Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] BoosPrefs -awaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 11 października 2008 - 19:31

Bardzo proszę o pomoc,coś dziwnego stało sie z tym programem.Tzn mimo iż, zakładka Edga jest nieaktywna (wyłączny Edge) to działa internet. Dodam,że wifi i 3g równiez jest wyłączone. Dotychczas działał ten program bez zarzutu a teraz boje się,że Iphone ma cały czas połączenie z Netem i naciaga mnie na koszt(siec Era). Odinstalowałem BoosPrefsa i zainstalowałem na nowo ale problem sie powtarza.Przy nieaktywnej klawiszu (edga) pojawia sie adres i internet działa tyle tylko,że nie kręci się to kółeczko_gwiazdka u góry ekranu.Ale można swobodnie przegladać strony. Ktoś może coś pradzić?będę wdzięczny

#2 piotrgarstecki12

piotrgarstecki12
  • 29 postów

Napisano 11 października 2008 - 19:53

Prawdopodobnie dziala przez GSM/GPRS

#3 Krzema

Krzema
  • 190 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 11 października 2008 - 20:16

Mam nadzieję, że masz wyłączone aktualizacje (Fetch New Data\Pobierz nowe dane). Spróbuj, proszę, wpisać niepoprawne dane w ustawieniach połączenia (Ustawienia -> Ogólne -> Sieć -> Dane przez sieć komórkową). Wtedy przekonamy się, czy pobiera jakimś cudem po GSM. Jeżeli tak, to najwyraźniej stało się coś poważnego. Jeżeli nie chce się dochodzić co to może być, pozostaje Restore...

#4 Piotrex

Piotrex
  • 877 postów

Napisano 11 października 2008 - 22:31

Bossprefs ma dwie metody wyłączania EDGE. Przestawia się je w opcjach programu. Nie ma bata. jedna z nich musi zadziałać.

#5 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2008 - 22:41

Niekoniecznie. Czasami BossPrefs sobie nie radzi, kiedy próbujemy wyłączyć EDGE, w momencie łączenia się za jego pomocą. Rozwiązanie? W Ustawienia>Sieć>Dane przez sieć komórkową, w polu APN wpisać, np. "a". Wtedy wrócić do BossPrefs, wyłączyć EDGE. W Ustawieniach potem można już przywrócić domyślne wartości, a iPhone nie powinien się łączyć już przez EDGE.

#6 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 października 2008 - 01:51

Ok dzięki wielkie spróbuje, jedna wątpliwość chodzi o ustawienia w SwirlyMMS? Bo w ogólnych telefonu nie mam APN. ???

---- Dodano 12-10-2008 o godzinie 01:02 ----
Pomocy bo zwariuję, zgodnie z Waszymi sugestiami wszedłem w Swirly wykasowalem literkę z APN i nic Safari mimo nieaktywnych opcji działa i otwiera strony! Cholery mozna dostac bo Era mnie skasuje,że hej, co robić?

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2008 - 09:35

Jakie SwirlyMMS do cholery?! W Ustawieniach iPhone'a to miałeś zrobić, nikt o MMS'ach nie mówił! Zresztą, co one do tego mają?! :mad:

#8 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 października 2008 - 11:50

Ok, wiem,ze jestek kretynkiem,tylko,ze jak wchodze w ustawienia-ogólne-siec to mam nastepujace zakladki: włacz3g, roaming danych,VPN,Wifi.Nie ma nigdzie APN.Nie mam również zakładki" Dane przez sieć komórkową". O co chodzi przejrzałek kilka razy i nie ma.Mam jakiś wybrakowany telefon?

#9 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2008 - 11:59

http://www.myapple.p...ienia-edge.html

Jeśli chcesz to możesz też zainstalować APN Editing z Cydii.

#10 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 12 października 2008 - 16:04

Ok dzieki,zaraz zainstaluję,swoją drogą wyjaśnij proszę dlaczego mój Iphone nie ma " Dane przez sieć komórkową"? bo nie dae mi to spokoju...

#11 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2008 - 16:17

Bo kupiłeś go w Erze i posiada "wbudowaną" konfigurację sieci. Apple uznało, że w takiej sytuacji ta zakładka nie jest potrzebna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych