Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nokia E71 - telefon roku 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 października 2008 - 11:45

Smartfon Nokia E71 został ogłoszony najlepszym telefonem roku 2008 w kolejnej już edycji Mobile Choice Consumer Awards. Najlepszym producentem okazał się Samsung, który dodatkowo otrzymał nagrodę za najlepszy telefon muzyczny Samsung F400 oraz za najlepszy telefon w dziedzinie fotografia - Samsung i8510


Oto pełna lista zwycięzców Mobile Choice Consumer Awards 2008:

-Telefon roku: Nokia E71
-Najlepszy foto telefon: Samsung i8510
-Najlepsza oferta taryfowa: 3 Mobile Broadband
-Najlepszy zestaw słuchawkowy Bluetooth: Jawbone Noise Assassin
-Najlepsza sieć: O2
-Najlepszy smartfon: Nokia E71
-Najlepsza gra mobilna: Tetris Pop
-Najlepszy telefon muzyczny: Samsung F400
-Najlepsze biuro obsługi klienta: Virgin Mobile
-Najbardziej stylowy telefon: LG Secret KF750 (iPhone :roll: - przypis autora)
-Najlepszy sprzedawca: 02 Stores
-Najlepszy mobilny zestaw do nawigacji: HTC Touch Cruise
-Najlepszy sprzedawca internetowy: Virgin Mobile
-Producent roku: Samsung Mobile
-Wymarzony telefon czytelników Mobile Choice: Apple iPhone

No cóż, miejmy nadzieję, że w przyszłych edycjach iPhone wypadnie lepiej ;)
Użytkownikom Nokii E71 trzeba pogratulować trafnego wyboru :P

źródło:
http://www.mobilecho...f the year/2194

#2 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 października 2008 - 05:03

-Wymarzony telefon czytelników Mobile Choice: Apple iPhone


Jak to przeczytałem, to uśmiech na moich ustach zawitał ;]

#3 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 06 października 2008 - 05:26

Potwierdzam, że E71 to naprawdę dobry telefon i cieszę się z tego werdyktu :-D

#4 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 06 października 2008 - 09:10


-Wymarzony telefon czytelników Mobile Choice: Apple iPhone

Jak to przeczytałem, to uśmiech na moich ustach zawitał ;]


Ludzie o tym marzą, ale jednak wybierają Nokię.
Nie dziwie się.
To jest podobnie jak z lansowaną gwiazdą. ładnie wygląda na ekranach TV, spotach, w internecie.
Wszyscy patrząc wzdychają. Ale niestety na żonę się nie nadaje. :lol:

Mężczyźni kochają blondynki, lecz żenią się z brunetkami.

Nie zawsze to co ładnie wygląda sprawdza się w praktyce.

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 09:31

Uwazam, ze to rozsadny wredykt... Mam E61 i, moim zdaniem, juz ten model przegania iPhone pod prawie kazdym wzgledem (dziewczyństwem nie przegania ;P ), E71 jest jeszcze lepszy.

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 14:39

Uwazam, ze to rozsadny wredykt... Mam E61 i, moim zdaniem, juz ten model przegania iPhone pod prawie kazdym wzgledem (dziewczyństwem nie przegania ;P ), E71 jest jeszcze lepszy.


Telefony Nokia E-series stoją na bardzo wysokim poziomie, mają wiele do zaoferowania użytkownikowi (no może poza modelem E50). Można je określić jako proste, eleganckie i funkcjonalne.
Osobiście korzystam z modelu E51, który to zakupiłem po 'pozbyciu' się wielkiej Nokii N95 z bardzo słabą baterią. E51 rozwala ją na łopatki, bowiem ilość funkcji multimedialnych w 'n-ce' począwszy na aparacie 5 mpx kończąc na GPS w wielu wypadkach jest zbędna, a zastosowanie tych rozwiązań w telefonie komórkowym mija się z celem.

#7 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 października 2008 - 20:08

... i właśnie E51 niebawem zamierzam nabyć :) Kilka tygodni spędziłem na czytaniu recenzji, opinii, reklam i antyreklam rozmaitych telefonów i stanęło na E51. (ale najpierw MBP) ;) Sorry za lekki OT.

#8 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 06 października 2008 - 21:20

Ale trzeba tez spojrzec z tej strony ze nokia to Nokia a iPhone to iPhone i kazdy producent ma w swoje ofercie telefony ktore maja do zaoferowania cos innego... iPhone jak zauwazyliscie zainicjowal ere telefonu dotykowego (wiadomo ze wczesniej byly inne telefony z matrycami touch) ale jak dotad zadnej firmie nie udalo sie pobic technologicznie glupiego prostego wyswietlacza zawartego w iP(nawet najwiekszy potenetat smartphonow i PDA - HTC nie dowownal temu ani slynny samsung i900 Omnia - ktory dla mnie jest tandetna zabawka wykonana z plasticzku z opakowan z MC Donalda) Jak wiadomo sa guta i gusciki i kazdemu pasuje co innego dla macowca dobrym rozwiazaniem jest iP pod tym wzgledem bo ma zawsze wszystkie dane przy sobie i szybko i sprawnie wymieni je ze swoja Makowka... Nokia do zarzucenia mam to ze (porusze temat noaki E51) chciala zrobic cos lepszego od najlepszego telefonu pod wzgledem ergonomi prostoty i czasu trzymania baterii a mianowicie omowa o niki 6310i zrobila zgola odwrotnie cos innego bardzo pradochlonnego czyli wciepala symbiana ktory wlancza sie dlugo i byly z nim problemy oraz beteria ktora 3ma ledwo jeden dzien... A wystarczylo zostawic bateria Litowo Polimerowa i nie wgrywac symbiana i wtedy bylby to telefon roku pod wieloma wzgledami...

#9 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 21:32

... i właśnie E51 niebawem zamierzam nabyć :)

Kilka tygodni spędziłem na czytaniu recenzji, opinii, reklam i antyreklam rozmaitych telefonów i stanęło na E51.
(ale najpierw MBP) ;)

Sorry za lekki OT.


dobry wybór, zastanów się jeszczne nad E71 ;)

Nokia do zarzucenia mam to ze (porusze temat noaki E51) chciala zrobic cos lepszego od najlepszego telefonu pod wzgledem ergonomi prostoty i czasu trzymania baterii a mianowicie omowa o niki 6310i zrobila zgola odwrotnie cos innego bardzo pradochlonnego czyli wciepala symbiana ktory wlancza sie dlugo i byly z nim problemy oraz beteria ktora 3ma ledwo jeden dzien... A wystarczylo zostawic bateria Litowo Polimerowa i nie wgrywac symbiana i wtedy bylby to telefon roku pod wieloma wzgledami...


Miałeś kiedykolwiek styczność z tym telefonem przez dłuższy czas? Bo wydaje mi się, że nie....
Symbiana wpakowali głównie dla tego, że jest to telefon biznesowy, i dzięki czemu można wgrać szereg aplikacji biurowych. Na zwykły OS od Nokii ciężko jest co kolwiek wgrać, chyba, że proste aplikacje Java.
Symbian uruchamia się bardzo szybko, a telefon w stanie spoczynku przy zamkniętych wszystkich aplikcjach ma wolne ponad 45 mb ramu (Nokia N95 w takim stanie miała około 25-26 mb).

#10 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 06 października 2008 - 22:21

Mialem i E50 i E51(ktory jest z procesorem o taktowaniau 369mhz) i wiem na czym to polega ale co to za zastosowania biznesowe na wyswietlaczu mniejszym od paczki zapalek!! Chyba rzecz jasna ze lepiej kupic sobie E71

Jesli chodzi o telefony nokia to niestety jestesm w wiekszosci na nie a z tego wzgledu ze pracuje w jednym z salonow Nokia w Polsce i co jest smieszne nie mam w domu zadnej noki bo poki co zadna sie nie sprawdzala...

Zwaz tez na to mowiac o telefonie biznesowym - jak cos jest do biznesu to raczej bateria powinna trzymac dluzej niz ten jeden dzien i miec proste synchro z komputerem...

Dlatego wybralem BMP i iP3G ktorego podlanczam do kompa i w ciagu kilku sekund mam wszystko zsynchronizowane i latwiej sie edytuje wszystko niz na eyswietlaczu E51 :)

---- Dodano 06-10-2008 o godzinie 23:26 ----
Aha jeszcze jedno... Nokia5880 Xpress Music - dziwnym trafem kopia interfejsu z iPhona i iPoda... Po co kopiowac cos co juz jest skoro mozna stworzyc swoj projekt ale przeciez tak jest latwiej...

Dziwnym trafem stalo sie tez ze kazda firma po premierze iPhona 1G zaczela wypuszczac produkkty zblizone do iPhona albo nawet takie ktore mialy je przebiac a jakos Ciezko im z tym

No moze jedynie uda sie firmie HTC wypuszczajac model Touch HD ale kto wie

#11 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 23:35

Drogi Kolego, prosze, uzywaj znakow przestankowych i slownika ortograficznego, bo wiem, ze z calego serca chcesz nas poinformowac o zaletach iPhone, jednak ciezko bardzo sie to czyta.

#12 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 października 2008 - 08:35

dobry wybór, zastanów się jeszczne nad E71 ;) [...]


Myślałem i nad E71, ale E51 całkowicie pokrywa moje zapotrzebowania "telefoniczne".
(i przy okazji jest nieco ;) tańsza)

:)

#13 piotrmac

piotrmac
  • 134 postów
  • SkądMirosławiec

Napisano 07 października 2008 - 11:16

E 71 to naprawdę dobry telefon dla macowca i uzytkownika telefonu. Mialem przez chwile iPhona. Swietny ale do duzej pracy na smsach sie nie nadaje... E 71 miala byc alternatywa i jest dobra alternatywa

#14 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 października 2008 - 16:29

Zwaz tez na to mowiac o telefonie biznesowym - jak cos jest do biznesu to raczej bateria powinna trzymac dluzej niz ten jeden dzien i miec proste synchro z komputerem...



Co do wyświetlacza - skoro wszystkie telefony z serii E (z serii biznesowej) mają małe wyświetlacze, to coś w tym jest, dla porównania telefony z serii N (z serii rzekomo multimedialnej) mają duże wyświetlacze. Biznesman nie korzysta z wielu 'multimedialnych' funkcji, jest mu potrzebny jedynie dostęp do szybkiego internetu (tylko i wyłącznie w celu sprawdzenia e-maili), do dzwonienia, do rozbudowanego kalendarza / organizera i tyle, no i ewentualnie jakiś BT w celu korzystania ze słuchawki. Nokia tworząc, wymyślająć te telefony postawiła na prostote i elegancję.

Nadal uważam, że nie miałeś nigdy z Nokią E51 do czynienia, bateria jest w stanie wytrzymać 3-4 dni przy wzmożonym smsowaniu i dzwonieniu. 1 dzień trzyma chyba wtedy gdy masz włączony cały czas WiFi, w tle działa ci odtwarzacz mp3 i internet, a ty piszesz sms'a.

Dziwnym trafem stalo sie tez ze kazda firma po premierze iPhona 1G zaczela wypuszczac produkkty zblizone do iPhona albo nawet takie ktore mialy je przebiac a jakos Ciezko im z tym


To się nazywa konkurencja...

Aha jeszcze jedno... Nokia5880 Xpress Music - dziwnym trafem kopia interfejsu z iPhona i iPoda... Po co kopiowac cos co juz jest skoro mozna stworzyc swoj projekt ale przeciez tak jest latwiej...


Jak się coś Applowi nie podoba to niech pozwie Nokie do sądu.

#15 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 października 2008 - 22:12

Co do posta wyżej, mój cegłofon od Nokii (E62) ma dwa razy większy ekran, niż taka N70 :P Ale jest tak cholernie wolny, że mnie szlag zaczyna trafiać, ale zmienić tego cudaka szybko nie zmienię, jednak wolę na co innego przeznaczyć te półtora tysia ;)

#16 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 października 2008 - 23:43

noo... miło mi to słyszeć :-D

#17 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 08 października 2008 - 00:35

Prawdziwy biznesman chodzi z laptopem, a nie bawi się telefonikiem z wyświetlaczem 1.8 cala i malutką klawiaturką. I najważniejsze, prawdziwy biznesman przesiaduje godzinami na MyApple, wypisując pierdoły jaki to iPhone jest kiepski dla biznesu.

#18 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 08 października 2008 - 13:37

misiekgruby co do Noki E51 jak twierdzisz ze je nie uzywalem to jak chcesz to z checia Ci ja sprzedam bo mam czarna z Simem na Orange a lezy w domu bo przy moim uzytkowaniu telefonu bateria do wymiany jest po 2 miesiacach... Nie potrzebuje zadnego mp3 w telefoanie ani mozliwosci grania w glupie gierki bo do tego sa odtwarzacze mp3 i konsole do gier a nie telefon... A jak masz w abonamensie 1000minut do wszystkich to uwierz ze ciezko jest zeby Ci telefon 3mal wiecej niz 1 dzien z tak mala bateria a jak wiadomo nic nie jest na wieki i wszystko sie zuzywa...

#19 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 13:49

Cóż, pozostaje tylko zgodzić się z tematem wątku :)

#20 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 października 2008 - 15:04

sancruz3 ja ci mogę odsprzedać czarną z simem na Plusa.
I tak mnie nie przekonasz, ani nie uda się to mnie, więć dyskusję uważam za zamkniętą.

#21 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2008 - 11:34

Prawdziwy biznesman chodzi z laptopem, a nie bawi się telefonikiem z wyświetlaczem 1.8 cala i malutką klawiaturką.


kolego nie masz pojęcia o czym mówisz. Wyobrażasz sobie wyciągać laptopa za każdym razem jak chcesz maila sprawdzić np w drodze na spotkanie??

#22 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 09 października 2008 - 11:41

"OWZ" To zapraszam Cie do krakowa na rynek siadz sobie na Hot Spocie i poczekach az sie ktos polasi Ci zwinac latopa z kolan, tylko nie tlumacz mi tego ze latopa mozna zabezzpieczyc linka a co linke do lawki przytwierdzisz?

Po to tworza w polmultimedialne telefony zeby nie tachac ze soba wszedzie laptopa bo wiesz niektorzy maja 17 calowe latopy a nie zajmuje on malo miejsca np na stoliku w restauracji i jak to wyglada...

---- Dodano 09-10-2008 o godzinie 12:46 ----
Do "misiekgruby" ja Cie nie musze przekonywac bo jakos mnie to nie bawi to TY zyjesz z tym przekonaniem ze nigdy nie mialem do czynienia z nokia E51 jak bede chcial to sobie kupie ich 20 i bede rzucal je z ostatniego pietra hotelu Qubus w Katowicach

Znam ten telefon na wylot i skad mozesz wiedziec ze nie mialem z nim do czynienia skoro pracuje w punkcie Nokia w Katowicach to sory chyba mam lepsze informacje od Ciebie i mam do czyenia z tymi telefonami 8 godzin dziennie... Wiec moge sie wypowiadac

#23 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2008 - 12:25

czytanie ze zrozumieniem to bardzo bardzo pożyteczna umiejętność....Napisałem właśnie, że wyciąganie laptopa za każdym razem jak się chce sprawdzić maila jest bez sensu..

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 października 2008 - 13:02

Panowie, prosze... Temat troche traci na tego typu dywagacjach...

#25 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 22 października 2008 - 05:24

Zwaz tez na to mowiac o telefonie biznesowym - jak cos jest do biznesu to raczej bateria powinna trzymac dluzej niz ten jeden dzien i miec proste synchro z komputerem...

Dlatego wybralem BMP i iP3G ktorego podlanczam do kompa i w ciagu kilku sekund mam wszystko zsynchronizowane i latwiej sie edytuje wszystko niz na eyswietlaczu E51 :)



Od IP odrzuca mnie z powodu mega słabej baterii i problemów z softem (znajomemu Era za ostatni miesiąc musiała anulować 3 godziny za rozmowy, które wykonał telefon nie dając najmniejszych oznak, że trwa rozmowa, wyłącza się podczas rozmowy)


są jakieś problemy z synchronizacją kalendarza z ical w E51?
Zastanawiam się nad nią, ale zależy mi na łatwym synchronizowaniu przez Bluetooth w podobnym zakresie jaki daje PC Suite..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych