Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.0.1 3G] jailbreak restore przywracanie dziewictwa -pytania lamy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 silelis

silelis
  • 23 postów

Napisano 03 października 2008 - 17:29

Jestem lamą w temacie iPhone w związku z czym mam parę pytań i obaw. 1) Chciałbym złamać jailbreak w iP, czy operacja sama w sobie wiążę się z ryzykiem uwalenia? Jeśli tak to który sposób jest najłatwiejszy/najpewniejszy? 2) W tej chwili posiadam firmware 2.0.1 czy lepiej zrobić jailbreak na tym firmware czy najpierw upgrade do 2.1 i dopiero potem jailbreak? 3) W jaki sposób wgrać oryginalny firmware? Przez iTune? 4) Mam zainstalowany iTune8, kiedy próbuje zrobić restore (narazi z ciekawości) krzyczy mi, że firmware zostanie upgreagowany po restore do wersji 2.1, czy starsze wersje iTune pozwalały na wybór przywracanego systemu? 5) Czy jak zrobię jailbreak firmware w wersji 2.0.1 i potem restore w iTune8 (chce mi zrobić restore do wersji 2.1) to mogę uwalić iP?

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2008 - 17:43

1. Ryzyko jest zawsze, ale nie spotkałem się z "uwalonym" iPhone'm po Jailbreak. Szansa jest tak nikła, że nie ma się co przejmować. 2. Który sposób najpewniejszy? U nas, w dziale Tutoriale, wszystkie są pewne. Wybierz, który pasuje Ci najbardziej pod względem obsługi - tyle. 3. Tak - przez iTunes. 4. Nie. Każda wersja ma tą samą opcję - klikasz na Odtwórz z Shiftem i wybierasz oprogramowanie z dysku (oczywiście musisz je wcześniej pobrać). 5. Nie, ale wtedy Jailbreak i to co z nim związane przepadnie - trzeba będzie powtórzyć całą procedurę.

#3 silelis

silelis
  • 23 postów

Napisano 03 października 2008 - 17:56

4. Nie. Każda wersja ma tą samą opcję - klikasz na Odtwórz z Shiftem i wybierasz oprogramowanie z dysku (oczywiście musisz je wcześniej pobrać).

Nie zabardzo rozumiem co masz na myśli możesz mi to objaśnić. Chodzi Ci o plik "ipsw" z firmwarem czy o coś innego?

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2008 - 18:05

Tak, dokładnie - plik. ipsw, wszystkie wersje są dostępne do pobrania w FAQ.

#5 silelis

silelis
  • 23 postów

Napisano 04 października 2008 - 08:15

Dzięki za podpowiedź.

Fajny wideo tutorial na ten temat jest tutaj




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych