Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Microsoft Surface - podsumowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 CorteZ

CorteZ
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 23:07

Dołączona grafika


Ten temat ma na celu podsumowanie wynalazku Microsoftu. Chcę jednocześnie dodać, że nie jest to temat informacyjny, czyli chcę, by wyście również dodawali jakieś nowości o tym sprzęcie, a także poprawiali aktualne informacje... Żeby nie zapanował tutaj nieporządek proponuję podawać źródła swoich informacji. Tak więc zaczynamy


Surface to multimedialny stół - tak to można streścić. Domyślnym urządzeniem wejściowym oraz wyjściowym jest 30-calowy ekran dotykowy mogący obsłużyć do 52 punktów dotykowych równocześnie, umożliwiając tym samym pracę kilku osobom w tym samym czasie.[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Surface"][1][/URL] Na razie urządzenie dostępne jest dla restauracji, barów itp. w sieci sklepów AT&T [URL="http://www.microsoft.com/presspass/press/2008/apr08/04-01SurfaceRetailPR.mspx"][2][/URL] a jego cena to ok. 5-10 tys. $. Niesamowita jest prostota obsługi urządzenia - dla przykładu, jeśli chcemy zobaczyć zdjęcia z naszego aparatu wystarczy go położyć na ekranie, a następnie wybierać i powiększać zdjęcia.[URL="http://www.youtube.com/watch?v=rP5y7yp06n0"][3][/URL] Ekran ma działać równie sprawnie jak w iPhonie - przynajmniej według filmów ;)

Zapraszam do dyskusji na temat tego urządzenia.

PROSZĘ O NIE PISANIE POSTÓW TYPU: "TO ZŁE JEST BO TO MICRO$OFT ZROBIŁ"!

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 października 2008 - 23:56

To nie jest chyba forum microsoftowców :D :D :D Może od razu założyć kącik microsoftu :P A sam wynalazek. Żaden wynalazek. Kolejna przejęta firma. Kolejny koniec czyjejś kariery. Microsoft niewiele wniósł w to coś poza tym że jest teraz jego właścicielem. Zabawka z fajerwerkami nic więcej. Rozwiązania znane od lat może nie razem i w takiej spektakularnej postaci ... Kolejna kupa marketingowa microsoftu i tyle ... Jakie praktyczne zastosowanie ma takie mazanie palcami ... raczej tylko zabawka. Trochę droga. Na filmach to może tak wygląda a nie inaczej ale czytałem wypowiedzi ludzi którzy mieli z tym kontakt. OK działa jak windows :D :D :D Od czasu do czasu działa ... I co powiedziałem że to jest złe i że microsoft jest zły :P Przytoczyłem tylko kilka faktów :D

#3 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 października 2008 - 16:46

microshit to syf!!! A co do surface - nic specjalnego... ;)

#4 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 10 października 2008 - 17:56

E tam głupoty piszecie. Ciekawe czy tak utyskiwaliście nad przejmowaniem innych firm i ich własności intelektualnej gdy na przykład Apple wykupywało Cover Flow. Co by nie mówić są pierwsi jeśli chodzi o PC dotykowe w sprzedaży. Czekać tylko kiedy Apple wypuści (mam nadzieję) lepszą wersję w postaci jakiegoś Mac Touch, a twierdzić ze wielodotykowy komputer to nic, to jak stwierdzić w latach 80 że myszka do niczego się nie przyda.

#5 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2008 - 17:59

wielodotykowy komputer to jest coś - coś co jest jedynie gadżetem bo na codzień było by zbyt upierdlowe

#6 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 10 października 2008 - 18:05

nie rozumiem co jest upierdliwego w dotykowym interfejsie, skoro w zasadzie może on być bardziej nawet naturalny i wygodny niż dotykowy interfejs iPhona?

#7 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 października 2008 - 18:26

Od dawna interesuje się tym gadżetem, od bardzo dawna, ale akcja się raczej nie posuwa. Myślałem, że może niedługo chociaż stanieje do tego aby kupić to za jakieś 6 tysięcy złotych, ale może niedługo. Ogólnie jest to bardzo fajna rzecz, wystarczy położyć telefon a zdjęcia i filmy same się wysypują, tak samo jest z innymi urządzeniami. Szczególnie podoba mi się interface, choć windowsowy to jednak taki ładny.

#8 aramil

aramil
  • 145 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 10 października 2008 - 18:32

Uważam to samo co sylweczek surface bardzo mi się podoba uważam że takie sterowanie komputerem jest o wiele wygodniejsze niż dotychczasowe. Dziwi mnie że właściciel wielodotykowego telefonu uważa, że taka sama idea tylko w skali makro jest "jedynie gadżetem", albo brak zadowolenia ze swojego sprzętu albo hipokryzja, ja nie podejme się w tej sprawie osądu.

#9 faj3r

faj3r
  • 270 postów

Napisano 10 października 2008 - 18:34

MS chce Surfacem zrobić to co dawno zrobił Mac- wypuścić własny komp o architekturze zamkniętej z oprogramowaniem.

#10 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2008 - 19:06

Jak dla mnie to powinniście się pogodzić z tym, że Apple nie jest jedyną firmą, która patrzy w przyszłość. Wystarczy spojrzeć na chociażby to:
YouTube - Nokia Morph Concept (long)
powala.

#11 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 października 2008 - 19:10

nie rozumiem co jest upierdliwego w dotykowym interfejsie, skoro w zasadzie może on być bardziej nawet naturalny i wygodny niż dotykowy interfejs iPhona?


O widać kolega mało doświadczony. Niech porozmawia z "workami" z powiedzmy takiego hipermarketu real. Tam w każdej kasie jest 15sto calowy ekranik do obsługi dotykowej przez debili. Pokazują się obrazeczki i wielkie cyferki ... w które trzeba tylko trafić bo cena wczytuje się i tak przez skaner... Wbrew pozorom wcale to nie przyspiesza obsługi. Hipermarkety w ten sposób oszczędzają kasę na szkolenie na skomplikowanych urządzeniach jakimi są kasy fiskalne :P Ze źródła wiem ze nikt dłużej niż miesiąc przy tym fizycznie nie wytrzymuje. A to przecież to filozofia obsługi interfejsu jak w surface :P
Jak kiedyś kolegi firmę ktoś wrogo przejmie będzie inaczej śpiewać :( Jak widzę kolega ma już wypaczenia korporacyjne :( Tak wszystko OK. Firma latami pracuje żeby zaistnieć. Pracownicy się poświęcają wypruwają flaki. Zaniedbują rodziny. Tracą zdrowie ... itp. a tu przychodzi taki ch...j z microsoftu i mówi fajny macie produkt przejąłem waszą firmę ... a teraz spier...j ....
Fajne co ???
Niestety wrogie przejęcia zawsze będą skurw....em nawet jeśli dla kolegi to jest w porządku.
Ja miałem do czynienia z interfejsami obsługiwanymi w ten sposób i wiem że jedyne praktyczne ich zastosowanie to zabawa. Wymagają włożenia zbyt wielkiej ilości energii w stosunku do efektów. Dlatego jedyne ich zastosowanie to rozrywka.

Nie wiem czym się tu podniecać. Kilka rozwiązać znanych od lat włożonych w kiczowaty stolik.

#12 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 10 października 2008 - 19:18

Coż, mimo wszystko przemawiają do mnie argumenty zawarte na przykład w tym artykule.
Dlatego uważam, że dotykowe ekrany to przyszłość która odstawi do lamusa myszki i być może klawiatury.

#13 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 października 2008 - 19:18

Jak dla mnie to powinniście się pogodzić z tym, że Apple nie jest jedyną firmą, która patrzy w przyszłość. Wystarczy spojrzeć na chociażby to:
YouTube - Nokia Morph Concept (long)
powala.


Wiesz co koncepty to możesz sobie włożyć w buty. To tak jak porównywać Apple z twórczością Lema :P Czy nokia ma chociaż prototyp ??? Nie ! To wyłącznie radosna twórczość fantastów a Apple ma takich o wiele lepszych bo im kilka rzeczy z tej fantastyki udało się wyprodukować. A nokia co ??? siermiężne niewygodne cegłówki :(
Nokia się tylko chwali konceptami wszyscy się chwalą konceptami i co ??? Wszyscy absolutnie wszyscy wyłącznie kopiują cieniutkiego iPhona :P

Zobacz sobie film z Nokią 888. I co z tego jak to zupełnie nierealne.

---- Dodano 10-10-2008 o godzinie 18:23 ----

Coż, mimo wszystko przemawiają do mnie argumenty zawarte na przykład w tym artykule.
Dlatego uważam, że dotykowe ekrany to przyszłość która odstawi do lamusa myszki i być może klawiatury.


Bez obrazy ale ulegasz korporacyjnej propagandzie. Posłuchaj ludzi z krwi i kości i ich doświadczeń z tego typu urządzeniami. Korporacje zawsze będą mieszać ludziom w głowie takimi niby naukowymi artykułami :( Mają w tym interes warty miliardy dolarów...

#14 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 10 października 2008 - 19:25

Jak dla mnie to powinniście się pogodzić z tym, że Apple nie jest jedyną firmą, która patrzy w przyszłość. Wystarczy spojrzeć na chociażby to:
YouTube - Nokia Morph Concept (long)
powala.


rzekłbym very long

---- Dodano 10-10-2008 o godzinie 20:28 ----
@MarcinWitek
z Lemem bardzo utrafiłeś, od razu mi się ten filmik nokii skojarzył z bystrami :)
A co do artykułu, wątpię by Scientific American, bądź co bądź pismo nawet bardziej prestiżowe niż osławiony National Geographic było na usługach tej czy innej korporacji.
Tak czy siak zobaczymy co przyszłość pokaże.
pozdrawiam

#15 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 października 2008 - 19:44

Sprawdź sobie kto jest właścicielem pisma. Podpowiem Holtzbrink.
Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck
Scientific American | Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck
:D :D :D
Przeprowadź małe śledztwo na temat powiązań Holtzbrinka z największymi korporacjami na świecie.
Brzmi jak spiskowa teoria dziejów ale to niestety fakty :(

#16 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 10 października 2008 - 20:06

sczerze? teorie spiskowe mnie nie kręcą. SCIAM ma bardzo wysoki poziom artykułów (przynajmniej jeśli chodzi o dziedziny na których sie znam - biologia i okolice) i nie widze powodu żeby w innych dziedzinach było inaczej. I czym innym są ekrany wielodotykowe a czym innym wciskane panele w marketach które są po prostu wyświetlaną wersją zwykłych klawiatur i przycisków. Ale, jak już mówiłem czas pokaże. Ja bym chciał wydajniejszego Core Animation i multitouch w OS X

#17 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2008 - 01:24

ile używasz iPhone'a a ile komputera w ciągu dnia? Wyobraź sobie, że 8 godzin w pracy miałbyś machać palcem po ekranie....póki co lepszego sposobu operowania komputerem niż klawiatura + urządzenie wskazujące chyba nie wymyślono.

#18 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 11 października 2008 - 05:59

To nic nowego. Były już takie wynalazki nawet CRT. Jedyne zastosowanie poza zabawą to prezentacje i tworzenie map strategicznych :lol: Jest to Może nawet i fajny pomysł ale w pionie i z klasyczną klawiaturą oraz myszą. Niestety co kilka lat próbuje się wylansować dotykowy ekran (ja sięgam pamięcią do 1996 roku) ale nikt poza niszowymi zastosowaniami tego nie chce. Nawet bankomat :lol: Sprawdza się to to na dworcach ale chyba i to nie do końca. No i jest jeszcze jedna kwestia. A weź to utrzymaj w czystości. Szczerze powiedziawszy to raczej mało zachęcająco wyglądał 17'' ekran komputera reklamowego na warszawskim Centralnym, co dopiero cały stół. Może od razu spryskiwacze i wycieraczki jako screensaver zainstalują ?? :lol: Zastosowanie tego jest ale raczej w wojsku, sztabach kryzysowych, czyli niszowe. Po pół godzinie dotykania ekran będzie wyglądał obleśnie. Do iPhona - czytałem - dodają szmatkę a do tego stołu co ? Mopa dadzą ??

#19 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 11 października 2008 - 09:19

może zalecenie myj ręce? :) ale na serio, myszki też się brudziły i psuły, a czyszczenie kulki było dużo bardziej upierdliwe. ale na nie pojmuję jak można przedkładać punktową myszkę (nie mówię o grafikach którzy długo jeszcze będą potrzebować ekwiwalentu pędzli i ołówków) nad naturalną właściwość jaką jest operowanie palcami

#20 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 października 2008 - 10:44

dobra no to jesteś grafikiem i sobie coś tam rysujesz na komputerze. W tym momecie i tak używasz tabletu bo potrzeba Tobie narzędzia, które rozpozna siłę nacisku i przekształci to na grubość kreski?? Dotykowe ekrany mają*sens w knajpach jako kasy fiskalne bo faktycznie używa się*ich szybciej. Poza tym ekran w tym momencie musiałby być zamontowany w biurku bo inaczej ręce by odpadły po 15 minutach. A co do mycia rąk do przypominam tylko, że 1: skóra jest pokryta warstwą ochronną, która jest tłusta; 2: ręce się pocą...

#21 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 11 października 2008 - 12:52

Tablety - wielkoekranowe tablety pewnie prędzej czy póżniej wyprą Macbooki Air i podróbki tegoż. Ale warunkiem jest multitouch a nie jakieś rysiki i inne głupstwa. A stacjonarki pewnie będą hybrydowe. Zresztą nie widze powodu by w perspektywie reagowały komputery na ruchy palców i gesty bez dotykania ekranu.

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 11 października 2008 - 14:21

Tłuszcz z paluchów nie przeszkadza. Tu chodzi o impuls elektryczny, który i przez tłuszcz przejdze. Poza tym faktycznie racją jest to, że stacjonarne dotykowe nie zagrzeją miejsca. Chyba, że leżące, tak jak teraz tablety albo klawiatury. Do pisania mogły by być palce, ale już do rysowania patyk. I wystarczy. A dotykowe ekrany i tak przed nami. Apple zapoczątkowało nowy styl. Teraz wszystkie komórki będą przechodzić na ekrany dotykowe. Powoli też wszystko zacznie być dotykowe. Tak a moda moim zdaniem idzie. Ale moda przeminie. Jednak dotykowe zostanie zapewne.

#23 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 11 października 2008 - 22:56

Już tak 12 lat to próbują to wylansować... I nic. Wtedy pierwszy monitor dotykowy zobaczyłem. Na początku był zachwyt, gdy trafił do firmy ale szybko się okazało, że na dłuższą metę jest to męczące. Po pierwszych zachwytach robił za zwykły monitor i wszyscy zapomnieli, że można go miziać. To było 12 lat temu ! Sam od jakiegoś czasu używam niemal wyłącznie tabletu (znaczy takiego do komputera) zamiast myszki i jest to szalenie wygodne. Ma to sens do prezentacji, nanoszenia elementów map, analiz ale nic więcej. Może faktycznie wyprze to dzisiejszą technologię ale to prędzej doceni następne pokolenie, niż my. Z jakichś powodów myszka, klawiatura, układ desktopu na ekranie są tak długowieczne. Po prostu taki nam - większości najbardziej odpowiada. W komputerach-tabletach, palmtopach to idealne rozwiązanie i chyba jedynie słuszne z racji mobilności ale ja osobiście niespecjalnie chciałbym się pochylać nad stołem i pisać na GG. Wolę rozłożyć się w fotelu w pozycji pół-leżącaj i położyć tablet (do rysowania) lub klawiaturę. Jakieś już doświadczenia jednak z pozycją typu "nad stołem" mam. Odwróciłem sobie ekran o 90 st (miałem wtedy LCD Panoramę), zdjąłem stopke i położyłem na burku. Pod to podłożyłem klawiaturę, aby tylko szifty wystawały i zrobiłem sobie Flippera :lol: Zdjęcia są na forum w temacie "Pokaż swojego Maca". Tag: MacFlipper :lol: Gra się w ten sposób zajefajnie ale kark by mnie bolał, jakbym miał w ten sposób napisać artykuł.

#24 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 11 października 2008 - 23:59

No dobra. Microsoft to syf a jego produkty to buble wszech czasów !!!! Co ja poradzę że microsoft to najbardziej nieudaczna firma informatyczna świata. Nie potrafiąca sobie poradzić ze swoimi produktami. Niech się zajmie marketingiem. Na tym się zna ale na zerach i jedynkach już nie. W Biedronce najlepiej sprzedają się najgorsze świństwa (często szkodliwe dla zdrowia) bo są najlepiej promowane. Dziwię się że wśród macuserów są frajerzy którzy aż tak naiwni żeby poddać się infantylnemu marketingowi microsoftu. Kto zatrudnia firmę trzecią żeby okiełznać niedoróbę o imieniu Passport. A gdy firma trzecia stwierdza że Passport który miał być produktem pierwszoplanowym microsoftu jest totalnym bublem którego nie da się naprawić microsoft oznajmia że likwiduje projekt ... totalna kompromitacja. Niestety wielu z Was o tym nie wie dlatego będzie ujadać do mnie i wmawiać mi teorie spiskowe. Moja żona wolała by na Asus EeePC 901 który jej kupiłem na urodziny mieć Leoparda niż XP. No ale Apple nie produkuje EeePC pomimo że Asus produkuje Macboki :D :D :D A zabawka microsoftu o imieniu Surface w tym świetle jest beczką śmiechu :D Wolę się pozachwycać Wacom LCD CINTIQ 21UX bo to ma przynajmniej ma jakieś wymierne wartości...

#25 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 12 października 2008 - 00:23

A kto powiedział, że na EeePC nie pójdzie Leopard ?? :lol: Jak zauważyłeś MacAsus i EeeBook to jedna rodzina :lol:
Ktoś już nawet Leoparda próbował instalować na OQO (taki kieszonkowy laptop wielkości palmtopa)

Dołączona grafika

Foto: Internet






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych