Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G 2.1] Co z tym jailbreak'iem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 t0taln00b

t0taln00b
  • 114 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 23:17

Tak się ostatnio zastanawiam czy warto robić jb w iPhone'ie kupionym w Erze. Nic w nim nie grzebałem, appsy ma jedynie z AppStore. Darmowe podkreślam, bo próbowałem na kilku kartach i nadal nie mogę się zarejestrować, tak, by móc kupować. W jb kusi mnie przede wszystkim mnogość aplikacji, ale się troszkę boję. Już nie o samą gwarancję, ale po prostu słyszałem i czytałem za pośrednictwem tego forum różne historie - a to padł dotyk w wyświetlaczu, a to padł sam telefon po włożeniu w głośniki jakiejś tam firmy, a to coś tam. Warto? Takie historie wywołane są jailbreak'iem?

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 23:18

To nie ma nic wspólnego z Jailbreak, jest on jak najbardziej bezpieczny.

#3 t0taln00b

t0taln00b
  • 114 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 23:38

A więc wszystko łącznie z procedurą jest bezpieczne? Nic się nie będzie kaszanić? ;)

#4 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2008 - 02:01

Kaszanic sie jedynie moga programy/gry - beda np wychodzic do "biurka" Wtedy w opcjach zmieniasz 4 cyfry - wpisujesz 7555 czy jakos tak ;p I tyle z kasztanow ..........To jedyna rzecz ktora mnie spotkala po operacji JB .A plusow cala masa , a najwazniejszy plus , to taki , ze czuje wrescie ze mam telefon ;) Sam Iphone w sobie jest w sumie zerem ;)

#5 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 04:43

A co niby takiego genialnego daje jailbreak, sa zaledwie 2,3 dobre aplikacje a reszta to badziew plus tapetki i ikonki, pogarszajaca sie stabilnosc telefonu i dobrowolna rezygnacja z gwarancji

#6 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2008 - 08:39

@evilboy: mylisz się. Jailbreak daje kamerę, MMS, wyłączenie autokorekty, daje nam dostęp do systemu - sami możemy zmienić co chcemy. Ba, daje Kopiuj/Wklej i teraz Framework umożliwiający chodzenie aplikacjom w tle - Palringo chodzące w tle daje dźwięk od nowej wiadomości, a na ikonie podaje ilość tych nieprzeczytanych - jak w SMS-ach. Oczywiście wszystkie inne aplikacje też w tle chodzić mogą i może ich chodzić w tle kilka na raz. Pomijam, że można dograć jakieś inne dodatki - te są dla mnie najwżniejsze. Jednym słowem - może kiedyś w 2.x Jailbreak dawał kilka zbędnych dodatków, dziś jest dla mnie czymś niezbędnym.

#7 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 08:53

Nie potrzebuje kamery, mieszkam w kraju gdzie nie ma MMS, i szkoda mi czasu na zabawę typu podmiany ikonek i tapet :-) I wszystko to oczywiście , kosztem stabilności systemu, gwarancji, i baterii - każdy program działający w tle włączając w to serwer ssh ciągnie baterie (te cykle procesora nie są za darmo)

#8 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2008 - 09:29

Chociazby cieszy moje oko tapeta w tle , a nie pustka - biale albo czarne. Niestabilnosc ? Niby gdzie sie pojawia , wystarczy zmienic te 4 cyfry o ktorych pisalem i wszystko jest stabilne i ladnie smiga . Gwarancja ? Restore i telefon jak wyjety z pudelka , mozna spokojnie oddac na serwis.....

#9 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 11:51

Jakie cztery cyfry? Chyba nie masz pojecia o czym mowisz, bo prawa dostepu nie maja nic wspolnego ze stabilnoscia na stabilnosc wplywa patchowany kernel systemu, aplikacje dzialajace w tle a nie przystosowane do tego, aplikacje z cydii i instalera, ktore MODYFIKUJA kod systemu a szczegolnie te co nie jada na MobileSubstrate i podmieniaja pliki, oraz te ktore bez MobileSubstrate patchuja kod SpringBoard, dzieki temu Mobile Safe Mode nie moze wywalic takiej aplikacji itd itd itd Pozatym smieszy mnie ten argument ze "Restore i mozna spokojnie oddac na serwis" bo gdy iPhone sie _rozwali_ to jak wgrasz ten Restore?

#10 soil

soil
  • 100 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 05 października 2008 - 13:56

Jak Ci sie iPhone _rozwali_ to i tak stracisz gwarancje :>

#11 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 14:36

kolejny genialny post, tym razem brawa dla "soil", wykazal sie dedukcja, ktorej sam Sherlock Holmes by pozazdroscil

#12 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 05 października 2008 - 15:58

W sumie to Soil ma rację, jak się połamie to i tak po gwarancji a software'owo nie da się iPhone'a uszkodzić, gwarancja działa w tym wypadku tylko i wyłącznie na ukryte wady i błędy konstrukcyjne. Jednak zawsze pozostaje niepewność, że telefon padnie zanim zrobisz restore i po gwarancji:(

#13 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 16:18

oczywiscie ze DA SIE uszkodzic iPhone softwareowo, potrzeba tylko odpowiedni softwere

#14 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 05 października 2008 - 16:51

No tak, tak samo jak wirusy komputerowe niszczą podzespoły, ale jak na razie to dzięki informacjom na tej stronie można tego uniknąć. MyApple informowałoby o takowym programie bądź wirusie.

#15 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 05 października 2008 - 18:38

ile ty masz lat KuboX?

#16 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 05 października 2008 - 20:34

Trochę już mam, ale co to ma do rzeczy. Wiadomo przecież, że jak się ktoś postara to wszystko rozwali. Jailbreak nie jest zbyt ryzykowny, telefon wystarczy podłączyć do komputera i odtworzyć cały system w kilka minut w warunkach domowych. Po Jailbreaku telefon się wiesza, programy wykrzaczają cały system i powodują większe zużycie baterii. Jeżeli mogę spytać: w jakim kraju obecnie przebywasz, nie wiedziałem, że są kraje, w których nie ma mms'ów? Przepraszam za OT ale jestem bardzo ciekaw.

#17 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 06 października 2008 - 02:45

w Japonii, brak SMS oraz MMS

#18 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 06 października 2008 - 09:59

Gdzie się zmienia te cztery cyfry? Bo nie wiem:)

#19 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 06 października 2008 - 10:02

W wielkim zmieniaczu cyfr w Genewie, obecnie nie dziala bo jest w fazie wychladzania
LHC_Homepage

#20 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 06 października 2008 - 10:17

Evilboy, zazdroszczę - zawsze chciałem zwiedzić Japonie, w tym kraju jest coś pociągającego. Rozumiem, że brak smsów rozwiązujesz mailami? tHE-oNE, nie ma czegoś takiego jak zmienienie czterech cyfr:P Chodzi o to, że niektórym programom trzeba nadać chmody (atrybuty) np 755 czy 777 (nadając atrybuty możesz ustawić czy jest to plik tylko do odczytu lub czy może nadpisywać pliki).

#21 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 06 października 2008 - 10:19

Kubox

Po Jailbreaku telefon się wiesza, programy wykrzaczają cały system i powodują większe zużycie baterii.


Kto na listosc Boska Ci takich historii naopowiadal ?!?

Jak nagrzebiesz w plikach to chyba oczywiste ze telefon czy inne urzadzenie zacznie sprawiac klopoty, jednak jesli nie podepniesz telefonu komputera i nie zaczniesz grzebac (bez sensu i wiedzy) managerem w nim, to bedzie sie on zachowywal tak jak z oryginalnym softem.

Posiadam dwa iP, oba maja JB... moze raz czy dwa razy zaliczyl jeden iP zwis, jednak przyznaje malaczlem w tym palce... drugi od roku bryka bez bolu.

#22 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 06 października 2008 - 10:28

eRestin, ja kilka razy robiłem Restore z powodu tego, że zainstalowałem coś tam z Installera i nagle iP odmówił posłuszeństwa. Nie chodzi mi o to, że sam Jailbreak działa tak na system, ale raczej domowej roboty aplikacje, które wgrywasz po JB do telefonu. Trzeba po prostu robić to z głową. Samo patchowanie systemu jakimiś łatkami pozwalającymi na wgląd do plików też nie jest do końca bezpieczne. Na szczęście w iP jest ten wspaniały ratunek - Restore.

#23 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 06 października 2008 - 10:33

KuboX, nie mialem takich przygod z telefonem, a uwierz mi na slowo ze wiele rzeczy testowalem i wielokrotnie podmienialem rozne pliki... z tym, ze zwis telefonu zwykle konczyl sie restartem (OFF/ON).

Najlepszym ratunkiem jest to co napisales, z glowa a ja dodam z glowa wiedzy.

#24 tHE-oNE

tHE-oNE
  • 193 postów

Napisano 06 października 2008 - 10:36

Ok, to gdzie mogę te chmody nadać? Nie działa mi gierka Enigmo na przykład... wychodzi od razu po załadawaniu się pierwszego ekranu....

#25 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 06 października 2008 - 11:32

tHe-oNe, trzeba przestac byc zlodziejem i KUPIC gierke Enigmo, zapewniam ze zadziala




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych