Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Microsoft Songsmith


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 macles

macles
  • 34 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 09 stycznia 2009 - 15:10

Microsoft zaprezentował program Songsmith, który ma być konkurentem dla GarageBand. Songsmith tworzy muzykę do piosenki śpiewanej przez użytkownika do mikrofonu. Oto spot reklamujący Songsmith



głównym bohaterem jest Macbook Pro z zaklejonym naklejkami logo Apple :) Co do pomysłu na spot i jego realizację, no cóż o gustach się nie dyskutuje, ale ja nie dotrwałem do końca. Do marketingu w stylu Apple to im daleko, bardzo daleko. No cóż, to tylko Mikro-Soft (lepiej nazwać się nie mogli).

#2 mrylka

mrylka
  • 59 postów
  • SkądZduńska Wola/Wrocław

Napisano 09 stycznia 2009 - 16:12

Nie wiem, jak dla mnie to nieco żałosna te raklama :/ Sam program śmieszny, do zabawy...

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2009 - 16:42

ciekawy program on to tak na żywca podstawia, czy najpierw się śpiewa a potem dopiero on dopasowuje muzykę? czy to 'dopasowanie' to wcale nie takie dopasowanie do śpiewu jak ja myślę? dobiło mnie tylko: microsoft, huh? so it's pretty easy to use? ;) program ciekawy, reklamówka marna ;) ikonka programu też brzydka niestety ;)

#4 MBorowiec

MBorowiec
  • 255 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 09 stycznia 2009 - 17:09

a ten srebrny laptok nie wydaje się Wam jakiś taki podobny do czegoś ?:P Ten kwiatek na samym środku jest wypukły ... żeby światła nie przepuszczać ?

#5 G_U_M_A

G_U_M_A
  • 333 postów

Napisano 09 stycznia 2009 - 17:49

no coz wyglada jakby program mialbyc adresowany do grupy wiekowej tej corki. Wykonanie bardzo slabe (przypomina reklamy w lokalnej telewizji kablowej). Z takimi reklamami ciezko bedzie im sprzedac swoj produkt Trudno sie wypowiadac na temat samego programu tylko i wylacznie na podstawie tego co sie zobaczylo (bo bylo tego przeciez nie wiele). Pomysl fajny, jednak odnosze wrazenie jakoby program po zaspiewaniu wiecej niz 10 piosenek tworzyl pozniej podobne brzmieniem utwory. Co do komputera. Jezeli jest to tak jak twierdzicie Mac, to dziwi mnie takie zachowanie ze strony Microsoftu. Wowczas juz lepiej byloby wziąć i pomalowac na srebrno byle jaki laptop (jak im tak strasznie zalezalo na tym kolorze). Uzywanie produktow swojej konkurencji we wlasnych spotach reklamowych wydaje mi sie conajmniej dziwne

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2009 - 17:57

ale to chyba tylko taka beta-reklamówka, wygląda raczej na taką 'wewnętrzną'/poglądową jakby nie wierzę, że coś takiego wypuścili

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 stycznia 2009 - 00:24

tragedia reklama. program, raczej do przedszkola...

#8 Hidden_Lucas

Hidden_Lucas
  • 78 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 10 stycznia 2009 - 12:16

nie wiem czy sie śmiać, czy płakać. Jak dla mnie Micosoft pojechał po bandzie z tą reklama. Mam nadziejie, że nie zobacze tej reklamy w TV ;)

#9 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:13

To jest chyba bardziej jakaś*wewnątrz korporacyjna prezentacja a nie reklama telewizyjna. Już Zbyszko 3 cytryny miał lepsze :P

#10 cimonj

cimonj
  • 593 postów
  • SkądHorsham, UK

Napisano 10 stycznia 2009 - 14:26

..katastrofa..

..brakowalo tam tylko kulfona i ciotka-klotka z tik-taka.. mizerijja.. mizerija..
..jesli chodzi o program.. to sam nie wiem.. raczej lipa.. tylko TV i karaoke :)

#11 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 18:04

Dokładnie, to nie jest reklama, ot choćby czas trwania o tym świadczy. A to, że mac jest wykorzystany ? dwie odpowiedzi mi się nasuwają: 1. pogodzili się z tym, że mac'i rosną w siłę 2. wyprodukowali takiego knota, który poprzez skojarzenia będzie się odwoływał do maczka co ma teoretycznie osłabić pozycję konkurencji Poza tym, podstawowe pytanie jakie się nasuwa to czy to wogóle jest oficjalna produkcja M$ czy jakiś kawał internetowy.

#12 iPestek

iPestek
  • 564 postów
  • SkądKópertino

Napisano 10 stycznia 2009 - 18:17

Poza tym, podstawowe pytanie jakie się nasuwa to czy to wogóle jest oficjalna produkcja M$ czy jakiś kawał internetowy.


Nie chcialo ci sie sprawdzic... Microsoft Research Songsmith

#13 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 18:24

Aha, nie znałem tej strony.

#14 ratay

ratay
  • 25 postów

Napisano 10 stycznia 2009 - 18:46

reklamy biedronki maja wyższy poziom...

#15 ademiu

ademiu
  • 984 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2009 - 18:48

To tylko pokazuje wyższość Apple nad microsoftem .

#16 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 stycznia 2009 - 21:02

To tylko pokazuje wyższość Apple nad windowsem .


Chyba Microsoftem :wink:

Co do reklamy to jest na to tylko jedno określenie: żałosne
Brak mi słów.

#17 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 12 stycznia 2009 - 21:08

Oglądnąłem reklamę już kilka dni temu. Przeeeeewinęła się przez wszystkie możliwe serwisy zagraniczne. :)))) Lisa serio ma MacBooka Pro. A Songsmith nie stanie się bezpośrednim konkurentem GarageBandu, bo to trochę inne programy. Microsyf wypuścił zabawkę na dwie godzinki, by osłodzić viściarzą poczekalnię na 7kę. ;) Nie wiem czemu, ale ta reklama kojarzy mi się z propagandowymi pseudo-scenkami autorytatywnego kraju-utopii. :D

#18 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 stycznia 2009 - 08:09

widać, że panowie spece od marketingu i reklamy z Microsoftu leżą i kwiczą w porównaniu z Apple. Reklama żałosna, wręcz nawet można ją umieścić na joemonster.org w dziale ze śmiesznymi filmami. jeszcze ten wykorzystany MBP i nie udolnie zaklejone logo Apple....

#19 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 16:04

A ja ciągle nie jestem pewnien czy to faktycznie przypadek, że jest tam właśnie MBP. W końcu mieli ogromny wybór laptopów i akurat, przypadkowo padło na Apple ? coś nie wydaje mi się. Myśle wciąć, że to specjalnie skrojone jest. Marketing może mają kiepski, ale nie głupi zapewne.

#20 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 stycznia 2009 - 16:50

Hehehe, nikt nie zauważył jak na imię ma dziewczynka? :D Ale obciach.

#21 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 stycznia 2009 - 17:02

microsoft to syf. i większość tego, co stworzyli to niesamowity syf. Apple rulez!

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:19

Hehehe, nikt nie zauważył jak na imię ma dziewczynka? :D Ale obciach.

A co jest nadzwyczajnego w imieniu Lisa ?

#23 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:29

A co jest nadzwyczajnego w imieniu Lisa ?


Halibut zapewne chciał zwrócić uwagę na to, że ostatnio w USA wyemitowano odcinek "The Simpsons", w którym wyśmiano politykę i produkty Apple.

#24 pineapple

pineapple
  • 106 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:31

Przecież chodzi o Apple Lisa z lat 80tych. ;) ;) edit: chyba nie doszukiwałbym się związku z Lisą z Simpsonów... chociaż ten głos jest lekko taki... :D

#25 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:35

No cóż, Apple w swojej linii reklamy też nie była często zbyt miła, naigrywała się z konkurencji bądź co bądź. Fakt, że miała rację, ale zawsze. Dlatego teraz M$ próbuje pewnie odpłacić. Olać chwasta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych