Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Film HD na płycie DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekX

MarekX
  • 58 postów

Napisano 01 stycznia 2009 - 23:58

Witam wszystkich forumowiczów i przede wszystkim ślę jak najlepsze życzenia noworoczne: oby kryzys nas omijał, iPhony działały, "jabłuszka" dojrzewały i w ogóle żeby było jak najbardziej makowo. Teraz temat, a raczej problem, noworoczny. Zakupiłem sobie nagrywarkę blueray (zewnętrzna LG) oraz program Toast 9. W czasie poznawania nowego oprogramowania wyczytałem, że film w jakości HD można wypalić na zwykłej płycie DVD. Co prawda tylko do 20 minut, ale to jest coś, co akurat mi pasuje (robię "dzieła" średnio 5-minutowe, a cena płyty DVD ma się nijak do ceny płytki blurejowej). Problem w tym, że nie mogę znależć sposobu, aby wypalić taką płytkę tak, by była ona czytana przez stacjonarny odtwarzacz Blue Ray. W jednym przypadku Toast sam przekonwertował film dop jakości SD, w innych rozpoznaje rodzaj filmu (1080i) ale nie odtwarza go. Stosowałem płytki z plusami i minusami, ale nic nie pomogło. Czy ktoś z forumowiczów rozgryzł już podobny temat? Pomocy!!!!!! Jak nie znajdę rozwiązania będę zmuszony używać płytek BD, a to masakra finansowa! Pozdrawiam Marek

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 stycznia 2009 - 00:24

A ty masz puigin do authoringu BR-Video ? Koszt ok. 20$ Do Toasta musisz dokupić ten plugin bo nie jest razem sprzedawany z programem.

#3 MarekX

MarekX
  • 58 postów

Napisano 02 stycznia 2009 - 11:13

Plug-in oczywiście mam. Bez tego to Toast nawet nie chciał ruszyć materiału HD :lol:

#4 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 02 stycznia 2009 - 14:11

No niestety nie mam tego pluginu. I będę się przez BR bronił do ostatniego momentu bo uważam że HD ma przyszłość nie w tym formacie ale w elektronicznym :D Wydaje mi się jednak że nic na to nie poradzisz. Takie same jaja były kiedyś jak wchodziły DVD. Wszyscy robili wynalazki typu DVD na CD z 15 minut materiału. Oczywiście stacjonarne tego nie łykał. Mój wszystkołykający JVC w prawdzie odtwarzał taki wynalazek ale obraz strasznie czkał. Często w takich przypadkach wystarczy zaktualizować firmware odtwarzacza stacjonarnego. Sprawdź na stronie producenta albo spytaj się w serwisie, i odtwarzacz nagle zaczyna czytać jak trzeba. A czy te niby BR-Video dobrze są czytane na komputerze ? Sprawdź czy w opcjach nagrywania nie ma jakiś dziwacznych ustawień ...

#5 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 13 stycznia 2009 - 17:42

aby nie dublować tematu
tutaj zadam kilka pytań:
1. wszyscy piszą tutaj o fullHD i mts -mt2s - czy jakoś tak
moja domowa kamera nagrywa tody - ale także fullHd - ja pliki przewalam do QT 1920/1080i z codekiem Aplle In.......Codec. albo H264 - czy już nie mam fullHD BZDURA - jedyny problem to może być z możliwością oglądania tego na tv - jednak kto ma TV z HDMI i do tego odtwarzacz bluray. wśród moich znajomych nie stwierdzono

2. RevolverHD 1.2 czy toast10 z pluginem do BR - to dwa programy które znalazłem i które bez problemowo nagrywają HD na DVD i BR - warto w to już dzisiaj zainwestować? i w jakim formacie nagrywać materiał AVCHD zmontowany w fianl cut express albo inaczej w jakim formacie wyeksportować materiał montowany w final cut express aby te programy nagrały to na BR czy DVD - i w jaki sposób wykonać menu i w jakim programie - a może w przypadku hd nz dvd i bluray nie idzie jeszcze wykonywać menu z rozdziałami
jedną z wielu zalet dvd którą potrzebuję to właśnie rozdziały (szczególnie przy montażu koncertów)
nie mam do czynienia jeszcze z nagrywanym na płyty full HD czy HDV ale się przymierzam
więc się nie denerwujcie jak uznacie pytania za glupię
ponadto nie piszcie o nero pod pc bo:
nie kupię programu za 270 zł + 1 plagin za 49 zł + następny do audio za 79 zł i trzeciego do bluray za 25 zl
a musi być wersja pudełkowa programu bo: Wtyczka do tworzenia płyt Blu-ray jest zgodna tylko z Nero 9, nie współpracuje z Nero 9 Essentials ani wcześniejszymi wersjami.
ja zaczynałem zabawę z imovie i chyba za trudne jest dla mnie NERO (gdzie są tam efekty dzwiękowe i jak dograć np: dzwięk blachy czy uderzenia kijem) - no chyba że muszę dokupić jeszcze jakiś program do montowania materiału
i najważniejsze system dla mnie jest za trudny - naprawdę próbowałem - miałem kiedyś dosa (ventura 3 - skład publikacji) a później chyba 95 albo 98 nawet pokazano mi windowscomandera ale i tak to jakaś fantazja była. Mniejsza o to 1000 osób pracuje i jest zadowolona więc idzie zakładam że ja jestem poroąbany i za szybko podjąłem pracę na maćkach

Jedyne co umnię i potafię to sprawdzić jak się wyświetlają strony pod przeglądarką IE, droga sprawa to była bo musiałem kupić wingrozę xp i PAralesa, ale warto klienci już nie pszoczą że cuś ma krzaki na wingrozie.

POzdrawiam
Klaus
startujący zapalony video maniak
(zdjęcia to kiepska sprawa jak się nie ruszają)

#6 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 13 stycznia 2009 - 18:56

nie kupię programu za 270 zł + 1 plagin za 49 zł + następny do audio za 79 zł i trzeciego do bluray za 25 zl Za samego Toasta zapłacisz jeszcze wiecej /wersje full wypas/. Menu jakies tam chyba zrobisz - ale rownie proste co w Nero /gotowiec/. Do powaznej roboty kup jednak FCS2...

#7 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 13 stycznia 2009 - 21:35

mOBOr - na 200 % jak tylko zarobię na niego będę miał Final Cut Studio - jak narazie pracuję na final cut express + iDVD (menu można wykonać estetyczne do tego dość spora ilość zmian jakie mogę wprowadzić do menu na razie mnie wystarcza) oczywiście wszystko to kwestia pieniędzy.
jakie można zainwestować w soft i mieć z niego pożytek.
co do cent TOASTA 10 PRo - 129 zielonych a taką cenę miałem chyba na mejlu od nich w momencie pojawienia się softu - cena identyczna jak za Nero. a gnat kosztuje 30 zielonych

Ja nie mam obecnie problemów z montażem - jednak zwsze trzeba patrzeć do przodu - "bo kto nie idzie do przodu ten się cofa"
jedyny brak to nagrywanie na BD czy HD na DVD - jednak jak na razie nie jest to problem bo mało kto ma odtwarzacze do HD - za to wszyscy mają już DVD i z tym standardem nie ma problemu. dla mnie to kwestia aby materiał zachować na przyszłość w 1920/1080p i wykonać do niego menu z taką rozdzielczością i kiedy standardem będzie HD na płytach albo wejdzie inny napęd nie polegający na CD/DVD/BD tylko jakiś czytnikach wprowadzić ten materiał po remasteringu.

pozdrawiam
klaus
jak na kamerą za 2000 zł to JVC nagrywa z jakością Super chruper - trochę ma problemów na dość dobrze nagłośnionych koncertach

#8 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 06:39

Brak ostatecznego wsparcia dla HD w mac także mnie rozłozył na łopatki. Kompletnie nie rozumiem dlaczego Apple nie poddało liftingowi iDVD... Przeciez jest już po temu najwyższy czas ! Fakt - HD na razie tylko "rośnie w siłę" ale uwazam że to wlasnie teraz jest dobry czas na naukę nowej technologii a nie kiedy kazdy klient za progiem bedzie się darł że on chce HD... I w sumie bedzie miec rację. Każdy obecnie sprzedawany telewizor to telewizor HD, odtwarzacze BluRay kosztują już nawet 500zł /nowe z allegro/... czas jest bliski :) Sam sprzedalem wlasnie profesjonalna kamerę naramienną DV-CAM wlasnie dlatego że drażnił mnie fakt iż małą kamerą kieszonkową /HD/ uzyskuję o NIEBO ostrzejszy obraz - mimo że ta ostatnia kosztowała raptem 2000zł...Oczywiscie kwestiaoptyki czy czułości tej małej kamery pozostawia wiele do zyczenia ale...powiem szczerze że i tak obrazek HD nadrabia te niedostatki W podobny sposob będą niebawem rozumować ludzie którzy już kupują - niemal wyłącznie- kamery HD pozdrawiam :)

#9 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 14 stycznia 2009 - 08:39

no szkoda że idvd nie nagrywana HD na BD albo DVD a czy program z pakietu Final Cut Studio do robienia manu DVD albo nagrywania płyt współpracuje z napędami BD albo nagrywa HD na DVD? ppozdrawiam klaus

#10 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 14 stycznia 2009 - 14:15

DVD Studio PRO rzekomo obsługuje HD - ale to jest program klasy profesjonalnej. Uzytkownik domowy tez ma chyba prawo nagrać sobie łatwo i szybko włąsną płytkę AVCHD - prawda ? :) Szkoda ze jedynym wyjsciem jest Toast. Gdyby nowy iLife wspierał AVCHD - kupiłbym z miejsca A tak mam zgryz - i to solidny. :) Pozdrawiam

#11 sylwiusz

sylwiusz
  • 44 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2009 - 00:09

Hehe, czyz to nie ironia losu? Tym co maja kamerki DV badz HDV z wyjsciem firewire Apple odebral mozliwosc zgrywania materialu na nowe MacBooki kastrujac je z tegoz lacza. Apple tlumaczylo, ze to dlatego "ze wiekszosc kamer ma obecnie USB". Fajowo, tylko ze coraz czesciej kamery tylko z USB sa wlasnie na AVCHD a wsparcie dla tego standardu w iMovie slabe, zas w iDVD zadne. I gdzie tu logika??? Dziwna polityka. Apple, ktore zawsze do przodu bylo z nowymi technologiami, teraz jakos na niektorych polach zostaje w tyle.

#12 mobor

mobor
  • 182 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 06:31

1 - dlatego ja kupiłem "starego" macbooka pro czyli z 1394 :) 2 - dlatego trzymam sie takze peceta i problem jako tako mnie nie dotyczy :) Czego nie zrobię tu bo Stefek miał akurat jakiś grymas- zrobie czym innym na piecyku i wsjo. :) Dla mnie optimum to obie platformy. To tak jak z zoną. Jeden lubi brunetki, drugi blondynki ale kazdy facet marzy by mieć obie na raz choc nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę /żart/ :)

#13 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 10 marca 2009 - 11:00

NIkt jak dotad nie odp na wazne pytanie, zadane wczesnie, wiec please:
w jakim formacie nagrywać materiał AVCHD zmontowany w fianl cut express albo inaczej w jakim formacie wyeksportować materiał montowany w final cut express aby te programy nagrały to na DVD oczywiscie z mozliwie jak najlepsza jakoscia

#14 sylwiusz

sylwiusz
  • 44 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2009 - 11:21

Ktore to sa "te" programy? Do Toasta 9 lub 10 powinno wystarczyc wyeksportowanie quicktime zakodowanego w h264 - mozesz wowczas nagrac DVD ze struktura plikow jak w Blue Ray i odtwarzac potem w stacjonarnych odtwarzaczach BD.

#15 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 10 marca 2009 - 11:30

Sorry powinieniem byc dokladniejszy :) Chodzilo mi o to jak wyeksportowac material HD montowany w FCE ( mam kamerke sony i wsio mialem w AVCHD, wrzucilem wsio do FCE, dodalem muze, napisy, itp , itd ) do rozmiaru plyty DVD.Probowalem zrobic export do QT w opcjach dalem, H264, rozmiar 1980:1080 i po ok godznie napisalo mi,ze zostalo do konca obrobki 34 godziny :) rozmiar pliku to bedzie kosmos :) sorry,ale jestem zielony z tego, jedyne co chce wiedziec ( po polsku poprosze, bo jestem zielony z tej calej terminologii :) ) to jak zgrac material HD zmontowany w FCE ( moze i byc Imovie 09, mam oba te programy ) z mozliwie jak najlepsza jakoscia i wszystko to "zgniesc" do rozmiaru plyty DVD :)

#16 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 10 marca 2009 - 13:29

Ja polecam Toast,swietnie mi na DVD DL nagrywa full hd .m2ts

#17 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 10 marca 2009 - 13:39

Ja polecam Toast,swietnie mi na DVD DL nagrywa full hd .m2ts


NO ok, ale mozna na nim robic takie bajery jak w FCE? typu napisy, przejscia, itp

#18 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 10 marca 2009 - 16:02

NIkt jak dotad nie odp na wazne pytanie, zadane wczesnie, wiec please:
w jakim formacie nagrywać materiał AVCHD zmontowany w fianl cut express albo inaczej w jakim formacie wyeksportować materiał montowany w final cut express aby te programy nagrały to na DVD oczywiscie z mozliwie jak najlepsza jakoscia



Hi.

Nie za bardzo rozumiem o jakie programy Ci chodzi.

Po krotce zaczne tak: AVCHD po edycji (lub tez bez edycji) exportujesz z Expressa w mov. jako self contained Quick Time, masz zyletkowy material (jest to zazwyczaj duzy plik) z ktorym radza sobie juz programy authoringowe, nie stosuj zadnego innego kodowania bo to strata czasu. Program do ktorego zaimportujesz owy Qick Time mov. zazwyczaj radzi sobie bez problemu z takim rozszerzeniem jak i plikiem (jestes tylko ograniczony nosnikowo) i aby zapisal ten plik jako DVD przeenkoduje Twoj material do DVD lub Toast tez spokojnie sobie poradzi z AVCHD tym bardziej Encore CS4. Pisze program bo nie wiem czego uzywasz, napisz konkretnie to dostaniesz konkretna odpowiedz. W terminologi wideo powinno sie w/g mnie dokladnie okreslac co sie chce wykonac i.t.d. by otrzymac rade lub pomoc.

pozdr jabluszkoaf.

#19 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 10 marca 2009 - 21:33

Hi.

Nie za bardzo rozumiem o jakie programy Ci chodzi.

Po krotce zaczne tak: AVCHD po edycji (lub tez bez edycji) exportujesz z Expressa w mov. jako self contained Quick Time, masz zyletkowy material (jest to zazwyczaj duzy plik) z ktorym radza sobie juz programy authoringowe, nie stosuj zadnego innego kodowania bo to strata czasu. Program do ktorego zaimportujesz owy Qick Time mov. zazwyczaj radzi sobie bez problemu z takim rozszerzeniem jak i plikiem (jestes tylko ograniczony nosnikowo) i aby zapisal ten plik jako DVD przeenkoduje Twoj material do DVD lub Toast tez spokojnie sobie poradzi z AVCHD tym bardziej Encore CS4. Pisze program bo nie wiem czego uzywasz, napisz konkretnie to dostaniesz konkretna odpowiedz. W terminologi wideo powinno sie w/g mnie dokladnie okreslac co sie chce wykonac i.t.d. by otrzymac rade lub pomoc.

pozdr jabluszkoaf.


Sorry powinieniem byc dokladniejszy
Chodzilo mi o to jak wyeksportowac material HD montowany w FCE ( mam kamerke sony i wsio mialem w AVCHD, wrzucilem wsio do FCE, dodalem muze, napisy, itp , itd ) do rozmiaru plyty DVD.Probowalem zrobic export do QT w opcjach dalem, H264, rozmiar 1980:1080 i po ok godznie napisalo mi,ze zostalo do konca obrobki 34 godziny rozmiar pliku to bedzie kosmos sorry,ale jestem zielony z tego, jedyne co chce wiedziec ( po polsku poprosze, bo jestem zielony z tej calej terminologii ) to jak zgrac material HD zmontowany w FCE ( moze i byc Imovie 09, mam oba te programy ) z mozliwie jak najlepsza jakoscia i wszystko to "zgniesc" do rozmiaru plyty DVD

#20 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 10 marca 2009 - 23:24

Hi mbytom. Z FCE exportujesz plik na dysk lub desktop czy do folderu, Ty 2 razy robisz to samo (Ty masochisto - zartuje). Nie szkoda Ci czasu. Po edycji FCE nie rob nic w zadnych opcjach, zrob dokladnie tak jak Ci pisze - export/Quick Time self contained - tyle, bo zajedziesz maka. By to upchnac na DVD DL w 30 bps zapiszesz 20 minut "niebieskim strumyczkiem lasera", to sa geste pliki 1920x1080 i zajmuja, bo musza zajmowac. Po co sie bawisz w H.264 - przeciez iMovie 09 czy Toast chyba lepiej radzi sobie z plikami mov. niz z H.264 a i tak ten material musi enkodowac, wiec po co Ty to robisz to nie mam pojecia. Przeciez poprzez iMovie 09 czy Toast mozesz zrobic authoring, zalezy tylko jakiej jakosci chcesz miec ten material. W 30 bps da sie ogladac (no jest bardzo dobrze) ale jakosc wymaga przestrzeni dlatego pisze o bitrate, a sorry DVD DL 8.5 no coz nie jest "grubasem" wsrod nosnikow. Wiem, ze chcesz miec najlepsza jakosc - recepta: zrodlo - AVCHD 1920x1080 edycja - FCS2 authoring - Encore CS4 ---------------------------------- pozdr jabluszkoaf.

#21 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 11 marca 2009 - 09:31

Wielkie dzieki za pomoc :) i wyrozumialosc :) jak pisalem wczesniej jestem z tego zielony :) FCS nie bede mial :) musze sobie radzic z FCE lub Imovie 09 :) kurde czlowiek sobie kupil kamerke HD a teraz musi tak kombinowac, zeby to wsadzic na plyte DVD, zal :) ale nie robie tego dla siebie, tylko dla rodzinki, ktora ma i jeszcze dlugo bedzie miala, tylko odtwarzacze plyt DVD, wiec sam rozumiesz. A ze mam FCE i Imovie 09 ( i oczywicie iDVD ) to myslalem,ze bedzie prosto to zgrac, ale jak pisalem wczesniej jak chcialem dac export jako QT uzywajac H.264 to pisalo mi ,ze potrzebuje ok 34 godzin :), raz kiedys nawet czekalem do konca ( moj mac ledwo zipial :) ) i plik mial ok 50GB :) kosmos :) wiem wiem, tyle sie ma jesli chodzi o material nagrany w HD :), no cos jak wroce dzisiaj z pracy, to bede robil jak napisales i zobacze co mi z tego wyjdzie :) mam nadzieje,ze obraz bedzie sie nadawal do ogladania :) Pozdrawiam i wielkie dzieki raz jeszcze

#22 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 11 marca 2009 - 12:48

Hi mbytom. Nie zalamuj sie zaraz bedziemy cos myslec. Dziwi mnie tylko jedno, ze plik z H.264 mial ok 50 GB !!!!!!!! Skad Ty takie pliki bierzesz. Przeciez Ci tlumacze nie rob zadnych H.264, poloz na timeline 1 minute materialu i zrob test taki oto: material - full HD 1920x1080, dlugosc - 1 minuta, edytor - FCE, export - Quick Time Movie (self contained) mov. jesli wielkosc pliku ktory Ci sie utworzy nie bedzie mial ok.1 GB - na 100 procent cos robisz nie tak. Jak zrobisz test daj mi znac i dokladnie policz ile czasu zajmie to Twojemu iMakowi (rozumiem, ze na nim bedziesz robic test). pozdr jabluszkoaf. P.S. Odbierz priv.

#23 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 11 marca 2009 - 13:56

Hello jabluszkoaf. :)
Spokojnie, tego co mi poradziles jeszcze nie probowalem :) Ciagle w pracy jestem. Te 50 GB jak pisalem wyzej, wyszko mi kiedys ( klika tygodni temu ).a robilem tak na podstawie tego :
YouTube - HOW TO MAKE HD FORMATS ON MAC (Final Cut Express)

znalazlem wiele podonych na Youtube dlatego popelnialem ten sam blad :) ale jak tylko wroce do domu, zrobie jak napisales i dam znac, wielkie dzieki

#24 jabluszkoaf

jabluszkoaf
  • 216 postów

Napisano 11 marca 2009 - 16:00

Hi mbytom. Juz (po przegladzie youtuba) wiem gdzie robisz blad. Niepotrzebnie kodujesz material (powtarzam Ci to juz ktorys raz). Nie koduj materialu tylko zrob czysty material bez kodowania, przed chwila sprawdzilem u siebie, cala operacja exportu trwala u mnie 15 sekund, niech trwa u Ciebie 1 minute, to jest juz i tak na wyrost - tyle ten plik sie robi nie dluzej, jak trwa to dluzej to blad w ustawieniach jest na stowe.. I u mnie wychodzi 996 mb, 1 minutowy mov., edytor FCP 6.0.5. material wyjsciowy "nazwa-np."Film o Gasce Balbince" Apple Intermediate Codec, 1920x1080 - zalozylem w FCP ProRes422 i w sequencji to samo ProRes422. Zrob chociaz tyle dobrze, to juz pol drogi, Ty sie lubisz znecac nad komputerami czlowieku (zartuje). I odpisz to poprowadze Cie dalej. pozdr jabluszkoaf. P.S. Tyle za oryginal, jeszcze sie zastanawiasz!!! Za godzine lub 2 moze juz tego nie byc. 1 sztuka i za tyle oddam, jest mi zbedna. Mysl szybko i podejmuj decyzje.

#25 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 11 marca 2009 - 22:51

Zrobilem tak jak pisales, tzn 1 minutowy kawalek zapisalem jako QT export/Quick Time self contained ( na pulpit - otwiera mi go tylko FCE, a nie QT dziwne jak dla mnie :) ) , wielkosc pliku 938MB i trwalo to ok 1 minuty, ale jak chce zgrac w ten sam sposob godzine i 38 minut filmu + podklad muzyczny ( pare piosenek 0 to trwa to ok 2 godzi a wielkosc pliku znowu wynosi ok 50GB !!! :) zreszta sam widzisz,ze jedna minuta ma az 938MB, wiec latwo policzyc ile bedzie mial 1.5 g film :) nie ma pojecia o co chodzi, pomoz mi please :), jesli chodzi o easy setup , to mam ustawiony tak jak na fotce, :)[ATTACH]3758[/ATTACH]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych