Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy tak będzie wyglądał Netbook od Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 31 stycznia 2009 - 19:20

Przeglądając internet natknąłem się na projekt makowego netbooka Isamu Sanada.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Komputerek miał by wymiary 280 x 138 x 168 mm.
Wyposażony był by w duży, dwustronny touchpad i 10-calowy, ultrapanoramiczny ekran LCD z podświetleniem LED oraz pełnowymiarową klawiaturę i dysk SSD o pojemności 128 GB.

Co o tym myślicie?
Czy Apple w końcu będzie miało swojego mini laptopa?

#2 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 31 stycznia 2009 - 19:34

nawet to ładnie wygląda nawiązuje do serii

#3 Slawus

Slawus
  • 525 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 31 stycznia 2009 - 19:37

Pasuje idealnie. No i jest cholerstwo ładne. Szkoda, że to tylko Photoshop ;p

#4 RobAndzik

RobAndzik
  • 365 postów
  • SkądIngolstadt DE

Napisano 31 stycznia 2009 - 19:47

Apple nie wypusci Netbookow.

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 stycznia 2009 - 20:02

Szkoda tylko że ma gładzik z dwóch stron...

#6 Thadel

Thadel
  • 162 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 31 stycznia 2009 - 20:04

Przecież te zawiasy by się po bardzo krótkim czasie użytkowania albo rozwaliły, albo coś jeszcze ;/ jakoś zbyt futurystycznie wygląda.

#7 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2009 - 20:13

Czy tak będzie wyglądał Netbook od Apple?


nie

#8 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 20:35

Czy Apple zrobi Netbooka? Myśle, że tak, ale napewno nie w takiej formie. Chodź ten projekt jest genialny, wybiega troche po za realność. Pierwsza sprawa ktoś nie pomyślał o tym, że musi być ciut grubszy, procek z chłodzeniem, nawet heatpipami samymi które w wypadku Atoma czy jakiejś VIA by wystarczyły nie są tutaj przewidzianie, tak samo miejsce dla dysku 2,5". On jest najzwyczajniej w zyciu za cienki. Klawiatura i za duze przyciski z lewej strony, w rzeczywistosci bylyby by zredukowane(używa sie ich nie za często i pewnie przerwy pomiędzy klawiszami też, żeby maxymalnie zwiększyć ich wielkość. Ten uchylany touchpad jest genialnym rozwiązaniem, tak samo jak panoramiczna orientacja. Byłby maxymalnie mały i zarazem wygodny, żeby przeglądać strony, w razie chęci ich zmienienia wywoływana klawiatura ekranowa w Safari i było by po problemie, a w razie potrzeby, to bach, rozkładamy touchpada, netbook zyskuje stabilność+normalną klawiature. Ale projekt w takiej formie nierealny :) Co do orientacji panoramicznej, to raczej przejdzie, ale myśle, że netbook jezeli wyjdzie pojawi się z małym SSD, a nie 128gb, predzej 16gb :) Będzie plastikowy, bo myśle, że zostało im się dużo plastiku, po pękających MacBookach. Touchpad też byłby zwykły, chodź w sumie, mogliby usunąc spacje i już na niej zaczynałby sie touchpad, który jeżeli coś piszemy działał by jako spacja, jeżeli jestesmy na ekranie nie wkliknięci w nic jako kursor. Wkońcu Multitouch to dobry patent i można go swobodnie rozwinąć. Apple do niedawna wypierało się rękami i nogami, że Netbookom mówią NIET, ale z tego co czytałem gdzieś już dopuszczają taką możliwość ;) Jako firma z dobrymi zagraniami związanych z reklamą, musza wymyślić tylko jeden fajny bajer w takim MacBooku "Nano", zachować wygląd w tajemnicy, tylko dac informacje, że coś takiego powstanie i potem zaprezentowac to cacko. To Apple, jak będzie ładne, sprzeda się nawet z przestarzałym Celeronem ULV który siedzi w EeePC 900/901

#9 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 31 stycznia 2009 - 21:07

Jest MacBook Air, rynek netbooków jest obecnie zbyt mały, aby Apple miało się na niego pchać.

#10 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 23:34

Mały? Każda firma produkujaca lapki wypuscila juz swojego, a te wchodza na rynek strasznie. Nowe Netbooki od 1000-1500pln. A sprzedaja sie strasznie, ludzie w Karen Notebook w Bstoku sie smieli, ze wywala Notebooki i postawia za szybe EeePC we wszystkich konfiguracjach :P

#11 plexiglass

plexiglass
  • 45 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 23:39

#0 dla mnie bomba!

#12 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 31 stycznia 2009 - 23:41

nie bedzie notebooka od apple... predzej pojawi sie macbook wheel... glupi temat...

#13 dekkiel

dekkiel
  • 209 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 23:42

Wypasiony....ale ludzie tylko 10 cali??? hmm... ale projekt jest idealny!!! takim czymś to bym się pobawił i wydał na to każda sumę ;) Ps. ja już dostałem ostrzeżenie? bo mam takie cusik tam pod statusem.... wcześniej nie było... thx za pomoc :))

#14 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 31 stycznia 2009 - 23:44

jeśli apple będzie chciało wejść na ten rynek, to zrobi najprawdopodobniej takiego wielkiego iPhone'a

#15 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2009 - 00:21

Kolejny temat o netbookach od Apple... Nota bene, o wszystkich możliwych do znalezienia koncepcjach mówiliśmy, m.in. o tym:
Dołączona grafika

#16 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 00:34

napędu cd to na pewno to nie będzie miało ...

#17 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 00:35

Takie coś jest niemożliwe zupełnie :D

#18 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 lutego 2009 - 12:03

Takie coś jest niemożliwe zupełnie :D


Nie zgodzę się z tym.

Dyski tego typu już od roku masowo stosuje firma Asus w swoich EEE PC.

Dołączona grafika

Tego typu netbooka ma już w swojej ofercie firma Sony

Dołączona grafika

W firmie, w której opiekuje się komputerami pracuje 5 takich Samsungów z wbudowanym modemem HSPA.

Ja wiem, że niektórzy myślą, że jak Apple nie ma czegoś takiego w swojej ofercie, tzn, że tego nie ma.
Ale bez przesady.

#19 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 12:17

Meeen, takie coś jak powyżej, a nie ten projekt na początk tematu. Ta kość która pokazałeś, nie ma 128GB tak jak to jest w zapowiedzi. 128gb SSD kosztowałoby już 1000PLN...dobry mi to netbook ;) Netbook SONY też troszkę po za półkę cenową Netbooków odstaje i mi sie wydaje, że niestety Apple jeżeli zrobi, to zrobi tak samo jak Sony. Małego, ekskluzywnego Netbooka z ceną 2x wyższa niż normalne bez bajerów ;)

#20 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 lutego 2009 - 12:56

Meeen, takie coś jak powyżej, a nie ten projekt na początk tematu.
Ta kość która pokazałeś, nie ma 128GB tak jak to jest w zapowiedzi. 128gb SSD kosztowałoby już 1000PLN...dobry mi to netbook ;)
Netbook SONY też troszkę po za półkę cenową Netbooków odstaje i mi sie wydaje, że niestety Apple jeżeli zrobi, to zrobi tak samo jak Sony. Małego, ekskluzywnego Netbooka z ceną 2x wyższa niż normalne bez bajerów ;)


Ta kość, to tylko przykładowy obrazek. Faktycznie ma 64MB.
Ale tu jest 128 MB.

#21 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 13:25

Wiesz...nie mam pojęcia po co mi to pokazuje, bo chyba nie po to, żeby zaskoczyć mnie czymś nowym, no ale chyba się nie udało, szczególnie, że wyżej napisałem, że coś takiego się nie ogarnia ze względu na cene. 400$ za sam dysk SSD, pr0, to cena całego Netbooka jest zazwyczaj ;) Netbook - bardzo mały, małomatrycowy 8-10", nie posiadający napędu komputer przenośny, oparty na technologi oszczędzania energi, a nie wydajności, dlatego też zazwyczaj bazujący na Atomach/Celeronach/VIA sprzęt, który na bateriach trzyma po 7-8h. Ceny uscylujące w granicach 500$. Jak Apple coś takiego zrobi, to będzie elo, jak zrobi coś chorego cenowo, to nikłe to będzie miało zastosowanie dla NIEfanów marki ;)

#22 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 01 lutego 2009 - 13:33

Mamy MacBooka Air, lekki, mały i wydajny komputer od Apple. Korzystanie z niego przewyższa wygodą*10 calówki. Netbooka w najbliższym czasie nie będzie.

#23 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 14:18

Netbook ma byc maly i tani, a nie drogi i przez uzycie drogich czesci przy 13" miniaturowy. Rynek netbookow to jedno, a malych Notebookow na 12-13,3" matrycach na dobrych podzespolach po 6k PLN w sklepie to 2.

#24 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 14:21

Wiesz...nie mam pojęcia po co mi to pokazuje, bo chyba nie po to, żeby zaskoczyć mnie czymś nowym, no ale chyba się nie udało, szczególnie, że wyżej napisałem, że coś takiego się nie ogarnia ze względu na cene.
400$ za sam dysk SSD, pr0, to cena całego Netbooka jest zazwyczaj ;)
Netbook - bardzo mały, małomatrycowy 8-10", nie posiadający napędu komputer przenośny, oparty na technologi oszczędzania energi, a nie wydajności, dlatego też zazwyczaj bazujący na Atomach/Celeronach/VIA sprzęt, który na bateriach trzyma po 7-8h. Ceny uscylujące w granicach 500$. Jak Apple coś takiego zrobi, to będzie elo, jak zrobi coś chorego cenowo, to nikłe to będzie miało zastosowanie dla NIEfanów marki ;)


Znam osobiscie dwie osoby, ktore sobie kupia dwa albo trzy takie "male komputerki", a mieszkam w malej miejscowosci.
Netbook serii "P" od Sony ma OGROMNA ilosc wielbicieli, czy ma to przelozenie na wydajnosc/cena czy nie, bedzie sprzedawal sie swietnie.

Netbooki sa dla ludzi, ktorzy zagladaja czesciej na konto czy do portfela; ale przeciez sa i tacy co maja pieniedzy jak lodu. A jest ich naprawde bardzo duzo.
Poczekamy, zobaczymy.
Dla przykladu na umpcportal.com jest cos wiecej na ten temat.

#25 MR1

MR1
  • 118 postów

Napisano 01 lutego 2009 - 14:30

Sprzedaz produktow Sony spadla o 95% w tym roku w sezonie swiatecznym, a oni maja ogromne problemy finansowe, bo ich najbardziej "dochodowe" plany przynosza ostre straty. Netbook serii "P" od Sony ma OGROMNA ilosc wielbicieli ? Ok, ale ile ma potencjalnych nabywcow. 1000x mniej niz MSI Wind, albo EeePC. To, ze ja kocham Ferrari i bym je chcial, to nie znaczy, ze je kupie. Mniej jest ludzi co maja piniedzy jak lodu, niz tych co maja srednia ilosc pieniedzy. Chyba patrzysz przez pryzmat tego forum, to ze ludzie tutaj co maja Apple zazwyczaj maja "ciut" wiecej pieniedzy niz sredni Polak, nie oznacza, ze nagle to jest norma. Zajrzyj w inne miejsca i popatrz co ludzie kupuja. To ze sa pieniadze u niektorych ludzi, to nie oznacza to, ze napedza to rynek. Jakby tak bylo, to w sklepach z RTV i AGD stal by sam sprzet profesionalnych firm i bysmy ogladali tylko Denony/Harmany/Yamahy/NADy/Pioneery/B&O, a nie miniplastikowewieże Elty/Sony/Philipsa/Panasonica/Aiwy/Grundiga. Wiec uwazam, ze stwierdzenie, ze jest ich "naprawde bardzo duzo" to delikatna przesada.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych