Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co sie dzieje z wami?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 mediumformat

mediumformat
  • 73 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpnia 2006 - 07:57

Niewiem gdzie to napisac, to zrobie tutaj... (to jest moja opinia na temat nowego sprzetu) Czytam wypowiedzi na tym formu i oczom nie dowierzam? Czy to jest formu uzytkownikow komputerow Apple? Bo zaczynam w to watpic, jesli teksty tego typu: ...kiedy bedzie taki procek Intela X, bo ten Intel Y jest beee ... ...fajnie bo ten nowy Intel pobiera mniej pradu... ...podmienie sobie go w MacBooku... ...niewiem czy sie da, bo on jest zalutowany... ...a to czemu takie bebechy a nie inne... i pochodne tych tematow...... Ludzie to zaczyna przypominac forum PC! I jak wczesniej pisalem! Apple samo sobie zrobilo kupe za koszule robiac Mac Mini i pozostale z Intelem i mozliwoscia instalacji Windy - jak zawsze jadacej tylko w dul! Mysle ze to kwestia czasu kiedy zacznie sie era "klonow" Mac-o podobnych komputerow z Intelowskim OSX - a to juz koniec doskonalego systemu! Nie wspomne o rozkrecajacym sie wyscigu GHz - poprostu zwylky Piec! Za niedlugo pujde do SADu i pan zapyta co mam mi wsadzic do srodka w kupowanym MAc-u A ja odpowiem wytarczy mi ta ladna "obudowa" z logo Apple a reszte dokupie sobie na "stadionie" :roll: .

#2 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 13 sierpnia 2006 - 08:04

No sory ale nie od nas to zalezalo zeby do maca wsadzic intela wiec nie wiem do czego sie przy........ a jak jest juz intel w srodku no to trzeba wymienic sie troszki spostszerzeniami czy nie;)

#3 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 08:45

Po prostu, większości użytkowników przy przesiadce spały z klapki z oczu i są bardziej świadomymi konsumentami.

#4 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 13 sierpnia 2006 - 08:51

ewolucja, ewolucja ;)

#5 jakub

jakub
  • 29 postów

Napisano 13 sierpnia 2006 - 09:15

mediumformat: Ale czego Ty wymagasz od nas - użytkowników? Ja kupując Maca, zwracam uwagę na elektronikę, dodatkowe wyposarzenie - czyli coś dzięki czemu moja praca będzie bardziej efektywna (i przy okazji efektowna). Nie kupuję Maca dla jabłka na obudowie, nie interesuje mnie też czy siedzi tam ppc czy intel - chcę mieć sprzęt warty tej ceny. Narazie jestem zadowolony z mojego zakupu i z elektroniki która tam siedzi.

#6 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 09:59

Ludzie to zaczyna przypominac forum PC!

Przecież Mac to także PC!

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:04

Przecież Mac to także PC!

Od pewnego czasu nie tylko z nazwy.

#8 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:19

A co to jest PC? Personal Computer. Czyli Mac należy do PC, ale nie jest PC. Mac to Mac, a wy coś ostatnio przesadzać zaczynacie... ale Polacy tak mają ;)

#9 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:26

no to idziemy na krucjatę, aby załatwić czyjąś sprawę :)

#10 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:28

A co to jest PC? Personal Computer. Czyli Mac należy do PC, ale nie jest PC. Mac to Mac, a wy coś ostatnio przesadzać zaczynacie... ale Polacy tak mają ;)

Komputery Apple były zawsze "Personal Computer", konkurencja doszlusowala dopiero później (patrz styczeń 1984).

#11 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:47

GENIAC z 1959 roku też był PCtem.

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 13 sierpnia 2006 - 10:57

Więc w czym problem gentlemans?

#13 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 11:12

GENIAC z 1959 roku też był PCtem.

a ile sprzedano egzemplarzy?

#14 lutek

lutek
  • 12 postów

Napisano 13 sierpnia 2006 - 11:56

Więc to czy coś jest PC musi się sprzedać? Dobrze rozumie tę definicję?

#15 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 12:34

Więc to czy coś jest PC musi się sprzedać? Dobrze rozumie tę definicję?

Może byłem niezbyt precyzyjny... Ale chodziło mi przede wszystkim o produkt, czyli coś co powstalo w wielu egzemplarzach, trafiło na rynek...
Wszak z prototypami jest tak jak z jedną jaskółką - wiosny nie czynią.

#16 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 13 sierpnia 2006 - 12:38

Komputer osobisty (ang. Personal Computer, stąd skrót PC i powszechne polskie określenie pecet) to na dzień dzisiejszy następca klonów mikrokomputera wyprodukowanego przez firmę IBM w latach 80. Przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego, domowego i biurowego, zazwyczaj stacjonarny. W węższym znaczeniu PC oznacza komputery standardu IBM-PC, w szerszym do komputerów osobistych zaliczamy także np. komputery produkcji Apple (Macintosh, Mac).

Pogrubienie moje.

Lunety obawiam się, że mylisz GENIACa z jakimś MARKiem albo inną szafą.

#17 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 13:50

Lunety obawiam się, że mylisz GENIACa z jakimś MARKiem albo inną szafą.

I rzeczywiście - trafna uwaga - pokiełbasiło mi się, ale i tak wydaje mi się, że byłem blisko definicji PC.;)

#18 mediumformat

mediumformat
  • 73 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpnia 2006 - 14:48

Drodzy koledzy i kolezanki pisujacy i czytajacy na tym formu. Nazwa "PC" kturej tu uzylem w potocznym jezyku ludzi naszych miast i wsi, oznacza: Pecet, Blaszak, Skladak, Piec, itp. oraz komputery pseudo "markowe" np. Optimus, Vobis, itp. a laczy je wszystkie to ze sa skladane z podzespolow produkowanych w kilkudziesieciu panstwach swiata i przez kilkanascie tysiecy firm. Co zatym idzie nijak poruwnywac do modeli komputerow Apple z procesorami PPC np. procesory G3, G4, G5 i dedykowanemu im systemowi. Wiec jak wczesniej pisalem Apple z Intelem i OSX dla niego, czeka ten sam los co "IBM-PC" i Windows x.x. Firmy "kogucik" nie beda czekaly zalozonymi rekami! :roll: I prosze nie piscie ze nie puszczaja ich licencje itp. bzdury... ...

#19 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:03

Serwery firmy Compaq też nazwiesz pseudo "markowymi" komputerami klasy PC? A Mac'a nie czeka ten sam los co blaszaki, przynajmniej do póki nad firmą czuwa perfekcjonista Steve!

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:23

np. Optimus, Vobis, itp. a laczy je wszystkie to ze sa skladane z podzespolow
produkowanych w kilkudziesieciu panstwach swiata i przez kilkanascie tysiecy firm.
Co zatym idzie nijak poruwnywac do modeli komputerow Apple
z procesorami PPC np. procesory G3, G4, G5 i dedykowanemu im systemowi.


A Ty myślisz, że Maci składane są na zapleczu biura Jobsa z piasku wykopanego w piaskownicy jego dzieciaków i metali wykopanych w niedalekiej kopalni? Przecież Maci składają te same firmy co Dell'e, HP'ki czy Acery.

#21 mediumformat

mediumformat
  • 73 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:23

Zerknij do netu czy Compaq napewno robi "Serwery" :rolleyes: a jesli sa to kto robi te "serwery" i co tam jest w srodku.

#22 mediumformat

mediumformat
  • 73 postów
  • SkądPolska

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:32

A Ty myślisz, że Maci składane są na zapleczu biura Jobsa z piasku wykopanego w piaskownicy jego dzieciaków i metali wykopanych w niedalekiej kopalni? Przecież Maci składają te same firmy co Dell'e, HP'ki czy Acery.


Tak i napisz jeszcze ze Delle i HPeki maja swoje wlasne OSy :lol:
Wiem ze Apple ma podwykonawcow - ale portafi wszystko ze soba "zgrac"
w jedna niebanalna "maszyne" (PPC) + doskonalym systemem.

"HEX" i "DEVILIA" to moze "nowego" oswiecicie?

#23 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:34

mediumformat, cytując Lack'a, nie masz pojęcia co właśnie zrobiłeś :D

#24 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:43

nowy jest. moze nie wiedziec ;)

#25 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2006 - 15:51

Tak i napisz jeszcze ze Delle i HPeki maja swoje wlasne OSy :lol:
Wiem ze Apple ma podwykonawcow - ale portafi wszystko ze soba "zgrac"
w jedna niebanalna "maszyne" (PPC) + doskonalym systemem.


Mam jeszcze raz zacytować fragment Twojej wypowiedzi czy sam do niej wrócisz i zobaczysz, że o OS'ie tam mowy nie było?
Pomijając już, że architektura do "zgrania" komputera raczej nie ma nic do gadania.

nowy jest. moze nie wiedziec ;)


[...] :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych