TS-209 oferuje użytkownikowi szczegółową konfigurację dostosowaną idealnie do jego potrzeb. Możemy dodawać użytkowników i nadawać im przywileje do wybranych katalogów i plików znajdujących się na serwerze. Możliwe jest także przydzielenie poszczególnym osobom miejsca na dysku twardym oraz wybranych drukarek udostępnionych w sieci. Jedną z najciekawszych opcji Qnap jest możliwość wysyłania przez system wiadomości e-mail do administratora z informacjami np. o nieautoryzowanym dostępie do serwera lub innych zdarzeń zdefiniowanych przez administratora. Jak wspomniałem we wstępie, Qnap to nie tylko zewnętrzny dysk twardy, ale i mały serwer służący do archiwizowania danych, a także prowadzenia np. strony internetowej. Qnap obsługuje bowiem bazy MySQL oraz dostęp do danych za pośrednictwem FTP. Jest także stacją multimedialną oraz serwerem iTunes. Szczególnie ta ostania opcja może przypaść do gustu użytkownikom komputerów Apple.

http://02.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek6.png


W trosce o bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerze, oprócz wspomnianych wcześniej powiadomieniach e-mail, Qnap oferuje wykonywanie kopii zapasowych plików na dysku lokalnym lub innym serwerze sieciowym.

Usługi:

iTunes Serwer - wspomnianą wielokrotnie usługą, która możemy znaleźć w Qnap, jest serwer iTunes. Konfiguracja jest dziecinnie prosta i ogranicza się zaledwie do kilku czynności. Po pierwsze musimy zalogować się do Panelu Administracyjnego kliknąć w zakładkę iTunes Service i zaznaczyć Enable iTunes Service. Opcjonalnie możemy zabezpieczyć nasz serwer iTunes hasłem. To wszystko. Domyślnie podczas pierwszej konfiguracji serwera oprogramowanie tworzy kilka domyślnych katalogów m.in. iTunes, do którego należy skopiować naszą muzykę, by ta była dostępna w sieci. Po włączeniu iTunes w prawej kolumnie pojawi się nam urządzenie Qnap, a po kliknięciu na nim iTunes wyświetli nam całą udostępnioną bibliotekę muzyki.

http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek7.png


Multimedia Station- usługa ta to nic innego jak zewnętrzny dysk, który może być przeznaczony do przechowywania dokumentów, filmów, muzyki itp. Dostęp do niego mamy na dwojaki sposób. Możemy zalogować się na swoje konto z poziomu Findera w zakładce Sharing (Udostępnione) lub z poziomu przeglądarki internetowej. W przypadku Findera obsługa dysku niczym nie różni się od zwykłego dysku zewnętrznego na USB czy FireWire. Jeśli chodzi o obsługę przez przeglądarkę internetową interfejs przypomina ten znany z poczty email np. gmail czy wp.pl. Po wpisaniu loginu i hasła mamy dostęp do swoich plików. Możemy tworzyć i usuwać katalogi, pobierać i wysyłać pliki na serwer.

http://02.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek8.png


Photo Station - usługa ta działa identycznie jak Multimedia Station. Obsługuje się ją też w ten sam sposób, możemy więc udostępniać użytkownikom sieci lokalnej lub w internecie nasze albumy ze zdjęciami. Galeria zdjęć swym stylem nawiązuje do płatnej usługi MobileMe. Również z poziomu przeglądarki internetowej możemy zarządzać naszymi albumami.

http://02.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek9.png


Web File Manager - serwer FTP do którego mogą mieć dostęp wszyscy użytkownicy sieci lub wybrane osoby. Jego interfejs wygląda identycznie jak Multimedia Station. Mamy możliwość pobierania i wysyłania plików na serwer oraz udostępniania wybranych katalogów poszczególnym użytkownikom.


http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek10.png


Download Station - kolejna bardzo ciekawa cecha Qnapa to klient sieci Bittorent. Qnap TS-209 został wyposażony w oprogramowanie, które pozwala na pobieranie z sieci plików z serwerów Torrent. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, gdyż nie wymusza na użytkowniku trzymania włączonego komputera przez długi okres czasu, tym samym zużywając sporo energii. Qnap potrafi pobierać pliki samodzielnie bez konieczności posiadania włączonego komputera, a tym samym pozwala na zaoszczędzenie energii. Jak zapewnia producent, Qnap zużywa 40W energii, czyli tyle, co średniej mocy żarówka. Wartą wspomnienia cechą klienta Bittorent jest to, że urządzenie dostosowuje transfer pobieranych plików w zależności od naszej aktywności. Tak więc jeśli przeglądamy Internet, słuchamy radia Qnap obniża priorytet pobierania do minimum zapewniając nam komfortową pracę.

http://02.img.myapple.pl/testy/qnapts209/0brazek11.png


Surveillance Station - ciekawostką jest, że Qnap TS-209 potrafi obsługiwać kamery internetowe i zgrywać materiał wideo przez nie zarejestrowany prosto na dysk twardy. Menadżer konfiguracji jest bardzo intuicyjny i pozwala na ustawienie takich parametrów jak godziny, w których kamery mają zostać uruchomione, detekcja ruchu czy czas, po upływie którego nagrany materiał wideo na dysku twardym ma zostać skasowany.

http://02.img.myapple.pl/testy/qnapts209/obrazek13.png


Wydajność, hałas, nagrzewanie

Podczas testów, które trwały ok. 3 tygodni, nie zaobserwowano tendencji do nadmiernego nagrzewania się urządzenia. Temperatura obudowy Qnap TS-209 pozostaje neutralna. To samo można napisać o poziomie hałasu. Mały NAS, pomimo zastosowania 2,5” wentylatora, który nie jest w żaden sposób amortyzowany gumowymi podkładkami, nie wydaje dużego hałasu. Problemem mogą okazać się zastosowane dyski twarde, które swoją pracą mogą dać znać o swej obecności osobą przebywającym w pobliżu Qnapa. W celu pomiaru wydajności opisywanego serwera plików, podłączyliśmy Qnapa bezpośrednio do komputera za pomocą kabla sieciowego. W przeprowadzanym teście serwer plików nie był podłączany do routera, który mógłby zafałszować wyniki testów.

http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/1gbs.jpg
Dysk Seagate Barracuda 7200.11 1TB, switch D-Link DGS-1008D(1Gbs)


http://01.img.myappl...s209/100mbs.jpg
Dysk Seagate Barracuda 7200.11 1TB, switch Pentagram 100Mbs


Podsumowanie

Serwer plików Qnap jest małym kompaktowym urządzeniem, które można łatwo zaadoptować w domowych warunkach. Jego zwarta i solidnie wykonana obudowa nie wzbudza zastrzeżeń. Materiały jakich użyto są zadowalającej jakości. Na uwagę zasługuje jedynie przedni lakierowany panel, zakrywający dostęp do dysków twardych. Jego lakierowana powierzchnia uwidacznia odciski palców, co przy dłuższym użytkowaniu dla niektórych może stanowić problem. Blacha, z której została wykonana obudowa, jest odpowiedniej grubości, a krawędzie zostały dobrze zeszlifowane. Nie ma więc możliwości skaleczenia się w palce podczas montażu lub demontażu dysków twardych. Wadą natomiast jest brak zastosowania gumowych podkładek tłumiących drgania wynikające z pracy dysków twardych. O ile praca wentylatora chłodzącego wnętrze Qnapa jest dostatecznie cicha, to dźwięk pracujących talerzy dysku może niektóre osoby rozpraszać. Kolejną wadą jest brak kompletu złączy - przydałyby się porty FireWire 400/800 i eSATA. Wyposażenie urządzenia w taki komplet portów uczyniłoby go bardziej uniwersalnym produktem. Dużą zaletą jest wbudowany serwer iTunes i klient sieci Bittorent oraz serwer drukarek. Osoby zwracające dużą uwagę na bezpieczeństwo danych docenią mechanizm powiadamiania administratora poprzez wiadomości sms lub email. Sugerowana cena 1600 zł brutto opisywanego urządzenia nie należy do wygórowanej. Należy jednak pamiętać, że Qnap TS-209 sprzedawany jest bez dysków twardych. Kolejną wadą jest niezbyt czytelne menu. Jego układ może sprawić kłopot osobom, które pierwszy raz spotkały się z tego typu urządzeniem. Od samego początku, odkąd zaczęliśmy testować Qnap, brakowało nam routera bezprzewodowego. Zagadką pozostaje dla nas dlaczego producent nie pomyślał o tym rozwiązaniu. Gdyby Qnap TS-209 posiadał wbudowany router WiFi byłby na prawdę godnym konkurentem TimeCapsule. Jednak problem można obejść kupując osobno router bezprzewodowy, niestety w ten sposób przybędzie nam jeszcze jedno urządzenie do kolekcji, a to użytkownikom Apple może nie przypaść do gustu.


http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/test.png

[NEWSINDEXHUGE]http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/prev1.jpg[/NEWSINDEXHUGE]
[NEWSINDEXSMALL]http://01.img.myapple.pl/testy/qnapts209/prev3.jpg[/NEWSINDEXSMALL]
[articleindexsmall]http://farm4.static.flickr.com/3580/3315640271_099a83b18c_o.jpg[/articleindexsmall]

#2 bartosz

bartosz

 • 1 644 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 14:48

nie widze w tekscie - czy z serwera itunes moza dodawac muzyke do ipoda i iphone?

#3 Iseeutoo

Iseeutoo
 • 433 postów
 • SkądSea Side

Napisano 25 lutego 2009 - 15:21

nie widze w tekscie - czy z serwera itunes moza dodawac muzyke do ipoda i iphone?


Nie sądzę :)

#4 b.milewski

b.milewski
 • 4 486 postów
 • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2009 - 15:29

nie widze w tekscie - czy z serwera itunes moza dodawac muzyke do ipoda i iphone?


Bartosz nie wpadłem na ten pomysł jutro sprawdzę tą opcję i na pewno powiadomię wszystkich.

#5 bartosz

bartosz

 • 1 644 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 15:38

normalnie itunes na to nie pozwala -i tu pewnie jest podobnie ale wolalem zapytac. a jesli tak to oznacza ze serwer jest pod tym wzgledem malo przydatny - i lepiej po prostu szerowac dysk z muzyka zamiast biblioteki.

#6 kakadu

kakadu
 • 117 postów
 • SkądGdańsk

Napisano 25 lutego 2009 - 15:56

Ostatnio każdy serwis testuje jakiś produkt Qnapa. To się robi powoli nudne ;) Polecam jeszcze testy na Egiełdzie i PCLabie.

#7 sali128

sali128
 • 2 873 postów
 • SkądGdynia, Poland

Napisano 25 lutego 2009 - 16:14

;)Bardzo fajna sprawa,jak bede mial kase i bedzie potrzebne mi takie urzadzenie,to rozwaze ta propozycje.

#8 majkstudio23

majkstudio23
 • 19 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 16:33

Warto dodać że drukarka podpięta pod QNAP będzie widoczna tylko pod windowsem.

Myśle że warto się zastanowić rozważając zakup na HP Mediasmart Server

[url=http://www.hp.com/united-states/campaigns/mediasmart-server/?jumpid=ex_r602_go/mediasmartserver]HP's MediaSmart Server for your home[/url]

#9 JędrekMac

JędrekMac
 • 1 712 postów
 • SkądŁódź

Napisano 25 lutego 2009 - 16:35

czy to jest jakaś nowość, że trafiło to do newsów?

#10 Juno

Juno
 • 261 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2009 - 16:35

Berz wifi to nedza jakas. QNAP troche drogi. Za 1600 i bez raid5? Zarty.

#11 ximot

ximot
 • 7 postów
 • SkądPiekary Slaskie, Poland

Napisano 25 lutego 2009 - 17:11

Osobiście bym wolał coś*większe, min 3 dyski by można było stosować RAID5. Cenowo też nie zbyt zadowalające. Już Netgear Readynas Duo się lepiej prezentuje i jest cenowo bardziej przystępny względem Qnap TS-209.

#12 maxigas

maxigas
 • 109 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 17:37

Stanowczo odradzam zakup urzadzen firmy QNAP. Mielem juz kilkakrotnie stycznosc z produktami tej firmy i to z najwyzszymi wersjami Pro w konfiguracjach na RAID 5 i wszystko zawsze sie sypalo. Jak nie problem z odczytem dysku (NOWEGO na 100% sprawnego) to problem z laczem po RJ45 w sieci albo z wbudowanym frime. horror

#13 51m0n

51m0n
 • 6 980 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 18:05

czy to jest jakaś nowość, że trafiło to do newsów?


Nie, robimy tak tylko ze względów technicznych. Jak na sg zejdzie niżej to będzie przeniesione do testów.

#14 xanael

xanael
 • 387 postów
 • SkądPL

Napisano 25 lutego 2009 - 19:43

Dodatkowe funkcje w jakie zostało ono wyposażone sprawiają, że może również znaleźć swoje zastosowanie w domu, a w połączeniu z routerem bezprzewodowym stanowić godną konkurencję dla Time Machine firmy Apple.

Chyba autorowi o Time Capsule chodzilo :o

#15 el_slawomire

el_slawomire
 • 56 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 19:54

I pomyslec sobie ze w sierpniu kupilem TS-209 II za niecale 1000 zl na niemieckim ebay-u. W dodatku bezproblemowo sie go moduje do wersji PRO. Uwaga dla autora recenzji: m-ac temu pojawil sie soft (w wersji beta) z pieknym webinterfejsem w Ajaxie.

#16 51m0n

51m0n
 • 6 980 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 20:00

Chyba autorowi o Time Capsule chodzilo :o


Jasne. Dzięki za zwrócenie uwagi, zaraz poprawimy.

#17 bartosz

bartosz

 • 1 644 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 20:14

m-ac temu pojawil sie soft (w wersji beta) z pieknym webinterfejsem w Ajaxie.


to pokaz jakies screeny

#18 b.milewski

b.milewski
 • 4 486 postów
 • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2009 - 20:36

I pomyslec sobie ze w sierpniu kupilem TS-209 II za niecale 1000 zl na niemieckim ebay-u. W dodatku bezproblemowo sie go moduje do wersji PRO.

Uwaga dla autora recenzji:
m-ac temu pojawil sie soft (w wersji beta) z pieknym webinterfejsem w Ajaxie.


Czytalem o tym ,jednak podobno to oprogramowanie znajduje sie w fazie beta.

#19 bartosz

bartosz

 • 1 644 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 20:41

rozumiem ze o to chodzi? [yt=EJrQe19AZzM]QNAP Turbo NAS: BETA Firmware 3.0.0 - New AJAX Web Interface[/yt]

#20 b.milewski

b.milewski
 • 4 486 postów
 • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2009 - 21:03

rozumiem ze o to chodzi? YouTube - QNAP Turbo NAS: BETA Firmware 3.0.0 - New AJAX Web Interface


Dokładnie, znalazłem jeszcze ten film GUI troszkę się różni od tego co ty podałeś Bartosz.

[yt=vjXUfovhamI]Qnap Beta Firmware - New Webgui[/yt]

Jednak nie widzę oprogramowania do TS-209. Chętnie bym zainstalował.

#21 Mah

Mah
 • 16 postów

Napisano 25 lutego 2009 - 21:15

Osobiscie bardziej podoba mi sie [url=http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=500]WD ShareSpace 2 TB Hard Drives ( WDA4NC20000 )[/url]
W cenie ok 2300 zl dostajemy NAS-a z dwoma dyskami 1 TB

#22 darek

darek
 • 513 postów
 • SkądKraków

Napisano 26 lutego 2009 - 07:53

Qnap TS-209 jest najmniejszym urządzeniem typu Network Attached Storage (NAS) w ofercie firmy


Hmmm, jest jeszcze seria 109 która jest przynajmniej dwukrotnie mniejsza. No ale cóż, trudno zajrzeć na stronę firmy

Qnap TS-209 prezentuje się bardzo dobrze i- w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych urządzeń tego typu - śmiało można go nazwać najładniejszym NAS-em dostępnym obecnie na rynku


Żenada, typowa gadka pod publike, no ale rączke rączke myje. A jak nie wierzycie to zobaczcie choćby produkty Synology.


Podsumowując.
Żenujący artykuł reklamowy, duża część artykułu to proste przepisanie informacji z ulotki informacyjnej. Żadnego porównania z innymi produktami (poza śmiesznym porównaniem wyglądu).
Może lepiej zostańcie przy ocenie produktów Apple, bo reszta wychodzi miernie

#23 b.milewski

b.milewski
 • 4 486 postów
 • SkądGlasgow

Napisano 26 lutego 2009 - 09:24

Hmmm, jest jeszcze seria 109 która jest przynajmniej dwukrotnie mniejsza. No ale cóż, trudno zajrzeć na stronę firmyŻenada, typowa gadka pod publike, no ale rączke rączke myje. A jak nie wierzycie to zobaczcie choćby produkty Synology.


Podsumowując.
Żenujący artykuł reklamowy, duża część artykułu to proste przepisanie informacji z ulotki informacyjnej. Żadnego porównania z innymi produktami (poza śmiesznym porównaniem wyglądu).
Może lepiej zostańcie przy ocenie produktów Apple, bo reszta wychodzi miernie


Dziękujemy za konstruktywne uwagi. Polecamy się na przyszłość.

#24 darek

darek
 • 513 postów
 • SkądKraków

Napisano 26 lutego 2009 - 10:53

Dziękujemy za konstruktywne uwagi. Polecamy się na przyszłość.


Liczę, że kolejne recenzje będą lepsze :).

#25 operator

operator
 • 31 postów
 • SkądŻyrardów

Napisano 26 lutego 2009 - 12:18

Świetna recenzja :) Dużo zdjęć, napisane fajnym i zrozumiałym językiem dla zwykłego użytkownika (a takim się czuję) Ale nie róbmy tu dyskusji o recenzji zamiast o sprzęcie. Sprzęt wydaje się być bardzo fajnym rozwiązaniem i z pewnością bym się w niego zaopatrzył. Ale niestety nie stać mnie w tej chwili na taki wydatek :(
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych