Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

[2.0.2 3G] Polska Klawiatura


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Hardknox

Hardknox
  • 194 posts
  • SkądPolska - Austria

Posted 13 October 2008 - 20:10

Witam Mam pytanie do kogoś kto miał już podobną sytuacje z polską klawiaturą, otóż wydaje mi się prawdopodobne że to się stało po zainstalowaniu jakiejś poprawki usuwającej coś z klawiatury i dodającej zamiast adresu .com to .pl i com.pl Wtedy znikły mi na klawiaturze polskie znaki i mam tylko i wyłącznie angielską klawiature, próbowałem już paru zabiegów zmiany klawiatur, przełączania i skończyły mi się pomysły, czy ktoś z was zna na to jakiś sposób czy tylko restore i instalowanie wszystkiego od nowa :(

#2 mls

mls

  • 1313 posts
  • SkądWarszawa

Posted 13 October 2008 - 20:57

Stało się to po zainstalowaniu czy odinstalowaniu modyfikacji klawiatury? W razie czego można przywrócić pliki które są podmieniane przez ową modyfikację, choć mimo wszystko skrypt instalacyjny tworzy kopię zapasową która jest odtwarzana przy odinstalowaniu...

#3 Hardknox

Hardknox
  • 194 posts
  • SkądPolska - Austria

Posted 13 October 2008 - 21:30

Stało się po zainstalowaniu owej poprawki, odinstalowałem ją i pokazywało przywracanie plików w cydi natomiast nic się nie zmieniło właśnie wtedy zacząłem kombinować z włączaniem i wyłączaniem klawiatur innych języków myśląc że to pomoże :(

Nawet by mi to tak strasznie nie wadziło gdyby nie fakt że b. dużo wprowadzam notek w kalendarz odnośnie delegacji i takich tam a potem to eksportuje do google calendar, na wgląd księgowej i prezesa :)

Szybki wgląd w cydie, poprawka którą instalowałem to: Modyfikacja Klawiatury (PL) z i apps

--
Dzięki Marcin za szybką reakcje!
To było właśnie lekarstwo na mój problem


#4 mls

mls

  • 1313 posts
  • SkądWarszawa

Posted 13 October 2008 - 21:50

Sprawdź przez SSH/SFTP czy w katalogu /System/Library/Frameworks/UIKit.framework/ istnieją pliki Keyboard-default.plist.OLD oraz Keyboard-pl.plist.OLD - jeśli tak, zmień ich rozszerzenie z .plist.OLD na samo .plist

---- Dodano 14-10-2008 o godzinie 00:28 ----
Jeśli wciąż byłyby jakieś problemy, dorzuciłem do repozytorium paczkę ze standardowymi plikami klawiatury (oryginalnymi z iPhone 2.1) :)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users