Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 2G] Aplikacja do fotografii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 basior

basior
  • 378 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 09 października 2008 - 19:12

Witam, czy ktoś z Was zakupił (lub posiada w darmowej wersji) dobry program pomocny do ustawień parametrów fotografii ?? Chodzi mi o program, który m.in. pozwala sprawdzić odpowiednie ustawienia parametrów dla fotografowanego obiektu (powiedzmy : ostrość, przysłona, czas, balans biel, itp.) Dla jasności - nie chodzi mi o wbudowany aparat w iP, lecz o pomoc iPhona - przy fotografowaniu obiektów... powiedzmy cyfrową lustrzanką ;) Jednym słowem - program na iP, który pomaga "fotografom-amatorom" ... p.s. widziałem kilka aplikacji na App Store, ale... jakoś nie wiem jak sprawdzają się w praktyce ( mój angielski ma wiele wad :( ) Jeśli coś wiecie, to proszę o podanie konkretnych informacji, jeśli nie, to nie odpisujcie ;) , no może na priv (wybaczcie za tak postawione pytanie, ale nie chciałbym zaśmiecać forum ) Pozdrawiam -Andrzej

#2 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 października 2008 - 21:26

... powiedzmy cyfrową lustrzanką

No coz, nie bedzie konkretnych informacji ;) ale pozwole sobie zauwazyc, ze do lustrzanki cyfrowej akurat najmniej potrzeba takiej pomocy ;) .
Mi bardzo brakuje aplikacji bedacej swiatlomierzem tarczowym, bo mam bardzo stary, z papieru a do interfejsu iPhona pasuje jak ulal. Moze jakis rodzimy deweloper sie zdecyduje taka zrobic :D ?

#3 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 22:17

Generalnie chodzi raczej o wyliczanie najlepszych wartości przysłon, etc. I chyba coś takiego w AppStore widziałem nawet, ale nazwy teraz nie przytoczę...

#4 stig

stig
  • 135 postów

Napisano 09 października 2008 - 22:23

Generalnie chodzi raczej o wyliczanie najlepszych wartości przysłon, etc.

A na podstawie czego ma Ci to wyliczyc? Przeciez wartosc przyslony podaje Ci swiatlomierz aparatu, obserwujac scene przez obiektyw... Kompletnie nie rozumiem czego wlasciwie oczekujesz... Jak niby iPhone mialby Ci to wyliczyc i na podstawie czego? :)


I chyba coś*takiego w AppStore widziałem nawet, ale nazwy teraz nie przytoczę...

Soft tego typu dostepny na AppStore to zwyczajne kalkulatory foto, ktore podaja informacje o dlugosci glebii ostrosci, wielkosci krazka rozproszenia i odleglosci hiperfokalnej.

#5 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 22:31

A na podstawie czego ma Ci to wyliczyc? Przeciez wartosc przyslony podaje Ci swiatlomierz aparatu, obserwujac scene przez obiektyw... Kompletnie nie rozumiem czego wlasciwie oczekujesz... Jak niby iPhone mialby Ci to wyliczyc i na podstawie czego? :)


Soft tego typu dostepny na AppStore to zwyczajne kalkulatory foto, ktore podaja informacje o dlugosci glebii ostrosci, wielkosci krazka rozproszenia i odleglosci hiperfokalnej.


Masz racje, mój błąd i niedoinformowanie :)
Natomiast sam podałeś właśnie jakie są w AppStore aplikacje i być*może o to właśnie chodziło autorowi wątku.

#6 mlodywilq

mlodywilq
  • 59 postów

Napisano 12 października 2008 - 14:29

PhotoCalc (v1.1.0)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych