Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPod + iFill


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Grosik

Grosik
  • 484 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 13:17

"Najnowszy produkt firmy Griffin Technology nazywający się sugestywnie iFill.
Celem programu jest umożliwienie nagrywania audycji radiowych i muzyki prosto od sieciowych nadawców i umieszczanie jej na iPodach. Idea jest genialna w swojej prostocie: zostawiamy iPoda podłączonego czy to w nocy czy w dzień gdy komputer jest podpięty do Internetu z uruchomionym iFill. Program pozwala na wybranie jednej lub więcej stacji z listy pobieranej z sieci i rozpoczęcie nagrywania. Pliki mp3 są umieszczane bezpośrednio w pamięci iPod?a, dzięki czemu nie musimy się na przykład martwić o ilość wolnego miejsca w komputerze.
Główne okno programu jest bardzo ładnie zaprojektowane, mimo nieszablonowego podejścia nie ma praktycznie problemu z obsługą iFill bez czytania instrukcji obsługi.

[center:7583e3d443]Dołączona grafika[/center:7583e3d443]

Kolorowe kółko w środku informuje o ilości miejsca zajętego przez dane, muzykę z iTunes oraz z iFill oraz ile jest zarezerwowane na dane/dźwięk. Poniżej znajduje się konfiguracja wybranych stacji radiowych, w której mamy możliwość ustawienia parametrów dzielenia całego strumienia na poszczególne utwory. Nie napisałem tego wcześniej? Program całkiem nieźle radzi sobie z podziałem na kawałki według parametrów nadawanych razem ze strumieniem muzycznym, dodatkowo można skorygować fabryczne ustawienia, jeśli by się okazało, że mimo wszystko jest jakaś różnica czasowa. Współpraca ze wszystkimi modelami jest zapewniona na bardzo dobrym poziomie, różni się jednak w zależności od tego, czy jest to ?pełna? seria iPodów czy iPod shuffle. W przypadku ?szufli? iFill przejmuje całkowitą kontrolę nad bazą muzyczną zapisaną na iPodzie, nie kasuje muzyki z iTunes, dalej są odtwarzane ale wszelkie utwory dodane z iFill nie będą widoczne po uruchomieniu iTunes. Program Apple traktuje nawet ?iFill?owego? iPoda jako obcy sprzęt i wymaga ponownej synchronizacji. Okno wyboru stacji radiowych jest bliźniaczo podobne do iTunes - zapewne takie podejście nie jest przypadkowe, każdy użytkownik iTunes będzie czuł się tu jak u siebie w domu.
Przeprowadzone wczoraj i dziś testy pokazały, że iFill pracuje bez zacięć i robi to co do niego należy. Korekta miejsca, w którym dzielone są utwory sprawdziła się doskonale, dodawanie własnych stacji radiowych także nie powoduje problemów (odczytywane są tylko strumienie mp3). Co ciekawe nawet jest możliwość wyrzucenia reklam! Trzeba tylko zdefiniować minimalną długość utworu jako może zostać zapisany na iPodzie. Ponieważ bloki reklamowe są przeważnie krótkie (ale częste) ta funkcja stała się wczoraj moją ulubioną. Mam nadzieję, że ktoś pomyśli o czymś takim działającym na żywo w telewizorach"

Zrodlo: M@kowiec

#2 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 14:18

A jak taką audycję pokazuje iPod w swoim menu? Jest nowa playlista czy inna pozycja? W Music?

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 20:11

pewnie jako playlista. tak mi sie przynajmniej wydaje? jakis link zeby to sciagnac? :]

#4 tom_mac

tom_mac
  • 734 posts
  • SkądPoznań

Posted 21 June 2005 - 20:16

Re: iPod + iFill

" Mam nadzieję, że ktoś pomyśli o czymś takim działającym na żywo w telewizorach"


Słyszałem, że niektóre magnetowidy maja taką możliwość. Podczas emisji reklamy znika logo programu i to podobno wystarczy....aby przerwać nagrywanie.

#5 Grosik

Grosik
  • 484 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 20:49

pewnie jako playlista. tak mi sie przynajmniej wydaje? jakis link zeby to sciagnac? :]


Same cuda do iPod'a :)
http://www.griffintechnology.com

Konkretnie o iFill plus download: http://www.griffinte...products/ifill/

#6 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 21:31

no ale do[piiii] nie ma tego na winde XP:/

#7 Grosik

Grosik
  • 484 posts
  • SkądWarszawa

Posted 21 June 2005 - 21:42

no ale do[piiii] nie ma tego na winde XP:/


Jak to sie mowi ? PECH ? :)

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4184 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 22 June 2005 - 18:01

Jak to sie mowi ? PECH ?



weeez mnie juz nie denerwuj:/ przez was jestem chory teraz!!!!!! JA CHCE MAC'A !!!!!!!!!

#9 Grosik

Grosik
  • 484 posts
  • SkądWarszawa

Posted 23 June 2005 - 17:59

Denerwowac ? Przesadzasz... troszke sie draznie :P




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users