Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

VLC coś nie tak !!!???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 30 września 2008 - 17:57

Witam Czy kotś potrafi mi odpowiedzieć co sie dzieje z filmami podczas oglądania na odtwrzaczu VLC ? Problem jest następujący : podczas odtwarzania filmu obraz sie zacina , tak jakby stop klataka i dalej jest ok, ale dzieje sie to kilka razy do konca filmu. W QuickTime wszystko jest ok tylko na VLC jest problem Mam zainstalowanego Periana ale to nie pomoglo i nowa wersje VLC oczywiscie Z góry dzieki za pomoc

#2 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 30 września 2008 - 19:40

Naprawdę najnowsza? 0.9.3? Bo w poprzedniej coś nagrzebali i miałem podobne problemy. Jeśli masz 0.9.3 to spróbuj go usunąć (łącznie z plikami konfiguracyjnymi) i zainstaluj świeżą kopię.

#3 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 02 października 2008 - 20:30

Faktycznie wydali nowa wersje 0.9.3 i niby naprawili tego "buga" zobaczymy sciagnalem bede instalowal Dziekuje za odopwiedz

#4 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 06 października 2008 - 11:25

Niestety nic sie nie zmienilo po sciagnieciu nowej wersji??? Ale nie jestem pewien czy usunalem wszystkie pliki konfiguracyjne z poprzedniej. Gdzie moge je recznie dokladnie usunac ??

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2008 - 11:38

6, to nic nie da. Na moim MBP 2.2Ghz C2D 3 GB RAM MacOS 10.4.11 QT 7.5.5 nowa wersja VLC po wyczyszczeniu starej wersji nadal się zacina. Ciekawe, że na MB 1.8 Ghz C2D 3 GB RAM MacOS 10.4.11 QT 7.5 (bez Security Update 2008-006, Java r7 1.0, iPhoto 7.1.4, iTunes 8.0.1) VLC 0.8.6c NIE ZACINA SIĘ

#6 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 października 2008 - 11:43

mam ten sam problem... tak mnie zapewniano, ze po przesiadce na maca bedzie luxus.... poki co go nie doswiadczam... ;/ wieczne problemy z filmami mkv i strasznie denerwujaca akceleracja myszki. To dwa z wielu problemow... Od dzis mam rowniez problemz vlc... podwojne napisy - tzn. dialog ktory powinien juz zniknac nadal sie wyswietla i na niego nakladaja sie kolejne dialogi przez co nie moge przeczytac co jest napisane. wie ktos jak to rozwiazac?

#7 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 06 października 2008 - 15:12

Bardzo dziwna ta sytuacja z tym VLC, ale pamietam, ze na poczatku bylo z nim ok, po aktualizacjach cos sie jednak skrzaczylo. Czyli nie ma na to rozwiazania ???

#8 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 06 października 2008 - 16:49

mam ten sam problem... tak mnie zapewniano, ze po przesiadce na maca bedzie luxus.... poki co go nie doswiadczam... ;/ wieczne problemy z filmami mkv i strasznie denerwujaca akceleracja myszki. To dwa z wielu problemow...

Od dzis mam rowniez problemz vlc... podwojne napisy - tzn. dialog ktory powinien juz zniknac nadal sie wyswietla i na niego nakladaja sie kolejne dialogi przez co nie moge przeczytac co jest napisane. wie ktos jak to rozwiazac?

Luxus? Zero bezrobocia i takie tam też? Bez jaj proszę. Akceleracja myszki to kwestia gustu.

Twoje problemy nie są związane wprost z Makiem, mogły wystąpić też pod każdym innym systemem. Nie trafiłeś - miałeś szczęście, ale to nie wina Maka, że je teraz masz.

Z .mkv problemy są bo ludzie pchają do środka cudaczne wersje kodeków, błędnie konfigurują kodeki itd. Te podwójne napisy to kwestia formatu napisów. Jedne formaty zawierają informacje tylko o początku czasu wyświetlania napisów (plus stały czas ich wyświetlania, np. 3 sekundy), inne zawierają początek i koniec. Podrąż temat to znajdziesz rozwiązanie.

#9 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 06 października 2008 - 20:16

Luxus? Zero bezrobocia i takie tam też? Bez jaj proszę. Akceleracja myszki to kwestia gustu.

Twoje problemy nie są związane wprost z Makiem, mogły wystąpić też pod każdym innym systemem. Nie trafiłeś - miałeś szczęście, ale to nie wina Maka, że je teraz masz.

Z .mkv problemy są bo ludzie pchają do środka cudaczne wersje kodeków, błędnie konfigurują kodeki itd. Te podwójne napisy to kwestia formatu napisów. Jedne formaty zawierają informacje tylko o początku czasu wyświetlania napisów (plus stały czas ich wyświetlania, np. 3 sekundy), inne zawierają początek i koniec. Podrąż temat to znajdziesz rozwiązanie.


Całkowicie się z powyższymi słowami zgadzam...z VLC nigdy nie miałem problemów, może to szczęście, może coś innego albo po prostu to, że staram się dbać o kondycję systemu. Z .mkv też nie mam problemów, jedyny dyskomfort pojawia się wtedy kiedy chcę przeglądnąć szybko film w wybranych momentach, wtedy z takim 24gb .mkv fullHD VLC nie radzi sobie za szybko, trzeba odczekać kilka sekund...ale to nie jest chyba do końca wina VLC tylko wydajności dysku i może czegoś jeszcze...wielkość pliku robi swoje, z mniejszymi nie ma problemu.

#10 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 października 2008 - 23:02

standardowe odpowiedzi ludzi slepo zachwyconych systemem macintosh.... Czytalem juz na tym forum gdy uzytkownik wyrazil swoja opinie, a 5 minut pozniej zdeklasowalo go 10 maniakow slepo zachwyconych macintoshem i firma apple. Skoro to nie wina maca to dlaczego nie mam takich problemow pod windowsem? jakos windows xp i odtwarzacze takie jak np. kmplayer radza sobie z kazdego rodzaju napisami i filmami. akceleracja myszki - nie wina maca? szukalem na tym forum rozwiazania problemu i tak wiem.. aplikacje jak lcc i mouse center itd. - sorry ale wylaczenie akceleracji powinno znajdowac sie w systemie, co wiecej te programy jej nie wylaczaja a jedynie powiekszaja dpi co niweluje jakosc nieszczesnej akceleracji budzacej u wielu ludzi duzy bol glowy. Z napisami w vlc szukalem odpowiedzi ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2008 - 23:07

standardowe odpowiedzi ludzi slepo zachwyconych systemem macintosh.... Czytalem juz na tym forum gdy uzytkownik wyrazil swoja opinie, a 5 minut pozniej zdeklasowalo go 10 maniakow slepo zachwyconych macintoshem i firma apple.

Skoro to nie wina maca to dlaczego nie mam takich problemow pod windowsem?

jakos windows xp i odtwarzacze takie jak np. kmplayer radza sobie z kazdego rodzaju napisami i filmami.

.


To po co się męczysz Makiem ?

Naprawdę...

#12 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 października 2008 - 00:04

nie mecze sie lecz stwierdzam, ze system ten wcale nie jest tak "doskonaly" jak go przedstawia wielu uzytkownikow. Jednoczesnie tez wyrazam swoja opinie bo od tego jest forum. Uwazam, ze ludzie zachwycaja sie slepo tym systemem i wprowadzaja w blad tych, ktorzy zamierzaja zaczac swoja przygode z macintoshem. Gdy zamierzam zawsze wlaczyc film wpierw zadaje sobie pytanie: hmm... ciekawe czy tym chociaz razem wystartuje bez wiekszych problemow? a co potem? .... znowu matka nadzieja glupich.... po raz kolejny sie ludzilem i niepotrzebnie.

#13 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2008 - 00:07

6,

nie ma ideału w realu, ale jest dążenie i chwała Ci za to. A łudzisz się potrzebnie, bo inaczej jest tylko gorzki żal.

I życzę cierpliwości - zawsze po pewnym czasie znajdą się rozwiązania - wiem, bo mam Maka od 1995 i przeżyłem wiele rozczarowań, zwlaszcza w czasach MacOS 9.

Jednak nie żałuję lat z MacOSem... jeszcze :wink:

---- Dodano 07-10-2008 o godzinie 02:30 ----


ok - wracając do VLC :

VLC odtwarzając drugą serię House MD NIE zacina się.

Codec video : Generic MPEG-4 (XviD), 624 × 352, 23.976 fps, 658 kbps
audio : AC3, 448 kbps
Plik : ok 350 MB

VLC zacina się odtwarzając "Fools Gold":

Codec video ; Generic MPEG-4 (XviD), 608 × 256, 23.976 fps, 695 kbps
audio : MPEG Layer-3 Audio stereo, 48 kHz, 162 kbps

Czyżby diabeł tkwił w synchronizacji mp3 z video ?

#14 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 07 października 2008 - 09:20

Cos w tym jest, poniewaz kiedy odpalisz sama muzyke w formacie mp3 w VLC, tez cos jest nie tak bo zacina od czasu do czasu. Prawdobodobnie trafne spostrzezenie Kokos ! Tylko jaka jest solucja, zeby sie tego pozbyc ? Do Wall-e, cos takiego jak "doskonaly, perfekcyjny" nie istnieje w mojej ocenie, wiec skupmy sie bardziej na rozwiazywaniu problemow, a nie przekomarzaniu sie co jest lepsze !!??

#15 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 października 2008 - 13:58

u mnie dodatkowo dzis jeszcze pojawil sie problem, ze w vlc niestety ucielo mi jakies 20% koncowki filmu tak jakby sie skonczyl. Odpalilem go w pym playerze i obejrzalem do konca... dodatkowo wystepuje u mnie problem z kodekami bo ewidentnie vlc lubi sobie przyciac troche film (tak jakby procesor nie wyrabial). Do Kokos: rozumiem Twoje spostrzezenia i rowniez czekam na poprawki ze strony apple w kwestii oprogramowania do odpalania filmow w 720p bo poki co to mordownia, ale poczekajmy zobaczymy moze cos wymysla. W koncu macintosh w ostatnim czasie poszedl bardzo do przodu i stopniowo sie rozwija wiec patrze z optymizmem w przyszlosc.

#16 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 października 2008 - 14:14

Proponuję sprawdzić wersję 0.9.4
Index of /pub/videolan/vlc/0.9.4/macosx/

#17 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2008 - 14:50

6, niestety, może jest lekka poprawa, ale nadal filmy z mp3 się zacinają.

#18 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 października 2008 - 16:18

no ale zawsze cos ;] dzieki DanielF

#19 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2008 - 17:29

6, przerobłem ścieżkę dźwiękową "Fools Gold" z mp3 na WAV, dodałem ją do filmu zamiast ścieżki mp3, zapisałem całość jako MOV na dysku i BINGO - odtwarza się bez zacięć... mp three is bad for vlc :wink:

#20 wall-e

wall-e
  • 94 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 października 2008 - 22:22

ahh.... Kokos a probowales z innymi playerami? u mnie nawet spoko sprawuje sie pym player tyle, ze nie wiem jak w nim odpalic uzycie wyjscia optycznego SPDIF.

#21 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 08 października 2008 - 15:15


audio : MPEG Layer-3 Audio stereo, 48 kHz, 162 kbps

Czyżby diabeł tkwił w synchronizacji mp3 z video ?

To jest mp3 ze zmiennym bitrate, VBR, z tym często są problemy. Windowsowe plejerki mogą się z tym dogadywać lepiej bo programiści zdają sobie sprawę, że jest to sytuacja na granicy albo i poza założeniami mpeg-4 w .avi.

A co do ogólnej zasady, że jakieś problemy występują pod OS X a pod Windows nie. Odpowiem przez analogię - kilka lat temu "najlepszą" przeglądarką internetową był bez wątpienia IE, bo "wszystkie strony na niej wyświetlały się prawidłowo". I umykały drobne fakty, że przeglądarka ta nie obsługiwała poprawnie absolutnie żadnego standardu internetowego (fakt, one dopiero wówczas się tworzyły, ale MS skutecznie komplikował współpracę także tworząc swoje durne i bzdurne ćwierćstandardy) i że 100% softu do tworzenia stron www tworzone było pod IE.

To tak często jest, że coś nie działa na jakimś tam sofcie bo ów soft jest LEPSZY niż ten, na którym to działa dobrze. Juzerowi to może się nie podobać ale Windows to OS poza wszelkimi standardami więc wszystko może się zdarzyć. A obowiązku używania OS X przecież nie ma, zwłaszcza jeśli ma służyć głównie do oglądania ciągniętych z P2P dvdripów, he he.

Nawiasem, mam najnowszą wersję VLC dla Windows i starsze radziły sobie lepiej, były znacznie żwawsze.

#22 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 10 października 2008 - 20:26

Czyli nic sie nie da zrobic trzeba czekac na nastepne wersje ??!!

#23 radeksoftdj

radeksoftdj
  • 563 postów
  • SkądKrzeczowice

Napisano 10 października 2008 - 20:31

Czy ktoś mi potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego podczas oglądania filmu (czy to zwykłego divx'a czy .mkv 720p) w każdej sekundzie odtwarzania vlc pochłania pamięć RAM? Przyglądałem się wskaźnikowi monitora aktywności o w ciągu kilkunastu minut vlc pochłoną kilkaset mb ramu? Czy to normalne, QuickTime i Mplayer tak nie ma? Posiadam wersję 0.9.4.

#24 Polaco

Polaco
  • 51 postów

Napisano 11 października 2008 - 17:56

Czyli nic sie nie da zrobic trzeba czekac na nastepne wersje ??!!



#25 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2008 - 23:16

6, MPlayer 2.0b9r5 nie szarpie, trochę tylko dodaje pyków przez Optical Out Audio na Mac MINI 1.8 GHz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych