Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Problem z Wi-Fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2008 - 22:14

Poniższe screeny zostały zrobione jeden za drugim, w dokładnie tym samym miejscu.

Dołączona grafika

Zagadka - czym się różnią?

Dodam tylko, że z siecią mlsnet-u iPhone jest sparowany. Takie cuda zaczęły się dziać kilka dni temu - wcześniej wszystko było OK i w tym samym miejscu nie było żadnych problemów. Teraz telefon gubi sieć Wi-Fi, gubi sieć 3G, w ogóle nie podoba mi się to. I teraz tylko pytanie - spotkał się ktoś z tym, i czy mam się bawić w restore który może pomoże, czy od razu serwisować (bo stawiam niekoniecznie na problem z oprogramowaniem)?

Dodam również, że dokładnie w tym samym miejscu MacBook Pro wyświetla maksymalny poziom sygnału Wi-Fi, tak jak i Nokia E71. I żadne z tych urządzeń nie mają problemów z widocznością i połączeniem z siecią.

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2008 - 22:45

Hm. Jesteś pewny? Ja też mam tak, że tzw. Stumbler'y znajdują kilka sieci, a iPhone w swoich Ustawieniach nie widzi żadnej. Tutaj dziwi mnie to, że wcześniej widział... Nie wiem, nie wiem. Restore? Wątpię, by coś dał. Jak masz czas to próbuj - a nóż pomoże.

#3 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2008 - 23:05

Dokładnie o to mi chodzi, że wcześniej te same sieci (bo tak jest co najmniej w dwóch miejscach - u mnie w domu i u teściów) były bez żadnych problemów widoczne w ustawieniach Wi-Fi i telefon bez żadnych problemów się z nimi łączył, od razu po odblokowaniu. A teraz najczęściej po odblokowaniu nie zmienia się nic. Nawet gdy znajdę się w pomieszczeniu z routerem mija całkiem spora chwila nim urządzenie "załapie" sieć. Położenie samych routerów się nie zmieniło, żadne zabezpieczenia również. Zresztą, tak jak wspomniałem, inne urządzenia nie mają takich problemów jak iPhone...
Na restore czas może i mam, choć średnio mi się widzi wgrywanie od zera całej biblioteki muzycznej oraz pobieranie i konfigurowanie reszty rzeczy. Wszystko wygląda wręcz tak, jakby jakiemuś uszkodzeniu uległ moduł radiowy bądź antena (albo konektor anteny) w samym telefonie. Ale jak to udowodnić w serwisie, by w ogóle ktoś chciał to przyjąć? Jak znam polskie realia, to jeśli na pierwszy rzut oka wszystko działa, to nikt nawet nie sprawdzi dogłębniej czy tak rzeczywiście jest...

---- Dodano 12-10-2008 o godzinie 03:53 ----
Niestety, restore nic nie pomogło. I zostałem z czystym i wciąż nieprawidłowo działającym iPhonem... Ręce opadają...

#4 Ultrasonic

Ultrasonic
  • 102 postów

Napisano 12 października 2008 - 08:21

Stumblery pokazują sieci nawet jeśli odebrały od nich tylko jednego beacona - zasda jest im więcej sieci pokaże, tym lepszy stumbler. W zakładce "sieci" masz tylko te do których jest szansa na podłączenie się. Identyczna sytuacja jest na komputerach stacjonarnych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych