Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

problem z obudowa macbook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 stanlee

stanlee
  • 4 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 08 sierpnia 2006 - 09:13

Witam

Pare dni teu odebralem nowego MacBooka, ale mam jeden problem, a mianowicie plasik ochrony odchodzi kolo przycisku power tak jak na zdjeciu w tescie: [URL="http://studiomacgal.com/pl/blog/wp-content/uploads/2006/07/IMG_3242.jpg"]http://studiomacgal.com/pl/blog/wp-content/uploads/2006/07/IMG_3242.jpg[/URL]

Czy to sie czesto spotyka, czy jest to normalne zjawisko ??
Jak na Appla to troche dziwne :D

Pozdrawiam
Stanlee

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2006 - 12:16

nie jest to normalne. musisz udac sie do serwisu :/ dodam ze natomiast to nie wystepuje ale zauwazylem 2 inne nie pokojace rzeczy: - przycisk trackpada leciutenko zżókłął - combo czasami za bardzo wibruje i za glosno chodzi :/ nie wiem czy to normalne bo nie slyszalem innych combosow(raz normanie lapie raz nie) :( ( moze to wina plyt?)

#3 stanlee

stanlee
  • 4 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 08 sierpnia 2006 - 12:28

Witam Juz sie kontaktowalem z serwisem i mam przyjechac z macbookiem. Co do przebarwien jeszcze nie zauwazylem, ale przeciez apple zapewnia wymiane elemntow ktore ulegaja przebarwieniu :) Pozdrawiam Sebastian Stach

#4 goral

goral
  • 26 postów

Napisano 09 sierpnia 2006 - 19:00

trzeba bylo kupic czarnego ja nie mam zadnych usterek

#5 MartensEleven

MartensEleven
  • 121 postów

Napisano 10 sierpnia 2006 - 12:11

Heniek powiedział Zdziwchowi że trzebabyło kupić czarne auto to nie miałby z nim problemów, a tak ma białe wiec niech się męczy. Brzmi jak zabobon prawda?

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2006 - 12:17

tylko trzeba byc "jeleniem" zeby dac sobie wcisnac za 2000zl, 170mhz, 20gb dysku i nagrywarke +kolor) ;) sorry ale taka prawda :P

#7 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 10 sierpnia 2006 - 12:20

A wez no to to wcisnij paluchem, moze wskoczy ;)



#8 MartensEleven

MartensEleven
  • 121 postów

Napisano 10 sierpnia 2006 - 12:41

Mi podobnie ale znacznie mniej odstaje powierzchnia touchpada. Wziąłem paluch i to to wcisnąłem, ale samo wróciło do poprzedniego stanu :/ Jak będę go rozbierał żeby wymienić dysk to spróbuję coś z tym zrobić inwazyjnie a tobie proponuję iść do tego serwisu niech się martwią.

#9 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 sierpnia 2006 - 13:00

170mhz, 20gb dysku i nagrywarke +kolor

nagrywarka dvd to dosyć dobre uzasadnienie, żeby dać więcej kasy, ale kolor i dysk to fakt... bez sensu... ta środkowa werjsja jest ok

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2006 - 13:02

zarąbista nagrywarka dvd i duuuuzy dysk zewnetrzny to koszt max. 1000zl ;)

#11 Kkropka

Kkropka
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 sierpnia 2006 - 14:09

no dobrze ale jak mam wozić ze sobą nagrywarkę dvd i ten dysk to już ten komputer taki mało przenośny się robi... równie dobrze mogę wozić monitor lcd bo w końcu też wiekszy i lepszy niż ten w MB. Środkowy model jest idealny moim zdaniem, ma wszystko czego potrzeba i jest taki makowy... biały :D choć różnica w cenie między nim a podstawowym jest dla mnie za duża ale cóż, czasami trzeba ;)

#12 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 13 sierpnia 2006 - 07:50

Czekajta jezeli przebarwila mi sie lewy przycisk touchpada to mam go oddac i wymienia mi go na nowke??

#13 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 13 sierpnia 2006 - 14:40

No to jak w koncu z tym??

#14 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 15 sierpnia 2006 - 04:07

lewy przycisk touchpada


O_o nie zebym takowego MacBooka posiadal, ale chyba LPM tam nie uzyczysz...

#15 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 15 sierpnia 2006 - 05:38

combo czasami za bardzo wibruje i za glosno chodzi :/ nie wiem czy to normalne bo nie slyszalem innych combosow(raz normanie lapie raz nie) :( ( moze to wina plyt?)


Napędy szczelinowe, a takie są w Macach, są zdecydowanie głośniejsze i bardziej wibrujące od tych szufladowych. Musisz się do tego przyzwyczaić.

#16 eujot

eujot
  • 64 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2006 - 10:25

tylko trzeba byc "jeleniem" zeby dac sobie wcisnac za 2000zl, 170mhz, 20gb dysku i nagrywarke +kolor) ;) sorry ale taka prawda :P


Trzeba nie mieć za grosz kultury osobistej, by wyzywać innych od jeleni.

#17 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 15 sierpnia 2006 - 18:38

Nie badz taki ąę,i tak to delikatnie okreslil,zreszta na koncu widnieje sorry,znasz je chyba co?

#18 eujot

eujot
  • 64 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2006 - 22:09

Nie badz taki ąę,i tak to delikatnie okreslil,zreszta na koncu widnieje sorry,znasz je chyba co?


To chyba nie chcę wiedzieć jak niedelikatnie można to określić.

A może, według Ciebie, słowo sorry upoważnia do obrażania ludzi?

Jak się poczujesz po przeczytaniu kolejnych dwóch zdań?

Trzeba być "baranem" aby kupić mini G4, skoro to taki mało wydajny komputer. Nie obraź się, ale sorry (znasz to?) taka jest prawda.

Ciekawe kiedy będzie można kupić czarnego macbooka i nie mieć wątpliwej przyjemności, być nazwanym na tym forum, co przez niektórych "grzecznych inaczej" - jeleniem.

#19 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 sierpnia 2006 - 22:17

eujot, jesteś przewrażliwiony

#20 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2006 - 22:27

przepraszam cie jesli cie urazilem. ale tak poprstu uwazam. nie uznaje czego takiego jak naciaganie klientow na cos co jest warte 30% ceny jaka rząda producent. jak inaczej nazwac kogos kto kupuje NAPRZYDLAD: dysk 20gb za 700zl? malowanie na czarno za 500zl, ktore producenta kosztuje, nie wiem, moze z 2$? itd? mozna nazwac tego kogos delikatniej " naiwnym", ale to nie oddaje sedna sprawy...

#21 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 16 sierpnia 2006 - 08:39

egotset jakiego LPM bo nie zabardzo czaje??

#22 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 sierpnia 2006 - 09:24

egotset jakiego LPM bo nie zabardzo czaje??

Zapewne chodzi o Lewy Przycisc Myszy, ktorego tam nie ma :)

#23 limesik

limesik
  • 15 postów

Napisano 16 sierpnia 2006 - 18:00

Nie jeleniem... Tu dziala zupelnie inny mechanizm i zarowno apple (mistrzowie marketingu - do niedawna w kazdym razie) i klient (podswiadomie lub swiadomie) o tym wie. Jesli chodzi o blackbooka klient nie placi 900 zl. za lepsza specyfikacje (bo to tylko 20gb dysku, ktore moze taniej w tym ze samym apple na zyczenie sobie dolozyc), a za tzw. status symbol na miare jego mozliwosci (prawdopodobnie na najdrozszego mbp go nie stac). To jest efekt snoba, zakup dla prestizu. Kazdy bedzie wiedzial, ze kupil ten komputer drozej. Stac go. Nikt nie doplacilby 900 zl. za sam 80 gb dysk, ale jesli widac to po kolorze... Nie ma co tu ludzi od jeleni wyzywac. Kupujac komputer zaspokajaja po prostu inne potrzeby niz Ty. Kazdy jest inny, ot co ;-) Co prawda jak pierwszy raz zobaczylam te oferte, myslalam, ze bedzie to za malo, ze powinni dodac jeszcze pare pierdolek, a na pewno, ze nie powinien to byc kolor czarny bo zbyt pospolity wsrod pecetow... a juz przekonana bylam, ze na polskim rynku, gdzie pecety dominuja, malo kto bedzie blackbooki kupowal. Mylilam sie. Brawo apple :-)

#24 egodste

egodste
  • 266 postów
  • SkądWarszawa/ Wien

Napisano 16 sierpnia 2006 - 22:33

Zapewne chodzi o Lewy Przycisc Myszy, ktorego tam nie ma :)


dokładnie tak :)

a za tzw. status symbol na miare jego mozliwosci


zawsze wydawalo mi sie, ze juz samo posiadanie maka jest takim symbolem, takze w wymiarze czysto materialnym. uwazam, ze nie do konca fair jest, ze czarny MB jest jedynie w najdrozszej wersji, podobnie nie rozumiem rozwarstwienia cenowego pomiedzy modelami bialymi; 900 PLN za 170 mhz i naped superdrive to jednak chyba troche za duzo, szczegolnie wziawszy pod uwage fakt, ze roznicy pomiedzy 1.83 a 2.0 raczej sie nie poczuje a dobry naped zewnetrzny kosztuje w okolicach 350-400 PLN, a gratisowo dostaje sie DVD DL i LightScribe. Sam jestem na etapie kupna MB (juz teraz wiem, ze bialego) i szczerze powiedziawszy nie mam nawet pomyslu co z tym fantem zrobic. Bo zakladajac, ze na nagrywarke zew. wydam te 400 to wciaz jeszcze pozostaje 500 peelenów np. na ram czy airclicka, ktorego dobrze by bylo kkupic przed poczatkiem roku akademickiego.

#25 limesik

limesik
  • 15 postów

Napisano 17 sierpnia 2006 - 09:48

Moze kiedys tak, kiedy te roznice byly naprawde spore. Teraz najtanszy macbook kosztuje niewiele wiecej niz odpowiadajace mu pecety. Kiedys o macu moglam tylko pomarzyc, teraz mnie na niego stac a bynajmniej moj stan posiadania znaczaco sie nie powiekszyl. Jasne, ze Ty bedziesz niezadowolony, bo uwazasz, ze pobieranie takiej oplaty za kolor to zdzierstwo. Ty tak i swiadczy to tylko o tym, ze nie dla Ciebie jest ten produkt dedykowany. Inni postrzegaja to inaczej. Dowod? Blackbooki rozchodza sie jak swieze buleczki. Jak dla mnie, mistrzostwo ;-) ... jakby jeszcze nie byly w duzej mierze felerne przy czym Apple wciaz sie do tego nei przyznaje, co moze zagrozic reputacji firmy, to bylby to naprawde wielki sukces.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych