Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 3G] Ustawienia blokady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 04 października 2008 - 16:27

Jeżeli już było to proszę o usunięcie, jednak ja nie znalazłem. A o co chodzi? A więc o to, że denerwuje mnie konieczność każdorazowego wpisywania kodu blokady w momencie "wybudzania" i o to pytanie: jak zablokować telefon przed dostępem do danych przez nieupoważnione osoby, a jednocześnie nie utrudniać sobie życia koniecznością wpisywania kodu, za każdym razem gdy po wyjęciu z kieszeni chcę obudzić iPhone'a, a jedynie gdy włączam telefon.

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 16:55

Możesz zablokować kodem konkretne aplikacje. Jak? Aplikacją Lockdown. :)

#3 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 04 października 2008 - 17:14

W sumie fajne, tylko że potrzebuję czegoś oficjalnego. Zastanawiam się nad łamaniem, ale to jeszcze nie jest pewne, iPhone ma dwa dni także pożyjemy, zobaczymy.

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 17:22

No więc pozostaje Ci opcja Kod blokady, którą aktualnie masz włączoną, oraz opcja Ograniczenia (Ustawienia>Ogólne).

#5 Aqua

Aqua
  • 170 postów
  • SkądGdynia moje miasto

Napisano 04 października 2008 - 17:42

W sumie fajne, tylko że potrzebuję czegoś oficjalnego. Zastanawiam się nad łamaniem, ale to jeszcze nie jest pewne, iPhone ma dwa dni także pożyjemy, zobaczymy.



Długo nie pociągniesz na orginalnym sofcie :D

Ja obiecywałem sobie ze zrobię jailbreaka dopiero po miesiącu, a zrobiłem po 2 dniach :D

Lockdown jest pewną aplikacją, szczególnie po ostatnich updatach.

#6 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 04 października 2008 - 18:04

To troszkę jeszcze pociągnę, tak żebyśmy mieli pewność, że rozumiemy się :) Pomijając fakt, że fajnie byłoby móc zablokować dostęp do poszczególnych aplikacji, mam rozumieć, że funkcjonalność do jakiej przyzwyczaiły nas "dotychczasowe" telefony, w formie kodu PIN (bez którego telefon nadawał się tylko do połączeń alarmowych, a jego podawanie było konieczne jeden jedyny raz, podczas uruchamiania telefonu) jest nieosiągalna?

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 października 2008 - 18:06

Kod blokady - to jest coś podobnego. Poprosi o 4-cyfrowe hasło po włączeniu iPhone, ale i przy każdym odblokowaniu - to już przecież wiesz. :razz: O kodzie PIN zapomnij - iPhone właśnie ma różnić się tym, że działa bez karty SIM/bez odblokowania jej.

#8 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 04 października 2008 - 18:16

[...] ale i przy każdym odblokowaniu [...]


I to mnie właśnie martwi... a wiem doskonale, bo nie pozwala mi zapomnieć :).

iPhone właśnie ma różnić się tym, że działa bez karty SIM/bez odblokowania jej

Choć mam już wyróżniający się telefon, to o snobizm nie można mnie posądzić i tak ekscentrycznych funkcji (czyt. wyróżników) nie potrzebuję :P. Wolałbym skromnie zostać przy kodzie PIN z "dotychczasową" jego funkcjonalnością.

#9 MariuszM

MariuszM
  • 83 postów

Napisano 04 października 2008 - 18:54

Jest troszkę inaczej. Jak nie wpiszesz PINu tego od SIMa to nie działa telefon, a działa cała reszta. Można sobie całą resztę zablokować dodatkowym kodem i tutaj mamy kilka opcji: Można ustawić całkowite "wyczyszczenie" telefonu po dziesięciokrotnym błędnym wpisaniu, można też ustawić czas po jakim włącza się blokada. Ja sobie ustawiłem na 4 godziny i właściwie tylko rano wklepuję kod, potem w ciągu dnia zawsze coś grzebię, więc nie przekraczam 4 godzin nieaktywności, a jak zgubię telefon to jest szansa, że kod się zdąży włączyć. Nie rozumiem za to jak można używać opcji ograniczenia, przecież ona zupełnie wyłącza niektóre aplikacje. Przydała by się za to aplikacja (z AppStore) taka jak jest np. w SE (do której byłem przyzwyczajony), w której można by było trzymać różne kody, hasła i PINy, i do której dostęp byłby tylko przez podanie hasła. Jak ktoś dobierze się do moich kontaktów i notatek to jakoś to przeboleję, jednak PINy i hasła wolałbym bardziej chronić. Jest coś takiego ?

#10 raver

raver
  • 34 postów

Napisano 04 października 2008 - 19:26

1Password

#11 czesio

czesio
  • 213 postów
  • Skąd3Miasto

Napisano 04 października 2008 - 19:40

Jest troszkę inaczej.
Jak nie wpiszesz PINu tego od SIMa to nie działa telefon, a działa cała reszta. Można sobie całą resztę zablokować dodatkowym kodem i tutaj mamy kilka opcji: Można ustawić całkowite "wyczyszczenie" telefonu po dziesięciokrotnym błędnym wpisaniu, można też ustawić czas po jakim włącza się blokada. Ja sobie ustawiłem na 4 godziny i właściwie tylko rano wklepuję kod, potem w ciągu dnia zawsze coś grzebię, więc nie przekraczam 4 godzin nieaktywności, a jak zgubię telefon to jest szansa, że kod się zdąży włączyć.


Jesteś geniuszem. A ja debil myślałem, że jak ustawię na jakiś tam czas, to po prostu po takim czasie automatycznie włączy się blokada, a mimo wszystko, po ręcznym uśpieniu będę musiał wklepywać kod żeby z niego wyjść. Dziękować

#12 MariuszM

MariuszM
  • 83 postów

Napisano 04 października 2008 - 20:42

1Password


Dzięki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych