Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nazwy importowanych plików mp3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2006 - 14:10

Witam Importując płytę do iTunes zamiast nazw utworów pojawia się track1, track2 itd. Raz przez przypadek importując zamiast tracków pojawiły się nazwy utworów. Co naleźy przestyawić aby zgrywane pliki audio miały w iTunes takie nazwy jakie sa im przypisane na cd audio? Pozdrawiam

#2 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2006 - 14:26

To nie przypadek :-) iTunes może ściągać nazwy ścieżek z bazy internetowej. W Advanced jest opcja Get CD Track Names. Jeżeli płyty nie ma w bazie, wtedy będzie Track1 itd.

#3 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2006 - 23:35

Rozumiem, ale płyty stanowiące serie wydana tylko w Polsce przez moje "czary mary" przez pewien czas przy imporcie miały nazwy z cd a w 100% nie ma ich na itunes ;)

#4 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 15 lipca 2006 - 02:12

Tytuły są pobierane z CDDB a nie ze sklepu iTunes i na CDDB mogą być polskie krążki w bazie.
http://en.wikipedia.org/wiki/CDDB

#5 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2006 - 08:24

Aby nie tworzyć nowego topica zapytam tutaj: Czy mi się wydaje, czy iTunes kopiuje wszystkie moje utwory do własnego folderu? Nie rozumiem dlaczego nie mogę mieć posegregowanych ich na płyty w samym folderze Music... i podobnie jest ze zdjęciami - umieszczam w Pictures, a on i tak mi je kopiuje do katalogu iPhoto...

#6 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lipca 2006 - 09:35

Nie rozumiem dlaczego nie mogę mieć posegregowanych ich na płyty w samym folderze Music...


Ależ możesz, wystarczy odznaczyć te opcje :D

Dołączona grafika

#7 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2006 - 09:54

krzyfar: Jesteś wielki, a ja leniwy :P

#8 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2006 - 10:12

Tytuły są pobierane z CDDB a nie ze sklepu iTunes i na CDDB mogą być polskie krążki w bazie.
http://en.wikipedia.org/wiki/CDDB


Hmm nie do końca je mają. Tak jak pisałem jest to kolekcja z Gazety Wyborczej "baw się razem z nami". Po pierwsze mogą mieć pojedyńcze piosenki z tych płyt a nawet na pewno je mają, ale nie maja krążka jako albumu. Musi być jakaś opcja bo kilka razy zgrała mi sie płyta z napisami z cd .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych