Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

kupiłem Iphona 3g - moja ocena po paru dniach użytkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 24 października 2008 - 12:20

Witam. Od 3 dni używam iphona i chciałbym się podzielić uwagami i zastrzeżeniami co do tego sprzętu z mojego punktu widzenia. Kupując telefon wiedziałem na co się piszę i znałem jego większość wad (słaba bateria np) ale są dwie rzeczy na których się zawiodłem najbardziej, a mianowicie telefon jest reklamowany jako telefon biznesowy i oczywiście multimedialny, ale z biznesem to raczej nie ma wiele wspólnego a co do multimedi mam pewne bardzo ważne zastrzeżenie, Niech ktoś mi powie jak to jest możliwe że telefon który jest wyposażony w kultowego już IPODA ma dołączone do zestawu tak tragicznej jakości słuchawki? Przecież na nich wogóle muzyki nie da się słuchać nawet korekcja dźwięku nic nie pomaga spodziewałem się znacznie lepszej jakości słuchawek po czymś tak kultowym no ale tutaj firma przygrała nie powiem co, kto używał kiedyś chociażby Sonny Ericsson k800i i inne zapewne też dobrze wie że tam słuchawki i jakość dźwięku była o niebo lepsza od tego ipoda. druga sprawa to poczta która także jest okropna może ja coś źle robię ale nie potrafię nawet skonfigurować poczty z interii wogóle nie chce mnie działać. Przed zakupem obawiałem się bardzo pracy na klawiaturze iphona ale tutaj już się do niej przyzwyczajam i zaczyna mi się podobać bardzo ale brakuje mi opcji żeby podczas pisana sms po obróceniu ekranu także klawiatura się obracała i były większe literki. Teraz coś co jest dla mnie naprawdę uciążliwe a mianowicie synchronizacja przez itunes, dla mnie to rozwiązanie to jest porażka, często mi się zdarza że jak synchronizuje coś na komputerze służbowym to potrafi mi się skasować na prywatnym i vice versa, a obydwa mam autoryzowane, poza tym jak podłączam iphona do jednego komputera to chciałbym widzieć pliki jakie są na iphonie po synchronizacji z drugim komputerem a takiej opcji nawet nie ma, i nie mam pojęcia w jaki sposób mogę przeglądać całą muzykę czy zdjęcia co mi się znajdują na telefonie. Ogólnie Itunes to jeden wielki MINUS. ogólnie z telefonu jestem zadowolony, interfejs w porównaniu do windowsa mobile działa o niebo albo i dwa nieba lepiej, ale tyle i nic więcej, funkcjonalność w porównaniu do innych telefonów to jest porażka ale warto go mieć chociaż dla samego interfesju chociaż więcej niż 200 zł za wybrakowany telefon nie dałbym w życiu:)

#2 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 24 października 2008 - 12:41

Co do słuchawek to zgadzam się w pełni, ale niestety w iPodzie Touch (którego posiadam) są te same słuchawki co w iPhonie i niestety jakość jest na prawdę beznadziejna (w sony ericssonie k310i są już lepsze). Co do poczty to ja nie mam z tym żadnego problemu, bo pocztę mam na gmailu, a poczta googl'owska jest skonfigurowana standardowo. Bateria w moim iPodzie też jest niestety słaba i to chyba największy minus urządzeń z serii Touch, ale trzeba się liczyć z tym, że kolorowy duży wyświetlacz potrzebuje troszkę mocy ;]

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 października 2008 - 12:57

dla mnie iTunes to właśnie główny + dlatego nic nie powiem, z poczty jestem zadowolony bardziej niż chyba z google maps, a co do słuchawek, to nie powiem nic. Ludzie narzekają, ja tam uważam, że to normalne słuchawki i wszystko jest ok, jakkolwiek na co dzień korzystam z innych, dla mnie wygodniejszych. Audiofilem nie jestem dlatego nie wymądrzam się o słuchawkach:)

#4 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 24 października 2008 - 13:12

Virgin71 właśnie problem tkwi w tym że ja także nie jestem audiofilem ale po przesiadce z k800i na ipoda spodziewałem się zmiany ale na lepsze a tutaj okazuje się że się cofnąłem

#5 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 24 października 2008 - 13:20

Bo do iTunes trzeba sie przyzwyczaic, bateria trzyma 3-4 dni, poczty nie uzywam a sluchawki sa ok, nie mam wyczulonego slichu.


bateria 3-4 dni?ładuje ją wieczorem na drugi dzień pogram troche, posłucham muzyki zajrzę na safarii i wieczorem trzeba ładować na nowo

#6 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 24 października 2008 - 13:22

Nie wiedziałeś wcześniej że wymagany jest iTunes? To jest świetny program - wiele osob narzeka, ja na poczatku gdy kupilam pierwszego iPod'a Mini też nie byłam przekonana co do iTunes'a ale później stwierdziłam że wgrywanie muzyki jest niezwykle proste i co więcej można łatwo edytowac tagi i dzięki temu mieć wreszcie porządek. Mnie bateria trzyma 4 dni z czego 2 godziny to są rozmowy telefoniczne i do tego dochodzi internet też 2 godzinki użytkowania.

#7 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 24 października 2008 - 13:25

Nie wiedziałeś wcześniej że wymagany jest iTunes? To jest świetny program - wiele osob narzeka, ja na poczatku gdy kupilam pierwszego iPod'a Mini też nie byłam przekonana co do iTunes'a ale później stwierdziłam że wgrywanie muzyki jest niezwykle proste i co więcej można łatwo edytowac tagi i dzięki temu mieć wreszcie porządek.

Mnie bateria trzyma 4 dni z czego 2 godziny to są rozmowy telefoniczne i do tego dochodzi internet też 2 godzinki użytkowania.


wiedziałem że trzeba mieć itunes ale nie spodziewałem się że będzie działać w taki sposób, brakuje mi tylko tego że po podłączeniu do innego komputera nie widzę żadnych plików co były synchronizowane na innym komputerze

#8 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 24 października 2008 - 13:36

Nie widzisz dlatego że muzyka na iPhone musi być jakoś "chroniona" przed kopiowaniem na inne komputery. To samo tyczy się iPodów - generalnie to chodzi o prawa autorskie. Musisz z tym żyć, taka jest polityka Apple. Szkoda że sie nie dopytałeś przed zakupem... iPhone jest czymś wyjątkowym to nie jest zwykły telefon... i właśnie dlatego zaraz jadę oddać mojego do serwisu :| ... ;(

#9 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 października 2008 - 13:54

a mnie sluchawki po miesiacu sie zespsuly... Jedna sluchawka duzo ciszej gra a po podglosnieniu zaczyna 'pyrgac'... :D

#10 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 24 października 2008 - 14:18

Tak to jest a to oznacza że miałeś wadę konstrukcyjną, bo mnie jedna też ciszej gra od drugiej a le działają no ale cóż spodziewać się po standardowych słuchawkach ja swoje z creativa zen V plus też wymieniałem na inne bo słabo grały jak nie powiem co. Co do itunes to przez pierwsze 3-4 dni był dla mnie gorzej niż okropny dopiero potem gdy dałem prace jako dysk to wtedy co innego, wiem jak można utwory grupować w albumy jak zdjęcia wrzucić notatki, kontakty i filmy, ogółem jak się poznasz to dla ciebie ten program okaże się wspaniały tylko go poznaj dobrze. A co do tego że ci kasuje zawartość jak nie masz tego na innym kompie to się nie dziw bo nie ma tam czegoś takiego jak opcja usuń więc on robi to na takiej zasadzie że jeśli tego nie ma to po prostu usuwa i koniec pieśni, jak co to albo wrzuć na drugii komp i do itunsa te same pliki lub zarchiwizuj bibliotekę na płytę i z płyty na drugi komputer i znajdź ją w itunes by ją odczytał może to rozwiaże problem.

#11 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 24 października 2008 - 17:06

a co do słuchawek to trzeba je "ostrożnie" używać a nie słuchać na pełnej głośności - max 3/4.

#12 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 24 października 2008 - 17:33

Ja słucham na max i jakoś działają, niby co ma siła dźwięku do pracy i wytrzymałości słuchawek.

#13 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 24 października 2008 - 18:11

Przyczyną charczenia słuchawek są właśnie te foliowe membranki ;)

#14 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 24 października 2008 - 20:58

chyba niewiele osób tutaj dostrzega że telefon jest reklamowany także jako kultowy już ipod i jeśli w ipodach muzyka jest takiej samej jakości jak w ipchonie to nie mam pojęcia z kąd ta jego popularność, skoro kupuje sprzęt i jest możliwość słuchania z taką głośnością to dla czego mam uważać?niech apple się postara o lepszy sprzęt. Oczywiście przesadzam trochę bo z każdym sprzętem trzeba uważać a słuchanie muzyki na maxa w iphonie to na dłuższą metę może być niezdrowe ponieważ gra bardzo głośno ale słuchawki powinny być dużo lepszej jakości wydaje mi się

#15 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 24 października 2008 - 23:41

Nie widzisz dlatego że muzyka na iPhone musi być jakoś "chroniona" przed kopiowaniem na inne komputery. To samo tyczy się iPodów - generalnie to chodzi o prawa autorskie. Musisz z tym żyć, taka jest polityka Apple. Szkoda że sie nie dopytałeś przed zakupem... iPhone jest czymś wyjątkowym to nie jest zwykły telefon... i właśnie dlatego zaraz jadę oddać mojego do serwisu :| ... ;(

To chyba pomysły Apple muszą być chronione. Co za brak logiki. Mam MP3 które w dowolny sposób pozyskałem - legalnie bądź nie i przechowuję go na swoim dysku. Zastosujmy moralność Kalego. Kiedy ów MP3 wrzucamy za pomocą iTunes do iPhone - to jest dobrze, ponieważ rzeczony Apple dba o dobra intelektualne. To oczywiście łatwo tłumaczy braki, jak niemożność używania go jako przenośnego dysku, czy "ułomny" BT - oczywiście, wszystko w imię walki z piractwem.
Ten sam MP3 który leży na naszym dysku - możemy skopiować na dowolny pendrive dodawany gratis do paczki chipsów i możemy nim obdarować cały świat - a iPhone, iPod, Apple ani SJ nie uratował oryginalności owego utworu.

a co do słuchawek to trzeba je "ostrożnie" używać a nie słuchać na pełnej głośności - max 3/4.

Są inne sposoby oszczędzania, korzystając że mamy standardowe wejście jack - użyjmy najtańszych słuchawek, zepsują się - nie będzie szkoda. Inną metodą jest używanie pożyczonych słuchawek - dzięki czemu słuchawki od iPhone - oryginalne będą dziewicze... chyba, że padną ze starości.


Wez torebke foliowa i walnij w naprezona torebke likko i mocno, ktora szybciej puscila? Tak samo jest z foliowa mebrana sluchawek.

To bezsprzecznie udowadnia teorię jakości dźwięku u iPhone. Być może ktoś dla speców od dźwięku walnął w taką torebkę... ale mocno i blisko ucha.

chyba niewiele osób tutaj dostrzega że telefon jest reklamowany także jako kultowy już ipod i jeśli w ipodach muzyka jest takiej samej jakości jak w ipchonie to nie mam pojęcia z kąd ta jego popularność, skoro kupuje sprzęt i jest możliwość słuchania z taką głośnością to dla czego mam uważać?niech apple się postara o lepszy sprzęt. Oczywiście przesadzam trochę bo z każdym sprzętem trzeba uważać a słuchanie muzyki na maxa w iphonie to na dłuższą metę może być niezdrowe ponieważ gra bardzo głośno ale słuchawki powinny być dużo lepszej jakości wydaje mi się


Reklamowany jest jako kultowy, ponieważ kultowa jest strategia sprzedaży i marketing, któremu nie można nic zarzucić. Czy mieliby napisać, że sprzedają iPhone z niestabilną przeglądarką mającą cieniutki odtwarzacz MP3 z płaską charakterystyką? Kto by wtedy to kupił?

#16 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 25 października 2008 - 06:51

To chyba pomysły Apple muszą być chronione. Co za brak logiki. Mam MP3 które w dowolny sposób pozyskałem - legalnie bądź nie i przechowuję go na swoim dysku. Zastosujmy moralność Kalego. Kiedy ów MP3 wrzucamy za pomocą iTunes do iPhone - to jest dobrze, ponieważ rzeczony Apple dba o dobra intelektualne. To oczywiście łatwo tłumaczy braki, jak niemożność używania go jako przenośnego dysku, czy "ułomny" BT - oczywiście, wszystko w imię walki z piractwem.
Ten sam MP3 który leży na naszym dysku - możemy skopiować na dowolny pendrive dodawany gratis do paczki chipsów i możemy nim obdarować cały świat - a iPhone, iPod, Apple ani SJ nie uratował oryginalności owego utworu.


Gdyby Apple chciało walczyć z piractwem moglibyśmy korzystać jedynie z utworów kupionych w App Store, ale wtedy wątpię by ktoś kupował iPody, dlatego uważam, że ten iTunes to straszny badziew, powinien przynajmniej zostawiać pliki, których nie ma w swojej bibliotece, albo przy synchronizacji pytać czy usuwać to czego w niej nie ma.

mamy standardowe wejście jack


To jest największy plus tego urządzenia, bo jeśli komuś nie odpowiadają standardowe słuchawki to może wymienić je na jakie tylko zechce, ja mam z Creative ZEN'a i są o niebo lepsze od tych z iPoda/iPhona. Ale jeśli komuś zależy na jeszcze lepszej jakości to zawsze można dokupić adapter minijack -> microjack, za ~5 zł i do tego jakieś porządniejsze słuchawki...

Podsumowując powiem tylko tyle; nie żądajmy od urządzenia z tyloma (w miarę dobrymi) opcjami czy funkcjami za tak niską (może nie dla wszystkich niską ale stosunkowo niską) cenę nie wiadomo czego, oczywiście Apple mogło bardziej się postarać, ale po co się bardziej starać skoro można wypuścić na rynek kolejne urządzenie z serii, z większą ilością funkcji, soft z poprawkami, czy choćby jakieś dodatkowe urządzenia peryferyjne i zarobić kolejne $$, po co dawać jakieś wypasione słuchawki skoro te działają bez zarzutu (mimo wielkiej straty na jakości), po co robić porządniejszy program do synchronizacji, skoro większość użytkowników nie używa swojego Appl'owskiego sprzętu na innych komputerach.

Nota bene to jest tylko moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać, ale według mnie Apple stawia w głównej mierze na kasę, ale iPod Touch/iPhone to akurat produkty, które im się wyjątkowo udały, więc mimo wszystko te drobne błędy można im wybaczyć ;]

#17 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 25 października 2008 - 12:08

Apple wierzy że muzyka na iPodach jest albo z iTunes store albo z ripowanych płyt CD :) Od zawsze przecież wiadomo że z iPod'a się nie da skopiować zawartości więc po co robicie takie "halo" - ? Trzeba czytać o sprzęcie zanim się go kupi żeby nie było niespodzianek. Co do ceny to rzeczywiście jest wysoka ale za funkcjonalność się płaci. Dla mnie największą wadą iPhone'a jest słaba jakość wykonania... Do Nasedo Nikt Ciebie nie zmusza do kupienia telefonu od Apple - masz wiele innych komórek na rynku. Nie podobają się słuchawki to zmień. Jakość dźwięku? kup sobie iAudio albo w ogóle nie słuchaj mp3... Takie jęczenie jest już nudne - rozumiem że można wytknąć wady które niewątpliwie iPhone posiada ale bez przesady. Hate it or love it :)

#18 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 25 października 2008 - 16:26

Nikt Ciebie nie zmusza do kupienia telefonu od Apple - masz wiele innych komórek na rynku. Nie podobają się słuchawki to zmień. Jakość dźwięku? kup sobie iAudio albo w ogóle nie słuchaj mp3... Takie jęczenie jest już nudne - rozumiem że można wytknąć wady które niewątpliwie iPhone posiada ale bez przesady. Hate it or love it


Za późno - stało się. Jednak widzę, że masz w rękawie cały wachlarz argumentów, którymi chętnie się podzielisz. Za to Twoje zachwyty z pewnością wprawiają w zachwyt innych, nieprawdaż?
A jakie są to wady, które można wytknąć? Może przedstaw listę i ja zacznę z niej korzystać.

#19 weronix

weronix
  • 184 postów

Napisano 25 października 2008 - 20:00

Ja się nie zachwycam niczym, nie jestem fanatyczką Apple. Po prostu widzę jak sprawy stoją - najpierw czytam co sprzęt potrafi a nie kupuję i potem swoje żale wylewam na forum. O ile wiem to w tym celu specjalnie temat tworzyłeś i w każdym wątku cały czas ględzisz o tym samym.

#20 krzak

krzak
  • 86 postów

Napisano 25 października 2008 - 20:20

Nie wiedziałeś wcześniej że wymagany jest iTunes? To jest świetny program - wiele osob narzeka, ja na poczatku gdy kupilam pierwszego iPod'a Mini też nie byłam przekonana co do iTunes'a ale później stwierdziłam że wgrywanie muzyki jest niezwykle proste i co więcej można łatwo edytowac tagi i dzięki temu mieć wreszcie porządek.


iTunes bylby.. bylby zjadliwy gdyby nie byl tak obrzydliwie powolny. Pod windows to jest totalna pomylka, to nie potrafi nawet wyswietlic filmu w okienku, a pod OSX potrafi sie zawiesic na przegladaniu itunes store. Jak dla mnie to jest jednak glowny minus calego rozwiazania. Wcale nie chce mi się odpalać tego calego itunes

#21 Nasedo

Nasedo
  • 1 743 postów
  • SkądLondyn

Napisano 26 października 2008 - 00:43

Ja się nie zachwycam niczym, nie jestem fanatyczką Apple. Po prostu widzę jak sprawy stoją - najpierw czytam co sprzęt potrafi a nie kupuję i potem swoje żale wylewam na forum. O ile wiem to w tym celu specjalnie temat tworzyłeś i w każdym wątku cały czas ględzisz o tym samym.


Przepraszam Cię bardzo... a o czym mam "ględzić"? Nie jestem jedyną osobą która narzeka, to po pierwsze, po drugie nie mam monopolu na pisanie w jednym wątku z zakazem pisania w innym. Przyjrzałem się też Twoim postom - nie każdy był optymistyczny i przesycony słodyczą - znalazło się nieco narzekania.

Forum jest miejscem wymiany poglądów - Ty przedstawiasz swoje, ja swoje. Tematem tego wątku jest ocena iPhone po kilku dniach użytkowania, odniosłem się do tego co napisał autor, odniosłem się do tego co napisało kilka innych osób.

#22 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 26 października 2008 - 09:52

Ja się nie zachwycam niczym, nie jestem fanatyczką Apple. Po prostu widzę jak sprawy stoją - najpierw czytam co sprzęt potrafi a nie kupuję i potem swoje żale wylewam na forum. O ile wiem to w tym celu specjalnie temat tworzyłeś i w każdym wątku cały czas ględzisz o tym samym.


najpierw czytasz jak sprawy stoją?nie wszyscy mają tyle czasu żeby za każdym razem jak chce się kupić jakiś sprzęt czytali o każdej jego nawet najmniejszej wadzie, ja osobiście większość jego wad znałem i wiedziałem na co się piszę ale i tak są rzeczy o których nie wiedziałem i które mnie zawiodły np właśnie itunes i słuchawki

#23 iniemamocny

iniemamocny
  • 33 postów

Napisano 26 października 2008 - 10:14

Sorry stary, ale to że Ty nie potrafisz skonfigurować poczty na telefonie(co jest czynnością najbanalniejszą), to że nie umiesz wyłączyć synchronizacji na służbowym komputerze, lub jej odpowiednio skonfigurować, to już Twój problem. Słuchawki w Sony Ericssonach to też badziew. Wybacz, ale nie uważam też że telefon jest jakoś specjalnie upośledzony, czy nie funkcjonalny, a już na pewno nie jest wybrakowany. Widziały gały co brały! Ps. Do wszystkich malkontentów którzy płaczą nad szybkością iTunes na PC-tach. Najpierw zadbajcie o stan swoich komputerów, odpowiednią ilość ramu, sprawny system , sprawny dysk twardy i chłodzenie procesora, a potem dopiero wylewajcie swoje żale na forach.

#24 FrisTAJla

FrisTAJla
  • 116 postów

Napisano 26 października 2008 - 12:03

Sorry stary, ale to że Ty nie potrafisz skonfigurować poczty na telefonie(co jest czynnością najbanalniejszą), to że nie umiesz wyłączyć synchronizacji na służbowym komputerze, lub jej odpowiednio skonfigurować, to już Twój problem. Słuchawki w Sony Ericssonach to też badziew. Wybacz, ale nie uważam też że telefon jest jakoś specjalnie upośledzony, czy nie funkcjonalny, a już na pewno nie jest wybrakowany. Widziały gały co brały!

Ps. Do wszystkich malkontentów którzy płaczą nad szybkością iTunes na PC-tach. Najpierw zadbajcie o stan swoich komputerów, odpowiednią ilość ramu, sprawny system , sprawny dysk twardy i chłodzenie procesora, a potem dopiero wylewajcie swoje żale na forach.




a czytasz to co pisze czy jesteś kolejnym ślepym wyznawcą appla który nie widzi że telefon ma jednak braki i bądź co bądź napewno nie jest to telefon biznesowy, o jakiej konfiguracji itunes do mnie mówisz?zastanów się co piszesz bo sam dobrze wiesz że przez ten upośledzony program nie ma możliwości podlądu na innym komputerze co znajduje się na telefonie. pocztą bawiłem się 10 minut i odechciało mi się jej konfiguracji coś sobie nie umiałem poradzić trudno się mówi pobawię się tym innym razem, a słuchawki w SE słabej jakości?może i tak ale w porównaniu do słuchawek iphona to są wręcz cudowne, weź sobie od kogoś SE k800i nie wspomne o jakimś z serii W i posłuchaj na ORYGINALNYCH słuchawkach z SE i zobaczysz jak wymiatają w porównaniu do iphona. Może i widziały gały co brały ale o słabej jakości słuchawek nie wyczytałem bo kierowałem się tym że jednak apple jeśli chodzi o ipoda to jest legenda i spodziewałem się że będzie dużo lepiej a nie taka porażka, ale niektórzy wyznawcy tej religii tego nie dostrzegają.

#25 iniemamocny

iniemamocny
  • 33 postów

Napisano 26 października 2008 - 13:13

Wyluzuj się człowieku. Już nie mieszaj w to jakiejś teorii spiskowej o wyznawcach apple. Sam nie lubię apple za awaryjność iMaców, ceny i ograniczenia funkcjonalności, jestem informatykiem i osobiście w pracy i w domu używam PC, więc odpuść sobie teksty o wyznawcach religii. Testowałem już każdy mobilny system operacyjny, na co dzień konfiguruje telefony w firmie, używałem prywatnie prawie każdej możliwej platformy. Tak, nadal uważam Słuchawki SE za kiepskie, a zarazem nie piszę że te oryginalne w IP są lepsze..............no chyba ze ktoś jest głuchy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych