Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Po całkowitym wyzerowaniu, wciąż pozostają ślady jailbreak'a.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 15 października 2008 - 10:05

Witam. Dokonałem całkowitego wyczyszczenia telefonu (ta opcja z ustawień trwająca 2h). Po wyczyszczeniu i wgraniu czystego oprogramowania miałem możliwość w dalszym ciągu zmiany sposobu wyświetlania informacji o stanie baterii (z graficznej na procentową - taka zmiana jest możliwa tylko poprzez jailbreak i wgranie BossPrefs). Chcę odesłać telefon do serwisu w celu reklamacji (piski, szumy, kibel - wiadomo Orange) i nie chcę żeby był w nim jakikolwiek ślad po jailbreak. Jak to zrobić, skoro wyzerowanie nie wystarcza?

#2 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 15 października 2008 - 10:38

moze wgraj oryginalny soft ale nizszy niz 2.1

#3 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 15 października 2008 - 10:42

Koniecznie muszę mieć 2.1 - składam reklamację i nie chce aby była odrzucona z powodu nieaktualizaownia oprogramowania. Ale jaja, po podłączeniu wyzerowanego iPhone'a do kompa za pomocą diskaid jak byk w katalogu ROOT widnieje plik o wcale nic nie mówiącej nazwie JAILBREAK.LOG .. co to ma znaczyć? Poprawka...w katalogu MEDIA jest ten plik.

#4 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 15 października 2008 - 10:48

znaczy ze gwarancje trafil szlak;)

#5 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 15 października 2008 - 10:51

Nie mam pewności czy w Orange mają takich speców, którzy podpinają iPhone'a do kompa za pomocą czegokolwiek innego niż iTunes... dodatkowo czy są w stanie stwierdzić jailbreak (jeśli wywale ten plik). Swoją drogą, ciekawe czy w innych katalogach znajdują się jeszcze jakieś ślady.

#6 MarcinMmmm

MarcinMmmm
  • 5 postów

Napisano 15 października 2008 - 10:56

Wgraj nizszy soft, a nastepnie docelowy. W efekcie zostana zdjete partycje i zalozone od poczatku, wiec nic nie da sie poznac pozniej czy byl JB czy nie. minus to utrata WSZYSTKIEGO z telefonu....

#7 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 15 października 2008 - 11:21

moim zdaniem jest mozliwosc spradzenia czy jalibreak byl czy nie.kwestia uzycia odpowiedniego oprogramowania;) ale zrob jak juz mowilem wczesniej; wgraj nizszy i pozniej 2.1

#8 Diwi

Diwi
  • 231 postów

Napisano 15 października 2008 - 13:15

dario321 możesz uzasadnić, bo o ile dobrze mi się wydaje po pełnym restore w itunes nie ma szans sprawdzić czy był robiony JB

#9 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2008 - 13:22

Dlaczego nie zrobiłeś normalnie 'restore' przez iTunes?

#10 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 15 października 2008 - 14:10

dario321 możesz uzasadnić, bo o ile dobrze mi się wydaje po pełnym restore w itunes nie ma szans sprawdzić czy był robiony JB

to ze ja i Ty i inni nie maja takowego oprogramowania nie znaczy to,ze Apple takowego nie posiada.
zauwaz,ze Apple simlocka zdejmuje z wybranych modeli.
moze tez niejaki Zdziarski tez moglby doszukac sie sladow jalibreaku jak i oslawiona grupa dev-team ;)

ja uwazam,ze jest mozliwe doszukanie sie jalibreaku.

#11 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 15 października 2008 - 14:30

Info o numerycznej baterii zamieszczone jest w pliku /User/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist, który zostaje podmieniany po przywruceniu telefonu z kopii zapasowej (ten moment zaraz po restore, gdy wybieramy nazwę itd). Co doo tego doszukiwania się, to jeśli trafisz na jakiegoś napalonego maniaka, to oczywiście że znajdzie. Jednak w serwisie zazwyczaj mają gdzieś przeszukiwanie wszystkich plików. Dla pewności możesz sprawdzić, czy po estore jest plik jailbreak.log

#12 Bekas

Bekas
  • 548 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2008 - 14:45

Pewnie za nim wyzerowales all to nie zmieniles na disabled w bossprefs i dlatego tak zostalo.

#13 Cichacz

Cichacz
  • 1 947 postów
  • SkądKraków / Lublin

Napisano 15 października 2008 - 14:49

Po restore to nie ma różnicy o ile nie przywrucisz kopii zapasowej.

#14 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 15 października 2008 - 22:00

Restore = Odtwórz, zgadza się ?

#15 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2008 - 22:05

Restore = Odtwórz, zgadza się ?


Tak, zgadza się




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych