Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[iPod mini] Problem z formatowaniem malca.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 01 lipca 2005 - 08:56

Witam :!: Wczoraj, doleciał do mnie iPod mini, którego naładowałem, i postanowiłem zainstalowac windowsa, w cemu sformatowania iPoda (na Linuksie, ta operacja jest troche utrudnionoa-pozatym chciałem szybko sprawdzić czy działa :) )... Z racji, ze windowsa używałem ostatni raz z rok temu, zainstalowałem tylko SP1, które miałem gdzieś tam na cd... Wrzucam płytke instalacyjną Apple.... Wykrywa iPoda mini, mówi że chce go sformatować. OK, czekam koło 50min, po czym widze komunikat, że coś nie tak z połączeniem USB, które zostało zerwane.... Instalowałem sterownik USB 2.0 (przy pierwszym formatowaniu Poda, pluł sie o brak sterownika HI-SPEED USB, po instalacji sterów od płyty głównej, juz było ok)... Myśle sobie, a sformatuje poda, jako dysk wymienny. W Eksploatorze dałem formatuj, FAT32, szybki formatowanie.... Poleciało... Tyle ze teraz, jak zapewne wiecie, mam wykrzynik, naprzemiennie ze znaczkiem appla :wink: ... Chciałem wgrać soft najnowszym updaterem, ale ani on, ani wersja z dołączonego CD, wykrywają poda.... Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem, ale myśle, ze moze w braku SP2 :?: Właśnie je zassyasam, ale mam dopiero 50%, więc stąd te pytania... iPod jest nowy, kupiony na allegro z gwarancją SADu... Pozdrawiam, waluigi PS: A, gdy sformatowałem go w ekspoatorze do FAT32, moge na niego przenosić pkliki, jak na zwyłky dysk wymienny... Wić uszkodzenia, raczej odpadają...

#2 Gość_Dawid_*

Gość_Dawid_*

Napisano 01 lipca 2005 - 11:55

zainstaluj SP2 -> pelen support dla usb 2.0

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2005 - 13:16

ja mam winde bez zadnego z SP i jakos mi usb 2.0 dziala zadowalajaca. ZERO problemow z ipodem, choc czasami mam problemy z wykrywaniem cyfraka sasiada.

#4 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 01 lipca 2005 - 14:18

Ehhhh, zaintalowalem drugi raz XP z SP2, i zadzialalo :) Sformatowal sie,wgralem najnowszy soft, i zgralem juz troszke muzyki... Pieknie gra :D Tylko inna sprawa: czy u Was w /settings/about/ tez macie pojemnosc 3.7GB :?: Na ipodzie pisze 4GB, a iTunes, podawalo cos chyba 3.9... Wiec jak to wkonu jest :?: Pozdrawiam, waluigi :D[/list]

#5 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2005 - 17:34

tez macie pojemnosc 3.7GB Question
Na ipodzie pisze 4GB



tyle zabiera formatowanie. tak jest w przy kazdym formatowaniu dysku(przynajmiej w PC).

#6 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 03 lipca 2005 - 00:35

Nie wiem w czym był problem, ale przeinstalowałm xp, i zainstalowałem tylko SP1 (czyli dokładnie tak, jak w pierszej sytuacjo), i iPod grzecznie się sformatował... Dodam, ze byłem zmuszony jeszcze raz zainstalowac xp (ehhh :? ) i znowu za pierwszym razem, nie wykrył, dopiero za drugim (wszystko, robione DOKLADNIE TAK SAMO, nawet ze szczególami, jak ilośc rebootów :) ) zaczął działać... Jejku, jak ja nieznosze windowsa, a teraz musze go trzymać na swoim pececie.... :( :? Teraz musze sie upowac z konfiguracja iPoda pod Linuksem, a narazie idzie ciężko :wink: Pozdrawiam, waluigi

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 03 lipca 2005 - 18:19

Dzisiaj walcząc z Windą mojej dziewczyny wymyśliłem dlaczego tak się stało. iPod wymaga USB 2.0, a Winda bez SP1 nie obsługuje 2.0 - no i mamy odpowiedż czemu się nie chciał sformatować i ogólnie odmawiał zeznań :)

#8 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 03 lipca 2005 - 18:34

Dzisiaj walcząc z Windą mojej dziewczyny wymyśliłem dlaczego tak się stało. iPod wymaga USB 2.0, a Winda bez SP1 nie obsługuje 2.0 - no i mamy odpowiedż czemu się nie chciał sformatować i ogólnie odmawiał zeznań :)

Tak, problem tylko w tym, ze wszytskie proby byly podejmowane z SP1...
Raz z SP2, co nic niepomogło...
Obawiam się wiec, że nie tu tkwi problem...
Nie mam jednak pojęcia gdzie, zawsze druga instalka winy + SP1, wykrywała iPoda...
Dziwna sprawa, ale co zrobic, w końcu to Windows... :wink:
Pozdrawiam, waluigi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych