Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Touch pare pytań przed zakupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~mASTEr

~mASTEr
  • 2 postów

Napisano 02 października 2008 - 22:48

Witam serdecznie, Zamierzam wkrótce posiąść iPoda Touch. Zanim jednak do tego dojdzie chciałbym się nieco o nim dowiedzieć, szukając w Google znalazłem to, ciekawie wyglądające, forum. Liczę, że mi pomożecie :) Otóż przede wszystkim jestem ciekawy jak wygląda sprawa aplikacji/gier czy ściąga się je na PC a z niego wgrywa na iPoda czy bezpośrednio na iPodzie się ściąga i instaluje? Czy istnieją aplikacje typu GG, Szachy i programy biurowe zarówno darmowe jak i płatne? W przypadku płatnych aplikacji czy są problemy z ich zakupem, gdzieś przeczytałem, że należy placić w dolarach i posiadać konto bankowe w Stanach... Jestem też zainteresowany kwestia programowania własnych aplikacji. Jak wygląda sprawa tworzenia własnego softu, czy wystarczy C++? I ostatnie pytanie (mam nadzieję, że mi to wybaczycie) jailbreaker do czego właściwie służy? Do korzystania z platnych, ale zcrackowanym aplikacji? Czy warto tego używać, czy są darmowe równie wartościowe alternatywne odpowiedniki płatnych aplikacji na iPoda? Pzdr. mASTEr

#2 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 października 2008 - 11:18

1. Metody pobierania gier/programów na Toucha są 2 (bardzo podobne):
a) pobierasz wybraną aplikację na komputer (poprzez iTunes - AppStore)
lub
B) pobierasz wybraną aplikację na Toucha (poprzez wbudowaną na niego aplikację AppStore, musisz mieć dostęp do Wi-Fi.)

2. Jest cała masa zarówno płatnych jak i darmowych aplikacji, na pewno znajdziesz coś dla siebie (polecam poczytać ten dział: Recenzje gier i aplikacji - MyApple.pl ), w celu pobrania jakiejkolwiek aplikacji musisz mieć utworzone konto na iTunes (istnieje kilka sposobów na jego utworzenie, poszukaj - temat był poruszany kilkakrotnie).

3. Co do tworzenia aplikacji to nie wiem, nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że C++ może nie wystarczyć.

4. Jailbreak służy do odblokowania iPoda i wgrywania do niego jeszcze innych aplikacji (poprzez Cydie i Installera). Tutaj również znajdziesz wiele ciekawych propozycji (darmowych).

Dodam, żeby korzystać z AppStore musisz posiadać softa w iPodzie wyższego niż 2.0, a wersję iTunse'a > 8.0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych