Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2.1 2G] Piractwo jest złe, czyli jak mnie skrzywidzilo MobileInstalation


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mambis

mambis
  • 37 postów
  • SkądWadowice

Napisano 23 września 2008 - 16:33

Witam wszystkich chetnych do pomocy. Porponuje nie rozstrzasac tutaj problemu piractwa, bo w gurncie rzeczy nie o to chodzi. Chcialem sprobowac operacji wymagajacej podmiany pliku MobileInstalation, lecz zakonczylo sie to niepowodzeniem. Tak ze nauczylem sie juz co do hackowania i podjalem mocne postanowienie popawy, dlatego prosze o niezamykanie tego tematu :) mialem sciagniete MobileInstalation na wersje 2.0.1 i nie pomyslalem ze majac teraz soft 2.1 to bedzie jakas roznica, wiec odpalilem sobie WinSCP i dokonalem podmiany i zmienilem chmody jak nalezy. potem wg instrukcji trze bylo zrestartowac iphone'a. i tu sie zaczelo. po restarcie logo jablka i trzymalo sie przez 5 minut około. Wiec zrobilem twardy restart (6 sekund home i sleep) i wtedt kilka sekund po pojawieniu sie logo jablka wlacza sie tryb recovery. za kazdym razem. no to restore, mysle sobie. sciagnalem obraz 2.1 z tego forum i chcialem odtworzyc wprowadzajac w DFU. niestety - przy DFU po rozpakowaniu wyskakuje mi blad nr 1 - nie udalo sie odtworzyc ustawien fabrycznych. kiszka. no to w recovery sproboje, mysle sobie. To samo, tyle ze tutaj blad nr 5 z tym samych haslem o fabrycznych ustawieniach. i utknalem. jak ktos ma jakis pomysl to bardzo prosze o sugestie bo w sumie narazie mi zostala cegielka. dzieki i pozdrawiam :)

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2008 - 16:42

http://www.myapple.p...tool-2-1-a.html - przeczytaj FAQ w dolnej części tego posta.

Jeśli się nie uda, to wgraj czysty 2.1 i odblokuj w QuickPwn:
http://www.myapple.p...a-quickpwn.html

#3 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 23 września 2008 - 16:45

mambis, coz.. moge Ci napisac, ze w chwili gdy miales tak sobie "bzykajace" jakbluszko, telefon byl widziany przez iT jak i przez WinSCP... mogles przywrocic plik ktory (powinines wczesniej zgrac jako oryginalny, przed zastapieniem go piratem).

Nie masz cegly... wgraj oryginalny soft, wprowadzajac telefon w tryb DFU, pozniej czy to Quickiem czy inna metoda zrobisz mu JB.

Hmmm, pamietaj ze jak Ci padnie XP to nie podmieniaj mu bibliotek plikami z Win '98 :)

#4 mambis

mambis
  • 37 postów
  • SkądWadowice

Napisano 23 września 2008 - 16:49

Hmmm, pamietaj ze jak Ci padnie XP to nie podmieniaj mu bibliotek plikami z Win '98

pierwsze slysze o czyms takim wiec na pewno sie za to ni zabiore. na wgranie orginalego softuwpadlem chwile temu, ale nie mam dobych przeczuc. zaraz sie sciganie to wtedy zobaczymy. ale mam inny pomysl jeszcze. czy jak juz wgram orginalny, to czy nie bedzie problemu jak mu potem zrobi DFU i wgram ipsw sciagniety stad z installerem i cydia? dzieki :)

#5 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 23 września 2008 - 16:52

mambis a nie lepiej pociagnac oryginalny soft Quickpwn'em ?
Efekt ten sam :)

#6 mambis

mambis
  • 37 postów
  • SkądWadowice

Napisano 23 września 2008 - 16:59

no moze i lepiej ale trza sie bardziej napracowac :) a ja z natury leniwy jestem... nie no dobra - zobaczymy jak to bedzie :) dzieki za rady panowie :)

#7 kamilb37

kamilb37
  • 47 postów

Napisano 23 września 2008 - 17:11

miałem ten sam problem ... po zrobieniu podmiany Mobile Installation 2.0.1 na Iphona 2.1 Iphone się nie włączał ,,, było tylko widać jabuszko i tyle ..... Po tem zrobiłem restore (odtwórz) , zrobilem Jailbreaka , wgrałem plik poprawny dla mojej wersji , wyłączyłem i włączyłem telefon i wszystko , pięknie chodzi aż miło i gierki też (:

#8 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 23 września 2008 - 17:16

kamilb37, brawo... nie ma to jak chwalic sie ze jest sie ZŁODZIEJEM :)

#9 mambis

mambis
  • 37 postów
  • SkądWadowice

Napisano 23 września 2008 - 18:02

no poszlo :) do zamknicia :)

#10 sielu

sielu
  • 37 postów

Napisano 23 września 2008 - 18:06

witam mialem ten sam problem z tym ze nie mialem problemu z wgraniem softu ale teraz juz wiem dlaczego tak sie dzieje trzeba czekac na pliczek ktoru bedzie pasowal do softu 2.1 na 2.0.2 dzialalo mi bez problemu dzieki za info pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych