Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBook z USA, czy z SAD???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 lipca 2005 - 22:52

Zamierzam kupić iBooka 12' trochę się bałem przesiadki z PC, ale przekonałem się m.in. dzięki artykułowi Bartosza na fotogenii. No i pojawia się problem gdzie kupić. Do wyboru mam: USA SAD - przez necior SAD - pofatygować się do Wawy do sklepu (z Łodzi jestem jakby ktoś nie zauważył :D) Oczywiscie Sad olał moje 2 maile z pytaniami o funkcjonowanie sklepu internetowego i sie poważnie zastanawiam, czy nie poprosić kumpla zeby ze staników mi przywiózł kompa. Natomiast jeśli już kupic tutaj to czy przez net czy osobiscie jest lepiej??

#2 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 01 lipca 2005 - 23:01

Na początek poczytaj sobie ten topic SAD :twisted:

#3 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 lipca 2005 - 23:05

Na początek poczytaj sobie ten topic SAD


taaa czytałem, ale kompa kupię jak dostanę wypłatę, czyli najwcześniej pod koniec lipca, a wtedy mam nadzieję dostanę juz Tygryska. Notabene między innymi tego jaki system obecnie dodają dotyczyło jedno z pytań w moim mailu, który sznowni sadysci olali ciepłym.... nie będę się na forum wyrażał :D

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 lipca 2005 - 23:05

Jak masz możliwość z USA to ja bym się nie zastanawiał. Chodzi przede wszystkim o cenę.

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 01 lipca 2005 - 23:10

code - kliknąłem :)
No właśnie z tą ceną jest problem bo zaoszczedzam niby 500 zł kupująć w stanach, ale nie będe miał gwarancji. Czy iBook jest na tyle nieawaryjny, ze mogę olać gwarancję. Od wrzesnia będę w Hiszpanii studiował więc europejska gwarancja by była przydatna.

[ Dodano: 2005-07-02, 00:16 ]
Uprzedzajac pytania - w Hiszpanii nie kupię bo tam mają inną klawiaturę, straaasznie dziką

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 lipca 2005 - 23:19

Generalnie urządzenia przenośne podlegają gwarancji ogólnoświatowej. Za SAD-em przemawiałoby to, że będziesz w Polsce. Lapy Apple psują się jednak częściej niż komputery stacjonarne. Jeśli jednak będziesz studiował w Hiszpani to kup sobie lapa po drodze, w Niemczech. Chyba, że chcesz komputerek już :) p.s. to normalne, że SAD-yści nie odpisują na maile. Też jestem z Łodzi i musiałem po komputer w końcu pojechać. Chciałem pogmerać w konfiguracji a nikt nie kwapił się z podaniem ceny jak to będzie wyglądało po zmianach. Pisałem, dzwoniłem, mieli oddzwaniać, nic. W końcu wsiadłem w samochód i pojechałem... Ooo... Jak już poczują, że klient chce oddać sałatę to biegają i uwijają się jeden przez drugiego, żałosne typy. Za to jak już zabierasz pakę z kompem a Twoja sałata leży u nich w szufladzie ledwo odpowiedzą Ci na "dziękuję, do widzenia". Półgębkiem, ot tak sobie, cicho i niedbale. Taka to firma, taka obsługa.

#7 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 01 lipca 2005 - 23:34

Ja z doświadczenia wiem, że przebrnąć przez SAD jest równie ciężko co przez Ulissesa Joyce'a, ale zato po wszystkim przychodzi duma z wygranej. :D

#8 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 lipca 2005 - 08:32

Moj iBook mial jakos chyba fabrycznie zepsuty dysk twardy... i po miesiacu padl. SAD wymienil. Jak bym mial z USA no to juz na wlasna reke :/ ew. ja bym kupil w Niemczech ale nie wiem jak tam teraz z cenami, czy sie oplaca. a moze Cortland w Polsce? w sumie to jestem nawet zadowolony z ich uslug...Tylko ceny duze ale to juz nie ich wina chyba... takie jak w SADzie sa :)

#9 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 02 lipca 2005 - 08:58

moj byl kupowany w niemczech i po ok miesiacu padlo ladowanie baterii. w bluecity powiedzieli ze musze miec jakies dokumenty celne i nie naprawia, ale w serwisie sadu nie chcieli ode mnie zadnych papierow. szczerze to odradzam kupowanie kompa poza europa - moze jest taniej ale nie wiadomo co padnie i ile bedzie kosztowac naprawa, a jak wiadomo ibooki do najsolidniejszych sprzetow nie naleza...

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 lipca 2005 - 09:39

Jeśli nie SAD kup w Europie, najlepiej tam gdzie masz znajomych studentów (zniżka od 4 do 6 %), bo trzeba być studentem danego kraju , aby kwalifikować się na zniżke.

Jesteś pewny że Hiszpania ma inną klawiature w iBookach ? (znaczy ty pewnie wiesz lepiej niż ja...)

Zagranicą opłaca się, jednak musisz być cierpliwy i szukać, nie wsyztskie sklepy mają iBooki. Dodatkowo pamiętaj że masz możliwość kupienia iBooka z większym dyskiem Bluetoothem i nawet superdrive'm. Nie polecam 14" za mała różnica w cenie z PB 12" który jest po prostu dużo lepszy. Najepsze rozwiązanie kup najtańszego iBook'a (dysk 30GB) dorzuć RAM'u i może bluetooth. Dysk możesz potem łatwo wymienić, na większy i szybszy....

Gwarancja w kompach przenośnych jest bardzo istotna, więc odradzam USA....

----
Dopiero teraz zauważyłem że chcesz 12" (>>> TUTAJ <<< znajdzieciesz ceny przykładowych konfiguracji iBooków. Chyba nawet warto dodać te 50 EUR'o i mieć 60 GB). kliknij iBook.

#11 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lipca 2005 - 10:07

Jesteś pewny że Hiszpania ma inną klawiature w iBookach ?


Na bank jest inna klawiatura, ma pozamieniane znaki diakrytczne, i te znaczki nad cyframi, np. żeby napisać @ to trzeba nacisnać shif+alt+2. Inne Klawiatury są też w Niemczech (qwertz + umlauty) oraz we Francji - podobna do hiszpańskiej.

Czyli już wiem, że lepiej kupić w Polsce,ale czy opłaca sie fatygować do Wawki osobiscie. Zamierzam kupić iBooka 12" z podstawowa konfiguracją, najwyzej później ramu dokupię, ale nie od razu, bo mam ograniczone fundusze a jeszcze iWorka by wypadało kupić :(

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 lipca 2005 - 10:09

W Holandii masz angielską klawiature. (wyedytowałem ostaniego posta - -dodałem link, może cię zainteresuje). Szczerze to miałęm plan kupić PB 12", ale co chwila coś mi wyskakuje i na razie muszę się wstrzymać przynajmnije tydzień i sam rozważam kupno iBook'a, bo róźnica w cenie jest znaczna. BTW - ja mam kolegów studentów w Holandii, więc jakby co daj znać (sam zresztą nim będę od września)

#13 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 02 lipca 2005 - 10:10

Na pewno się opłaca jechać samemu. Szczególnie, że na maile nie odpisują... Pojedziesz, zobaczysz, się pobawisz i pewnie kupisz :) .

#14 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 lipca 2005 - 10:45

Ale przeciez mozna chyba poprosic np w Niemczech o klawiature US QWERTY ... bez zadnej doplaty.

#15 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lipca 2005 - 10:59

Normalnie się załamałem po odwiedzeniu hiszpańskiego skepu internetowego Apple. Tam maki są tak samo albo i mniej popularne niż u nas, a stronka odwalona w kosmos, wygląda identycznie jak amerykańska, z wszystkimi bajerami.

Jak sie ma jakieś pytania to należy wypełnic formularz a oni do ciebie sami zadzwonia :!: - bez komentarza

Tak gwoli sprostowania: w Hiszpanii można sobie wybrać jaką się chce klawiaturę i język Tygryska!!! Jakby cena była dużo niższa to bym rozwazał tą opcję, ale różnica nie jest znaczna, a wolę się do kompa przyzwyczaić przed wyjazdem, zwłaszcza, ze muszę się nauczyć "how to think diffrent" :D

Chyba nawet warto dodać te 50 EUR'o i mieć 60 GB)

Sądzę, ze 30gb mi starczy, filmy trzymam na PC, a to ma być komputer "przenośny" :D Jak już inwestowac to wolałbym za Superdrive dołożyć, ale w 12" nie ma takiej opcji :(

[ Dodano: 2005-07-02, 12:06 ]

Ale przeciez mozna chyba poprosic np w Niemczech o klawiature US QWERTY ... bez zadnej doplaty.

Rzeczywiście tam też można - sprawdziłem właśnie

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipca 2005 - 12:25

W każdym kraju , w którym są inne klawiatury a apple ma swój sklep można kupić standardowy układ klawiatury ;)

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 lipca 2005 - 12:48

Superdrive możesz potem wrzucić. :-) Jeśli naprawdę będziesz tego potrzebował.

#18 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2005 - 13:01

W SADzie przez www możesz uzyskać zniżkę edukacyją. Inaczej CHYBA nie.
Oczywiście jeśli się na nią łapiesz.
Co do e-maili do SADu, to z moich doświadczeń mają najwyraźniej jakieś filtry pozakładane, bo niewiele do nich dochodzi. Najlepiej zadzwonić.

Co do gwarancji na kompy przenośne z USA, musisz opłacić VAT w którymkolwiek z krajów UE, żeby SAD uznawał gwarancję. AFAIK oczywiście :)

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lipca 2005 - 13:47

W SADzie przez www możesz uzyskać zniżkę edukacyją.

Łapię się na nią i bez niej to bym raczej kompa nie kupił, bo to prawie 500zł ulgi.
Ktoś wie jak to jest z tą zniżką w salonie?? Bo mnie się wydaje, ze tam też obowiązuje.

Jak to jest jak sie kupuje w salonie, od razu się dostaje kompa do ręki, czy dopiero wysyłają?? (Po SAD można się wszystkiego spodziewać :D, dlatego pytam)
Który salon najlepszy??

#20 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2005 - 13:59

Kurczę, coś nie widzę już w sklepie www tego buttona z legitymacjami uczniowska/studencką = twoja karta rabatowa.
Jest tylko status klienta edukacyjnego. Ale nie wiem czy to dotyczy także studentów czy tylko pracowników szkół/uczelni :roll:

[ Dodano: 2005-07-02, 15:00 ]
Haha, namieszłałem :)

Jest, przy tworzeniu konta można utworzyć edukacyjne, oto warunki:

[i] Nowe konto edukacyjne
iStudent oraz iSzkoła to programy obejmujące uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, studentów uczelni wyższych i szkół pomaturalnych oraz pracowników etatowych i kontraktowych instytucji edukacyjnych w Polsce, a także instytucje edukacyjne: szkoły, uczelnie, instytuty naukowo-badawcze itp.

W ramach tego programu wymienieni uprawnieni klienci mogą kupować sprzet komputerowy Apple ze zniżką w stosunku do cen detalicznych publikowanych przez Apple IMC Sad Sp z o.o.. Upust ten nie może być łączony z innymi ofertami promocyjnymi firmy Apple i jej autoryzowanych przedstawicieli na terenie Polski.

Skorzystanie z zakupu edukacyjnego uzależnione jest od spełnienia następujących warunków:

- Osoba kupująca sprzęt komputerowy Apple musi być uczniem szkoły, studentem uczelni, pracownikiem uczelni lub szkoły. W przypadku osoby nie posiadającej pełnych zdolności prawnych do czynności prawnych, w tym transakcji kupna-sprzedaży (osoby poniżej 18 roku życia) do dokonania zakupu uprawnieni są rodzice lub prawni opiekunowie ucznia/studenta. Fakt ten musi zostać potwierdzony przez przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu z uczelni lub szkoły, legitymacji szkolnej lub uczelnianej (studenckiej, nauczycielskiej itp.). Firma Sad Sp z o.o. zastrzega sobie prawo sprawdzenia prawdziwości tych dokumentów.

- Faktura dokumentująca zakup na potrzeby osoby fizycznej wystawiona może być tylko na osobę fizyczną, uprawnioną do zakupu i wymienioną w dokumencie uprawniającym do uzyskania upustu edukacyjnego, lub - w przypadku osób niepełnoletnich - na rodzica (opiekuna prawnego) osoby uprawnionej. Faktura dokumentująca zakup na potrzeby instytucji edukacyjnej wystawiona może być tylko na tę instytucję. Faktura wystawiona zostanie przez przedstawiciela Apple na terenie Polski firmę Sad Sp z o.o.

W celu uzyskania statusu klienta edukacyjnego należy:

1. Wybrać opcję "Utwórz nowe konto edukacyjne" w sklepie internetowym Apple IMC Poland.
2. Stworzyć nowe konto i ściągnąć formularz (plik pdf poniżej), wypełnić go i wysłać faksem na nr 022 6427008 wraz z kserokopią legitymacji szkolnej/studenckiej/nauczycielskiej/innego dokumentu uprawniającego do otrzymania statusu edukacyjnego. Uwaga: email podany jako login musi być identyczny z adresem e-mail podanym w formularzu przesłanym do nas, w celu poprawnego połączenia zgłoszenia z nadanym uprawnieniem.
3. Założone konto będzie kontem "zwykłym". W czasie do 10 dni roboczych po otrzymaniu zgłoszenia dokonamy weryfikacji nadesłanych danych, a po pozytywnej weryfikacji status konta zostanie zamieniony ze "zwykłego" na "edukacyjne". Jeśli w tym okresie nie otrzymamy wymaganych dokumentów, zgłoszenie zostanie usunięte. Po zmianie statusu klient będzie mieć natychmiastową możliwość dokonywania zakupów w sklepie on-line Apple IMC Poland z rabatem do 10 proc. na wiekszość produktów Apple poza linią iPod i eMac.
4. Informację o nadaniu statusu klienta edukacyjnego (lub odrzuceniu Państwa wniosku) otrzymacie Państwo e-mailem natychmiast po dokonaniu weryfikacji nadesłanego zgłoszenia.

#21 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lipca 2005 - 14:06

Ja już mam konto edukacyjne. W skrócie to należy pobrać ze stronki formularz, wypełnić go i wysłać faksem, razem z ksero legitki.

Z tego długiego tekstu wnioskuję, ze to konto dotyczy tylko sklepu internetowego, a zniżkę mozna dostać w salonia na podstawie legitymacji.

Fakt ten musi zostać potwierdzony przez przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu z uczelni lub szkoły, legitymacji szkolnej lub uczelnianej (studenckiej, nauczycielskiej itp.)

To tyle jeśli chodzi o zniżki, ale nadal nie wiem czy kupić w salonie, czy przez net :(

#22 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2005 - 14:09

Wygląda na to, że musisz zadzwonić i zapytać :)

#23 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 lipca 2005 - 14:09

NI ewiem jak w polsze, ale generalnie można w salonie na zniżke, i nie trzeba jakiś bdetnych deklaracji wypełniać, legitka potrzebna. Tylko, jedne salon daje 5%, a inny 4%, zytm się spotkałem.

#24 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lipca 2005 - 17:42

Już wiem jak z tą znizką, w sklepie wystarczy legitka. Ale powróćmy do głównego tematu za i przeciw obydwu rozwiazań proszę.

#25 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 02 lipca 2005 - 18:25

Z niemiecka klawa da sie zyc. Znaczki sa dziwnie narysowane (nie na tych klawiszach co trzeba) ale wystarczy wybrac sobie klawke polska pro i mozna pisac z pamieci nie patrzac na klawiature. Naprawde nic wielkiego... Pozatym nosze sie z zamiarem zmycia wszelkich napisow z klawiatury (powoli same mi schodza literki a i z - duzo pisze, programista w koncu jestem) zeby komp wygladal bardziej oryginalnie i nikomu nie chcialo sie go dotykac za bardzo :D taka zazdrosc moze byc tylko o maczka ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych