Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wektorowa] Illustrator i tekst po okregu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 12:02

Jak w illustratorze zrobic tekst trzym,ajacy sie okregu a potem ustawic jego odleglosc od okregu itp. udaje mi sie zrobic to na byle jakiej zrobionej przezemnie sciezce ale na okregu nie idzie. chce tylko pisac w okregu nie po obrysie. help!!

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 12:08

Kliknij w okrąg narzędziem tekstu na ścieżce, a nie zwykłym narzędziem tekstu. A potem przeciągasz znaczniki początku i końca tekstu (takie pionowe kreski) i manewrujesz odsunięciem od linii bazowej.

#3 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 12:13

ok udalo sie zrobic na sciezce natomiast nie udaje mi sie odsunac tekstu od sciezki :/ za co mam zlapac zeby odsunac tekst od linii?

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 12:34

Paleta Type. Tam jest odsunięcie od linii bazowej podawane w punktach.

#5 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:03

ok a teraz kolejne lamerskie pytanie: uzywajac gradientu promienistego, chcialbym ustawic go w konkretnym miejscu danego obieku, a nie na srodku tego obiektu jak to robi na poczatku, jest to mozliwe?

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:24

Tak. Wystarczy narzędzie Gradient. Wybierasz obiekt lub grupę obiektów i przeciągasz narzędziem Gradient od wybranego środka gradientu do wybranej granicy przejścia.

#7 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:30

ok dzieki jestes wielki!! :) ale mam jeszcze jedno tym razem ostatnie pytanie: gdzie moge zmienic zeby obiekty przesowaly mi sie co np. pol milimetra jak chce je poruszac kursorami z klawiatury, bo teraz robia to co kilka mm.

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:44

W preferencjach jest pole o nazwie bodaj "cursor increment" (z pamięci, bo nie jestem w studio).

#9 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:46

czy chodzi o przyrosty klawiaturowe? mam polska wersje :) update: ok to bylo to dzieki wielkie i juz cie nie mecze!

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 sierpnia 2006 - 13:48

Hm, całkiem możliwe :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych