Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Totalitaryzm i Offtopy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hans

Hans
  • 277 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 sierpnia 2006 - 12:57

Posty wydzielone z tematu:
SAD w świetle sprawy uszkodzonego laptopa...
http://www.myapple.p...ad.php?p=172207
- krzyfar MF




Pozwolilem sobie troche tu posprzatac. Takiego offtopa to dawno tu nie bylo ;)
Zeby na forum o sprzecie apple rozmawiac o winach i kobietach za kierownica - pomimo, ze to dzial Think Different - nie wypada.


I tak trzymaj!!!
Cos tu sie towarzystwo rozdrabnia na jakies pierdoly. Jak dla mnie paru panow i pani ma pewne sprawy nieuregulowane.
Jezeli ktos z nowych chcialby sie czegos ciekawego w tym temacie dowiedziec a wyczytal by jakies odbiegajace od tematu popierdulki to pewnikiem zwatpi.

#2 raczysz

raczysz
  • 52 postów

Napisano 28 sierpnia 2006 - 09:58

Cos tu sie towarzystwo rozdrabnia na jakies pierdoly.


A Ty w tym momencie co niby robisz? ;-)

#3 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 28 sierpnia 2006 - 12:50

Cenzura Ale się porobiło. Myślałem, że mamy wolność słowa. Chyba jakiś gupi byłem.

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2006 - 14:53

Ale może przestańmy mylić wolność z anarchią, OK?

#5 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 września 2006 - 14:15

odświeżam! I jak tam postępuje dalej sprawa?

#6 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2006 - 16:34

Ale może przestańmy mylić wolność z anarchią, OK?

To zazwyczaj mylą wyłącznie totalitaryści.

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2006 - 20:40

Totalitarystom jest wszystko jedno, bo nie uznają ani jednego, ani drugiego. Ale to zdecydowanie offtopic w tym wątku, więc zdecydowanie nalegałbym na niekontynuowanie tematu lub utworzenie nowego wątku.

#8 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 07:53

Ale to zdecydowanie offtopic w tym wątku, więc zdecydowanie nalegałbym na niekontynuowanie.

To oczywiste i wypada mi przeprosić, cóż jestem nowy i nie wykształcony jeszcze. Zrozumiałem, że z offtopic nie mamy do czynienia gdy:

Cos tu sie towarzystwo rozdrabnia na jakies pierdoly. Jak dla mnie paru panow i pani ma pewne sprawy nieuregulowane..

Bo była to jedynie słuszna uwaga.
Z offtopic nie mamy do czynienia gdy:

Ale może przestańmy mylić wolność z anarchią, OK?

Ale za Offtopic uznaje się przyjęcie zdania odrebnego, że te pojęcia mylą wyłacznie totalitaryści.
Bowiem nadrzędnym jest jest:

Zeby na forum o sprzecie apple rozmawiac o winach i kobietach za kierownica - pomimo, ze to dzial Think Different - nie wypada.

Gdyż ani wino, ani kobieta za kierownicą to nie ta waga problemu co np. istnienie (lub nie) Psa Szarika w świadomości macuserów, lub treśc "listu Billa Gatesa do pracowników", nie wspominając już o zagadnieniach takich jak: „Pisało, czy było napisane”. W tej sytuacji należy jedynie skorygować to co:

Totalitarystom jest wszystko jedno, bo nie uznają ani jednego, ani drugiego. .

bowiem prawda jest taka, ze totalitaryści wolność słowa (z która winni się liczyć) uznają zawsze za anarchię, aby się móc się jej przeciwstawić i uznając za offtopic eliminować ubierając sie tym samym w ciuszki demokratów. To jednak jest jednoznaczne z tym, że Heidi myli sie poważnie w wyżej cytowanej opinii. A przeciwstawianie wolności słowa anarchią to obowiązujący ostatnio w Polsce trend. Nie podzielam tego, ale rozumiem i zastosuje się. Pozdrawiam. Wybaczcie nowemu, który nie wiedział, że słuszne nie jest to CO ktoś napisał, tylko KTO napisał.

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2006 - 08:40

Wybaczcie nowemu, który nie wiedział, że słuszne nie jest to CO ktoś napisał, tylko KTO napisał.


Nie, to nie tak.
Nie mamy na tym forum zwyczaju kasowania postów o ile nie zawierają przekleństw lub nie naruszają innych ogólnie przyjętych form.

Dlatego forumowicze są upominani o nie tworzenie offtopów. Niemniej już napisane posty zostają, ewentualnie są wydzielane do nowych tematów.

Właściwą drogą w twoim przypadku byłoby założenie nowego tematu w Thhink Different z linkiem do wypowiedzi co do której masz jakieś uwagi.

I tam każdy spokojnie mógłby się wypowiedzieć na ten temat co myśli bez tworzenia OT w tym wątku.

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 września 2006 - 09:16

Właśnie, JK_M. Nie chodzi o offtop do tematyki Forum (sprzęt Apple i okolice), ale o tematykę tego konkretnego wątku (uszkodzony laptop i konsekwencje).

BTW, już dawno byłem za rozdzieleniem działu Think Different na dodatkowo Offtopic. W tym pierwszym byłyby tylko tematy związane z Apple, które gdzie indziej nie pasowały (jak "list Billa Gatesa"), a w tym drugim zupełnie inne tematy (ktoś lubi wętkować? :D).
Zaproponuję to zaraz w Propozycjach zmian.

#11 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 09:32

Analizie poddałem treść w kontekście autorów. Stąd wniosek:

nie Co, tylko KTO

Rozumiem już, że np. Post @krzyfar’a , czy @MacData to nie jest OT, mój tak. Pozdrawiam.

PS.

Właściwą drogą w twoim przypadku byłoby założenie nowego tematu w Thhink Different z linkiem do wypowiedzi co do której masz jakieś uwagi.

To racja, a mogę prosić o link do instrukcji.

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 września 2006 - 09:38

Niestety, ale musimy odpowiedzieć jakoś na Twoje zarzuty. Jak już powiedział krzyfar, zazwyczaj nie kasujemy offtopów, ale mogę tę dyskusję wykasować - jest to ewidentnie niepotrzebny offtop.


Instrukcji być nie musi - starajmy się być zdroworozsądkowi. Rozmawiamy przecież z ludźmi a nie robotami - każdy może popełniać błędy, nie każy musi się wszystkiego domyślić, większość sytuacji wymaga jedynie wyjaśnienia.

#13 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 09:57

sprostowanie

Twoje zarzuty.

= OBSERWACJE
nie stawiam zarzutow. Pozdrawiam.

#14 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2006 - 10:01

Wydzieliłem te posty, nie róbmy już więcej zamieszania w tamtym temacie :)

Rozumiem już, że np. Post @krzyfar’a , czy @MacData to nie jest OT, mój tak. Pozdrawiam.


Nie wiem czy zauważyłeś, ale akurat my jesteśmy moderatorami tego forum. Czyli odpowiadamy za porządek.

Drogi były dwie:
1. Skasować twoje posty i wysłać stosowną informację na PW.
Jednak staramy się tego nie robić bez powodu. Twoje posty nie były ani obraźliwe ani nie zawierały przekleństw. Więc taka opcja byłaby przesadą.

2. Zwrócić uwagę i pokazać właściwy sposób w jaki można dyskutować na tematy nie związane bezpośrednio z głównym nurtem wątku. I to zostało zrobione. Przy okazji reszta forumowiczów też się dowidziała co i jak :)

A w tym temacie możemy sobie dyskutować do woli, zapraszam.

#15 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 12:40

nie róbmy już więcej zamieszania w tamtym temacie :) .

W pełni podzielam to stanowisko. Mnie tylko zainteresowało, dlaczego Post Hans’a nie był OT (czy dlatego że popierający, aby nie napisać bałwochwalczy), ale Rzymianin’a już był i spowodował reakcje.?

akurat my jesteśmy moderatorami tego forum. Czyli odpowiadamy za porządek

Na to mi starczyło inteligencji, ale zabrakło mi do zrozumienia na czym polega „porządek”
Teraz rozumiem, porządek polega na tym: jak są pochwalne wypowiedzi wobec decyzji moderatorów(Hans) , a nieporządek polega wtedy, gdy poddawane są pod wątpliwość Wasze decyzje. Co więcej jest to oczywistą anarchią. (Przypominam wypowiedź Heidi’ego). Popełnialem zatem błąd, uznająć, że: ze oba posty + post Heidi’ego były OT.
Terraz juz wiem, że Post Haidi'ego z wroga raakcję na Post Rzymianina. To jest to porządek. Było mi to wyjaśnić. Przyznałbym racje i po kłopocie.

Skasować twoje posty i wysłać stosowną informację na PW.
Jednak staramy się tego nie robić bez powodu. Twoje posty nie były ani obraźliwe ani nie zawierały przekleństw. Więc taka opcja byłaby przesadą.

Hmm. A jednak w latach 68 – 98 osiągnąłem od ówczesnych moderatorów 100% skasowań „Postów” próbujących zdystansować pojęcia wolności ( tym słowa) od anarchii. Też nie zawierały przekleństw. Może zatem trzeba było kasować? Nie ma co dyskutować! Niech wraca lepsze. Na pohybel z anarchią. Pozdrawiam.
PS. Mam nadzieje, że już nie OT.

#16 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 września 2006 - 13:35

"Hmm. A jednak w latach 68 – 98 osiągnąłem od ówczesnych moderatorów 100% skasowań „Postów” próbujących zdystansować pojęcia wolności ( tym słowa) od anarchii." Sorry, kompletnie nie wiem o co Ci chodzi :shock:

#17 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 02 września 2006 - 15:06

nie przesadzaj JK_M z tym korwinizmem... nie jest to forum takie zle pod wzgledem uszanowania wolnosci wypowiedzi i pracy moderatorow, znam gorsze:) a ze koniunktura sprzyja prawomyslnym misom uszatkom to nic nie poradisz, trzeba z tym zyc. i nie mylic z totalitarystami, bo niektorzy to takie wrazliwe malenstwa co tylko futerko na sztorc stawiaja, a gdy dotkiesz w czuly punkt zwijaja swoj majdan i chlipia po gleboko skrywanych, wstydliwych zakamarkach sieci udowadniajac samym sobie, ze mimo naszych wrzaskow "biale nie jest biale, a czarne czarne". naprawde, uwierz, tu nie ma totalitarystow, chyba ze to jakis nowy rodzaj pokemona:)

#18 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 września 2006 - 15:09

Zapytam sie kto posprzątał ten syf i mój post wrzucił jako OT? Najlepiej bedzie jak ta osoba przeczyta go jeszcze raz bo juz zaczynaja mnie wkurwiac pewne praktyki na tym forum! Kiedys zrobiliscie wielka afere jak koles zapytał jak zaoinstalowac OS X na PC.Temat odrazu sciagniety nie zgodny z regulaminem ect. Teraz widze ze wam nie przeszkadza jak ktoś opisuje w jaki sposob to zrobic i jak to zrobił.To tak apropos nawiazujac do cenzury.

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 15:29

"Hmm. A jednak w latach 68 ? 98 osiągnąłem od ówczesnych moderatorów 100% skasowań ?Postów? próbujących zdystansować pojęcia wolności ( tym słowa) od anarchii."
Sorry, kompletnie nie wiem o co Ci chodzi :shock:

O uzewnętrznienie pewnej traumy, która powoduje niemożność dostrzeżenia zmienionych warunków i okoliczności, a przede wszystkim tego, że niektóre zasady są ponadustrojowe.
Przed anarchią będą się bowiem broniły niemal wszystkie ustroje, zarówno totalitarne jak demokratyczne. Anarchia bowiem bywa niezłym środkiem, lecz rzadko kiedy dobrym celem. I dlatego to, że ktoś przeciwstawia się anarchii, nie przesądza jeszcze o niczym. A tego typu wnioski przypominają mi, jako żywo, twierdzenie pewnej pani poseł, że geje noszą czerwone skarpetki ;-)

#20 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 września 2006 - 15:42

Część tematu została wydzielona. Niestety, ale nie da się przenosić konretnych wpisów, a Twój niestety był w miejscu gdzie inni prowadzili dysputy nie na temat. Nie wiem kto wydzielał offtopa, ale wybrał "mniejsze zło". A co do instalacji OSX na PC było mnóstwo tematów i proszę, nie mieszaj tego tutaj. To, że ten wątek wogóle istnieje jest chyba dowodem, że usuwanie jest w naszym działaniu ostatecznością.

#21 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 15:42

Sorry, kompletnie nie wiem o co Ci chodzi :shock:

No dobrze. Zatem po kolei.

Myślałem, że mamy wolność słowa. Chyba jakiś gupi byłem.

Powstał problem. Na dowód tego, że problem powstał, ukazała się wypowiedź:

Ale może przestańmy mylić wolność z anarchią, OK?

Zatem powstał problem i problem został rozwiązany przez przywołanie do porządku.
Jak zrozumiałem: oba te Posty mieściły się merytorycznie w wątku.
Za OT zostało uznane zwrócenie uwagi na powszechnie znane nadużycie wynikające ze zrównania wolności z anarchią. I słusznie. Bo to inny problem.

Napisałem jednak, że już zrozumiałem; Tu ( na Forum) nie należy mylić dysku z dyskietką, kartę muzyczna z karta dźwiękową, piec z winda i mac’a z OSX. Natomiast dozwolone jest utożsamianie wolności z anarchią. To po prostu takie miejsce.
Rozumiem zatem, że nie rozumiesz. Nawet się nie dziwię. To widać już tylko mój problem. I niech będzie nawet uznawany za korwinizm tym bardziej, że i tak nie nie wiem co to takiego ten korwinizm jest. Pozdrawiam serdecznie.

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 15:47

Natomiast dozwolone jest utożsamianie wolności z anarchią.

Nie, nie jest dozwolone i dlatego zwróciłem koledze uwagę na to, że te pojęcia myli.

#23 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 16:03

Nie, nie jest dozwolone i dlatego zwróciłem koledze uwagę na to, że te pojęcia myli.

Ach ! to przepraszam, ale nie doczytałem się w wypowiedzi Kolegi ( Rzymianin) jakiegokolwiek odniesienia się do anarchizmu. Kolega (czytaj: Rzymianin) westchnął sobie coś o wolności słowa. Rozumiem wreszcie, że westchnienie o wolości słowa jest anarchistyczne samo w sobie i zasługuje na potepienie. Cóż! to już było, ale widać historia lubi się powtarzać. Pozdrawiam.

#24 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 16:24

Ach ! to przepraszam, ale nie doczytałem się w wypowiedzi Kolegi ( Rzymianin) jakiegokolwiek odniesienia się do anarchizmu. Kolega (czytaj: Rzymianin) westchnął sobie coś o wolności słowa. Rozumiem wreszcie, że westchnienie o wolości słowa jest anarchistyczne samo w sobie

No właśnie. "Nie doczytałem się", "westchnął coś". Jak wcześniej napisałem "niemożność dostrzeżenia zmienionych warunków i okoliczności". Bazujesz w swym sprzeciwie na samym połączeniu słów "wolność słowa" i "anarchia" w jednym zdaniu, nie zadając sobie trudu ustalenia, czy to co zostało nazwane "wolnością słowa" rzeczywiście nią jest.

Forum ma swój regulamin, którego należy przestrzegać. Jeżeli widzisz potrzebę dokonania w nim zmian, możesz swoje propozycje zgłosić w odpowiednim dziale.

#25 JK_M

JK_M
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2006 - 16:58

. Anarchia bowiem bywa niezłym środkiem, lecz rzadko kiedy dobrym celem.

A może inaczej na to popatrzymy: Np., że anarchia jest wymuszona nadmiarem regulacji? Że to nadmiar regulacji faktycznie wymusza anarchię, bowiem nie jest możliwe zastosowanie się do narzuconych regulacji.
Połapał się nawet w tym obecny Rząd przyznając, że stosując się do przepisów trasę Warszawa Wrocław można przejechać w czasie 14 godzin, jednocześnie przyznając, że nie ma nikogo, kto by tę trasę pokonał w czasie dłuższym niż 5 czy 6 godzin. Zatem, na tej trasie panuje anarchia przynajmniej formalnie. Czy jednak aby jednak na pewno jest to anarchia? Rząd nie zamierza wymusić 14 godzinnej jazdy na tej trasie przez zwiększenie patroli policyjnych, tylko urealnić regulacje, aby tę trasę można było przejechać w 6 góra 7 godzin.
Niczego oczywiście nie sugeruje moderatorom. (gdzież bym śmiał !!!). Regulaminem nie da się zadekretować np. minimum poczucia humoru. Ja tylko nieśmiało twierdzę, "zadając sobie trud ustalenia", czy to co zostało nazwane "wolnością słowa" rzeczywiście jest przypomnieniem o czymś takim, a wytaczanie przeciwko temu argumentu anarchizmu pozostaje raczej w sferze:
1. znajomości tego pojęcia,
2. adekwatności lub braku do zaistniałej sytuacji.
A poza tym; pozostaje z pełnym szacunkiem i serdecznie pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych