Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

UNO - Nowa Twarz Mac OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 lipca 2006 - 21:13

Czy nie denerwuje Was to, że Mac OS X Tiger nie ma jednolitego interfejsu graficznego?
Finder wygląda inaczej niż Mail
Preview inaczej niż Safari
Z pomocą przychodzi nam UNO
Sprawdźcie sami jak to wygląda w praktyce.
Dołączona grafika

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2006 - 21:17

i dla miłośników Adium też coś jest :D

Dołączona grafika

#3 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 lipca 2006 - 21:17

używam tego już jakiś czas i jest bardzo ok, wywaliłem tą szorowaną blachę i wszystko wygląda dużo lepiej ;)

#4 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2006 - 23:06

jak dla mnie jest okej z fabryczną szorowaną blachą podoba mi się ta różnorodność :P

#5 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2006 - 23:39

Mnie niekonsekwencja trochę drażni, ale chyba jeszcze bardziej drażni wygląd iTunes 6, który moim zdaniem jest bez polotu. Najbardziej mi się chyba Mail podoba, może brushed metal, śliczny jest krystalicznie lśniący górny pasek menu z Tygryska. Niestety obawiam się, że Leopard pójdzie w kierunku szarej płaskości znanej z iTunes 6. No ale Uno daje chyba możliwość wyboru spośród stosowanych dotąd schematów, to fajne.

#6 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2006 - 00:50

przyjrzyj się uważnie, to wcale nie jest plaskie.... ;) widziales mowego office? tam wszystko jest takie lśniące i smooth, ale to drażni, przeszkadza w pracy, interface, powinien być jak najbardziej neutralny(ale nie paskudny, jak schemat classic w windows), inny rozprasza, odwraca uwagę, ale każdy ma mozliwość zmiany, jest shapeshifter, uno za pomoca ktorego nawet itunes moze byc brushed metal.

#7 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2006 - 01:37

przyjrzyj się uważnie, to wcale nie jest plaskie.... ;)

To jest identyczne jak w Mailu, tylko ciemniejsze, przez co zdaje się być bardziej wklęśnięte - mniej wypukłe, wystające, na wierzchu...

widziales mowego office? tam wszystko jest takie lśniące i smooth,
ale to drażni

Uee, to to zupełnie inna kategoria... Nowy Office to jakiś zupełnie nie przejrzysty koszmarek, zresztą zawsze podziwiam ojca, jak się w tym połapuje.

#8 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2006 - 02:19

nooo office ma więcej opcji niż pulpit sterowniczy niejednego miedzygalaktycznego statku kosmicznego ....pewnie trudno to jakos z sensem poukladac ;) tylko nie wiem po co komu to wszystko.

#9 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2006 - 05:10

tylko nie
wiem po co komu to wszystko.



Wiesz, jest taki kraj, gdzie MS pyta userów, coby chcieli w Office mieć (np. jest takie Amerykańskie Stowarzyszenie Prawników, które jest m.in. konsultowane). I oni zgłaszają różne postulaty. A potem MS wiele z tych postulatów implementuje. A cały świat zachodzi w głowę: po co to komu? Odpowiedź jest prosta: Ta funkcja jest dla Karen, ta dla Dicka, tą sobie zażyczyli prawnicy a tamtą ludzie z PriceWaterhouse ;)

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2006 - 05:34

A dla tych, ktorzy chca po prostu wklepac tekst na kartke ( napisac list, esej, opowiadanie) jest Pages. ;]

#11 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 27 lipca 2006 - 11:01

O nie, do tego jest WriteRoom. Genialny koncept.

#12 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 27 lipca 2006 - 11:26

Dzięki za polecenie tego programiku. MS Office ma problemy ze współpracą z Uno

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 05 listopada 2006 - 07:32

Pojawiła się nowa wersja UNO - 1.3.2
http://www.versiontr...fo/macosx/27932

What's new in this version:
Fixed an UI issue on utility windows like Fonts, Color, etc (title bar was not themed).
iTunes 7 is now fully Aqua (thanks to Paul Barlow - http://www.paul.barl...konline.co.uk/).
Fixed an issue that would prevent UNO from install and uninstall on systems where Spotlight has been removed.
Re-added iTunes 6 support (6.0.2 or later).
UNO.app file size reduced by near 80% (by internal compression).
Added Spanish localization (thanks to Rodrigo Fernández-Romero - http://greenleafstudios.es/).
Added German localization (thanks to Andre Hoffmann - http://effzehn.de/).
Added Chinese localization (thanks to Jimmy Ti).
Added Portuguese localization.
Updated to UniversalDocument 1.1.
Several code level optimizations.



#14 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 05 listopada 2006 - 12:47

O, super - na pewno użyję ;) Poprzednia wersja też była całkiem fajna chociaż wolę zdecydowanie SmoothStripes Max'a Rudberga ;)

#15 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 05 listopada 2006 - 14:38

A ja wole Uno i własne mody na Uno. :)

#16 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 06 listopada 2006 - 10:01

A mi tam pasuje taki jaki jest:) On ma dobrze dzilac a wyglad interfejsu to zaraz po tym;)

#17 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marca 2007 - 11:33

UNO 1.5

Przygotowany całkowicie od nowa.

http://gui.interacto...id=28&Itemid=38

#18 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 26 marca 2007 - 20:48

brzydko skinuje iTunes, reszta jest na plus.

#19 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 17:33

A mi właśnie UNO rozpierdoliło doszczętnie system... Nie wiem jakim cudem, ale komputer potraktował mnie jakby mnie pierwszy raz na oczy widział O.o 1) wywalił z dashboard'a wszystkie widgety które nie są wgrane z systemem 2) wywalił moje wszystkie zakładki z safari, wszyściutkie ustawienia 3) identycznie mail, konto zniknęło, przy uruchomieniu chce konfigurować nowe konto 4) itunes ześwirował, wogóle mi nie wyświetla nic poza ramką okna, a w środku białość O.o" 5) I ogólnie na każdym kroku świruje O.o" Autentycznie, nawet stary HP'ek z windą na pokładzie nie odwalił mi czegoś takiego, iBook zachowuje się jak porzucona kobieta- niszczy wszystko co może mieć jakikolwiek związek ze mną O.o" I jestem praktycznie pewien że to właśnie UNO, bo dziś rano zrobiłem tylko dwie rzeczy- update Adiuma, i zabawa UNO. I nie wydaje mi się żeby to Adium...

#20 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 28 marca 2007 - 17:37

no to ja podziekuje za takie rewelacje ;)

#21 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 28 marca 2007 - 18:10

Tak, ja kiedyś miałem probley z iTunes po deinstalacji UNO - także na chwilę obecną omijam z daleka ;)

#22 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 28 marca 2007 - 18:17

Na szczęście mi wystrcza tak jak jest, wolę nie mieszać w systemie tam gdzie nie muszę. Niechaj sobie działa do końca świata i dwa dni dłużej 8-)

#23 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 18:19

@Leander - a zrobiłeś wszystko zgodnie z instrukcją? Szczególnie punkt pierwszy:

? If using other theme, revert to default Aqua GUI first!
? Quit all applications.
? Run UNO app.
? Chose "Install" (toolbar or menu).
? Select the UNO variation you wish to apply to the various GUI elements.
? Enter your administrator password when prompted.
? Restart your computer to complete installation.

Może miałeś jakiś temat Shape Shiftera zapuszczony i stąd ten zonk...

#24 Mikołaj

Mikołaj
  • 124 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marca 2007 - 18:27

A można toto Uno zastosować tylko do jednego programu, a konkretnie do Firefox'a? Bo nie lubię jego wyglądu na Macu. Co prawda zastosowałem Theme dla Mac'a ale ten zamieszczony w UNO (dla FF) jeszcze lepiej wygląda.

#25 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 marca 2007 - 21:18

nie da się ani dla jednego programu, ani dla jednego użytkownika. Program powmienia grafikę w systemie. Nic więcej i nic mniej (oczywiście backupy robi i dostarcza narzędzia spod liniii komend do odwrócenia szkód) W sumie jeszcze mam mieszane uczucia co skorki dla QT, a szczególnie do tego niebieskawego paska przewijania... wolałem ten kremowy. iTunes też go ma, ale poraszką jest to kiedy zamiast tekstu jest na nim wyświetlany taki tuner, bo jest na starym, kremowym tle w błękitnej ramce :/ Powinni to obejść dalikim łukiem, ale przedobrzyli. Również nie jestem przekonany co do tych ikonek aqua, o ile w preview wygląda OK, o tyle w Mail dalej się szarzeją pod kursorem ,zupełnie inaczej jak inne ikony aqua i to odstaje od reszty w sumie :/ Zastanawiam się p UNO 1.5 czy nie wrócić do starego brushed metal/aqua/uno zamiast wide systemowego uno.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych