Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2G/3G X.X.X] Kradzież IP i jego blokada po IMEI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 seker

seker
  • 192 postów
  • SkądToruń

Napisano 14 października 2008 - 22:01

Witam, Ponieważ jakiś czas temu skradziono mi telefony chciałem się podpytać jak to jest w przypadku IP legalnie kupionego u nas w kraju. Podczas mojej przygody z kradzieżą wędrowałem od komisariatu do salonu. Ponieważ jeden z tych telefonów był firmowy musiałem zgłosić najpierw na policję a następnie z wypisanym kwitkiem zawędrowałem do salonu gdzie (podobno) zablokowano telefony po kodzie IMEI. Po dłuższej rozmowie z konsultantką dowiedziałem się, że co sprawniejszy kombinator i tak odblokuje te telefony i nie będzie większych problemów z dalszym ich użytkowaniem. Czytając różne wątki przewija się fakt, że ERA ściąga sima podając kod imei do apple a oni z kolei ściągają go po synchronizacji z IT. Czytałem również jakieś artykuły, że przy korzystaniu z giełdy oraz pogody IP wysyła pod jakiś adres internetowy informacje - podobno udowodnione że do apple. W tym artykule przytaczano słowa chyba SJ, że dane przesłane przez IP w takich przypadkach są przetwarzane i służą do jakichś badań. W tym momencie nasuwa się pytanie. Skoro na dzień dzisiejszy nie można ściągnąć sim locka z 3G (a nawet gdyby) to czy jest możliwa zmiana programowa kodu imei? Skoro IP potrzebuje synchronizacji z IT do wgrania muzyki, filmów czy programów, a Apple może zdalnie ściągnąć sima to czy może ustawić blokadę telefonu by IT nie pozwalał go odpalić? W tym momencie można pójść nawet dalej. IP kompa, z którego byłaby próba synchronizacji z takim telefonem byłaby przesyłana do salon zgłaszającego kradzież. W tym momencie równiez mogłoby się okazać że polityka aple doprowadzi do tego iż iPhona nie będzie warto kraść :) co Wy na to?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych