Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[3G] Karta sim z iPhone do E65 jako modem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil222

kamil222
  • 5 postów

Napisano 04 października 2008 - 18:18

Witam Mam iPhone z abonamentem i internetem Business Everywhere Standard, czy jak wloze karte z iphone do nokii E65 i uzyje tego telefonu jako modem do laptopa to czy nie bede placil dodatkowych oplat ? lacze sie przez pc suite i internet chodzi tylko nei wiem czy przez ten internet Business Everywhere Standard czy przez jakies dodatkowe pakiety internetowe?

#2 Hardknox

Hardknox
  • 194 postów
  • SkądPolska - Austria

Napisano 04 października 2008 - 18:21

Nie, nie będziesz płacić po przełożeniu do innego telefonu i użyciu jako modem. Sam tak czasem robie... w abo masz dołączoną usługę business everywhere, co zapewnia ci bezpłatne surfowanie po necie nawet jak sobie ją włożysz do modemu GSM USB. Połącz się z netem jeśli nie uwierzysz w to co pisze i sprawdź w Orange Online czy pobrało Ci opłate za to połączenie :)

#3 kamil222

kamil222
  • 5 postów

Napisano 04 października 2008 - 18:30

dzieki za szybka odpowiedz i mam nadzieje ze sie nie mylisz :) dobrze by bylo jak by ktos jeszcze potwierdzil :)

#4 urxim

urxim
  • 2 postów

Napisano 04 października 2008 - 20:28

dzieki za szybka odpowiedz i mam nadzieje ze sie nie mylisz :) dobrze by bylo jak by ktos jeszcze potwierdzil :)


Też korzystam z tej oferty i dokładnie tak to działa - nie ma znaczenia w jakim telu użyjesz karty. Karta jest karta i tyle :)

#5 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 04 października 2008 - 20:41

Podobnie miałem z iPlusem, niby sprzedają osobno kartę do internetu, ale można dokupić do abonamentu iPlus i cieszyć się internetem zarówno w kompie jak i w telefonie. Ale ważne jest aby nie dawać przy połączeniu opcji WAP tylko GPRS, EDGE i 3G.

#6 stepien1

stepien1
  • 47 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 04 października 2008 - 20:43

Mam tą samą usługę. Hardnox i urxim mają rację. iPhone jako modem nie jest najlepszy :(. Chyba będę zmuszony zrobić coś podobnego jak kamil222, ale wyjmowanie karty i przekładanie jej jest bardzo uciążliwe. Wiem, że w Erze jest coś takiego jak 'Era tandem' dwie karty do tego samego numeru (ostatnio użyta karta jest aktywna w systemie). Czy jest coś takiego w orange ? Kiedyś można było kopiować karty, ale po (chyba) 2002 roku zabezpieczenia na kartach sim poprawiły się uniemożliwiając kopiowanie

#7 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 05 października 2008 - 20:46

Nie jestem pewien, ale chyba w Plusie za kilkadziesiąt złotych można nabyć duplikat karty sim i używać go w modemie.

#8 stepien1

stepien1
  • 47 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 09 października 2008 - 22:53

Kontaktowałem się z BOK i na to wychodzi, że orange nie ma tego w ofercie :(

#9 MariuszM

MariuszM
  • 83 postów

Napisano 10 października 2008 - 07:06

Kontaktowałem się z BOK i na to wychodzi, że orange nie ma tego w ofercie :(


Wielka szkoda, może jednak udostępnią na AppStore, jakąś aplikację do udostępniania neta laptopowi. Czy teraz jest to możliwe bez JB?

#10 kamil222

kamil222
  • 5 postów

Napisano 13 października 2008 - 11:18

Jest aplikacja PdaNet z cydii ale po kilku minutach zawiesza iphone i nic z nim nie mozna zrobic, jedynie restart pomaga wiec odradzam :( tez mam nadzieje ze pojawi sie jakis stabilny program bo ciagle wyciaganie karty i przekladanie do nokii jest denerwujace.

#11 stepien1

stepien1
  • 47 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 13 października 2008 - 13:44

Nie będzie czegoś takiego jak udostępnianie internetu z iphone ... próbowałem już 4 programy ... problem nie leży w programach a w osprzęcie -- iphone przegrzewa się gdy zbyt intensywnie działamy na internecie. Jakby tego było mało iPhone nie potrafi się ładować, ba nawet traci energię z baterii gdy podczas udostępniania jest podłączony do zasilania (USB lub kontakt). (tak samo jest z GPS :( ) jakby ktoś miał wątpliwości jak jest odłączony też traci energię z baterii...;> Z tego wszystkiego wynika że NIGDY program do udotępniania internetu nie pojawi się w Appstore. Przegrzewanie które doprowadza do zawieszania się telefonu może go uszkodzić -- więc po co apple będzie sobie robiło problemy ;) ... iShit nigdy nie da sobie z tym rady Kupiłem sobie na allegro modem usb E169 i będę niestety przekładał kartę :(

#12 MariuszM

MariuszM
  • 83 postów

Napisano 13 października 2008 - 13:52

Słyszałem, że jest jakaś możliwość sklonowania karty i wtedy ponoć nie trzeba przekładać, klon leży sobie w modemie. Trzeba tylko pamiętać, żeby po skończeniu używania modemu zadzwonić gdziekolwiek z tel.żeby uaktywnić kartę, bo aktywna jest ta, która była ostatnio używana. Czy ktoś może to potwierdzić, czy jest taka możliwość?

#13 stepien1

stepien1
  • 47 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 13 października 2008 - 22:30

Z tego co wiem karty wprowadzone na rynek do 2002 roku można "klonować", nowszych już się nie da :(

#14 primax

primax
  • 98 postów

Napisano 13 października 2008 - 22:38

witam, ja mam modem na usb z karta sim :) czy jak bym przełozyl do ip karte sim i kozystal z internetu to bedzie normalnie wszystko wliczone w abonament modemu , czy jakies dodatkowe koszty??:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych