Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oprogramowanie "prawie" za darmo ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 lipca 2006 - 19:19

Natrafiłem na taką ofertę -
http://www.allegro.p...na_zobacz_.html

zapytałem o listę programów i rodzaj licencji na nie.

co o tym sądzicie?

zauważmy, że allegro pozwala na takie aukcje!

#2 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 lipca 2006 - 19:40

Natrafiłem na taką ofertę -
http://www.allegro.p...na_zobacz_.html

zapytałem o listę programów i rodzaj licencji na nie.

co o tym sądzicie?


no wiesz, promocja była...;)

#3 HoaX

HoaX
  • 182 postów
  • SkądKobiór

Napisano 26 lipca 2006 - 20:05

no wiesz, promocja była...;)


Ta, na torrencie ;]

#4 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2006 - 20:38

Zawsze można nazbierać kupkę legalnego oprogramowania na Veriontrackerze czy innym macupdate i sprzedać naiwnym :wink:

#5 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 lipca 2006 - 21:00

z tego co wiem, to sprzedaż oprogramowania freeware jest nielegalna.

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 lipca 2006 - 21:08

Ja rozumiem że płyty są drogie, gry są drogie, oprogramowanie jest drogie... ale że są jeszcze bezczelni co chcą na tym zarobić, to tego już za nic nie rozumię!

#7 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 lipca 2006 - 21:26

przeczytajcie co napisał mi sprzedawca cytuję: "Witam i dzieki za zgloszenie o dalsze info... *Pierwsze co to chcialbym z gory powiedziec*(jakby nie bylo to oczywiste z ceny) ze wszystkie programy sa kopiami oryginalnych, podane sa numery seryjne lub instrukcje.*Jak to nie interesuje panstwa to przepraszam i dzieki za zainteresowanie. *W wiekszosci programow starczy wpisac tylko numer seryjny. Do niektorych innych sa (glownie muzyczne oprogramowanie np. Ableton Live 4, CubaseSX)sa napisane tzw 'patch' aby obejsc 'dongle' (klucz USB). *Osobiscie uzywam Logic Pro, rozne inne muzyczne + do poligrafiki np. Photoshop 8, Corel Painter 8, Dreamweaver itd. Jest tu czym sie bawic! (i fajny zestaw aby zaczac sie uczyc i wykorzystac to ze sie ma tego wspanialego Macintosha...* Uwaga - poniewaz to sa programy z UK/USA, sa one w wersji angielskiej w instalacji i w obsludze. A wiec bedzie potrzebny jakis podstawowy poziom angielskiego aby je uzywac i w niektorych przypadkach, za-instalowac (ogolnie prosta sprawa). To mowiac, oferta za taka cene nie daje powodow narzekac!!! **(Prawie wszystkie programy sa kompatybilne z OSX10, tylko niektóre OS9+ np. Virtual PC6). Pakiet zawiera programy:*iLife'06 (pelna wersja - 2 plyty DVD)iWork'06 (1 DVD)Toast 7 Titanium Virtual PC 7 (with Windows XP - dla G5Virtual PC 6 (with windows 2000) - tylko OS9/G4 compatible only File Buddy 7 Filemaker Pro 7 MYOB Account Package 4.5.3 (US wersja) OP Pro X R04 Quicken 2005 for Mac (US wersja) Quicken 2006 (US wersja) Reunion8 (Family Tree) Suitcase X 1 Adobe After Effects 6 Spring Cleaner 6 Final Cut Pro 4 MP Player Mac The Ripper Real Basic 5.2.4 Speedtools Utilities V1 Stuffit Deluxe 9 Techtool Pro 4 (super!) Ten for X Utilities Final Cut Express 2 Live Motion Premiere 6.5 Final Cut Pro HD Microsoft Office 2004 (Standard Mac Version) Microsoft Office X Version XENOFLEX2 SPLAT FREEHAND MX Ableton Live 4 Apple Soundtrack Band in a Box 12 Cubase SX 1.5.01 NI Pro-53 Peak 4 Recycle 2 Sound Studio Garageband Jampack 2/3 Logic Express 7 Traktor DJ Studio 2 VST Plugins (PS) Photoframe 2.5 OSX Adobe Photoshop CS 8 (super zabawa!) Adobe Pro Fonts DVD Studio Pro 3 Extensis Intellihance 4.1 & Mask Pro 3 Extensis Mask Pro 3.2 Extensis pxl SmarScale 1.0 + s.n Fast DVD Copy 2.0 Fontlab 4.6 Macdraft 5.05 Roxio Popcorn Sketchup 4 Body Paint 3DR2 for Mac Bryce 5 Combustion 3 Contribute 3 Corel Painter 8 Eye Candy 4000 Eye Candy Texture Set 5 Lightwave 7.5 Shake 3.5 Indesign CS Photoshop Elements 2 Quark Express 6 or 6.5 Adobe GoLive CS Adobe Illustrator CS FaxExpress Solo 6.5 Fetch OSX Heredis X Macromedia Director MX Macromedia Dreamweaver MX 2004 Macromedia Fireworks MX 2004 Macromedia Flash MX 2004 Moviemagicbudgeting 5.6 Adobe Acrobat 7 ProfessionalFilemaker Pro 8 MultilanguageFilemaker Pro8 Advanced Multilingual**Osobiscie dzialam na G5 OS 10.4.6 (Tiger) i wszystko jak najbardziej OK - osbiscie korzystam najwiecej z Dreamweaver, Flash (ucze sie z pomocy kolegi) oraz Photoshop z dodatkowymi filtrami. Sprzedaje rowniez pakiet jakis czas w ebay i do tego czasu kazdy klient zadeklarowal ze byl po prostu zachwycony.*Pakiet bedzie bezpiecznie opakowany i zostanie wyslany poczta polecana.*Przesylka GRATIS!!!*Pozdrawiam Serdecznie,*Ted" i wszystko jasne, a allegro wspiera piracką inicjatywę

#8 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 lipca 2006 - 21:27

:shock:

#9 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipca 2006 - 21:30

W szoku jestem.

#10 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 26 lipca 2006 - 21:32

zgłosiłem Allegro naruszenie zasad, ale jak ich znamy odzewu nie będzie

#11 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2006 - 21:35

Ja też zgłosiłem nielegalna kopię. Tak przy okazji, ma ochotę ktoś policzyć ile to by było warte przy normalnym zakupie? :D

#12 Stachu

Stachu
  • 66 postów
  • SkądToruń, Galway

Napisano 26 lipca 2006 - 21:39

Ciekawe jakby to ludzie z BSA zobaczyli?

#13 db

db
  • 771 postów

Napisano 26 lipca 2006 - 21:51

Na Allegro to normalka, kiedyś zamawiałem pewien program dla wujka do robienia projektów kuchni, obliczanie powierzchni płyt itp, facet napisał że soft oryginalny ale mu niepotrzebny juz dlatego sprzedaje za grosze bo poco ma się walać, niech komuś się przyda. Oczywiście dotarła pięknie wypalona płytka z instrukcją instalacjii i cdkeyem na kartce papieru :/

#14 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 26 lipca 2006 - 22:39

no cóż taka torrentowa biblioteczka :D aż chce się żyć:D Jak musię chciało to ssać bo jak by miał oryginały to zarabiał by je opychając to ja głupi szukam jakiś gier oryginalnych na PC za 10 5 zł i potem kombinuje wersje na maca a tu no ładnie:) A propo był ostatnio kumpel i zobaczył ż mam oryginalny system pierwszy raz coś takiego widział nie tylko że osx ale że nie spiracony potem jak się dowiedział że jest drożdży od mojego Imaca g3 stwierdził że jestem poje...:)

#15 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 27 lipca 2006 - 10:12

Bardzo mnie dziwi brak reakcji Allegro. Maja dane czlowieka, ktory bezczelnie zarabia na pirackich kopiach i nic z tym nie robia...

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 27 lipca 2006 - 11:08

Jak to was dziwi brak reakcji na allegro? Odpowiedza tak jak w jednym skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju: "W kraju jest tyle nierozliczonych afer, a Pan sie czepia jednego programu?"

#17 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 27 lipca 2006 - 20:12

aukcja została zdjęta, znowu się udało!!! to pokazuje że jednak warto

#18 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 27 lipca 2006 - 20:19

Taaak, Lotna Brygada MyApple znowu odniosła bezpardonowe zwycięstwo :D

#19 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 lipca 2006 - 08:54

Taaak, Lotna Brygada MyApple znowu odniosła bezpardonowe zwycięstwo :D


a takie fajne programy za taka niską cene byly :wink: :wink: :wink:

#20 db

db
  • 771 postów

Napisano 28 lipca 2006 - 10:20

qrde, byście zaczekali do końca aukcjii :D

#21 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 28 lipca 2006 - 17:55

macie humor :-)

#22 nawww

nawww
  • 4 postów
  • Skądwww.giercuj.pl

Napisano 05 kwietnia 2007 - 01:48

niezla lipa na tym allegro8-)

#23 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 05 kwietnia 2007 - 05:51

prawie za darmo

z tego co wiem, to sprzedaż oprogramowania freeware jest nielegalna.


Sprzedaz jest nielegalna to prawda. Mozesz pobrac oplate za nosnik, za swoj czas poswiecony na zbieranie, za prad, lacze za ktore placisz a ktorym sciagales, za ewentualne wsparcie techniczne itp.
Na tej zasadzie goscie sprzedaja linuksy.

#24 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 08 kwietnia 2007 - 09:58

Na Allegro jest pełno takich aukcji. Trzeba naprawdę długo czekać na reakcję jakiegoś pracownika po zgłoszeniu. Często kończy się już aukcja i nie zdążą, a nieraz kilkanaście osób zdąży nawiązać współpracę ze sprzedającym i kupić po za aukcją.
To co robi Allegro jest po prostu śmieszne. Mają dane sprzedającego, więc moim zdaniem mogli by od razu puszczać info o podejrzeniu czerpania korzyści z rozprowadzania nielegalnego oprogramowania do specjalnym instytucji zajmujących się tym. Tylko moim zdaniem po kilku takich aukcjach ludzie bali by się wystawiać niektóre przedmioty na Allegro.
Kiedyś kupiłem jakieś materiały związane z informatyką od studenta i zapewniał w aukcji, że da bonusy na GNU GPL. Dostałem kilka gigabajtów książek w PDFie wartych kilka tysięcy zł. Poważny człowiek to był i dałem sobie spokój ze zgłaszaniem.
Jedną sprawę jednak zgłosiłem. Zadziałałem ostro, bo facet sprzedawał płytki ze Slackware' m i dodawał opis instalacji "jego autorstwa". Ktoś włożył dużo pracy, którą ktoś tak bezczelnie wykorzystywał nawet nie podając autora. Wysłałem e-mail' a do sprzedającego z ostrzeżeniem i więcej tej aukcji nie zobaczyłem. Na wszelkie wypadek napisałem do autora, który zgłosił to Allegro.

Sam kiedyś sprzedawałem płytki, które nie zawierały nielegalnego oprogramowowania, ale pracownikom Allegro wydawało się, że są tam programy freeware. Sprzedawałem dużo, ale taniej niż konkurencja, a co za tym idzie pewnie oni zgłaszali. Allegro przynajmniej kilkanaście albo kilkadziesiąt razy usuwało mi aukcję oddając nawet prowizję za wystawienie. Efekt był taki, że wystawiałem krótkie, szybkie aukcję na których za dzień albo dwa kupowała jedna osoba i po problemie. W końcu po kolejnym usunięciu aukcji zablokowali mi konto. Prosili o deklaracje, że będe przestrzegał regulaminu i już teraz normalnie korzystam. Dotąd do domu nie zakupali Panowie ubrani na niebiesko, żeby to sprawdzić, więc wszystko jest OK.
Allegro popiera, a przynajmniej nie próbuje ograniczyć takich sytuacji, bo im się to opłaci.

---- Dodano 08-04-2007 o godzinie 09:04 ----

Sprzedaz jest nielegalna to prawda. Mozesz pobrac oplate za nosnik, za swoj czas poswiecony na zbieranie, za prad, lacze za ktore placisz a ktorym sciagales, za ewentualne wsparcie techniczne itp.

To nie jest prawda. Ja tak samo pisałem, a pracownicy Allegro i tak aukcję usuwali. Przeczytaj powyższą historię. Nie można czerpać z freeware zysków. I nie ważne jak to nazwiesz.

Na tej zasadzie goscie sprzedaja linuksy.

Przy Linuksie takie ściemy jak wyżej nie są konieczne, bo Linux to nie freeware, ale GNU GPL. Możesz legalnie sprzedawać i rozpowszechniać w dowolny sposób i w dowolnej ilości, tylko ma być tam dołączona licencja.
Allegro też wymaga aby podać nazwę programu, autorów i chyba adres strony WWW. Tylko, że to się mija z celem. Bo wtedy ludzie zamiast kupować od Ciebie to sobie sami ściągną.

#25 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 31 października 2007 - 22:49

tanie te gry
http://www.allegro.p...ry_na_maca.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych